Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 57

  • 28 891
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
kaaramelka, много хубави торти. Честито на племенницата.
Бъни, жалко че са свършили. Щях да кажа да дадеш по една насам  Mr. Green

Още веднъж честито на всички имали повод да празнуват днес   bouquet

# 46
  • Мнения: 1 854
Бьни, много апетитни пастички, пандишпанени или не, е, щом такива ти се е искало, хайде направи пак, ама и за нас Grinning
краси.мира, мерси.И аз така сметнах, че 2на доза ще е добре.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 112
Едва сега успявам да вляза и да прочета написаното днес...

Честит празник на именяците днес! Да ви се слави името и да сте здрави!

Много хубави торти днес - Тандури, ядовете по тортата са минало, сега е налице резултатът, а той си прилича на твоя торта - поне това, което виждам на снимката е чудесно!

Каарамелка, панделките са много добре изрязани, изсъхнали и лъснати, зебренският декор е впречатляващ.

Бъни, пастичките са много пухкави и апетитни!

# 48
  • Мнения: 4 358
Тандури пропуснала съм мечето ти от края на предишната тема  Embarassed много извинявай Hug.Не е нарочно   bouquet.
Не зная какво не и харесваш на тортата.На мен ми се вижда повече от прекрасна.Толкова е сладичко меченцето.Понякога наистина имаме едни очаквания а се получава друго.Важното е тортата да зарадва този за когото е била предназначена.Тогава колкото и да ми е било криво считам че съм си свършила работата.
Ние знаем какви произведения на изкуството правиш.Приеми ,че това е малко по различен стил от твоя, но пак прекрасен.Я виж Албенка как прихвана тук от нас Wink и вече прави такова разнообразие.
Момичета ако съм пропуснала още някого, моля за извинение .Доста ми е ограничено времето  Embarassed Sick #Crazy

# 49
  • Мнения: 1 122
ЧИД на всички именници! Да сте живи и здрави!

kaaramelka супер тортички!

Бъни нищо особено а? Ще изям монитора да знаеш.

Тандури резултатът от измъчената ти торта е отличен.

Ванче и двете торти са страхотно изпипани.

# 50
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви много момичета за хубавите думи! Ние си взехме вече гадинката! Simple Smile Да ви се похваля! Simple Smile
Ей го тука:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157608769780213/

# 51
  • Мнения: 1 122
Tandoori честито! Ама той голям красавец. Много е сладък.

# 52
  • у дома
  • Мнения: 1 581
то стана утре, ама бързо да почерпя с парченце Red Velvet Cake и да си лягам, че едвам гледам вече  Crazy малко недовършена, не успях да си направя и цветя... може би утре, ще видим. имах и проблеми, но за тях ще разказвам като се наспя  Mr. Green

тази и следващите  Peace


А някой знае ли солен крем за палачинкова торта, който да стяга? Аз от сума време търся, но не съм намерила, всичките са само майонеза, която си е хлъзгава.  newsm78

Tandoori, тази тортичка бях правила преди време, стана мноооого сполучлива  Peace а кучльо е бонбон  Laughing Hug
kaaramelka, страхотни торти  Peace

нямам сили за повече, утре ще чета подробно.  Tired

# 53
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета с огромно закъснение искам да Ви благодаря за поздравите, честитките и хубавите пожелания за рождения ми ден - изобщо не очаквах!!!  Heart Eyes

Прелистих набързо последните две теми и по обясними причини няма да изброявам всички прекрасни торти които видях - ама са много хубави - има страхотни изпълнения та ще ходя да си преговарям картинките  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 2 112
Хей, Тандури....ако кажеш, че тези мили същества ти скачат по нервите, трудно ще повярвам - кучето е невероятно сладко, а мъжете ти са толкова добрички:))))

Blueeye, много добре се е получила тортата - чакам да се наспинкаш и да разкажеш - коя рецепта ползва, как станаха пуричките...Всичко:)))

# 55
  • София
  • Мнения: 830
...Мисълта ми е какво пише на него, защото искам да взема сертификата на  една обикновена торта, която така или иначе ще  купи една приятелка и на следващия ден да го сложа на моята, която ще е детска...
НИКОГА не бих направила такова нещо. Това е лъжа и е безотговорно. Не дай си боже да стане нещо. Ти си решаваш.

Карамелка, страхотни са тортите, ти и двете ли ги носи на рождения ден? Зебрата естествено е фаворит.

# 56
  • Мнения: 1 965
Добруууууууууууутро.
Кукимявка - много сладко това ангелче. Ама то да не е роднина на Чичо Джони Уокър? Същата стойка и голяма крачка като него?!?! Това е шега. Наистина е станала сполучлива комбинацията.
Карамелка - стига спа, ела да разкажеш за зебровата торта. И другата е страхотна, ама тая е много свежа.
Бъни - пак самичка си изяде пастичките...... Знаех си..... Вкусни изглеждат..... изглеждаХА....
Тандури -  А, честито ти бебе и на теб. Много сладък тоя Пухчо!!! С тая невинна муцка..... представям си го какъв е пакостник.
blueeye - Туй червеното..... добре изглежда. Сигурно е и много вкусно.
Виолеткатааааааа - ще имам ли инДжектор, или няма да имам? Щото ги сънувам тия цветенца - нюнюта. Много ги харесвама, ама 60 лв няма да дам на Кадемлия за тях. Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 818
Влизам набьрзо за да ви покажа тортата за именния ден на сина ми вчера.



Избрах да е билярд за по-лесно и вьпреки това ме поизмьчи доста.
Направена е от готовите блатове на Илчовски,с крема на Сребьрен облак.Отстрани е с шок. тесто на Ванчето /правих го за пьрви пьт и то си прояви капризите,ама../,отгоре готова моделираща маса.

Нямам време да разгледам назад темичката -надявам се довечера да успея.

искам да попитам каква е разликата между Меренгето и сухия белтьк.Кое е по -добро да украса за коледни меденки например ,че мисля да се вьзползвам от любезното предложение на Violetblue

# 58
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето ТУК стъпка по стъпка. тази и следващите  Peace

didmitrina, копирала съм си твоите рецепти, дето беше превеждала за блата и крема и по тях  Peace единствената разлика, че си оцветих с боя, а не цвекло  Peace
НО имах много перипети  ooooh!

започнах да я правя към 15 часа, голяма грешка  Naughty кокосовото мляко аз си го направих по тази рецепта, открита в нета от van444eto  Hug:

кокосово мляко:

Смесете 500 мл прясно мляко с 250 мл течна сметана и 120 г кокосови стърготини. Сложете сместа да кипне и след това я оставете за 30 минути на тих огън. Разбъркайте, прецедете, като натискате с лъжица, за да се отцеди добре млякото. Кокосовото мляко се използва в различни азиатски ястия, в индийското къри, в сосове и ориз, в десерти, като придава изключителен аромат и вкус.

после ПРЕГОРИХ крема (прецеждах да махна прегорелите шлюпки  ooooh! )  Mr. Green като количество за никъде нямаше да стигне  Confused нямах продукти и време за втора доза, та добре, че си имам запаси на доктор йоткер, спретнах един бърз крем без варене (Crema pentru Prajituri - ванилия), смесих ги, после да се презастраховам сложих повече желатин, крема бързо стегна и изпуснах момента за нанасяне  ooooh!
естествено пак не стигна, та се наложи да разбивам останалата течна сметана, с която да дооправя нещата  Laughing през това време бяха дошли гости  Laughing а тепърва имах да правя и пуричките, които си ги правих до 2 часа нощес  Crazy естествено по-рано трябваше да се разреже и почерпят гостите, та после довършвах пурите и затова е разрязана  Crazy  Mr. Green отделно исках и цветя да си направя, ама не остана време  ooooh! то се вижда сметана как белее на фона на другия крем, това малко ме дразни, ама нямаше как  Rolling Eyes

в общи линии, това е! да не каже van444eto, че приказките са само при нея  Joy hahaha

Bambinkamalinka, писали сме заедно, страхотна е тортата   smile3501

# 59
  • Мнения: 55
Ето ме понаспах се.

Тандури,тортата ти е страхотна незнам какви кусури и намираш  newsm78 много финна.А и кутрето е сладур.

Ванче,тоя гад как го направи бе......Фона желатин ли е че нещо не разбрах. newsm78 и как го оцвети така преливащо.

Бъни, как ме съблазняваш с тези пастички добре ,че ми дадоха парченце от тортата за вкъщи  Joy та не се облизвам само пред екрана.

Bambinkamalinka,страхотен билярд доста истински изглежда.

А сега за тези които се интересуват за зебровата шарка,рисувах я с четката като тортата вече беше покрита.Да ви кажа това е идеалната шарка за скриване на кусури.Тортата ми беше доста целулитна но.....замаскирах я.За първи път става това което си представям,точно така си я представях тази торта.Разбира се имам и дефекти но не съм ги снимала та да не ме критикувате  Joy
Ръчнах покритието два пъти ножа ама го боядисах и готово. Е това е ако има още питанки питаите.

Общи условия

Активация на акаунт