Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 57

  • 28 928
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 163
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН  на всички празнуващи!  bouquet

Имам питане : някой беше пуснал снимка преди на сертификат как изглежда, беше като някакво листче. Мисълта ми е какво пише на него, защото искам да взема сертификата на  една обикновена торта, която така или иначе ще  купи една приятелка и на следващия ден да го сложа на моята, която ще е детска newsm78

# 16
  • Мнения: 1 965
Хммммммм...... сега надникнах в номинациите на другата тема.... И незнам да се смея ли, да се сърдя ли, да се полаская ли Rolling Eyes?!?! Докато реша, как да си приема честта, БЛАГОДАРЯ на Иринка, Дракончето и Виолеткатаблу. Дано да не съм изпуснала някой. Embarassed Embarassed Embarassed
sillsav - веднага посочвам с пръст Пепи. Беше затиснато под някаква торта.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН  на всички празнуващи!  bouquet

Имам питане : някой беше пуснал снимка преди на сертификат как изглежда, беше като някакво листче. Мисълта ми е какво пише на него, защото искам да взема сертификата на  една обикновена торта, която така или иначе ще  купи една приятелка и на следващия ден да го сложа на моята, която ще е детска newsm78



Пише името на сладкарницата + координати и номер на сертификата от ХЕИ и до кога е годна тортата.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8104776

# 18
  • Мнения: 1 491
Момичета, след като Clairette беше така добричка  Heart Eyes  да ни угоди и да ни прати глезотийки от САЩ, на мене пак ми липсват някои работи и  Crazy  ... сетих се, че моят мъж има един приятел там, който след уговорки се съгласи да получи колета и да го препрати към БГ.  Няма да пускам тема в "На пазар", защото не бих могла да угодя на всички 


Това е сайта от който ще си поръчвам - http://www.fondantsource.com/index.html

Ако има такива от вас, които искат нещо, без да прекаляват, нека да ми пишат на лични  Peace
Най-късно на 20.11. ще пускам заявката, за да може преди Коледа нещата да са тука  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 965
Не е лошо, все пак да споменеш, че колета ще е с ограничена вместимост, за да се има впредвид за тежките неща. Неща от срота на тежки тави, форми за кексове  и т.н. Аз съм само с онЪз ми ти джвъчка. Ти и знаеш името. Само дето не я намерих там. Ако я няма.... здраве да е....

# 20
  • Мнения: 7 091
Момичета, благодаря ви з амилите думи, тя сега прилича на нещо, обаче толкова много се измъчих и с такава елементарна торта! Като ми се разтече айсинга с еналожи да изгребвам облаците с лъжица и да ги правя наново Sad То затова са толкова големи, преди това бяха по-малки, ама направо ужас! За дупката във фондана, аз я прикрих!
Силрай, то ако беше рисунка аз щях да го насвяткам за половин час Simple Smile То е пачуърк отгоре, направо ми се взе акъла без формички да го правя. Ако някой друг прави да знае- не правете рисунката по която ще го правите с молив, защото цапа ужасно фондана. Наложи се само да гледам от картинката, която бях прекопирала, защото иначе фондана ставаше ужасен!
Имах съвсем друга идея за отгоре, а не тея жълти китки, но толкова се ядосах, че го претупах и не ми се занимаваше повече. А на вид е толкова проста торта! Аз с какви по-сложни работи не съм имала такива проблеми. Да не говорим, че Ели ми изяде първата "плочка" с рисунката с айсинг! Направо красота.  Rolling Eyes
Голям тормоз беше, сега се моля само да оцелее до неделя сутрин и да я дам.
Да добавя, че и машинката за фитили си счупих и всичко на ръка правих, както си и личи де.  Rolling Eyes
Благодаря ви за милите думи, добре че успях накрая да я спася и да я докарам до вид удобен за логаритмуване, но ми се взе акъла.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Здравейте, мили момичета! Честито на всички празнуващи, от сърце ви пожелвам от всичко хубаво - ПО МНОГО!!!

Сега идвам с въпросче. Някой може ли да сподели технология за правене на палачинкова торта от типа на тази http://www.yoannacakes.com/index_files/cakes/big/daily/b05.html Струва ми се, че моите момчета ще я хапнат с кеф, та чак ще им плющят ушите  Joy

# 22
  • Мнения: 1 965
dorchester - Няма нищо особенно в технологията. Палачинките трябва да са много тънички, и по-големшки. Измисляш си крем и започваш да редиш. Мажеш в средата и по-тънко към краищата. Като започнеш да ги трупаш една върху друга, от повечето крем в центъра, започва сама да се образува като купол. Като приключиш с нареждането, с ръце дооформяш купола. можеш и да замажеш с крем целия купол, но внимавай с какъв, ако ще полагаш чаршаф. Това е много лесна торта, защото не изисква старание при равномерното мазане на крем към краищата, което често е проблем при стандартна торта.

# 23
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Пепи,благодаря ти за съветите   bouquet !
Общо взето,доста сакато изпълнение се получи,хич ме няма с шприца  Close .
Добре,че си бях нарисувала един ангел,та що-годе да има някакъв вид  Whistling .
След малко ще се опитам да ви я покажа.  Confused

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=12343&AlbumId=124844

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 15:39 от Кукимявка

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Благодаря, Ванче   Hug Мисля да я пробвам без чаршаф. Подозирам, че много ще "мърда" ако река да я покривам - не съм от най-сръчните и ще стане крива.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 7 091
Дорчестър, според мен трябва да я оставиш в хладилник да стегне преди да правиш по-нататък.  Peace

А някой знае ли солен крем за палачинкова торта, който да стяга? Аз от сума време търся, но не съм намерила, всичките са само майонеза, която си е хлъзгава.  newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 730
В дюканските рецепти има вариант на извара с желатин, стяга до вид на сирене! МОже да стане за торта, ама не знам дали е вкусно.

тук

Ами не може ли да се желира майонезата, а?  Joy

# 27
  • Мнения: 484
Ванчеее,ти що надничаш там,а??? hahaha

Сега могат и другите да те впишат.Ти си най-големият изобретател тук!!! Hug  bouquet

Тандури,аз я правя със руска салата,различни колбаси,гъби,топено сирене,лютеница....абе каквото се сетиш.
Виж и Тук и Тук

# 28
  • Мнения: 7 091
Дорчестър, то може, ама кой ще иска да го яде  Laughing Аз си мислех нещо за крема сирене и масло.  newsm78
Иринка, отивам да видя твоите рецепти! Hug

# 29
  • Мнения: 484
Иринка, отивам да видя твоите рецепти! Hug

Тандури,те не са мои,взех ги "назаем" за да ти ги покажа. Wink

Общи условия

Активация на акаунт