"МАРТенските ни бебоци, правят първите подскоци!"

  • 11 178
  • 296
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 361
Бодливке- витамините не са за бременни, водят се мултивитамин за всеки ден.
The_light_2008 - честит ви мъж. Следващото ще е момиченце.

и аз се присъединявам към това, което каза Вихрогончето, другите да шетат , а ние да даваме акъл.

rosita_ta - Веси е много в час с количките. Аз вече си харесах една на картинка, но съм решила януари месец да ида в някой по-голям магазин и да пробвам няколко. Както каза една приятелка- хващаш количката и почваш да правиш тигели в магазина.

# 166
  • Мнения: 7
The light 2008, честити сини гащета!

Някой беше казал, че момиченцата били повече, ама и момченцата не се даваме, моето така си шава и аз му се радвам ли радвам. Тати спи до нас и чакаме да се събиди, че ни се хапва нещичко. И ние си имаме снимки и си ги гледаме с тати понякога, но нашите са малко старички от 6 ноември.


# 167
  • Мнения: 160
Здравейте,мили Мартенки!Честит празник на всички и много ритничета от вашите съкровища ви пожелавам.Извинявам се,че се намесвам пак във вашата тема,но моите витамини са ми под ръка на бюрото в офиса и не можах да се стърпя да не отговоря на Ели,която ми е много близка до сърцето,защото двете с нея си стискахме палци и споделяхме трепета и щастието си от двете чертички в Искам бебе Hug.Не го направих на ЛС,защото би могло да е от полза и на друг.Ще отбележа срещу всеки витамин и минерал,стойностите при моите витамини,но изводи не мога да правя дали е безопасно или не да се пият точно тези витамини на Ели.Моите са Центрум Матерна.


искам да питам нещо. Пия разтворими витамини и сега си гледах опаковката, та там пише :
витамин Е - 15мг-12мг
витамин В1 -1.5мг-1,2мг
витамин В2- 1.2 мг-1,4мг
витамин В6- 2.5 мг-1.6мг
витамин В12 - 3мг-3мг
витамин С - 120 мг-110мг
фолат - 100 мг-няма
ниацин - 12мг-14мг
желязо- 2.1 мг-15мг
мед- 0.3 мг-1000микрограма
магнезии- 50 мг-100 мг
цинк- 10 мг-7мг
манган- 0.6мг-1мг
нормални количества ли са или да не пия преди да питам доки? Мерси предварително за отговора
Желая ви още веднъж лека бременност на всички и Св.Мина да закриля вас и вашите семейства!!! newsm51 smile3525 newsm51

# 168
  • Мнения: 361
ksd_g -  Hug
аз също не съм сигурна за витемините и затова ги описах. Доки ми е казвала да пия калции, че съм зле с костите, но за други не ми каза (матерна каза, но не съм взимала още).
Аз по-специално се ошашках за магнезия, защото знам че някоя мама го беше пила и беше предозирала.

# 169
  • Мнения: 18
Хайде и аз да се включа за днес!
Честит Свети Мина  и нека той да закриля семействата ни!!!
Мънки  -честит рожден ден , да си жива и здрава, много обичана  и да имаш много пари , а другото което ти липсва си го купи.
Ама то като ги събереш тези суми(100 за това , 100 за онова) и като включиш и престоя пак стават 1000лв. за раждане , пък то не се знае на всеки лекаря колко ще поиска. А къде го четете този сайт на ТК.
rosita_ta- то не отдавна имаше почти цяла тема с колички , но и аз съм блейка та я пропуснах , но  тук Веси е специалист. Аз лично избрах за себе си една количка , ето ти сайта,  мисля че модела  беше Rodeo-  триколка и е 860лв.  http://www.bebemarket.eu/bm/?p=katalog&razdel=artikuli&id=6&marka=1
БОДЛИВКА- абе ти кога се записа    Thinking, ама как сте се оредили само.  Peace
red_girl8602- честит имен ден и на твоята сестра  Hug Hug Hug да е жива и здрава.
Есме- браво на теб , какви са тези неща- що хвърляш телевизора по земята  Joy? Направо ме разби с това нещо , нямам думи добре че не са ти се карали  hahaha.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 15:43 от dyMa

# 170
  • Хасково
  • Мнения: 180
The_light_2008, честито ви момченце.
Във Селена с предварително записване ли те прегледаха?
Колко ти струва прегледа?
А относно количката ще ползвам тази от каката. На ТСМ -триколка. Удобна е. Недостатъкът и е, че не влиза в багажник на кола. Sad
Изгледала е едно дете, надявам се да изгледа поне още едно.

# 171
  • Мнения: 481
Здравейте!Току що се прибирам в нас и бързам да споделя с вас(обещах на някои от вас) прегледа си от кл.Селена на 4Д  фетална морфология.
1-во искам да ви кажа ,че бебо се развива много добре и всичко му си е наред.Много е шавлив и нямам снимки като някои от вас .Тъй като при леко движение се размазва образът.Но все пак имам снимки:)
2-ро и немаловажно е ,че ще си имаме МОМЧЕ. Доктора каза,че предния месец не са били толкова добре оформени  половите органи и затова моя док. се е заблудил.Но сега ясно се виждаше.Имам си и снимка. Таткото е на 7-то небе от радост.
Аз много исках момиченце,но в крайна сметка важното е да си ни е живо и здраво.
Това е от мен.Лек ден ви желая.
а така, поредната "смяна на пола" newsm78 Laughing Теб в коя седмица те гледаха преди това?

Честито на празнуващите!  bouquet

# 172
  • Варна
  • Мнения: 858
И аз не знаех че днес е Св.Мина,чеатити празник на всички и много да се обичате  Hug   Heart Eyes  

За цените тук и аз не повярвах като ми казаха и затова останахме тук а не в София,а на вас честно казано не ви завиждам.

Elg ,за витамините и аз пия матерна . Преди да забременея пиех други и като забременях питах моя доки и той каза да ги спра веднага че не било хубаво да се пият такива които не са ж дозите за бременност,по-добре питаи твоя доки за по-сигурно.

The_light_2008 ,честит ви мъж.   bouquet   Да ви е жив и здрав и да ви радва много. А може ли да ни кажеш имаш ли запис на диск и каква е цената в Селена. Аз получих отговор от тях ,но ти все пак си била там. А и дали си доволна от прегледа като цяло и колко по рано се записва час. Благодаря предварително. Simple Smile

А относно количките днес с моя мъж влезнахме в два три магазина и си харесах две за скромната сума от 260 лв,но тук като цяло всичко е много по евтино. От суеверие знам че не се купува нищо по-рано. Вие спазвате ли го това. Ами като до март има още толкова време и каквото съм си харесала вече няма да го има?  Sad  

# 173
  • Мнения: 105
Добро настроение един от вариантите, за който мисля и аз е Вита - в петък съм на преглед там и ще разпитам как стои въпроса с отворените врати.

Аз като гледам за какви цени говорите в държавните болници и ми се струва, че ще струва, приблизително колкото в частна клиника. Във Вита нормалното раждане е 1400 лв., като това включва всичко - избор на екип, упойка, присъствие на бащата, ВИП (те не се водят така де) стая, родилните зали са самостоятелни. Бях се замислила дали все пак да не раждам в държавна болница, ама сега съвсем се обърках Thinking .

Росита, и аз след същите сметки май окончателно реших да е Вита, а и там ходя на ЖК. В интерес на истината в Токуда и др. частни болници в СФ е доста по-скъпо от Вита и ТК.

Честит имен ден на всички празнуващи Simple Smile  bouquet

# 174
  • Мнения: 980
Привет и от мене  Hug

Мънки, честит рожден ден. Много любов, щастие и пухкаво бебче ти желая   bouquet

И нашият тати се надяваше на смяна на пола, но не го огря. Вече се хвали наляво и надясно, че ще имаме пак мома.  Heart Eyes И се четка сам, че на стар любовчия Господ щерки пращал  hahaha

За количка-ще караме с тази на Яни. Гледахме на Бебеманията за породени, но баси! Таз година 1000 лева за количка, догодина-пак. А и аз си харесвам моята.  Crossing Arms

А за раждането, държавата, здравната каса и българския манталитет не ми се и говори. Безобразие е да се прави бизнес от новородени душици. Скубят и щавят и се възползват от факта, че ошашавените родители са готови на всичко за "най-доброто" за бебо.

Деси, моят мъж изобщо нямаше и да се кара с женището с чантата. Да я е попукал на място и без много приказки.  #Cussing out

# 175
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Честит рожден ден на Маймунка!!!! newsm51
Честит да ни е и хубавият празник днес! Нека Св. Мина донесе мир и любов в семействата ни и здрави и хубави бебета през март Praynig  bouquet

Роси, аз и тогава бях с избор на лекар, но тогава се плащаше неофициално някакси... Rolling Eyes та тя като се уговаряхме, ми каза, че за мое улеснение ще ми сложи малко обезболяващи със система, доколкото си спомням имаше бусколизин и лидокаин, но да не те излъжа. Правеха го на своите пациенти и си влизаше в цената.

Гони ме следобеден глад за сладко, но ще ида да го потушавам с плодове Tired До после, наоколо съм.

# 176
  • Мнения: 43
привет, включвам се за цените в Тина Киркова.
До преди известно време на сайта на болницата бяха обявени всички цени - така, както Роси ги е изредила.
Но от два - три дни са свалени точно тези за избор на лекар, секцио по желание, вип стая и т.н. Дано няма някое увеличение все пак. Рових се в Здравния спавочник, но йок.
Най-лесно щеше да е да питам - днес бях там, ама то акъл ли е...

За избора между частна и държавна болница - не знам дали тук бяхме коментирали, но е важно и колко опитни са специалистите и как могат да реагират при усложнение (дано на никой не се случва!), колко раждания са "преживели". Защото сякаш съм чувала, че примерно Вита ако има проблем транспортират бебето в Токуда, клиника Щерев - в Майчин дом.

А за количките, че и на мен е слабост - чакам вече с нетърпение новите колекции. Аз съм фен на Чиполино като съотношение цена/качество и за тях чух, че в края на декември ще са ясни. Ще има и съвсем нови модели, пък да видим.

Иначе за статистиката - все още моето бебче е момче. За пръв път в 12 седмица ми казаха и до сега само се потвърждава. А от феталната морфология при д-р Янкова вчера си имам и една много хубава 3Д снимка.

Хубава вечер!

# 177
  • Мнения: 151
Прегледа на 4Д (ФМ) струва 80 лв в Селена.Аз се бях обадила в 21 г.с да си запиша час,но после ми го смениха с по-късна дата,тъй като доктора нямало как да ме приеме на предната .Затова се обади седмица /две по-рано!!!
Оглежда всеки орган по отделно(всъщност точно това представлява феталната морфология).Над мен имаше много голям екран на който виждах всичко.Лекаря обяснява внимателно каквото го питаш ,дори и да не го питаш.Мери главичка и т.н
Накря ми записа диск със снимки ,трябваше да има и видео,но нещо го няма видеото.Той предварително ме попита дали си нося ФЛАШ-ка,че дисковете не били хубави и понякога не се записвало нищо.
та това е,ако има др въпроси питай на лична

# 178
  • София
  • Мнения: 5 758
Честит празник тогава! Simple Smile Нека св. Мина закриля всички ни!
The_light_2008, честит ви мъж! Simple Smile Чудя се колко ли още изненада ще има? Май обратния вариант не е възможен, тестисите няма как да изчезнат. Въпреки че помня в предаването "Такъв е животът" за раждането имаше и един такъв случай - бяха казали на родителите, че ще имат момче, те бяха направили цялата стая в синьо, количката беше синя и после се роди момиче Simple Smile Ама сигурно някой д-р, дето разбира колкото мене го е видял тогава. Simple Smile
За раждането в частни и държавни б-ци съгласна съм, че се изравниха "цените". Само дето в повечето случаи в частните се плаща за хотелски лукс и мило отношение, не дай Боже нещо да е зле - все препращат към МД, примерно. Аз по принцип нямам колебания - в Шейново ще съм пак. Не че много харесвам б-цата, просто д-рът ми работи там.
Любима, като ти гледам аватара все си мисля да те питам - ще ходиш ли на концерта на Депеш? Simple Smile Аз съм им фен, ама пак ще пропусна най-вероятно Sad Предния път бях бременна, сега ще съм с бебе...
За количките - много се чудя и аз. Май ще трябва да вземем нова. Ариата тотално се раздрънка, а Принцес ми е тежка. Да си призная това ми е единствения мерак за бебешки покупки в момента - да зяпам колички, ама още не съм почнала да обикалям магазините.

# 179
  • София
  • Мнения: 673
Аз като гледам за какви цени говорите в държавните болници и ми се струва, че ще струва, приблизително колкото в частна клиника. Във Вита нормалното раждане е 1400 лв., като това включва всичко - избор на екип, упойка, присъствие на бащата, ВИП (те не се водят така де) стая, родилните зали са самостоятелни. Бях се замислила дали все пак да не раждам в държавна болница, ама сега съвсем се обърках Thinking .

Моя доктор е във ВИта и съм много доволна. Ще раждам със секцио по много съображения, но това, което ми обясни доки, че в цената се включва всичко, ама абсолютно всичко. Едва ли не персонална сестра ще ме държи за ръката по време на операцията, друга ще ми пее на ушенце, трима доктори ще правят операцията, анастезиолози, бебо после ще си има собствена сестра. Абе с една всичко-всичко е включено в цената. Така че аз категорично реших да раждам там. Пък и най-вече ми близо до вкъщи:))

Общи условия

Активация на акаунт