Подсъзнанието може всичко 3

  • 56 832
  • 581
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 535
Здравейте  Hug
Макар че не пиша често  Embarassed чета редовно  Naughty
Вчера ставах кръстница на една девет месечна бонбонка и малко се притеснявах от молитвата, която чете кръстницата. Няколко дни си повтарях, че всичко ще мине идеално.
Като влязох в църквата, пред очите ми попадна молитвата. И текстът ми се стори супер елементарен  Laughing Прочетох го перфектно  Flutter

# 16
  • Мнения: 1 685
Записвам се  PeaceТемата е наистина много интересна

# 17
  • Мнения: 1 652
Запис и от мен, не ви пропускам))))
на  всички включили се, тук е най-хубавото място в целият форум  Wink


galeto и според мен е така.  Hug И едва ли някой ще го оспори.

Зачетох една нова книжка, която ми подариха - "Мъдрост за новото хилядолетие" от Шри Шри Рави Шанкар. И понеже ме грабна- искам да я споделя с вас. Издателство "Шанкара Европа".
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=25684
http://www.ravishankar.org/bio.html
http://yspehi.com/sri.htm
Книга за любовта за духовните ценности, за промяната на ценностите в новото хилядолетие. Авторът организира по целия свят курсове и лекции за справяне със стреса, за развитие на личността, които дават възможност на хората да водят по- пълноценен  и щастлив живот.

# 18
  • България
  • Мнения: 1 090
darena,една моя приятелка ходи да види Шанкар на живо, наскоро в Осло,възхитена е Peace,аз исках да отида ,но нямах време...
Остава да си купя поне книгите.
Мисля,4е се правят курсове на тази тема по цял свят:"Art og living" се казват май... Thinking

# 19
  • Мнения: 1 652
norah , книгата ми е подарена от моя приятелка, която ходи на негов семинар в Германия. Също е възхитена и ме канеше и мене, но аз по ред причини не можах да отида. Едно от упражненията е било -  пълно мълчание. Всеки колкото  издържи. Тя е издържала 4 дни. Hug

# 20
  • Мнения: 10 687
Ех, винаги съм искала да пробвам тази техника с мълчанието, но за съжаление не виждам начин да се изпълни в нашия всекидневен живот  newsm78 Невероятно голямо предизвикателство е.
Особено за мен, че каквато съм си бъбривка кой знае дали и един ден ще издържа...  Confused

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Привет и от мен в новата тема  Hug .... наистина както "казва" galeto123  тук е най-хубавото място в целият форум  Wink ....някак си  приятно и ненетоварващо ми е .... Hug


Да се похваля днес ми се случи нещо много приятно което бях си пожелала, утвърждавала още в началото като открих силата на подсъзнанието и бях прочела първата книга на тази тематика на Хосе Силва .....
.... случи се когато наистина като че ли бях позабравила за това  Hug ...а нещото е че силно желаех да се подобрят взаимоотношенията ми с мн.близък и роден ми  човек ..ми Е ..... днес  май ледовете почнаха да се топят  Simple Smile


Лека вечер от мен момичета   bouquet

# 22
  • България
  • Мнения: 1 090
Да,за пълното мъл4ание и аз 4ух Laughing  Не знам,и аз не съм от мъл4аливите,мисля 4е ще ми е много трудно Crazy.
4 дни са много за мен,браво 4е има хора,които са издържали. Hug

Desss
,браво и на теб Hug,трябва да се нау4им да прощаваме на хората около нас,едва тогава можем да о4акваме оправяне на отношенията. За мен прошката не винаги е лесна,особено към хора,които са ме наранили Confused.Но по това се познава дали сме наистина духовно зряли.

# 23
  • Мнения: 3 674
darena...аз съм приятелката за която norah пише. Laughing Та ще споделя лично... Видях Шри Шри Рави Шанкар в Осло...Ходихме на негова лекция. Когато той взлезна, цялата зала "светна и се огря" от любовта и спокойствието, което този човек излъчваше. Браво, че си взела книгата му. Hug

Аз  лично изкарах 1--во ниво на курса "Art Of Living" който е страхотен курс, особено за хора които живеят в стресиращи обстоятелства. Не беше за мен този курс, тъй като аз живея в мнооого спокойна страна...  Joyкъдето уж  няма стрес.
Но пък  научих  нови неща и нови  мощни дихателни техники /Сударшан Крия и Бастрика/, които много ми помагат в различни обстоятелства, когато имам нужда да се заредя допълнително с енергия. Страхотни упражнения!  Peace

 За съжаление на тези , които искат да знаят повече за тези техники, ще кажа, че тези техники май  ги няма никъде написани или показани , защото се преподават" от уста на уста"  на самия курс " Изкуството да живееш" ...само от обучени инструктори...и се правят по автентичен  запис на касета записана  с гласа на самия Рави Шанкар.  Laughing Имам няколко познати, които са минали този курс и те са много доволни, както и аз.

А това с мълчанието се учи на  2-ро ниво на курса "Art Of Living" на който аз смятам да отида, догодина в Германия  Peace Целта на мълчанието е да се свържем с Мъдростта, която е в нас.Да се научим да чуваме гласа на Бог...а това става , само когато пребиваваме в тишина и съзерцание вътре в себе си.

Много хора след този курс се променят.  Laughing След този ритуал на мълчанието,  преосмисляме живота си като цяло и поемат по съвсем нов курс. Почваме да гледаме на света по съвсем друг начин. До преди това си мислим, че сме отделно същество от съседа, и че аз съм по-добри или по-лоши  от него...но там...събрани хиляди хора от различни държави, разбираме , че сме едно цяло! И че никой не е нещо повече или по-малко от останалите.

Наистина си заслужава всичко това ,когато оцениш и преосмислиш  себе си като едно цяло... с цялата Вселена и Енергия. Живота ти става друг, бизнеса ти става по успешен, здравето ти се подобрява, почваш да разбираш смисъла на живота и на всичко около тебе...просто живота ти  разцъфва. Grinning


....
За мен прошката не винаги е лесна,особено към хора,които са ме наранили Confused.Но по това се познава дали сме наистина духовно зряли.

Точно така мила!  Hug Прошката и Благодарноста са най-трудните... но много важни  неща! Те са началото на Пътя към духовното израстване.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 19:29 от ЧервеноВинце

# 24
  • България
  • Мнения: 1 090
4ервеноВинце,благодаря за разяснението  bouquet Hug.Много се запалих и аз по този курс,но по- нататък живот и здраве  Simple Smile.


# 25
  • Лондон
  • Мнения: 403
Стана ми много интересно тази техника с мълчанието.Имам моменти когато искам да мълча.Чувствам се добре.Дали без да осъзнавам , не си помагам с моето мълчание?Много моля момичета ,дайте подробности за тази техника.Какво може и какво не може да правиш докато мълчиш?

# 26
  • Мнения: 1 652
Червеновинце, благодаря ти за това, което сподели. Моята приятелка се подготвяше за трето ниво в Швейцария мисля, или Франция. Дори ми изпрати програмата. Доколкото разбрах можеше да отида с нея и да започна от първо ниво. Честно казано, аз се питах дали съм и за първо ниво даже. newsm78

За прошката и благодарността, напълно съм съгласна с теб и norah. За мен те дават на душата равновесие, спокойствие, хармония. Прошката особено, трудно се постига. Но е невероятно блаженство за душата, когато я постигнеш. Постигала съм я с много молитви. Преди прошката- сякаш нося нещо много тежко, колкото повече прощаваш, толкова по-лек става товарът.

# 27
  • Мнения: 1 652
Е206, доколкото знам можеш да правиш всичко, но мълчиш. Не съм сигурна обаче. Червеновинце ще ти каже.

# 28
  • Мнения: 3 674
E206...аз лично с удоволствие бих разказала, но все още не съм ходила на 2-ро ниво.Минала съм само 1-во ниво, а ритуала с Мълчанието се прави на 2-ро ниво.  Laughing  Моя познатата обаче  ми каза, че въобще никой с никого не бива да говори .  Тотално мълчание. Ако искаш да кажеш нещо, то трябва да го напишеш. Но на курса обясняват как точно се прави това Мълчание. Аз не мога да кажа подробности...

Иначе прочети това, какво мисли самия Рави Шанкар  за Мълчанието...интересно е. Wink

# 29
  • Мнения: 10 687
Как става записването за тези курсове?  Rolling Eyes Много ме заинтригувахте и мен...

Общи условия

Активация на акаунт