Да се прибера ли с детето?

  • 4 549
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934

Бракът ми е неспасяем, от 5 години пробвам да го спася, но мъжът е доста склонен към алкохол...
При това положение аз лично бих се върнала в България - като временна раздяла, а разводът  може да се уреди и после.

Виждала съм хора да си съсипват живота заради разводи, и съм решила, че ако на мен някой ден ми се наложи да се развеждам, ще предпочета спокойствието пред максималната финансова облага.

# 16
Момичета,

чудя се защо не съм ви писала по рано. На знам какво повече мога да ви кажа от БЛАГОДАРЯ.
Ето например, тук от 16 години създавам познанства и приятелства, но ако заговоря по тази тема отговорът е, че ако мъжът ми е така с мен то е защото аз не съм го научила, и че не може така да отдалечиш дете от баща му, а пиенето, трябва да разбера че това е културна черта. Културна, ама когато много мирише, ни традиции ни култура ни любов ме блазнят. Та, ето, един път пиша и вие ми давате все отговори които свалят от мен някои чувства за вина.
Що се отнася до реадаптация у нас, с малкия си ходим редовно, и обикновено не му се тръгва от там, а тук току се присети да иска да ходим в България. Там  имаме и апартамент, и малка вила, ама наша, и природа, и кола мога да имам, и време за повече интелектуални занимания. Тук просто си слугувам, шетам и т.н. Ако остана сама тук с детето, финансово няма да затъна, но ще има пак социални помощи и нужда от тях, а това ме ужасява. В България ще си позволяваме по малко играчки и пазарувания, но поне няма да сме социално подпомогнати, а семейно и от нас.
За развода, чакам да мине Коледа и ще взема среща, на която ще заведа и съпруга с мен. Вече му говорих и знам къде ще отидем за да започнем. Той не иска и се прави на щраус дето си забива главата в земята, но няма да се размине. И дори да не ме пусне, ще се разделим. Но най вероятно ще ме пусне защото иска да запази добри отношения със семейството ми, те го приемат и винаги ще е така, стига да не ме спъва. А тук има баша който не вижда, и майка която само пари иска. Затова не ме е страх да прибягна към развод.
Момичета, наистина много много ви благодаря за съветите, само в България с приятели мога да говоря така и да очаквам разбиране.

# 17
  • Мнения: 112
Mc Ду6а,
Съ4увствам ви за ситуацията  в която се намирате с детенцето.Моят съвет е   ,да направи6 усилие за осигуряване на един добър климат в къщи най -ве4е заради нормалното израстване на детето .За съжаление не съм готова с цитат,но от множеството  психологи4еска литература  която съм из4ела мнението е ,4е до 6-тата година  за детето е много важно да расте и  с двамата родители.Една от при4ините ,която си спомням е,4е в такава среда полу4ава нормална сексуална ориентация.Мисля,4е си заслужава да направи6 още един опит, но този път по-разли4ен от останалите за да спаси6 брака си.Има голям смисъл.Има много добри книги в помощ на брака.Една от тях е“ Любовта трябва да бъде твърда„ на Джеймс Добсън.успех!

# 18
  • Мнения: 5 710
Ако сама не си даваш шансове, няма кой да ти ги даде.

# 19
  • Мнения: 169
Ти не беше ли писала преди около 2 години по същия повод? Iсторията ми звучи много познато. Явно агонията е продължила. Звучиш наистина доста уморено и депресирано.

Гледането на деца в къщи, пък било то и срещу заплащане, е най-сигурният начин една жена да затъпee и да си закрие кръгозора. Затова според мен най-напред вземи и си потърси работа в България. Върни се за известно време, вземи и детето, поработи, поживей, изчакай да видиш ще ти хареса ли, как ще се развият отношенията ви с мъжа ти. Тук може да очакваш доста изненади, в смисъл, че не е изключено временната раздяла и да съживи връзката ви, макар и това сега да ти звучи невероятно.
Не предприемай прибързани стъпки към развод, освен ако разбира се някой ерген милионер не напира да се жени за теб. Остави си вратичка за връщане, па ако щеш и по финансови причини. Виж каква е ситуацията в света - не знаеш утре коя страна ще е по-атрактивна за живeeне. Щом мъжът ти няма нищо против да си идвате често в България, ще му е лесно да приеме, че ти временно си пренасяш центъра на жизнените интереси там. Остави сцените с адвокати, режими на свиждания и пр. за по-нататък, ако въобще се стигне до там.
Познавам едно семейство от Париж, където жената с детето се върнаха в България, без да се развеждат, тя си живee в София, той там, ходи на гости, той идва, поддържат културни отношения, за пред властите са  семейство. Така че, обмисли го, има и други начини освен развод. Желая ти усспех!

# 20
  • Мнения: 5 183
Върни се за известно време, вземи и детето, поработи, поживей, изчакай да видиш ще ти хареса ли, как ще се развият отношенията ви с мъжа ти... Не предприемай прибързани стъпки към развод, освен ако разбира се някой ерген милионер не напира да се жени за теб. Остави си вратичка за връщане, па ако щеш и по финансови причини. Виж каква е ситуацията в света - не знаеш утре коя страна ще е по-атрактивна за живeeне. Щом мъжът ти няма нищо против да си идвате често в България, ще му е лесно да приеме, че ти временно си пренасяш центъра на жизнените интереси там. Остави сцените с адвокати, режими на свиждания и пр. за по-нататък, ако въобще се стигне до там.

Абсолютно подкрепям!!!

# 21
  • Мнения: 1 334
Ако остана сама тук с детето, финансово няма да затъна, но ще има пак социални помощи и нужда от тях, а това ме ужасява. В България ще си позволяваме по малко играчки и пазарувания, но поне няма да сме социално подпомогнати, а семейно и от нас.


Много се радвам че въпреки ситуацията в която се намираш разсъждаваш по този начни. Да, по-добре в Бг без социални и с работа, отколкото в чужбина със социални и без работа.

От сърце ти пожелавам да си намериш добра работа в Бг и никога повече да нямаш проблеми от описаният от теб характер.
Детето ще се адаптира, ти ще се поуспокоиш. В Бг не всичко е розово, но човек се чувства по-добре сред роднини, от колкото сам. Успех. Hug

# 22
  • Мнения: 1 783
В Бг не всичко е розово, но човек се чувства по-добре сред роднини, от колкото сам. Успех. Hug
Абсолютно е така. Успех и от мен. Дали са ти добри съвети досега. По-добре е дете с един, но щастлив родител, отколкото с двама, неразбиращи се.

# 23
Да, Eule,
бях писала доста отдавна по този въпрос. И оттогава единствената промяна е, че вече се грижа повече за мен самата, с йога, гимнастика, четене, без да се страхувам за бъдещето. Вече съм наясно със мен самата, на съпруга му говоря открито за намеренията ми да се върна в България. Той е съгласен и без развод да действаме. Страх ме е от майка му. Тя се рови във всичко и е доста изпълнена със злоба към всички. Ако реши, без да пита сина си е способна да каже че съм си тръгнала с детето без предупреждение. А тя работи, само 10 часа седмично, но в социална служба, и познава сума социални работнички, които и помагат, купуват и телевизор, пералня, и дори отишла да ги пита дали аз имам право да поставям на родителите с които работя условия които поставям, и се обадила на мъжа ми да му каже че съм в незаконна неизрядност. Затова поне спрямо този страх от нея искам да се осведомя. А за варианта за пред властите да си останем като семейство го мислихме със съпруга ми, но него го е страх да не би да ни изкарат извън закона и да го преследват за това. Но добре ми пишеш за това, така пак ще мислим и ще се осведомяваме и за този вариант.
Иначе в Българияединственото за което сега ме е страх, е качеството на обучение и обноски в училищата.
Уф, не е лесно, истината е че вече излизам от депресивните състояния и се държа, но затова и сега е моментът да решавам и действам.
Истината е и, че предпочитам съвети от вас, момичета, отколкото от социални работници.

# 24
  • Мнения: 934
А за варианта за пред властите да си останем като семейство го мислихме със съпруга ми, но него го е страх да не би да ни изкарат извън закона и да го преследват за това.
Това пък защо, да не би да нямате право да живеете разделени, ако сте женени?
Иначе в България единственото за което сега ме е страх, е качеството на обучение и обноски в училищата.
Частно френско училище, за което бащата плаща? Mr. Green

# 25
  • Мнения: 868
Не, не слушай хората тука, а слушай професионалист!

В твоя случай няма никаква полза от живеене отделно и не развод. Има семейства, които живеят отделно по други причини с години наред, но те имат емоционална връзка.

Ако си тръгнеш без развод, губиш контрол над ситуацията (50 %) и разчиташ на съмнителната добра воля на фиктивен съпруг.  В момента си в силна позиция поне заради детето--явно е, че ти се грижиш за него и това лесно се документира. А и ако не се разведеш, не можеш да претендираш за издръжка за дете.  Екстра пари винаги помагат когато става дума за образование.

С дете само на 4 предполагам че си млада жена.  Ако някога срещнеш някой друг,  ще си омъжена жена ли?  Не разбирам логиката.  Уреди всички документи, пък след това ако искаш останете и приятели с бившия.


# 26
  • Мнения: 613
...А за варианта за пред властите да си останем като семейство го мислихме...

И на мен нещо не ми стана ясно защо е необходимо за пред властите да останете семейство.

Все ми се струва, че ако няма някаква сериозна причина против развод, например религиозна, separation-a отнема възможността за ново начало, създаване на ново семейство и много други неща, които могат да се добавят.
Де факто, човекът продължава да е женен не само пред закона, но и пред останалите хора.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 02:33 от distant

# 27
  • Мнения: 613
А и ако не се разведеш, не можеш да претендираш за издръжка за дете. 

Напълно съм съгласна с написаното. Само тази част не е вярна. Делата за издръжка на децата, нямат нищо общо с делото за развод. Дело за издръжка (ако се наложи) може да се заведе и само, ако страните са разделени.

# 28
  • Мнения: 868
Не във всички щати.  В някои щати не признават legal "separation"   и издръжка не можеш да вземеш преди официално да се подадат документи за развод и да се задейства механизма.  Адвокатът може да поиска при изключителни обстоятелства, но дали се дава или не е друга история.

Не знам законите във Франция и затова единственият ми съвет за жената е да се консултира и да не слуша нашите предположения за сценарии (ако имах пени за всеки път като казвам това Sad

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 19:13 от Pixie

# 29
  • Мнения: 613
Не съм съгласна с това, но така или иначе мнението ми, нито спор имат някакво значение, просто защото съфорумката не живее тук.
А и аз нямах предвид Щатите, по-горе.

Доколкото разбирам, тя се е насочила към България, където може да се признае дело за издръжка и при разделени родители, даже не и "legal separation".

Относно за съвет с адвокат - напълно подкрепям и аз. Писах го и преди.

Общи условия

Активация на акаунт