В ТОЗИ СТУД ТОПЛИ ТЕСТЧЕТА НЕКА СГРЕЯТ НАШИТЕ ДУШИ (10-16.11.2008)

  • 11 852
  • 351
  •   1
Отговори
# 330
  • ЕН
  • Мнения: 543
добро утро момичета
Z.Ivanova  добро дошла и честито . леки 9м  Hug
Ral_p и на теб тихичко честито и леки 9м  Hug . аз не мога да ти дам инфо за въпросите ти , но момичетата скоро ще се включат и ще ти отговорят  Peace
страхотни новини са това . хайде още момичета да се похвалят с 2чертички  Hug
лек и успешен ден и не забравяйте ФК  Hug

# 331
  • София
  • Мнения: 3 524
Ral_p тихичко честито и от мен  Hug
мама нани, за да не разводняваме темата, ще мина на лични сигурно, ако нямаш против и ти Peace тук само ще наметна едно-2 неща-  за вентолина и флудитек-а- като действие е едно и също, но е с различни съставки, та давай си му ги, след като е казал лекаря, вероятно той има предвид и този пристъп за който казваш (съжалявам за него  Sad и дано никога не го прави пак). коки пиеше с редуване флавамед +вентолин като ми направи бронхита, а преди седмица с аугументина му изписа флудитек-а. ох, дано му минава скоро на милото Hug Praynig
спяща, зная че има различни разновидности на антибиотика от гледна точка на концетнрацията. но и аз и той пиехме хем различни концентрации, хем на 12 часа, затова ми е странно, тъй като този антибиотик е доста силен. Peace
Z.Ivanova добре дошла и честито и от мен!  bouquet

# 332
  • Мнения: 1 146
Здравейте, момичета, отдавна не съм писала, но сега имам нужда от малко помощ, ако някой е минал през това. Както бях писала, ходих вече при Владимиров. Много се радвам на това решение, защото се оказа правилно. Първото, което ми каза "поликистоза" - аз съответно  Shocked Shocked Shocked, защото за първи път ми казват такова нещо. Ако предполагах такъв проблем отдавна да съм тръгнала по доктори. Задействахме много бързо нещата - вече пуснах хормони, плюс инхибин и хламидия, още нямам резултати. Вторник половинката е на спермограма, аз в сряда на тест за проходимост за тръбите. Колкото и да е странно, всичко това не ме плаши толкова, най-страшно е да си мислиш, че нямаш проблем и да се чудиш "защо не става" (поне за мен). Владимиров каза, че поликистозата засега не е може да каже колко сериозен проблем е докато не станат всички изследвания. Странното е, че при мен явно има дисфункция на яйчниците, но нямам характерни белези - редовен цикъл на 28 дни, никога не съм имала голямо закъснение или прескачане, нямам наднормени килограми, тостестерон нормален, съотношение ЛХ към ФСХ (от изслеване през февруари) - 1,2 към 1 - вярно, че не трябва ЛХ да е по-високо, но аз го отдадох на по-късия тогава цикъл (26 дни). Освен това графиките на БТ изглеждат нормални, тестове за ову дават положителен резултат само един ден, а не винаги, както е често при поликистоза. Изобщо много се очудих, още повече че април бях на гинеколог на 10 ден от цикъла  и тя ми каза "чудесни яйчници има и оформен доминантен фоликул". А сега де - не знаеш от къде ще изкочи заека. Съжалявам, че стана толкова дълго, при мен резултатите ще дадат допълнителна яснота, но ако някой има собствен опит с това, нека сподели (наясно съм, че може да се забременее, но до колкото знам с хормонално лечение най-малкото).

# 333
  • Мнения: 2 309
Alexiana,питай в Проблемно забременяване...просто там има повече,които ще ти отговорят! Peace
В интерес на истината,не разбрах с какво да сме полезни...конкретен въпрос не задаваш Thinking
Това за чудесните фуликули и аз съм го слушалаааа слушала ooooh! Дори са ме питали близнаци имаме ли в рода,понякога и по два излюпвам Flutter

# 334
  • Мнения: 453
Ral_p, Z.Ivanova - честито!!!   bouquet
Пожелавам ви приятни 9 месеца и чудесни бебоци накрая.
За зацапването лекар ще трябва да се изкаже, така че колкото по-бързо на консултация, толкова по-добре.  Peace

# 335
  • Мнения: 1 146
Рожбо, прави си - в "проблемното" сигурно ще дадат повече инфо, мисълта ми беше дали някой друг е имал такава диагнози и какво е правил, обаче наистина най-добре да не питам тук. Confused

# 336
  • София
  • Мнения: 6 262
Аз съм имала - СПКЯ (хормони в норма) + нередовен цикъл и "кофти" овулация  Peace :

... Като го пиех, всеки месец имах овулация навреме. Без него също обикновено имах, но много късно - обикновено след 20-25 ден, фоликулът не беше хубав (малък и "мътен" на видеозона), трудно се пукаше, лигавицата на матката не беше достатъчно "сочна" и т. н. Помня, че когато забременях, докторът ми каза, че фоликулът и лигавицата са хубави, даже ми ги показа.  Laughing ...

# 337
  • Мнения: 2 309
Рожбо, прави си - в "проблемното" сигурно ще дадат повече инфо, мисълта ми беше дали някой друг е имал такава диагнози и какво е правил, обаче наистина най-добре да не питам тук. Confused
Като диагноза и на мен са ми я поставяли,но след ред лечения и куп изследвания,които се оказаха безпредметни и ненужни,забременях спонтанно...Имах нормална бременност!
Това не е страшно,не се тревожи...поели сте в правилна посока Peace

# 338
  • София
  • Мнения: 6 262
Рожбо, прави си - в "проблемното" сигурно ще дадат повече инфо, мисълта ми беше дали някой друг е имал такава диагнози и какво е правил, обаче наистина най-добре да не питам тук. Confused
Като диагноза и на мен са ми я поставяли,но след ред лечения и куп изследвания,които се оказаха безпредметни и ненужни,забременях спонтанно...Имах нормална бременност!
Това не е страшно,не се тревожи...поели сте в правилна посока Peace


 Peace

# 339
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте момичета  Hug аз продължавам да чета ама не пиша много много  Simple Smile
Ама сега ми стана интересно и да питам  Alexiana на базата на какво са и казали че има ПКЯ. Може и аз да не съм разбрала ама тя казва че хормоните са и наред, други лекари са й казвали че и яйчниците са добре и ми стана любопитно. Не питам да се заяждам ами просто защото и на мен са ми я поставяли мног пъти тази диагноза после са я отричали  Confused

# 340
  • Мнения: 1 792
На мен също ми е поставяха много пъти тази диагноза,но не съм правила нищо по този въпрос.Не са ме карали да пия хапчета.Проблема при мен беше съвсем другаде,а поликистозата не ми пречеше да забременея.

# 341
  • София
  • Мнения: 3 860
При мен в общи линии вдигат рамене  Rolling Eyes Имам уголемени яйчници но пък нямам множество кистички характерни за ПКЯ, съотношението ми на хормоните ми ЛХ/ФСХ е 0,7, абе нямам в общи линии много признаци и за това се зачудих  newsm78

# 342
  • Мнения: 390
като стана въпрос за съотношението ЛХ/ФСХ, с риск да се повторим, каква трябва да е стойността? чела съм изказвания, че е добре да е в полза на ЛХ във форума на друг сайт.

# 343
  • Мнения: 1 146
Момичета, при мен резултатите от хормоните бяха нормални, но преди 6 месеца, сега пуснах нови, но нямам резултат още, като ги видя ще ви пиша. Още не мога да кажа, че това е диагноза, но мнението е "поликистозни яйчници" на база ехографски преглед.  Не знам, не е много безобидно като цяло, но при всяка жена е различно проявлението и е индивидуално.
Пис, аз мисля, че съотношението е добре да е 1/1, 1/1,2, но до колкото знам в полза на ФСХ. Дори ЛХ над 7 е сипмптом за ПКЯ.

# 344
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте момичета
как сте днес? да наете как е карамел? дано всичко при нея е ок Hug
лелк Hugта при мен ще си ходи и от утре почвоаме лова
от днес започнах и мерене на БТ дано само да съм постоянна че какъвто съм заплеееес Whistling
лек и успешен ден  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт