Бихте ли изпратили детето при баба и дядо в друг град?

  • 2 475
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 280
Ако няма друг начин, бих го пратила.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 933
Не, не бих. Аз лично бих си взела ако трябва неплатен отпуск, 3 месеца не е толкова дълъг период. Пък и каква е разликата дали ще тръгне март или юни на ясла, все ще мине през адаптивен период, който не е задължително свързан с боледуване.

# 17
  • Мнения: 1 763
Не, не бих. Когато аз бях малка, редовно ме пращаха за по няколко седмици, а на мен ми беше  мъчно и не ми харесваше, въпреки че баба ми и дядо ми бяха много грижовни. Затова и малко след като се роди детето, се преместихме в града , в който живеят родителите ми.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Не бих, но това е въпрос на личен избор и ти сама трябва да решиш.

# 19
  • Мнения: 2 821
И аз не бих, но може би разсъждавам хипотетично, т.к. нашите баби и дядовци живеят в същия град. Не знам как ще реагирам ако съм притисната от обстоятелства. Всеки случай би било много мъчително за мен да не ги виждам толкова време.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 181
Когато дъщеря ми беше на вашата възраст и аз не можех да се разделя с нея.За няколко месеца трябваше да я гледа някой,за да започна работа и избрах вариант детегледачка,пред това да е на 200км. от нас.
Сега,когато е на 4г вече я давам,защото самата тя иска и се чуства прекрасно.Говорим си по телефона по няколко пъти на ден,може да ми каже как се чуства.Дори сега е при нашите и не иска да си идва.

# 21
  • Мнения: 9 052
на село да , в град не , особено в София в НИКАкъВ СЛУчАЙ

# 22
  • Мнения: 800
Моето детенце в момента е при баба си /друг град на 180 км. / .Ходи там на градина.Виждам го през седмица за по 2-3 дни.  Само да допълня ,че това е временно  до пролетта

# 23
  • София
  • Мнения: 203
Дано не ми се налага, но не бих. Не мога да си представя да се отделя от нея за повече от няколко дни и да не е покрай мен, не знам. Наистина това си е личен избор.  Peace

# 24
  • Мнения: 388
Винаги съм се чудила на родителите, които оставят децата си на бабите в далечни градове. Но все пак ако е за 2-3 месеца и през уикендите сме заедно и съм притисната от обстоятелствата... може би бих го направила. Това е решение което можете да вземете само ти и съпругът ти.

# 25
  • Мнения: 14 133
Да, но съмо в краен случай, ако ситуацията не позволява други варианти. 

# 26
  • Мнения: 2 131
Ако съм поставена в твоята ситуация, бих дала детето си на ясла. Така или иначе ти смяташ да даваш детенце на ясла през юни. Щом можеш да се разбереш с директорката да го приеме по-рано, според мен, това е по-добрият вариант.

# 27
  • Мнения: 3 880
Аз съм пропуснала тази подробност, че все пак може да се уреди място в яслата и през март, първоначално разбрах, че места ще има чак през юни. В такъв случай бих говорила няколко пъти с директорката даже Wink и хич няма дори да се занимавам да търся и дететгледачка. Болестите- ако детето ти е предразположено към тях, каква е разликата дали ще е болно през март или през юни? А и не е задължително да се разболява. И мен ме бяха наплашили, как като тръгне детето на градина ще се разболява редовно, но да чукна на дърво за 2 години има само едно- две разболявания за по 3 дена, така че изчакай да видиш как ще е и не се притеснявай предварително Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Не не бих я дала при никакви обстоятелства, нито като беше на 1 г. и нещо, нито сега като е на 4. За мен е непонятно и неправилно друг да отглежда детето ми най-вече във възрастта до 7 год.
В случаите, когато съм в командировка /дори/ майка ми идва у дома и детето ми продължава да си ходи на градина, а тя я гледа вечер, за да не се нарушава режима и стабилността на живота й.

Аз бих пратила детето на ясла /никъде не пише, че болестите са задължителни/ и бих осигурила бавачка в случай на нещо неотложно или болест... 

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Не бих я пратила в друг град. Ще предпочета яслата/ градината /, дори и сега.

Общи условия

Активация на акаунт