Във Швейцария за зима се говори, пистите очакват малките скиори!

  • 15 912
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Ако някой или нещо съм изпуснала от списъка, да казва  Simple Smile.

Ава, не ме питай как се справям  ooooh! Crazy. Питай Вес, тя ми беше на гости миналата седмица  Wink


# 16
  • Мнения: 2 641
аз да си кажа за Банско и изобщо за Рила........съсипаха всичко там, отсякоха купища гори и то в защитени уж местности.....ние с мъжа ми не ходим там...вече от доста време. това не е курорт там а направо е разсипия, без мисъл, само с алчност.

днес си поговорихме с мъжа ми и двамата страшно искаме да дойдем при вас  Grinning  всичко зависи от агенцията сега и дали работодаля ще хареса мъжа ми. дано факта че е българин не ни изиграе лоша шега и да вземат поляк примерно  Thinking

много ви благодаря на всички за инфото. а заплатата явно не е 5000 евро, защото в франкове била 8500 месечно чисто след удръжки, каквото  и да значи това.

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Кате, много добре се справяш. А и швейцарските хлапета са възпитани. Ти ако имаше няколко испанчета на главата... гаранция, че досега вече щеше сама да си говориш Crazy Laughing

А за данъците, аз проверих, и се оказа, че ако си чужденец, ти ги удържат веднага от заплатата. Само ако си швейцарец, плащаш данък общ доход следващата година.  Whistling Направо камък ми падна от сърцето, като го научих.

Мони, приятно прекарване на почивката!  Hug

# 18
  • Мнения: 2 641
Катя и мойте са възпитани  Grinning ако дойдем ела да ги гледаш тях, поне езика да науча  Peace  Grinning

# 19
  • Мнения: 264
добро утро на всички,
снощи беше страхотно цялата компания играхме боулинг до 2 часа, страшна веселба  hahaha hahaha.
Аз за данаците да кажа как мойто мъж си ги плаща. Не знам кои точно, но са в края на годината с даначна декларация. И много зависи от общината към която сте. Той все още получава някакви стари неща от предишната община, че нещо липсвало и т.н. но от новата всичко е перфектно.
Кате аз като дойда ще ти доведа Габриела да я възпиташ като Швейцарските деца, че нещо много се е разпуснала тук в БГ.  Joy Joy

# 20
  • Мнения: 456
Anaise, да ние сме в Цуг. Детенцето ни ходи на ясла - всеки делничен ден, по цял ден и струва 1800 франка. Това е нормална цена. Мился че е около 90-100 франка на ден.
Слипи, ми къде работя....  Thinking дълго е за обясняване. В една сравнително нова фирма която се занимава с събиране на база данни за големите корпорации (но не финансови, а екстра финансови - екологична, социална и корпоративна информация).
Кате, как върви бременненето? Дано нямаш дискомфортите през първите няколко месеца!  Hug

Вики е нещо болна и следобед ще ходим на доктор. Почва се зимата, а с нея и болестите по яслите...  Close

# 21
  • Мнения: 2 641
благодаря ви много за информацията ,,  bouquet дано стане, толкова искаме да се махнем от тука, а Швейцария ни устройва напълно. ако станат нещата ще ви пиша пак  Grinning
весел уикенд на всички ви  Hug

# 22
  • Мнения: 2 641
момичета току що мъжа ми ми писа, че са го одобрили по СВ-то, били много впечатлени и са го харесали и другата седмица са му определили ден за техническото интервю  Grinning аз съм сигурна че него ще го мине безпроблемно. та ще видим какво ще следва после. дано да го харесат и заминем  Party

# 23
  • Мнения: 456
Успех  Peace
Има ли желание, винаги се намират и начини.

# 24
  • Мнения: 264
Anaise, ако мине това интервю ще го викнат там на още едно после още едно със шефовете и ако мине е вътре. Успех стискам палци  Peace Peace

# 25
  • Мнения: 2 641
защо трябва да го викат 2 пъти там като може да се види с всички Simple Smile ама лошо няма де щом му плащат хотел и билети Wink

кажете нещо как ви наеха вас на работа? колко пъти ходихте и на какво държат швейцарците при интервютата за да са успешни?

# 26
  • Мнения: 2 641
момичета много ви благодаря за куража който ни давате   bouquet другата седмица ще пиша как е минало, весел уикенд пак ви пожелам  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 141
Grüezi mitenand!

Много ми е драго да се включа и аз при Вас.
Виждам, че Катя се е постарала добре и е оформила страхотна тема.
Много уютно, Кате. Благодаря!

Аз не съм се включвала от доста време и имам много да наваксвам. Виждам, че темата набира интерес и има нови попълнения.

Специални поздрави към Амей и Спящата красавица за бебетата, с които се сдобихте.
Макар и няколко месеца по късно, Ви пожелавам здрави деца и щастливи родители. Леле, децата пораснаха, аз докато се наканя да се включа.

На Катя, пожелавам лека бременност и много положителни емоции.

Доволна съм от резултатите, който заварвам и много се радвам за Вас.

Аз Ви пожелавам приятен ден и отивам да наваксвам пропуснатото.   Grinning

# 28
  • Мнения: 264
Vanilla Sky, добре дошла отново. Аз вече реших че сте заминали за Америка и няма да се появите  Hug Hug.
Аз съм тотално разочарована от Банско, кракът ми няма да стъпи там. Такъв ужас е от строежи и мръсотия, че не знам как някой въобще може да отиде на почивка там.

# 29
  • Мнения: 141
Monechka, Благодаря!
Драго ми е и на мен.  Hug

Жалко, че сте се разочаровали от Банско. Аз нямам скорошен опит, за добро или лошо, с БГ курорти. Важното е, че си била с любими хора.

Разбирам среща - гореща организирате в Цюрих на 23 този месец. Благодаря, на Амей за личната покана!
Заявявам желание и се надявам да се видя с повечето от Вас.

Общи условия

Активация на акаунт