Най сетне! Уволнена директорка на градина!

  • 5 073
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 486
tonytobgart, ето за тази група родители говорех
И да, точно това очаквам-затова си плащам чинно данъците, и това не са екстри някакви за въпросните деца -това са необходимите средства и материали за тяхното обучение /и не общината ги купува пряко-от нея се отпускат средствата,както по-горе поясних/.[/color]
Иначе и аз не намирам за нормално родителите да боядисват градината

 Е и? newsm78

# 16
  • Мнения: 2 839
Смяташ, че общината отпуска средства за учебни материали?

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Добре де, не разбирам какво ви бъркат учебните материали, само за предучилищна група са безплатни. Флумастри, пластелин, поне в къщи е постоянен консуматив, нормално е да не им стигат и в градината. При нас родителското настоятелство решава, госпожите казват от какво имат нужда. Само салфетки и тоалетна хартия носим, по 10 лв на година за хартиени кърпи за ръце, на фирма ги поръчват.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 4
Мамчета, иска да ви попитам дали в някоя дет градина искат по 20 лв ако детето не я посештава един месец за да ви пазят мястото.Влизах в сайта на столична община да видя дали има някаква наредба ,но нищто неможах да намеря.На мен ми взеха 60 лв за 3 месеца при положение,че бях написала молба,че нямя да я посещаваме. newsm78

# 19
  • Мнения: 3 695
За съжаление има много такива директорки, които злоупотребяват с парите и имуществото на детските градини. Първата им работа е да се обградят с близка счетоводителка. Много е жалко, дано започнат навсякъде да ги контролират повече.  Peace

# 20
  • Мнения: 256
Кметът на Бургас Димитър Николов уволни директора на детска градина "Славейче" Гинка Войкова

 smile3501

# 21
  • София
  • Мнения: 2 079
Мамчета, иска да ви попитам дали в някоя дет градина искат по 20 лв ако детето не я посештава един месец за да ви пазят мястото.Влизах в сайта на столична община да видя дали има някаква наредба ,но нищто неможах да намеря.На мен ми взеха 60 лв за 3 месеца при положение,че бях написала молба,че нямя да я посещаваме. newsm78

Точно защото си написала молба Е трябвало и СИ заплатила 60 лева за 3-те месеца.
Ако си занесла медицинска бележка за всеки месец нямаше да заплатиш и лев, защото детето отсъства по медицински причини, а така, с молба от твое име заплащаш 50 % от таксата.
Справка - Закон за местните данъци и такси за град София, както и Правилник за вътрешния ред на съответното детско заведение, в което е записано детето ти.
 Hug

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
Аз нямам нищо против да давам пари за ремонт или подобряване на базата, закупуване на играчки. Ако щете и да подобряване на детското меню. Ако знам, че отиват по предназначение ще давам колкото трябва. Не виждам причина да не го правя.

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Аз парите ги давам на госпожата,не на директорката.
Пак госпожата дава отчет пред родителите за какво са изразходвани.
Всяка група събира различна сума,решават го на родителската среща.
Дали директорката знае,по колко и за какво сме събрали-не знам.
Тоалетна хартия,сапун и салфетки от общината отпускат,но беше някакво смешно количество.
Детските градини тънат в мизерия и май кмета първо трябва да се замисли как да оправи базата,а не да уволнява.
Ако виждам,че никой няма да си мръдне пръста да  боядиса и да подобри нещо,ще дам.Все пак става въпрос за моите деца.
Това лято в нашата градина боядисва самата директорка,тъй като парите им стигнали само за боя,но не и за майстори. Peace

# 24
  • Мнения: 2 839
Понеже съм касиер на нашата група, знам. Нито лев не стига до госпожи и директорка!
Събираме толкова, колкото сме решили на родителската. Харчим ги за каквото сме решили, пак на родителска среща.

Бургаската директорка не мога да коментирам, защото не съм запозната със случая, а на медиите никак не вярвам.
Но знам, че на някои родители в нашата градина също им изглежда, че са много парите, които се събират, и че те потъват в нечии джоб. Което, пак казвам, не е така. Събирам си пари, събирам си фактури, отчитам си ги веднъж годишно.

Нооо някои хора така са си научени, че други са им длъжни за всичко. Та ако се наложи да изкарат от джоба 2лв. за куклен театър, веднага се оказва, че директорката е отишла на екскурзия с тях.

# 25
  • Мнения: 3 695
Не става дума дали да се събират пари от родителите или не (макар че в Бургас явно са го забранили), а за злоупотреба със събраните пари. За директорките това е много лесно. И не си мислете, че ако вашата директорка е съвестна, то и другите са така.  Naughty

# 26
  • Мнения: 689
Мда, става въпрос за нашата градина. Само да споделя, че нещата не винаги са такива, каквито изглеждат/представят медиите/. За мен директорката е поредната изкупителна жертва, просто е трябвало да бъде направено нещо, да се пошуми, че видиш ли, общината прави нещо по въпроса.  Жената, явно не е била угодна някому. И само да отбележа, че базата в тази детска градина е в окаяно състояние, еми не съм забелязала общината да е направила нещо по въпроса.
Аз също смятам, че след като общината не отпуска средства, ще ги давам аз. И да, наистина смятам, че ги давам за детето си. У дома купувам много повече моливи, листи и бои, отколкото за детската градина, така че не се учудвам, че все има нужда от нови.

# 27
  • Мнения: 2 839
Мда, става въпрос за нашата градина. Само да споделя, че нещата не винаги са такива, каквито изглеждат/представят медиите/. За мен директорката е поредната изкупителна жертва, просто е трябвало да бъде направено нещо, да се пошуми, че видиш ли, общината прави нещо по въпроса. 
Именно това имах предвид. Директорките са между чука и наковалнята, т.е. шефовете си и родителите. А Общината им извива ръцете. Поредния пример са тези повсеместни заповеди със забрана да се събират пари. На някой родители толкова им е акъла. Той си разсъждава, че щом кмета забранява, значи директорите за нищо не може да иска. Пък не му е на акъла, че въпреки собствената си забрана, кмета не дава пари за материали, вода, дюшеци, чаршафи, тенджери ... списъка няма край.
От къде да дойдат тези средства?
Ако търсите някого за обезглавяване, търсете го по общините, не в градините.

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не става дума дали да се събират пари от родителите или не (макар че в Бургас явно са го забранили), а за злоупотреба със събраните пари. За директорките това е много лесно. И не си мислете, че ако вашата директорка е съвестна, то и другите са така.  Naughty

 И как точно,като парите не отиват при директорката.
 При нас се прави списък от кого колко пари са взети.Госпожите пазаруват с родители от родителския актив.
 Пазят се всички касови бележки и се дава отчет за всяка стотинка.
 Всеки,който има желание може да изиска тази документация и да се убеди,че конспирации няма. Peace

# 29
  • Мнения: 1 425
Браво  Peace Дано има повече такива кметове. Иска ми се и нашата да бъде уволнена. Миналата година и аз бях касиерр и не само това. От мен се искаше да ходя да купувам със събраните пари материалите за месеца. Купуваха се - доместос, Препарат за теракот(балатум) на Мр. Пропер, Роли, препарат за стъкла пак от скъпите, блокчета за тоалетни и какви ли още не неща, който съм 100 % сигурна, че не всичките оставаха в градината. Аз събрах  родителит, извън градината и им обясних, за какво отиват парите ни и разбира се вече не съм касиер  Mr. Green Осввен това тази година освен учебните материали купувахме табла - 4 бр. по математика за 50 лв и още 3ри по 25 лв. Освен това купихме и учебните материали на учителките, което съм сигурна че не е наше задължение. Свекърва ми е била директорка и ми каза, че тези неща не се купуват от родителите!
Другото, което направи, този път директорката - За 8 ми март аз намерих фотограф, който направи снимки на децата - изненада за мама, имаше и обща снимка и снимка за бабите. Всеки родител поръча минимум по 4 снимки - обща, 2 за бабите и 1 за мама. Аз лично издействах намаление, защото фотографа ми е приятел, но директорката го извикаала и поискала още едно намаление, което да остане за градината. Т.е родителите платихме цената, която аз издействах, а на фотографа платиха това което директорката допълнително си поиска и разликата задържа - отчет не даде, защото това го знаех само аз (фотографа ми го каза, но ме помоли да остане между нас) и учителките знаеха...... Ще оставя случката без коментаар, защото съм сигурна, че голяма част от директорките са такива.

Общи условия

Активация на акаунт