Най сетне! Уволнена директорка на градина!

  • 5 103
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17


А който дава пари за 20 бр. препарата, да не се чуди във форумите къде отиват - да пита на място  Peace
Хайде сега да ми кажете къде е ставало дума за 20бр. препарата и кой във форума се е чудел къде са му парите за препаратите.

ТРЯБВА ДА ИМА РЕД И ЗАКОНИ В ТАЗИ ДЪРЖАВА БЕ ХОРА И ТЕ ДА СЕ СПАЗВАТ, но според вас си е напълнооо нормално нещата в ДГ да стават по този начин който е в момента...ами нямам думи. Neutral Face smile3501

# 46
  • Мнения: 2 839
Мда, става въпрос за нашата градина. Само да споделя, че нещата не винаги са такива, каквито изглеждат/представят медиите/. За мен директорката е поредната изкупителна жертва, просто е трябвало да бъде направено нещо, да се пошуми, че видиш ли, общината прави нещо по въпроса.  Жената, явно не е била угодна някому. И само да отбележа, че базата в тази детска градина е в окаяно състояние, еми не съм забелязала общината да е направила нещо по въпроса.
Аз също смятам, че след като общината не отпуска средства, ще ги давам аз. И да, наистина смятам, че ги давам за детето си. У дома купувам много повече моливи, листи и бои, отколкото за детската градина, така че не се учудвам, че все има нужда от нови.

Ей, най-после един разумен човек!
Господин кмета реши да си направи една рекламка и като гледам много хора се хванаха  ooooh!
Писала съм и в предишни теми, като иска да не се взимат пари от родителите, да погледне бюджета на градините.
А който дава пари за 20 бр. препарата, да не се чуди във форумите къде отиват - да пита на място  Peace
Именно. Злобно било изказването ми. Злобно не е, ами афектирано, защото много се чудя защо вместо да подскачате тук, не се обърнете към директорките си и проучите как наистина стоят нещата.
Пак ви казвам, понеже съм касиер на групата, при нас всичко е абсолютно прозрачно. Какво ще се купува се гласува на родителски срещи. Избор нямаме само по отношение на това по кои учебни материали да учат, ама то не ни е и работа ние да ги избираме.
Моля, заради единици "директорки", не поставяйте под общ знаменател всички с тази професия, защото има такива, които сърцата си дават за тази работа.
А, всъщност, аз за бургаската директорка вече от 3то място чувам, че е била Директор, ама набедена от кмета за "директор".

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
Всеки месец купуваме и хигиенните материали. Това добре, няма откъде иначе да вземат, обаче кажете ми какво правят с 20 шишета препарат за миене на чинии всеки месец?! Или с 20 кутии прах за пране?

Това е от първа страница на тази тема. Пак казвам няма да си променим мисленето от тази тема, който си мърмори ще си мърмори. За мен не е нормално в 1 и в 4 група да си играят с едни и същи играчки. Растат децата и играчките се променят.
За градините в Стара Загора сигурна съм от всяка има недоволни.

# 48
  • Мнения: 827
Хайде сега да ми кажете къде е ставало дума за 20бр. препарата и кой във форума се е чудел къде са му парите за препаратите.

ТРЯБВА ДА ИМА РЕД И ЗАКОНИ В ТАЗИ ДЪРЖАВА БЕ ХОРА И ТЕ ДА СЕ СПАЗВАТ, но според вас си е напълнооо нормално нещата в ДГ да стават по този начин който е в момента...ами нямам думи.
tonytobgart, напълно съм съгласна, че закони и ред трабва да има, както и с това, че те трябва да се спазват, ние също трябва да изискваме спазването им, но не знам закон, който осъжда събирането на средства с определена цел за детските заведения, ако греша, моля, поправи ме.

Закони, обаче, мисля, че има. Проблемът явно се върти около това, че директорките/госпожите-възпитателки "рекетират" родителите. Ама не разбирам защо не искате да се събират средства от родителите, в случай че родителите се занимават и с отчитането (или директорката, щом родителите нямат желание или възможност, или все-тая-какво). Вероятно има такива директорки, които злоупотребяват, ама на мен не ми се вярва да са си вдигнали палати в Симеоново (или където там) пустите му директорки... И кое точно ви спира да искате отчет или вие самите да правите такъв, щом подозирате нарушения?

Защо не изчислите колко препарат е необходим за почистването на 1 стая (примерно сутрин, обед и вечер), разпределяте ги в пликчета със съответната дата и номер, записва се чинно и прилежно в една тетрадка дата, час, подпис на лицето, което ще извършва процедурата, и подпис на отговорен родител за деня, заедно изсипват количеството препарат в една кофа с определено количество вода (3 броя кофи за деня, примерно) и така всички спят спокойно - няма препарат, който не се знае къде е отишъл. Родителите се сменят всеки ден (или през ден), така спекулациите с пакетчета препарат ще са сведени до минимум (т.е. от 3 до 6 пакетчета по горепосочената от мен схема).

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 13:10 от Ити

# 49
  • Мнения: 17

Именно. Злобно било изказването ми. Злобно не е, ами афектирано, защото много се чудя защо вместо да подскачате тук, не се обърнете към директорките си и проучите как наистина стоят нещата.
Пак ви казвам, понеже съм касиер на групата, при нас всичко е абсолютно прозрачно. Какво ще се купува се гласува на родителски срещи. Избор нямаме само по отношение на това по кои учебни материали да учат, ама то не ни е и работа ние да ги избираме.
Моля, заради единици "директорки", не поставяйте под общ знаменател всички с тази професия, защото има такива, които сърцата си дават за тази работа.
А, всъщност, аз за бургаската директорка вече от 3то място чувам, че е била Директор, ама набедена от кмета за "директор".

А аз се чудя  какво правите вие в тази тема и какво само се оправдавате като касиер че дъра бъра...
Аз съм в родителското настоятелство, аз съм давала пари и ще давам за каквото има нужда и съм пазарувала неща за групата...И СЪМ ПРОЯВЯВАЛА САМОНИЦИАТИВИ И СЪМ ДАРЯВАЛА И СЪМ ПОМАГАЛА С КАКВОТО МОГА
НО ВЪПРЕКИ ТОВА НЕ СМЯТАМ ЧЕ ТРЯБВА ПО ТОЗИ НАЧИН ДА ФУНКЦИОНИРАТ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ!
РАЗБРАХТЕ ЛИ МЕ , или трябва да ви се обясни по-простичко(не се заяждам)
И знаете ли какво казах на един татко който обвиняваше госпожата, че била купила много скъпи материали...казах му: "Моля те успокой се , не вярвам че тези хора кото гледат децата ни се опитват да ни измамят по някакъв начин"
И не гледайте само от вашата камбанария, има хора които са с по 2-3 деца и едва свързват двата края....нека да помислим трезво.
Вашите коментари с по едно две изречения наистина са злобни и заядливи, и се очудвам какво правите още в тази тема, УСПОКОЙТЕ СЕ РАЗБРАХМЕ ЧЕ СТЕ ЧЕСТЕН КАСИЕР НА ГРУПАТА ВИ И ХАРЧИТЕ ПАРИТЕ ЦЕЛЕСЪОБРАЗНО!
smile3501

# 50
  • Мнения: 2 839
Не ги харче целесъобразно, а така както са решили родителите.

Че има хора, които едва свързват 2та края, всички знаем. И понеже те се задъхват финансово, то може би е редно тия баровки учителките да носят за тях от къщи препарати, моливи, салфетки? Пък като се наложи да се сменят чаршафите, а кмета не дава, да си заделят от учителските заплати за децата на нямащите.

# 51
  • у дома
  • Мнения: 967
Тонитобгарт - няма нужда да крещиш, за да се разберем.
За мен нещата са прости /и простичко, също ти ги казвам/ - със или без заповед на кмета, пари за децата трябва да се събират! Защото общината, респ. държавата ни е бедна и т.н. да не навлизам в други теми.
От кой да се събират и как да разходват, решаваме - ние - родителите. Щом като има градини, в които модела работи, какъв е проблема!!! Всичко зависи от нас, ние сме тези които даваме парите, ние можем да поискаме отчет как са похарчени. Аз лично го направих! И изпитвах неудобство от възпитателките на моето дете. Защото освен във всичко друго са ги превърнали и в просяци!
Давала съм пари и ще давам, имам пълна вяра на хората, които ги събират!
Апък, кмета да дойде и да види, на какви напикани и смачкани, от неговото детство, дюшеци спят децата, да види ръждивите люлки и пързалки /те са от времето на "На всеки километър"/, абе въобще не ми се говори...

# 52
  • Мнения: 17
tonytobgart, напълно съм съгласна, че закони и ред трабва да има, както и с това, че те трябва да се спазват, ние също трябва да изискваме спазването им, но не знам закон, който осъжда събирането на средства с определена цел за детските заведения, ако греша, моля, поправи ме.

Закони, обаче, мисля, че има. Проблемът явно се върти около това, че директорките/госпожите-възпитателки "рекетират" родителите. Ама не разбирам защо не искате да се събират средства от родителите, в случай че родителите се занимават и с отчитането (или директорката, щом родителите нямат желание или възможност, или все-тая-какво). Вероятно има такива директорки, които злоупотребяват, ама на мен не ми се вярва да са си вдигнали палати в Симеоново (или където там) пустите му директорки... И кое точно ви спира да искате отчет или вие самите да правите такъв, щом подозирате нарушения?

Защо не изчислите колко препарат е необходим за почистването на 1 стая (примерно сутрин, обед и вечер), разпределяте ги в пликчета със съответната дата и номер, записва се чинно и прилежно в една тетрадка дата, час, подпис на лицето, което ще извършва процедурата, и подпис на отговорен родител за деня, заедно изсипват количеството препарат в една кофа с определено количество вода (3 броя кофи за деня, примерно) и така всички спят спокойно - няма препарат, който не се знае къде е отишъл. Родителите се сменят всеки ден (или през ден), така спекулациите с пакетчета препарат ще са сведени до минимум (т.е. от 3 до 6 пакетчета по горепосочената от мен схема).
1.Не грешите няма такъв закон , но има закон как се събират и отчитат дарения, и когато правиш дарение ти се издава протокол за дарение-в нашата градина това тепърва го проучвам.
2.Как да не искам искам, но защо примерно не се включва в таксата , дали е толкова трудно да се планира и прогнозира малко....или ви е по-готино госпожата да ви информира през ден че събират пари да речем за "круши" или пък да мъкнете като идиот всеки месец тоалетни хартии, сапуни и салфетки. Не е ли по-добре госпожите да си гледат тяхната си работа спокойно, а не да се превръщат в рекетьори и не да си говорим за пари с тях, а за нашите деца и техните проблеми.
3.Това го приемам като безуспешен опит да ме засегнете, че съм някоя скрънза дето следи за всяка капка препарат. Приемам го и като опит да се опитете да мислите, но безуспешно. Peace 55

# 53
  • Мнения: 2 839

2.Как да не искам искам, но защо примерно не се включва в таксата ....

Виж, това вече е незаконно! Защото таксите се определят от Общината.
Събирането на допълнителни средства от страна на учителки и директорки, също е забранено след последните наредби издадени в повечето градове.

# 54
  • Мнения: 827

НО ВЪПРЕКИ ТОВА НЕ СМЯТАМ ЧЕ ТРЯБВА ПО ТОЗИ НАЧИН ДА ФУНКЦИОНИРАТ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ!
- ок, а по кой?

Цитат
РАЗБРАХТЕ ЛИ МЕ , или трябва да ви се обясни по-простичко(не се заяждам)
- не, не разбирам, и не заради сложността, а защото не си споделила аргументите за позицията си и тя няма да стане по-ясна, ако я болдваш, пишеш с големи букви или друг тип оформление.

Цитат
И не гледайте само от вашата камбанария, има хора които са с по 2-3 деца и едва свързват двата края....нека да помислим трезво.
- мисля трезво, има такива хора, едва ли ще е проблем тяхната част от сумата да се раздели между останалите.

1.Не грешите няма такъв закон , но има закон как се събират и отчитат дарения, и когато правиш дарение ти се издава протокол за дарение-в нашата градина това тепърва го проучвам.
--- Тук остава сега да питам задължително ли е всички събирани средства да са дарения?

Цитат
2.Как да не искам искам, но защо примерно не се включва в таксата , дали е толкова трудно да се планира и прогнозира малко....или ви е по-готино госпожата да ви информира през ден че събират пари да речем за "круши" или пък да мъкнете като идиот всеки месец тоалетни хартии, сапуни и салфетки. Не е ли по-добре госпожите да си гледат тяхната си работа спокойно, а не да се превръщат в рекетьори и не да си говорим за пари с тях, а за нашите деца и техните проблеми.
- От кого се определят таксите и на каква база? Ааа, вече са ти отговорили, значи ще разбереш Simple Smile

Цитат
3.Това го приемам като безуспешен опит да ме засегнете, че съм някоя скрънза дето следи за всяка капка препарат. Приемам го и като опит да се опитете да мислите, но безуспешно. Peace 55
- Моля ви, дадох просто пример, че може да се проследява всяко нещо, включително и препарат за миене на под, за какво засягане изобщо става дума? А по повод опитите да се мисли - очаквам креативни предложения от ваша страна, защото безпочвените оценки не правят моите "опити" безуспешни, напротив.

# 55
  • Мнения: 827

Събирането на допълнителни средства от страна на учителки и директорки, също е забранено след последните наредби издадени в повечето градове.
Вероятно не е забранено обаче да се събират средства от родителското настоятелство? Щото ми се вижда абсурдно да се очаква, че децата могат да карат и без тоалетна хартия например, ако е свършила по-рано от очакваното.

# 56
  • Мнения: 2 839

Събирането на допълнителни средства от страна на учителки и директорки, също е забранено след последните наредби издадени в повечето градове.
Вероятно не е забранено обаче да се събират средства от родителското настоятелство? Щото ми се вижда абсурдно да се очаква, че децата могат да карат и без тоалетна хартия например, ако е свършила по-рано от очакваното.
Остана и да ми забрани да купя на децата си нови дюшеци и чаршафи, вместо онези 35 годишните  Mr. Green Естествено, дарихме ги, а и документ за дарение си имаме. Официално вече са общински чаршафи  Laughing

Всичко си е по старо, с единствената разлика, че учителките бягат от пари, като дявол от тамян. Вързали са плитки чесън над вратите, за да не вземе някой сатанясал родител да поиска да им предаде 5лв. за касиера. Разбирам ги, пазят си работата, щом кметЯ разпорежда, няма да събират.
А, да, има и ново. Общината вече плаща хигиенните материали, та вече за тях не събираме. Голямо облекчение ни е, защото излизаше по около 1лв. на дете за месец  Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 689
По-напред в темата tonytobgart каза нещо, с което съм съгласна, но жалко, че явно не всички мислят така. Става въпрос за това, че има хора, които имат по 2-3 деца. На нашата родителска среща, като се обсъждаше въпроса, каква сума да събираме, някой спомена, че има и друго дете и ще му е трудно с набавянето на средствата. Предложих, кой каквато сума може да задели, такава да даде, а тези, които имат възможност и не им е проблем да дадът повече. Познайте какво стана - гласът ми бе "глас в пустиня". След това в протокола за дарението видях, че само двама родители сме дали по-голяма сума. Половината не бяха внесли и стотинка. Ами какво да се прави, всякакви хора...

# 58
  • Мнения: 17

Особенно компетентно мнение не мога да дам, защото не ми е това работата. Но какво ще речете например да се увеличат достатъчно таксите, да се отпускат повече средства на градините и да не се занимаваме с носене на хигиенни материали за децата или пък за перденца, като това не изключва възможността пак да правим дарения...

- не, не разбирам, и не заради сложността, а защото не си споделила аргументите за позицията си и тя няма да стане по-ясна, ако я болдваш, пишеш с големи букви или друг тип оформление.

Добре, разбирам. Позиция: Не ми харесва начинът по който работят детските градини, не ми харесва да нося салфетки всеки месец, не ми харесва да си говоря с госпожите само на тема пари, не е правилно да не се издава Протокол за дарение, когато се прави такова. Трябва да се промени това!
- мисля трезво, има такива хора, едва ли ще е проблем тяхната част от сумата да се раздели между останалите.

Радвам се!
- Тук остава сега да питам задължително ли е всички събирани средства да са дарения?

Не ми е ясно, а какво друго са ако не са дарения?
- От кого се определят таксите и на каква база? Ааа, вече са ти отговорили, значи ще разбереш Simple Smile

Благодаря, че ме информирахте:)
- Моля ви, дадох просто пример, че може да се проследява всяко нещо, включително и препарат за миене на под, за какво засягане изобщо става дума? А по повод опитите да се мисли - очаквам креативни предложения от ваша страна, защото безпочвените оценки не правят моите "опити" безуспешни, напротив.
Разбира се че може , но аз не съм изисквала такова нещо.Аз досега съм давала пари за всичко което ми поискат, но когато ми поискаха за боя за оградата просто ми дойде в повече, разрових се в нещата и взех да установявам нередности и това ме мотивира да се включа в подобна тема.
Болно ми е когато чета обидни неща за мен, а за мен е обидно някой да ми се подиграва че съм държала сметка къде отиват средствата, а подигравка е да ми се дава подобен"пример".
Аз просто искам да променим ДГ, за да се чувстват децата ни по-добре там.Съжалявам че не срещнах одобрение и съм разочарована.
Благодаря за мненията макар че темата не съм я пускала аз. Напускам форума обезкуражена, че скоро нищо няма да се промени.
Приятен ден!

# 59
  • Мнения: 2 839
................
Благодаря за мненията макар че темата не съм я пускала аз. Напускам форума обезкуражена, че скоро нищо няма да се промени.
Приятен ден!
И за да те окуража, ще ти кажа, че всъщност всички искаме точно това, което и ти си написала.
Но всички тези искания, могат да бъдат осъществени само от Общините. От директорките нищо не зависи, опитват се с пръдня боя да правят /много се извинявам за израза, ама е точно така/.
Естествено, че най-добре ще бъде тези пари да се събират централно, под формата на такса или подобно. Ама нали се сещаш, че ако кмета с наредба определи да се събират допълнителни пари, целия този родителски гняв ще се насочи към него.
Затова имаше "отпор" в темата. Защото фокуса от проблема успешно се измества в посока директорите.

Общи условия

Активация на акаунт