Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става

  • 12 081
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 743
А ето и една швейцарска схема и коментар по нея  Peace
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/

"Схемата на Швейцарската педиатрична организация е много добра.

Само едно уточнение - според тази схема захранването започва от 5-ти месец, но:
1. Съгласно техните препоръките за 2008 г. захранването започва на 6 навършени месеца (реално в началото на 7-ми месец), а най-рано на 5 месеца.
2. Схемата не е докрай изчерпателна и не дава различните варианти за захранване (например за захранването с нормални млечни продукти има 2-3 варианта, в таблицата е дадена само едната официално препоръчвана възможност).

==> Ако повечето храни се изместят с месец назад при захранване на 6 месеца, спокойно може да се следва тази схема."

# 271
  • Мнения: 10
Дали може да ми покажете със снимка как изглежда тази чаша с мек накрайник 4е многократно я споменавате.извинявам се ако ви зву4и тъпо молбата ми:)
и аз искам да знам та и ние да си купим да сме в крак с модата Mr. Green
А аз да ви кажа че моя син тази отврат оризова безмлечна каша грам не иска и да я опита...ама орева ми света-аз бутам с лъжицата, а нашия се мръщи и стиска устата, едновременно с това крещи в несвяст от глад и аз направо се облещих Shocked. Като я опитах-ми то кошмарна безвкусица-все едно аз да ям сварен и пасиран бял ориз без грам подправка Sick Sick,  Naughty но аз съм си упорита и веднага реших проблема- смесих я с други сладки каши и стана направо деликатес   chef   -Атанас си я хапна с кеф hahaha baby_neutral, даже още искаше лакомника, а нямааааааааааааа Grinning
Rositsaio като гледам списъка с това което не трябва да ядеш и лошо ми стана-ама ти ще изчеснеш бре жена ooooh!...а до годинка ще станеш като невидим дух. То нищо за ядене не остана- само хляб ще трябва да набиваш Tired то вярно че има витамини и в него ама от къде ще набавяш всички останали за детето newsm78( просто си разсъждавам, да не вземеш да ми се разсърдиш). Аз лично смятам че щом неможе да се кърми детето би следвало да се захрани с друга храна от която да си набавя необходимите витамини, пък от друга страна ако и детето не трябва да яде всичките тези неща които си изброила просто ..... то какво трябва да яде ми е много интересно! Направо ти съчуствам страшно много и се надявам просто детето да си понесе храната която ще му даваш Praynig

Лека вечер на всички!

# 272
  • Мнения: 233
Бюти, в тази връзка, не се ли страхуват вашите педиатри, че при едно по-голямо количество на въведената храна от самото начало може да направи по-силна реакция, ако е алергично бебето newsm78 /това е смисъла на постепенното, бавно увеличаване на новата твърда храна/.
Гали, консултантката ме пита първо дали има алергични хора в семействата ни. Аз казах "не". И тя след това сподели, че повечето деца не проявявали алергии към картофа и моркова, затова ни позволи да започнем с двата зеленчука едновремено. Пак казвам, ние сме индивидуален случай. Тук на всяко бебе дават различна схема. Според нуждите и според обстоятелствата.  Peace

Разгледах и схемата. Мда, почти същата получих и аз днес. Само дето моята е по-нова и според нея някои от продуктите се въвеждат с 1-2, че и 4 месеца по-късно. Само моркови, картофи и евентуално ябълки, банани и круши се започват от 5 мес., както е и в "старата". Царевицата и оризът се въвеждат чааак след 9 месец, докато във въпросната таблица са показани от 5мес.... Абе, кой ги знае - всяка година си менят явно мнението  Crazy

# 273
  • Мнения: 3 743
Бюти, можеш ли да ми пратиш схемата, която са ви дали на ЛС

# 274
  • Мнения: 176
За се включа и аз по никое време. Вчера писах дълъг пост, отчитах се, коментирах и накрая ми даде няколко пъни , че има проблем с връзката и всичко се затри Shocked
Днес направих манджата на Вери с тиква, картоф и морков. Стана много хубава. щом аз ядох, ане обичам изобщо тиква Peace
Тони благодаря за рецептата за сладкиша с ябълки. Още не съм го направила, но ще кажа като го направя

# 275
  • Мнения: 176
Много интересно, според тази Швейцарска схема праскови, кайсии и нектарини могат да се дават 6ти месец, а те не бяха ли алергени?  Thinking Абе тъмна Индия ми е още това захранване, ама чакам да ми излезе една книга от библиотеката, да се информирам  Mr. Green

Роси, аз бях намерила на сайта на Др. Сиърс точно такава диета, мисля "елиминираща" се казваше, с която малко по малко се открива към коя храна която яде майката е възможно да е алергично детето. Започва се с много малък брой продукти (които майката яде, де), и постепенно се въвеждат други - един вид захранване на мама. Теб така ли те карат да правиш или директно не можеш да ги ядеш всичките тези неща? Сега ще потърся статията и ще ти я пратя, пък дано да ти помогне.

Мима, как няма да обичаш тиква бре!  Shocked Такова вкусно нещо. Мм. Особено както сега е сезона на тиквите и си хапвам всеки ден... Никола ака по два-три пъти дневно  Mr. Green

# 276
  • Мнения: 3 743
Трънче, за прасковите:
Праскови, кайсии
- пюре: 6-8 м.
- сурови: 8 м.
- слаб алерген! (в детското захранване не се считат за проблемни мъхести плодове)
- при алергична обремененост: след 1 год.
- ценен витаминен и минерален състав (витамин С, бета-каротин и др.)
- регулиращ ефект (алтернатива на крушите и сливите)
- суровите плодове съдържат пектин (може да дразни нежното стомахче)
- средноцелулозни (не са леки за стомахчето, но най-вече сурови)
- едно наум за плодовите органични киселини в пресните плодове (дори да са видимо зрели и сладки)
И да не се чудите, цитирам обикновено Косе Босе. Не знам каква й е професията, но на тема захранване, дава прекрасни и изчерпателни отговори и съвети  bouquet  bouquet  bouquet

Дидинка, още ака на всеки памперс. Някой с подобен "режим" има ли?  Joy

# 277
  • Мнения: 176
Пускам втори пост, че намерих въпросната диета. Без малко да я започна като ни мъчиха коликите... но ми се размина.

Елиминираща Диета


1. Първите две седмици се яде само пуешко (по възможност био, защото пуешкото е особено тъпкано с хормони) и агнешко, печени или варени картофи и сладки картофи (подправени само със сол и пипер), ориз (и още някакъв зърнест продукт който не го знам  Embarassed -- millet, тиквички, круши и разреден сок от круши. Вместо мляко може да се пие и готви с оризово мляко, както и оризови продукти като оризови макарони или спагети.

2. След две седмици постепенно се добавят други продукти - по един на 4 дни. Започва се със слънчогледови семки, моркови, ряпа, сьомга, овес, грозде, авокадо, праскови.

Следните продукти се добавят по-късно: продукти от пълнозърнесто (кафяво) брашно и/или такъв ориз, телешко, яйца, ядки и царевица. Най-дълго време се избягват млечните продукти, соя, фъстъци, миди, кафе, чай, кола и други напитки с кофеин, шоколад, газо-предизвикващи зеленчуци (броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки), домати и цитрусови плодове. Сурови плодове и зеленцуци обикновено се понасят по-добре от топлинно-обработените.

3. Води се списък на храните които консумира майката и как понасят на бебето. Ако се появи алергична реакция - погледнете какво сте яли предния ден.
====

Тази диета се препоръчва и за бебета със силни колики. (Само не ми казвайте че вече я има преведена нейде из библиотеката на БГ Мама  Mr. Green)

# 278
  • Мнения: 176
Гали, да, сега точно и аз чета че са слаб алерген. Защо ли съм останала с погрешно впечатление?  Thinking

Ти какво правиш будна по нощите - да не простираш?  Mr. Green

# 279
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Вери, ти с такива манджички си готова за педагогическо захранване.  Peace
 Генева, тя безмлечната каша се меша с мляко и даже малко пюре може да й добавиш и ще я хапне. А това,че пие доста вода Наско, е много полезно дори,особено като яде твърди храни вече.
 Мек накрайник може и отделно да се купи и да се сложи на биберона,на Нук видях такъв.
 Боян  напоследък много ококорен стана, набирасе и той да седи вече, захранването добре му се отразява и нямам търпение да го претеглим тази седмица.

# 280
  • Мнения: 233
Аз само да допълня, че в новата схема кайсиите, прасковите, сливите и черешите (може и топлинно обработени) се препоръчват от 9-тия месец нататък, ако им е сезон.
Много ми е чудно, като родя следващото дете, какво ли дотогава отново ще променят.  Crazy

Гали, на немски ми е схемата, устройва ли те?

rozi_ozi, не се отварят снимките... може би трябва друг линк да дадеш.

# 281
  • Мнения: 3 743
Трънче, този път си имам други занимания Money. Днес нали спах през деня два часа с Диди и съм курназ hahaha

Да, Бюти. Малко съм го учила немския. Тъкмо да си припомня това онова Blush

# 282
  • Мнения: 5 713
Вери,знаеш ли в кое предаване е било?Всяка сутрин гледам Бтв,днес отидох на работа...човек не трябва да изневерява на принципите си :xarms
Извинявам се, не е било сутринта, а следобед за вас.  В " Часът на мама ". Бреййй. На сайта на БТВ можело да се види запис. Видях, че Дари ти е отогворила. Аз побързах да драсна. Ох, сега погледнах, сутринта е било. По мое време беше следобед предаването. Както и да е.
Втори път се поправям. Ето това прочетох в друга тема: " Днес в "часът на мама" темата беше за аутизма. Бяха поканили една докторка, която се занимава и с класическа хомеопатия, но доколкото разбрах, извън България. Лекарката съвсем в прав текс каза, че причината за аутизма и дислексията са ваксините. Обясни го с изкривения имунитет, който вече генетично предаваме на децата си (визирайки, че вкички сме ваксинирани) и как ваксините пречат на правилното образуване на някакви мозъчни връзки (говоря по памет). На сайта на БиТиВи може да се види записът. "
Аз предаването не съм гледала все още, а и не знам дали ще мога.

Трънче, millet е просо. И аз така знаех за мъхестите- след годинка.
Гали, моя човек ака макс 3пъти на ден, често 1път, понякога пропуска ден.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 01:21 от Вери

# 283
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Добро утро!
Лееееееееека закусчица от мен,



бисквитена торта/собствено производство/.

# 284
  • Мнения: 1 404
Добро утро Simple Smile
Ние имахме дъъъълга нощ,бебето сука сто пъти,каката пак нещо сънува-бълнува и накрая аз как замахнах,пуснах музикалната играчка и двете ококориха едни очи....пререва ми се Cry
Вери,Дари,мерси за отговорите,ще пробвам да го видя на сайта им.
Бюти,моля те,може ли и на мен да пратиш схемата на лични Praynig
Аз лично смятам че щом неможе да се кърми детето би следвало да се захрани с друга храна от която да си набавя необходимите витамини,
На момичето са казали,че е добре да кърми поне до годинката,не че не може да кърми.
Rositsaio,една моя приятелка спазваше диетата,която е дала Трънче и така накрая се оказа,че бебето реагира на ориз  и хляб Shocked
самимами,страхотна закусчица Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт