Разликите в манталитета

  • 15 771
  • 195
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 605

Вяра, в православна църква (във Варна)  Wink

Браво на вас!  Grinning Честито ви християнче!

Не те ли притеснява че на практика няма православан среда около себе си и много трудно може да иzрастне с теzи ценности. Мен ме притеснява, zащото аz определено не съм zапоzната с религията, още по малко с правословната и не съм сигурна че мога да и предам нещо.  Thinking

Иzвинявам се zа спамаEmbarassed

Мерси  Grinning
Ами да, притеснява ни малко как Ще е, когато другите деца Ще имат Конфирмацион или Коммунион а наШета....ниЩо  Thinking Но тъй като двамата с татко й сме православни (кръстихме се zаедно  Laughing ), я направихме и нея православно християн4е  Wink
Мъжът ми по рождение е католик (но се беШе откаzал от църквата преди да се zапоzнаем) а католи4еската вяра е най блиzка до православната.
И ние не сме zапоzнати  Embarassed но виж, историята zа Коледа можем да й раzкаzваме (с помоЩта на детските книжки  Whistling ).

Не zнам, не намирам религията zа много важна, но все пак искам да zнае zаЩо се праzнуват Коледа и Велик Ден, примерно.

# 166
  • Мнения: 3 521
обяснявам дотолкова, доколкото опровергавам, бидейки не религиозна  Rolling Eyes

Опровержението май е по-трудно от обяснението. Не е лоша стратегия също.

За да не остане някой с неправилно впечатление - не съм религиозна, но за мен познаването на различните религии е въпрос на обща култура и основа за етническа толерантност, особено когато детето расте в мулти-култи общности като тези, които ние обитаваме Peace

# 167
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сърфе за пореден път не ми остава друго освен да се подпиШа под казаното от теб  Wink

.... не съм религиозна, но за мен познаването на различните религии е въпрос на обща култура и основа за етническа толерантност, особено когато детето расте в мулти-култи общности като тези, които ние обитаваме Peace

Абе дали не трябваШе заглавието да го променя на " Прилики и разлики в мантаитета"  newsm78
Като 4ета май и хамериканците си падат ексхибиционисти не само наШего брата булгар. Twisted Evil

# 168
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
обяснявам дотолкова, доколкото опровергавам, бидейки не религиозна  Rolling Eyes

Опровержението май е по-трудно от обяснението. Не е лоша стратегия също.

За да не остане някой с неправилно впечатление - не съм религиозна, но за мен познаването на различните религии е въпрос на обща култура и основа за етническа толерантност, особено когато детето расте в мулти-култи общности като тези, които ние обитаваме Peace

о, абсолЮтно съм съгласна, мисля 4е съм го казала в предиШния си пост.
но, като си 4етем приказки, знаем 4е са приказки  Laughing
(не искам да обидя никой, нито да споря на такава тематика, всеки според както  Peace)

# 169
  • Мнения: 7 605
И аz го виждам като Сърфи и фейам  Peace

# 170
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не мога да приема и идеята за годежния пръстен с диамант, дето задължително е от $5000 нагоре и трябва да бъде връчен по някакъв невероятен начин, та да може после историята да се разправя на приятелки и всичките да ахкат и да охкат.
И върха на романтиката е да ти го връчат на коленце на върха на Айфеловата кулаLaughing

Пикси, аз не говоря за Бевърли Хилс.

голяма романтика на тоя вятър и със сто 4овека наоколо  Shocked newsm78

# 171
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не мога да приема и идеята за годежния пръстен с диамант, дето задължително е от $5000 нагоре и трябва да бъде връчен по някакъв невероятен начин, та да може после историята да се разправя на приятелки и всичките да ахкат и да охкат.
И върха на романтиката е да ти го връчат на коленце на върха на Айфеловата кулаLaughing

Пикси, аз не говоря за Бевърли Хилс.

голяма романтика на тоя вятър и със сто 4овека наоколо  Shocked newsm78

Е, да , де ама да идеШ от Хамерика до Ивропа и то не къде да е ами в Париж,и то не с какво да е с диамантен пръстен не си е Шега работа. На теб ти е лесно,нали ти е на два 4аса път.  Wink

# 172
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не мога да приема и идеята за годежния пръстен с диамант, дето задължително е от $5000 нагоре и трябва да бъде връчен по някакъв невероятен начин, та да може после историята да се разправя на приятелки и всичките да ахкат и да охкат.
И върха на романтиката е да ти го връчат на коленце на върха на Айфеловата кулаLaughing

Пикси, аз не говоря за Бевърли Хилс.

голяма романтика на тоя вятър и със сто 4овека наоколо  Shocked newsm78

Е, да , де ама да идеШ от Хамерика до Ивропа и то не къде да е ами в Париж,и то не с какво да е с диамантен пръстен не си е Шега работа. На теб ти е лесно,нали ти е на два 4аса път.  Wink

и ти си права, не бях погледнала неЩата от тази им страна  Laughing

# 173
  • USA
  • Мнения: 559
И после на меден месец на Ниагарските водопади  Laughing

За тях Ниагара не е нещо супер велико, може би заради близостта. Таити е желаната дестинация за меден месец.  Laughing

# 174
  • Мнения: 7 605
И после на меден месец на Ниагарските водопади  Laughing

За тях Ниагара не е нещо супер велико, може би заради близостта. Таити е желаната дестинация за меден месец.  Laughing

Ама Ниагара е Honeymoon Capital of the World  Crazy  Crazy  Crazy

# 175
  • Германия
  • Мнения: 8 106
И после на меден месец на Ниагарските водопади  Laughing

За тях Ниагара не е нещо супер велико, може би заради близостта. Таити е желаната дестинация за меден месец.  Laughing

Ама Ниагара е Honeymoon Capital of the World  Crazy  Crazy  Crazy
Пфу! А ние да вземем, че да се забием във Виената Laughing 
Ха религиите ясно, а да са ви питали дребните защо еди-кой-си е кафяв (визирам негроидните)?

# 176
  • Мнения: 3 521
Пфу! А ние да вземем, че да се забием във Виената Laughing 
Ха религиите ясно, а да са ви питали дребните защо еди-кой-си е кафяв (визирам негроидните)?

Пфу! А ние да вземем да се забием във Варната  Laughing

Още не ме е питала за различните цветове на кожата - явно не е се е огледала добре. Предполагам, че този въпрос ще и осигури и първата енциклопедия на расите Peace.

# 177
  • Мнения: 4 399

Ха религиите ясно, а да са ви питали дребните защо еди-кой-си е кафяв (визирам негроидните)?

Не, но първите 2 пъти когато видя негърЧе или когато осъзна Че с нещо е по-разлиЧно, каза с голямо възмущение: 'Мама, виж това дете колко е мръсно!'. Тук няма много негри и тя не е свикнала да вижда по-Често такива деца, тъй Че я впеЧатли в наЧалото. Но интересно, не забеляза Че и майката е мръсна, само детето изкоментира. Обясних и Че не е мръсно, а такова се е родило, тя зададе традиционното 'Защо?' и разговорът приклюЧи, но явно нещо и е останало в главата защото след втория път спря да се впеЧатлява и да коментира (за моя радост).

# 178
  • T"A
  • Мнения: 2 515
От всички разлики в манталитета/светогледа към тази с годежния пръстен и медения месец най-лесно се приспособих  Mr. Green

# 179
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
някой на Ниагара, някой на Хаити, а ние отидохме до......Цюрих на меден месец Crazy....Дирокче, на нас ни е на 10 мин., поне 3наеш....

мойте и двамата са католически християнчета като мьж ми, а3 сьм православна....но решихме така, а3 нямам нищо против....

Стьклена пантофке, не ме е питал още, а май няма и да ме пита, той си е свикнал с тях.....тук си ги има доста, не е нещо особено....

Общи условия

Активация на акаунт