Разликите в манталитета

  • 15 789
  • 195
  •   1
Отговори
# 135
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сакън,аман,заман. Mr. Green
Само,4е не виждам как ако имаШ лекарска диплома от Бг да ре4ем или хайде нека да си архитект примерно ( да не каже някой ,4е все за лекарите се хваЩаме ) и се явиШ на тест тук,според тукаШните им програми и материали би могла да го изкараШ при положение ,4е материала ,който се преподава в двете държави не е един и съЩ ? Нали ти казах по-горе какво ми споделиха тези български лекари, които минаха процедурата по признаване на дипломите: налагало им се е да си доу4ват една година. Confused
Може би за в бъдеЩе неЩата Ще еволЮират,нали уж за това е Обединена Европа. Но дотогава за да успеят да се изравнят неЩата Ще трябва да се кара така,както е в момента. Thinking

# 136
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Във фирмата,където работя имаме два такива слу4ая: на4алника на фабриката по4ина преди няколко години. Около година след това синът му дойде на интервЮ в 4овеШките ресурси. Изкара 3 месеца изпитателен срок и после го назна4иха в отдел Логистика.
IT директорът си подаде оставката и след около 7 месеца синът му дойде тук на стаж в Търговския отдел,изкара си стажа,удобриха го и го назна4иха. Peace

Що се отнася до признаването на дипломите тук в Италия мисля,4е си има абсолЮтен резон в това да ти искат конспектите за да видят какво си у4ил в Бг. Щото инженер от Бг в никакъв слу4ай не е еквивалентен на инженер,завърШил тук. Познавам семейство български лекари,които минаха процедурата по признаване на дипломите от Бг и сега работят тук.От тях знам ,4е им се е налагало да доу4ват една година поради разлики в материала. Peace

в някои големи фирми и фабрики има такава процедура, не знам как е регламентирана, но когато работеЩ вътре родител се пенсионира, фирмата е длъжна да вземе детето му на работа (ако то пожелае, естествено  Laughing).
не на съЩата длъжност, разбира се.
току_Що една колежка се уволни и отиде да работи във фирмата на пенсиониралия се татко. за съЩите пари, които взимаШе тук, но с 99% сигурност, 4е до пенсия Ще е осигурена с работно място  Rolling Eyes

за дипломите (особено техни4ески такива) съм на мнение, 4е който иска трябва да си ги приравнява тук. освен ако междувременно у4ебната програма в България не се е приравнила към някакви европейски стандарти, слу4ай, в който би бил достатъ4ен един изпит по език.

# 137
  • Мнения: 191
Малко допълнения към постинга на Феиам, това за приемане на деца на местоработата на родителите, не е регламентирано. Обикновенно родителите се  възползват да се пенсионират веднага (достатъ4ен работен стаж), като поставят условие да назна4ат детето им. Такива неща съм 4увала оба4е преди години, сега е трудно някой да ги прави, изклю4ениия сигурно има.  С масовите съкращения, който има в момента и ще има в следващите години, просто е немислимо....

За приравняването на дипломите (инж), аз минах то4но по този път, но преди доста години, тредставих конспекти за вси4ки предмети от курса на обу4ение, в крайна сметка ми признаха по4ти вси4ко и карах само една година тук.

# 138
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Малко допълнения към постинга на Феиам, това за приемане на деца на местоработата на родителите, не е регламентирано. Обикновенно родителите се  възползват да се пенсионират веднага (достатъ4ен работен стаж), като поставят условие да назна4ат детето им. Такива неща съм 4увала оба4е преди години, сега е трудно някой да ги прави, изклю4ениия сигурно има.  С масовите съкращения, който има в момента и ще има в следващите години, просто е немислимо....

За приравняването на дипломите (инж), аз минах то4но по този път, но преди доста години, тредставих конспекти за вси4ки предмети от курса на обу4ение, в крайна сметка ми признаха по4ти вси4ко и карах само една година тук.

обясняват ми тук, 4е не е регламентирано по никакъв на4ин. политика на фирмата било  Rolling Eyes

в слу4ая става въпрос за известна фабрика в Торино (не за коли  Laughing)

# 139
  • Мнения: 191
Не знам колко е на място въпросът ми, ама да попитам, как е при вас в у4илищата, има ли 4ас по религия, и какво ги у4ат децата.
Аз останах малко стресната от последните разкази на синът ми (първи клас) Бог е сътворил земята, дърветата, нас и вси4ко което имаме....  Мъжът ми, каза 4е е нормално, това е религията, и ми каза: "Aма вие това не сте ли го у4или".... 

Сори Милена за оффа.

# 140
Не знам колко е на място въпросът ми, ама да попитам, как е при вас в у4илищата, има ли 4ас по религия, и какво ги у4ат децата.
Аз останах малко стресната от последните разкази на синът ми (първи клас) Бог е сътворил земята, дърветата, нас и вси4ко което имаме....  Мъжът ми, каза 4е е нормално, това е религията, и ми каза: "Aма вие това не сте ли го у4или".... 

Сори Милена за оффа.

у4ителка по религия и в детската градина има
подписахме, 4е сме съгласни да се обу4ава по католицизъм (предпо4итам да оцветява книжки с Исус, вместо да се бие на двора с марокан4етата по това време Wink

а за диполомите в саита на посолството пиШе 4е ве4е може да се направи дикиарационе ди валоре, но не знам подробности

# 141
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не знам колко е на място въпросът ми, ама да попитам, как е при вас в у4илищата, има ли 4ас по религия, и какво ги у4ат децата.
Аз останах малко стресната от последните разкази на синът ми (първи клас) Бог е сътворил земята, дърветата, нас и вси4ко което имаме....  Мъжът ми, каза 4е е нормално, това е религията, и ми каза: "Aма вие това не сте ли го у4или".... 

Сори Милена за оффа.

у4ителка по религия и в детската градина има
подписахме, 4е сме съгласни да се обу4ава по католицизъм (предпо4итам да оцветява книжки с Исус, вместо да се бие на двора с марокан4етата по това време Wink

а за диполомите в саита на посолството пиШе 4е ве4е може да се направи дикиарационе ди валоре, но не знам подробности

да и в градината, и после в у4илиЩе. аз смятам, 4е няма лоШо, поне за обЩа култура. ли4но ми тежи тоталното ми религиозно непознание ( но явно не 4ак толкова, 4е да го запълня  Laughing).
в у4илиЩе у4еха по_скоро история на религиите, отколкото католи4еска религия, присъстваха си и децата от други религии. но по всяка вероятност си зависи и от преподавателя.

Мама х3, не се стряскай, обясни на детето, 4е според религията е така, според науката онака, и толкова  Wink

# 142
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и при нас има религия, ното едната ходи, нито другата.

# 143
  • Мнения: 3 521
Оххх, болна тема. Той си прехапва езика, аз моя и така - като сме се взели ще се траем.

Разлики имаме доста, но гледаме да си ги приемем.
Нормално е за смесен брак. И на двамата ни беше ясно, че ще има такива моменти.
Плаках много, когато той настояваше(какво настояваше - направо насила си стана работата) да кръстим малката  католически.
В един момент си дадох сметка, че сълзите ми са плод на инат, а не на някакви религиозни причини(както би трябвало). В същност не ми пукаше дали християнчето ми е католическо, ортодоксално или евангелистко. Всичките проблеми идваха от собствената ми магарешка глава - просто, че няма да е моето. Мисля, че бавно и славно "надживяваме" периода на доминиране и завоюване на собствена териотрия в семейството.


п.п. Шоуто е на Бъдни вечер - всички мелят салами и шунки, аз - 7 постни манджи Mr. Green.

# 144
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Оххх, болна тема. Той си прехапва езика, аз моя и така - като сме се взели ще се траем.

Разлики имаме доста, но гледаме да си ги приемем.
Нормално е за смесен брак. И на двамата ни беше ясно, че ще има такива моменти.
Плаках много, когато той настояваше(какво настояваше - направо насила си стана работата) да кръстим малката  католически.
В един момент си дадох сметка, че сълзите ми са плод на инат, а не на някакви религиозни причини(както би трябвало). В същност не ми пукаше дали християнчето ми е католическо, ортодоксално или евангелистко. Всичките проблеми идваха от собствената ми магарешка глава - просто, че няма да е моето. Мисля, че бавно и славно "надживяваме" периода на доминиране и завоюване на собствена териотрия в семейството.


п.п. Шоуто е на Бъдни вечер - всички мелят салами и шунки, аз - 7 постни манджи Mr. Green.


Еййййй,ама ти вярно си инат 4овек. Party Аз понеже съм пиШман домакиня и ве4е по4ти 10 години Бъдни ве4ер и Коледа ги карам все с тукаШни манджи. Twisted Evil

# 145
  • Мнения: 3 521
Ми...явно не съм още добре интегрирана Embarassed Laughing. Още 3 години до заветната 7мица и ще тегля и аз една майна на сърмите и содената питка.

# 146
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Оххх, болна тема. Той си прехапва езика, аз моя и така - като сме се взели ще се траем.

Разлики имаме доста, но гледаме да си ги приемем.
Нормално е за смесен брак. И на двамата ни беше ясно, че ще има такива моменти.
Плаках много, когато той настояваше(какво настояваше - направо насила си стана работата) да кръстим малката  католически.
В един момент си дадох сметка, че сълзите ми са плод на инат, а не на някакви религиозни причини(както би трябвало). В същност не ми пукаше дали християнчето ми е католическо, ортодоксално или евангелистко. Всичките проблеми идваха от собствената ми магарешка глава - просто, че няма да е моето. Мисля, че бавно и славно "надживяваме" периода на доминиране и завоюване на собствена териотрия в семейството.


п.п. Шоуто е на Бъдни вечер - всички мелят салами и шунки, аз - 7 постни манджи Mr. Green.

е, аз пък ти разбирам магареШката глава, но явно моето магаре е по_голям инат, заЩото пък не съм кръстила ни една от двете  Crossing Arms
не по религиозни при4ини и аз, а по принципни.
ако беШе практикуваЩ католик, разбирам да ми настоява, но при положение 4е посеЩава църква само на сватби и погребения, хайде моля  Naughty

Бъдни Ве4ер карам на постно и аз, но без да се престаравам с питки и сърми (въпреки 4е едни сърми бих хапнала и оЩе как Confused)

# 147
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Оххх, болна тема. Той си прехапва езика, аз моя и така - като сме се взели ще се траем.

Разлики имаме доста, но гледаме да си ги приемем.
Нормално е за смесен брак. И на двамата ни беше ясно, че ще има такива моменти.
Плаках много, когато той настояваше(какво настояваше - направо насила си стана работата) да кръстим малката  католически.
В един момент си дадох сметка, че сълзите ми са плод на инат, а не на някакви религиозни причини(както би трябвало). В същност не ми пукаше дали християнчето ми е католическо, ортодоксално или евангелистко. Всичките проблеми идваха от собствената ми магарешка глава - просто, че няма да е моето. Мисля, че бавно и славно "надживяваме" периода на доминиране и завоюване на собствена териотрия в семейството.


п.п. Шоуто е на Бъдни вечер - всички мелят салами и шунки, аз - 7 постни манджи Mr. Green.

е, аз пък ти разбирам магареШката глава, но явно моето магаре е по_голям инат, заЩото пък не съм кръстила ни една от двете  Crossing Arms
не по религиозни при4ини и аз, а по принципни.
ако беШе практикуваЩ католик, разбирам да ми настоява, но при положение 4е посеЩава църква само на сватби и погребения, хайде моля  Naughty

Бъдни Ве4ер карам на постно и аз, но без да се престаравам с питки и сърми (въпреки 4е едни сърми бих хапнала и оЩе как Confused)

Е,моя мъж влиза в църкви и извън тези два повода ама Щото си е лЮбопитен и оби4а да разглежда,където и да идем. Wink Та по тоя повод аз казах "да" и ги кръстихме и двете в католи4еска църква и с това се из4ерпа моя принос в тяхната религиозност. Twisted Evil

# 148
  • Мнения: 7 605
Относно религията, предполагам 4е тук вси4ки (или по4ти) сте християни. Но децата ви какво zнаят zа религия, вие обяснявате ли йм неЩо или само ги кръстихте и Коледа е праzника на подаръците?

# 149
  • Мнения: 3 521
Обяснявам много малко - по-скоро, защото ми се наложи да обясня защо папагалът на баща и го няма вече. Rolling Eyes

Съчетаването на различните празници с малко обяснения ми покрива идеята за християнско ограмотяване на едно 3 г. дете - що е то бебето Исус и майка му, ангелите каква функция имат, кой е св. Николай, св. Георги и св. Мартин.
 Толкова за момента.

Общи условия

Активация на акаунт