Колко съм щастлива вече, шава AПРИЛското човече!

  • 11 626
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 77
Кенга, надявам се всичко с твойте момиченца кокиченца да  наред!!!! Ти бъди спокйна и си почивай!!!Дано са ти живи и здравички!!! Praynig Praynig Praynig
Аз съм на 20 години и ще родя на 21  Peace
А за секса, преди м се правеше постоянно! Правехм няколко пъти на ден! Но от както съм бременна, все едно съм дуг човек, изобщо не ми се прави, ама...... заради мъжа.... Мислех си, че отначало ще ми е така и посл ще ми мине, но няма такова нещо.... Добрече мойто мъжле ме разбира. За съжаление правим по 1 път на седмица  Sad
А за килограмите, аз съм с 3кг напълняла, сега ми личи само кормчето.... и аз също се намирам за сладка и си се разхождам с мноого голямо самочувстви гола пред мъжа ми!!!Той много ми се радва Simple Smile

  bouquet

# 256
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Кенга честити розови новини.  Hug Щях да те питам дали няма вариант за хоспитализация, но гледам, че Рони вече ти го е предложила. Познавам една бъдеща мама на тризнаци с моя термин, нея смятат да я прибират в патологията към 30 г.с. например.
Страховете са огромни, и аз съм така, но ще избутаме някак. Засега целта е 27-28 г.с.  Hug
А за познаването, понякога имам едни такива просветления и много познавам.  Mr. Green Сега ако позная и за синия щъркел на Рониииии.   Blush

very nice и аз като дете бях като щерка ти. Даже при много силни емоции направо си ставах насън, какво ти реване.  Crazy Накъм пубертета ми мина окончателно.

Рони бравос за хубавите новини. А за болничния - не е зле, особено сега като застудя и наедрях, много си ми е добре да се обръщам от кълка на кълка.

ssillvvi да не са газове или някакво черво?   newsm78 Моят лекар ми показа къде е матката - точно под пъпа, а от двете й страни към тазовите кости са червата, там боли и като се опъват разните връзки.

Аничка, много сладурска шапчица.  Heart Eyes

Аз пък след като се сдобих с нова серия контракции снощи и тази сутрин, се замъкнах съвсем панирана при чичо доктор да видя какво се случва.  Матката ми е напрегната, при допир се втвърдява, ехографът отчете леки контракции. Поне цервикалният канал е затворен, а шийката дори е малко по-дълга от последния преглед след лежачката последните дни - 3,6 см. Бебоците са добре. Увеличиха ми двойно дозата на магнезия и да лежа. Спираме желязото за малко, че нали пречи на усвояването на магнезия. Та така... дано минат сега, че ми е неспокойно.

Инак съм на 29, бебоците ще ги родя на 30.

# 257
  • Мнения: 521
да кажа за осигуровките - аз се осигурявам на 1400 и след това разбрах че максимума е 2000.така че ако можете да промените нещо ще е добре.

иначе съм на 22 и жз ще родя на 23.ама може и на рождения си ден да родя понеже съм на 20.04 а термина ми е за 27.04  Simple Smile

# 258
  • Мнения: 3 211
very nice и аз като дете бях като щерка ти. Даже при много силни емоции направо си ставах насън, какво ти реване.  Crazy Накъм пубертета ми мина окончателно.
Tired голямо успокоение.
сега пак е по-добре ooooh! до 3годишна възраст беше всяка вечер така.
много внимавам колко й се карам вечер, че тогава е най-изнервено.

относно контракциите, аз миналия път си имах от 5-я месец постоянно, но от тези подготвителните, дето само ти се втвърдява корема, не се повлияваха от магнезия, който пиех и сега е пак така. от 2 дни ми е свършил Магнерича и все забравям да си купя, а пък нямам контракции.
дето вика Рони, много се бъркат с газовете. установих, че като внимавам какво ям, имам значително по-малко газове, но все ми ядат едни такива манджи с пипер, зеле и боб/леща, дето предизвикват много газове Sick

# 259
  • Мнения: 847
Това за осигурителния максимум го бяхме обсъждали преди време-максимума е 2000лв., плащат се 90% от заплатата, но не повече от средно-месечното нетно възнаграждение.

Т.е. ако сега заплатата ви е 2000лв и получвата чисто около 1560, по време на майчинството ще получавате пак толкова, а ако заплатата ви например е 4 000лв по време на майчинството ще получавате 90% от 2000лв или 1800лв.

Дано да не заблудя някого, защото не съм счетоводител. До колкото си спомням Tai беше много в час с тематиката.

И на мен нещо Дея ми се губи, някой да знае нещо за нея-дано да е добре Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 17:32 от Io_io

# 260
  • Мнения: 14
neobiatna Благодаря ти мн за инфото, и да ти е живо и здраво момченцето stork-boy.Бях питала преди време,но може никой да не е видял та сега пак ще питам.Когато се прави 3Д И 4Д ехограф,той вагинален ли е или коремен?Боли ли вагиналния/ако е такъв/защото аз попринцип преди бременността съм ходила на такъв и умрях от болки за няколкото минути гледане,а като  знам,че сега с бебо ще ме гледат по дълго не знам ако ме боли как ще издържа Weary newsm12.

# 261
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Влизам за малко че много бързам  Grinning
Може да ми слагате синьо щъркелче. Потвърдиха атрибута  Laughing
Иначе си има всичко и е добре. Измести ми датата за 12.04 но според мен това се коригира с времето
Хайде до утре да спите спокойно цяяяяяяяяла нощ  Laughing

P.S. силви - вагиналния се прави до края на 3-я месец после е през корема. Мисля че се ходеше 13-14 седм, 20-21 седм и после 30-32 седмица дано да не греша

# 262
  • Мнения: 123
Благодаря на всички за подкрепата Hug Аз не съм се отчаяла и докато се борят малките душички ще се боря и аз с тях. Е, понякога пускам по някоя сълзичка, но това е от хормоните Embarassed. Но няма как да стигнем до април- Марков каза,че ако стигнат 34-35 г.с. трябва веднага да се вадят Praynig Относно хоспитализацията никой не е повдигал въпрос, но май аз ще го повдигна на следващата ЖК- 06.12- предпочитам да лежа в болница, но да ми е по-спокойно. Въпреки че докторката ми от ЖК не иска да ме преглежда повече от веднъж на месец, та ако спомена хоспитализация сигурно ще се облещи Shocked. Но може пък и да реагира по друг начин като й отида другия път с пъпни върви с веламенторна инсерция и доста околоплодни води Crazy.
Жабче, нямам медицински познания, но ми се струва, че  шом шийката е добре няма пряка опасност. Така че не се притеснявай Hug
Nanny, аз лично не си носих диск и ми направи записа на негов- даже не ме е и питал дали си нося.
A_L_E_g_R_I_A_ , аз си купих някои дрешки от един магазин за бременни,за който разбрах в този форум- намира се на Графа, под колоните- има различни модели панталони и разни блузки, от които човек има как да си избере нещо.
very nice и другите мами с малки дечица, направо не знам как успявате да се справяте. Вярно, че като ти дойде до главата няма как да се измъкнеш, но доста усилия си трябват.   bouquet от мен.
А виждам, че и някаква статистика водим- аз съм на 27г. -на толкова ще си остана до края на бременността ми Peace

# 263
  • Мнения: 93
Io io, точно така е, никого няма да объркаш - съвсем точно и разбрано си обяснила за осигурителния доход и майчинските.  Sunglasses

# 264
  • Мнения: 5
здравейте момичета!
Кенга не се притеснявай понякога и лекарите грешат,с първата ми бременност бяха ме изплашили толкова много ,че чак на моменти си мислих ,че ще се прибера и без бебе от болницата решиха че бебето няма да има и 2 кила било много малко и тем подобни щуротии но накрая се роди 3,050кг и доки се шашна така, че горе главата     дано и при теб да е така ,а и има една приказка каквото е писано да се случи то ще се случи и ние нищо не можем да променим, а ти мисли само хубави неща и повече надежда защото тя крепи човека Hug Hug Hug
И аз доста се балсамирам но за една седмица щекбето ми доста щръкна че не знам дали няма да се нацепя но това са бели кахъри по важното е бебо да е добре
Снощи пак ми се поразсърдиха, че отказах секса но не ми се прави Sad
за болките в корема моите са от много газове и доки ми разреши да пия по 2 испумизана не вредят на бебето така, че пърдя на поразия  Laughing Laughing Laughingи изобщоне ми пука
асега мога да ви пожелая лека вечер и до утре  Hug Hug Hug

# 265
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Кенга, така е, поуспокоих се, че съм голяма паника инак, какво ли не ми мина през главата. Не трябва ли да те следят по-начесто?  newsm78 Мен ме гледат на 3 седмици, защото съм с близнаци, а ти хем си с близнаци, хем с риск. Може да ходиш по-често при д-р Марков, мисля че няма да ти откаже. А ако влезеш в болница поне ще мерят тоновете на бебетата всеки ден и ще те следят по-изкъсо. Инак до април не се и надявам да стигна. Най-смелите ми планове са да добутам докъм последните 5 дни на март.  Crazy Не се притеснявай, близнаците узряват по-рано, след 34 седмица са си добре, понякога и след 32.  Hug

ssillvvi, на коремен ще те гледат. А вагиналният ехограф не боли, поне мен са ме гледали вече сигурно стотици пъти с такъв и нямам оплаквания. Единствено в Тина Киркова веднъж ме гледаше една груба лекарка и тогава ме заболя.

# 266
  • Мнения: 110
Привет момичета  bouquet
Кенга Hug Hug Hug
За  статистиката на 34 години съм на 35 ще бъдя като родя.
ssillvvi  - мен лично вагиналния ехограф не ме боли.
За ol4eto поздрави за новата длъжност и покоряване на следващи височини  bouquet
Лека нощ, без контрации само с бебешки ритници Laughing

# 267
  • Мнения: 6
no name и Ji_Ji_Ji за курса само да ви информирам,и аз днес се записах заедно с една приятелка.Като питах жената ми каза че не прави по-голяма група от 8човека.Аз като се обадих за нас двете бяхме 6 и 7.Тя ме предупреди че ако по-рано се съберем групичката може да измести датите,не на 6.12 и 13.12,а на 29,11 и 06,12.Но не е мн сигурно,ако има промяна тя ще се обади на всички.

# 268
  • Мнения: 541
здравейте,само минавам да кажа че днес бях на преглед.живот и здраве сигурно ще пера розови гащи(не е 100% сигурно ама и с моите ясновидски сънища съм склонна да повярвам)
заради честите ми контракции глави4ката е много ниско и лекарката ми каза да се пазя много и доста ме постресна.а сега доста неща ми се насъбраха на главата и незнам кога ще мога да започна да си почивам максимално.
момичета от русе при кои лекари ходите?ние ще се връщаме в русе и се чудя при кого да ходя.моля ви пуснете ми по едно лс с мнения.аз половината русенски гинеколози съм ги минала и чак не ми е ясно при кого ще ходя
лека вечер мами и само + емоции Hug

# 269
  • София
  • Мнения: 124
За статистиката - аз съм на 31 и на толкова ще бъда и през април.
Относно вчеращния ми пост искам да ви кажа, че днес като ходих пак в социалното да си възстановя детските за ученика попаднах на друга служителка, която ми каза, че независимо колко деца имаш доходи се декларират  Shocked  На кого да вярвам незнам...

Общи условия

Активация на акаунт