Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-6

  • 43 751
  • 402
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 623
Момичета, надниквам само да ви прочета, но ми се зави свят
Радвам се че темата е живнала, но нещо не мога да ви смогна

Аз съм гору -долу, .....направо съм си като ритана залка, може да спретнете една салатка от мен

Има доста хубави новини, няма да коментирам , радвам се

Приветствам новодошлите

sibulet мила не плачи, всички се молим твоята майчица да е добре

# 361
  • Мнения: 708
Нинче, май нещо съм настинала, едно главоболие ме мъчи цял ден. Но сега съм по-добре.Благодаря! Hug
angelary, браво на теб, щом си успяла да пишеш, значи се справяш добре. Лягай и почивай Hug

# 362
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро! Само аз съм на линия.....слагам си кафето-вредното,нали извлича калция.....но не мога без него...а и нищо не пия,забравих за добавки,даже и сокове не правя...нещо не се гледам както трябва.Първата година след операцията всеки ден правех сок от цвекло и морков, пиех витамини, Е,рибени масла и пр.....а сега,чувствам се виновна.
Като ви чета и си мисля,как се справяте и терапии правите и на работа ходите,аз съм едно.....
Днес ще се критикувам...
Поздрави на всички и лек усмихнат ден!

# 363
  • София
  • Мнения: 5 074
Добро утро   love001
Мм , не си сама скъпа. И аз си направих кафенцето и за да не е толкова вредно му сложих малко млечице  Laughing
Не се критикувай толкова. И аз не пия моркови , а пък за цвеклото  #Cussing out
Пия си фемарата и си дебелея, направила съм едно такова секси коремче  smile3532
Мисля си, че ако реша да си правя пластика не две, а четири цици ще излязат.
Хубав ден ви пожелавам. Аз след малко хуквам към НОИ. Да видим там пък как ще ме разиграват.

# 364
  • Мнения: 1 494
Добро утро/ден от мен. Не е подпис, бе хора. Не съм чак толкова разкрепостена. Laughing Просто исках да отделя сериозното от майтапа в поста.
Хули, успех в НОИ.
Кана де се крие, ще пишем отсъствия... Laughing
Лек ден, дами!

# 365
  • Мнения: 55
Благодаря ви момичета ,за отговорите и подкрепата.
Аз никога не съм се и замисляла да купувам този апарат.
За сега се спираме на билковото лечение -котешка стъпка.Баща ми не желае да приеме факта че е в краен напреднал стадии,аз му спестих тази истина и затова не желае да приложи метода на Шевченко.
Намерих си Книгата на проф.Христо Мермерски и на Илия Ланджев,вече чета "Силата в теб"
Обмислям да си взема ден два отпуск и да правим разходки заедно с него в прака да му говоря и чета откъси от книгата ,но се чудя дали не изглежда прекалено .....как да кажа ,като "на прощаване".
Боже, как ми се иска след няколко месеца да  вляз тук и да кажа,чи вкичко изчетено и казано е подействало ...............................
Хмммммм като ходя на зъболекър,съм си внушила следното :
поглеждам бравата на врата , като влизам в кабинета и през цялото време в сънанието ми е същата тази брава ,но на излизане.............и  процедурите минават почти безболезнено.............ще се опитам да приложа подобна схема и при тази ситуация............ще си мисля как чета и правя всико ,което вие ми споделяте и аз прочета и как след няколко месеца ви пиша ............но вече ви пиша само хубави и добри новини.....................
да определено ще се справя ,аз по природа съм си мечтателка, а положителните мисли са си своево рода метчтиииииииииии. Thinking
Благодаря ви момичета,пишейки тук наистина се чуствам по -добре.Моля ви, само да ми изтърпите бъртвежите ................... Hug

# 366
  • Мнения: 1 567
Добро и от мен.....

И аз така пия вредно кафе... hahaha newsm48 с мляко...

Хули, и аз така имам си не коремче, а коремище... smile3514. Вчера малката ме докосва по шкембето и адски умилена пита "Мамо, вътре има бебе ли?". (представяй си размери... smile3514 smile3511 smile3515)
И аз хъкъм и мъкъм "Амииии неееее"
И последвалия въпрос ме срина "а защо тогава имаш корем..." smile3513
А де.... newsm62 smile3534

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 367
  • Мнения: 272
Здравейте !

Брей, аз нямам навика да пиша често по форуми, а вече трети ден всеки ден надничам и пиша тук. Laughing

Нина, момчетата вилнеят яко, точат сополи, вируси ги полазват - аз заедно с тях и вилнея и боледувам и на кончета играя и какво ли още не. Докато носех перуката бяха много учудени, че мога да си свалям косата и съм се смяла с глас, когато чувах : " А днес на мама косата е в спалнята!" Голям майтап! Иначе, перуката я махам 4 месеца след края на химиотерапията. Бях абсолютно кубЕ /и вежди и мигли бяха опадали/, обаче в момента такава четина расте... два пъти по-гъста отколкото беше преди химията. Сега имам доста авангарден вид - много къса ярко червена коса Laughing Абе, дреме ми за външния вид, всъщност! Е, гримче, червилце не отказвам, но като си спомня преди операцията как се ядосвах, че не са ми направили кичурите като хората... А  върху гола глава как ще направиш кичури, а? Както казва баба ми :" Дупе знае две и двеста!"
Сега забелязвам повече бръчици по лицето, ама за разлика от преди, сега си ги харесвам. Преди не си харесвах носа, сега въобще не се замислям кое не му е хубавото. Преди се депресирах, ако не мога да се справя с някоя задача, ако някой ме пренебрегва или критикува, а сега хич и не се впрягам. Вече знам много добре, че имам определен характер, определени възможности и няма никакъв смисъл да се бутам и на всяка цена да се опитвам да се доказвам на някого или на себе си. Аз съм си аз, ей ме на!, който не ме харесва да си намери да харесва други хора. А аз се харесвам такава, каквато съм, с уговорката да работя върху някои недостатъци. Wink Старая се да живея в абсолютен комфорт, с малко и обичани и обичащи ме хора.

А салатата от червено цвекло е адски проста, както всички гениални неща на този свят! Мерки и теглилки не мога да кажа,  действам по интуиция:

Нарязвам обеленото цвекло на кубчета и го сварявам. Слагам царевица от консерва, орехчета счукани в хаванче /кой каза хаванче? Laughing/, сол, зехтин, лимон. Разбърквам хубаво и това е!

И тъй като се разговорихме за пиене и непиене на сокове - аз съм на мнение, че всеки пие това, което му се пие. Важното е да го пие или да не го пие с нагласата, че прави нещо хубаво за себе си. Аз, например, си имам ритуал с моя сутрешен чай от хънибуш. За десет минути, докато си пия чая, за мен Земята спира да се върти. Деца, телефони, мъже, работа - не съществуват докато си пия чая.
Нали ви казвам - малки, но важни удоволствия!

Angelary  Hug

Поздрави и хубав ден на всички!


# 368
  • Мнения: 708
Здравейте и от мен! Днес пак ми взеха кръв, вече вени нямам на ръката си. Направо ме осакатиха. Забравих за оперираната ръка. Какво е това чудо през 10 дни кръв #Cussing out Толкова ли бързо се променят тези резултати? След лъчетерапията пак ли се изследва кръвта? Имам още 7 дни. Няма да им дам пък Thinking
Тилилейска, аз също си направих някои промени след диагнозата. Започнах да не мисля много-много какво ще кажат хората? hahaha Подбрах си истинските приятели, а и нови си намерих, макар и виртуални /не всички, разбира се/. Стараех се да бъда перфектна във всичко, но уви само съм си навредила.
Момичета, от кафето не мога да се лиша, много си го обичам е започнах и чай да пия, а преди време изобщо не пиех чай.
diMM
, много добре, че мислиш позитивно, сега точно това ти трябва. Знае ли се... може пък наистина нещата да се оправят, а пък на Коледа стават чудеса!
Хули,veselinap, какво като сме дебели, важното е да сме здрави!
Лек и слънчев ден на всички!

# 369
  • Мнения: 623
Здравейте, сладурани /мъжката част нещо я няма, затова приветствам само Вас/
Ей да знаете много ми липсвахте тези два дни
И днес едва допълзях до компютъра при това на четири крака и веднага да видя какво сте писали.

Тилилейска страхотно мислене.
И аз след операцията се промених в една такава посока.
Щеше ми се на 31.12, като вдигам тост да изпратя старата година, да кажа, че съм изпратила най-хубавата година от живота си но ..... тая химия нещо взе да ми бута гарда.

Соня всяка седмица вземат кръв при лъчетерапията.
И такива като няма да дам, няма ги да знае даваш и после му мислиш.
Може би от химията вените са ти се изтощили, но сега ще имаш 20-тина дни да се по възстановиш.

Ако пропускам нещо, моля извинете ме.

# 370
  • Мнения: 433
Здравейте ,момичета.Извинявам се ,че нахлувам в темата ви без да съм я прочела цялата ,но имам нужда от помощ.Братовчедка ми ще ходи на операция в София ,тъй като преди 6 мес. и откриха ракови образувания на тънкото черво и черния дроб.Оперирана е преди 10 год и са и извадени яйчниците и матката.Направи няколко химиотерапии ,но явно няма ефект.Най-накрая се съгласи за операция.Можете ли да ми препоръчате добър лекар в онкологията,може и на лични.
Лек ден и успех в борбата.Дано новата година ви донесе само щастливи мигове.

# 371
  • София
  • Мнения: 5 074
Соня, какво ти е на вените ?
Я не се предавай, нищо ти няма. Аз показах ли ти моите вени ? От тия химии са станали като кончета,
като на дърта наркоманка  Joy Joy Joy
Ама кво, ако се наложи пак, и пак.......
Тилилейска, а не ти ли е по-лекичко с късата косичка ?
Пък сме и модерни. Моята вече е около 3 см. и е буйно къдрава  newsm44
Ангелари, ще се справиш сигурна съм и тоста ще го вдигнем всички заедно.
Нали знаете, че на 1.01 си намерих новото раче. Помислих си - страхотен новогодишен подарък !
Така е решил добрия дядо, това ми подари. Но аз тази година много слушах /е отвреме навреме не/
и смятам, че ще ме възнагради за послушанието.
Още колко години ще изпращаме, но нека да не са като тая.
А пък като се замисля - Кана си има един страхотен юнак, нищо че през тази година откриха заболяването. При мен също има радостно събитие - Вики вижда, е с едното оченце, ама вижда !
Без страх и Оптимистче - ще ги видим другата година как ще потропваме хорце на сватба.
Ангелари я пропуснах, ама тя е потайна, та не знам какво да пророкувам  smile3533
Нас Нина пък си има един прекрасен студент, дай боже отличник.
Виждате ли колко хубави неща се случиха паралелно с химии и лъчетерапии  smile3501
А очакванията ми за следващата година са още по-оптимистични !

# 372
  • Мнения: 708
Хули, още от втората химия едната вена е повредиха. Запушена ли е, не знам, но имам твърдо образование, което мазах с какво ли не още си стои твърдо и червено. Пробват от други места, няма кръв не тече. Днес ми взеха от там точно където се мери пулса. Мястото е посиняло, наистина като наркоманка. Децата ми се подиграват като казват:"Мамо, радвай се, че не си наркоманка!". Проблема  е в некадърните сестри.... Ееее не ми вземат кръв за първи път... Винаги са различни.
Момичета, аз сега като не съм на химия косата започна да се сгъстява и расте. Ще окапе ли пак като започна след 1 месец!?
Хули, много хубави пожелания! Дано се сбъднат!

# 373
  • Мнения: 623
 ХУЛИ smile3533 НЕВЕРОЯТНА СИ   Grinning
ТАКА МЕ РАЗВЕСЕЛИ  newsm51
Eй сестрооооооооооо, обичам те ЗАПОЧНАХ ДА ИЗПАДАМ В САНТИМЕНТАЛНОСТИ.

И аз не зная, какво искам.
Сватба не ща да е, за малко ангелче не е дошло време, да не мислим за него.
Може би да бъда щастлива както бях лятото, а и до сега се чувствам леко щастлива, но без операции, без лъчета и без химии т.е. без отрицателните екстри.

Соня и аз сестро съм така
Даже сега като отида на коледното парти на службата, може да тръгне слух, че имам проблем с някой вещества
Не че нямам, но веществата са други
И тук ми се ще да сложа една питанка?????? Колко време след химията вените започват да се възстановяват.


didikeh не мога да ти помогна с информация относно лекари в тази област
Нека момичетата кажат Гаврилов и  Марков само за гърди ли са
За доц. Александрова знам, че е специалист при женските гърди. Извън това не мога да кажа нищо.

# 374
  • Мнения: 708
didikeh, виж тук: http://www.bgmedicine.com/bolniciv.php?key=83  може да ти помогне! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт