Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 673
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 22 867
Мишел +, благодаря за разясненията.   bouquet Бях решила да правя меденките на Джули, но чета, че нещо не ги одобряват много момичетата, които са ги правили, така че най-вероятно вместо тях ще направя коледните звезди на баба ти.

# 676
  • Мнения: 359
Моето дете намери меденките, дано да остане нещо за украсяване  Wink. Много приятни са станали. Благодаря за рецептатаааа.

Сега идва ред на ванилените кравайчета, линцерови сладки, мини пайчета. Мисля още за  Щолен...

# 677
  • Мнения: 123
Искам да ви попитам за АКК какъв ром трябва? Защото сега отидох да купувам и видях че има червен и бял и не взех, защото не знам точно кой трябва и кой ще по подходящ.

# 678
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Тази година се изхитрих и направих двойна доза от меденките - част за изяждане сега, част за разни подаръчета, част за къщичка ако остане време! Започвам по малко и да украсявам за да успея да смогна с всичко. Така че днес опекох първите 40 меденки, половината от която успях да скрия, а другата половина застрашително нямалява.

Искам да попитам момичетата, които са слагали бакпулвер, меденките ви не станаха ли твърди и спитлени? Защото доколкото знам бакпулвер на сладки не е добре да се слага - действа по-бавно от неугасената сода и за 10 мин, действието му не може да се прояви.

Иначе успех на всички с приготовленията!   bouquet

# 679
  • Мнения: 1 440
MamaChrisi, аз "каймата" я затворих в буркан и на студено...твърдят, че така може да стои 3-4 месеца. Но направени вече държат около седмица (така пишеше в сайта). Затова ооциалните ще правя по-късно. Но доста се замислям за една пробна доза, но с ябълки или някакво сладко newsm78 Истината е, че много ми се правят smile3508

Ето линкове, които ми привлякоха вниманието:

mince pies 1
mince pies 2

# 680
  • Мнения: 1 170
...Хайде да ги правим заедно Hug
... Включвам се в групата.
Моля и мен да включите към Щолен-правенето Crazy .

# 681
  • Мнения: 1 777
Снежни човечета


2с.л.кафява захар
5 1/2 ч.ч.брашно
2ч.л.сол
1/2 ч.ч.топла вода 
1пакетче суха мая
1/2ч.л.захар
1 1/2 ч.ч.топло мляко
4 с.л. меко масло
стафиди
сушени кайсии
желирани бонбони

В голяма купа смесваме брашното,кафявата захар и солта.В друга купа смесваме топлата вода ,маята и бялата захар.Оставяме около 5 минути докато стане на балончета.След това добавяме млякото ,маслото и 2 ч.ч. от сухата смес.Разбъркваме и добавяме останалата суха смес.Омесваме тесто и поставяме в намаслена купа да втаса до удвояване на обема.Втасалото тесто поставяме на набрашнен плот и разделяме на четири топки.Вземаме едната топка и отрязваме 1/3 и правим малка топка за главата ,а останалото е за тялото.Слагаме двете топки в тавичка за печене ,като съединяваме с натискане двете топки.Това се повтаря и с останалите топки.Отново оставяме да втасат около 40-45 минути.Загряваме фурната на 180 градуса.Втасалите човечета намазваме с мляко ,слагаме очички от стафиди,нослета от кайсиите и копчета от желираните бонбонки.С малки парченца фолио закриваме плодовете и бонбоните ,за да не изгорят при печенето.Слагаме във фурната и печем около 30 минути.На истиналите човечета вързваме шалчета. Simple Smile



източник- снимката и рецептата са от  сп.фемили фън

# 682
  • Мнения: 483
И аз ще правя щолен по рецептата на Джемма, само мисля да добавя от себе си и малко черешки  Wink Гледам, че в другата рецепта за Дрезденски щолен ги има  newsm78
Искам да попитам...по рецептата на Джемма, колко щолена излизат ?

Като ви чета емоциите по АКК и ми идва и аз да запретна ръкави, но мисля да устоя  Crossing Arms
 Колебая се дали да правя меденки, че само аз си ги ям, но пък и за подаръчетата стават.Но май пак ще заложа на меденките на Джемма, въпреки че ми се пробват и тези на Джули.

# 683
Страхотна тема! Браво! Отворих я случайно, но веднага ме плени.

# 684
# 685
  • Мнения: 3 770

Да подразбирам , че трябва да гласувам за тортената ?!  Wink То и без това , май само тя ми е позната , другите не ми говорят нищо !  Grinning

П.П. Айде , готово - тортената !  Peace Ако съм сбъркала - свиркайте , да трия !   Mr. Green

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Да подразбирам , че трябва да гласувам за тортената ?!  Wink То и без това , май само тя ми е позната , другите не ми говорят нищо !  Grinning

Оооо, както решиш, но ми се искаше да е за тортената Wink Ама аз не съм безпристрастна  Blush

# 687
  • Мнения: 3 770
Няма как да реша , защото тези банди са ми изобщо непознати !  Mr. Green В моята банда съм само аз , но не я виждам като опция !  Joy В интерес на истината , както вече казах , само тортената ми е позната , просто съвпадение , че и ти си в нея !  Wink

П.П. Очаквам си възнаграждението във вид на торта "Пламъци" !
  Mr. Green

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Диди, май трябваше да номинираме фенките на АКК за банда на годината  Mr. Green А за пламъците нямаш проблем, нека само съм по-свободна Wink

# 689
  • Плевен
  • Мнения: 973
Имате и моя глас за тортената банда  Peace.

Преди малко си поих АКК и реших да го боцна леееекинко, ами то голяма буца е станал лелееееее, не си спомням дали и миналата година беше така  newsm78. Ще продължавам да го поя пък както дойде...

Днес сте постнали толкова много хубави рецепти, че човек още повече да се чуди кое по напред да приготвя   chef.

Общи условия

Активация на акаунт