Как да не се превърна в слон, носещ 25 кг отгоре си?

  • 2 379
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
Аз още не съм родила,но от самото начало се притеснявам да не кача много,и бях пуснала такава тема в която попитах същото нещо.Всички ми дадоха съвет да огранича брашното и захарта,и да хапвам повечко плодове и зеленчуци.И наистина след една добра закуска,се чувствам заситена не се тъпча с други излишни неща.После през останалото време хапвам плодове,но само ако ми се яде.На вечеря не прекалявам за да не ми става тежко,защото после пък повръщам.В 23гс съм и съм качила 4кг.,даже няма и толкова.И корем нямам,какъвто трябва да имам за тази седмица,но доктора каза,че бебката е добре.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 757
Честито!  Grinning  Hug И аз с първата бременност качих доста - 17кг (между другото - карахме я заедно, в отчетната Wink ) Тогава не ядях много, сега също, но просто си качвам - до момента съм 6кг отгоре, в 24гс.  Rolling Eyes Истината е обаче, че в сравнение с време, в което не съм бременна сега ям повече хляб - не мога без него. Гледам поне да не е бял. Сладки неща, слава богу не ми се ядат. Лека бременност ти желая, пък после ще се записваме в Дюканската тема  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 919
защо не посетиш диетолог-ще ти разработи индивидуална схема-така ще е най-добре за бебето, ти ще се чувстваш добре защото ще знаеш, че ще се храниш '"както трябва" и няма да качиш много кг...аз за себе си какво да кажа колкото и да хапвах плодове пак качих ..отидох да раждам 81кг..сега съм 49кг 1 година след раждането, свалих ги с голямо търпение и правилно хранене.Желая ти лека и безпроблемна бременност-мисля че това е най-важното а не качените килограми. Hug

# 18
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Всъщност, "майната им на килограмите" може да се окаже доста опасна позиция. Или поне според лекарите, които следят и следиха моята бременност, а те са отлични професионалисти. И тримата са категорични,че в рамките на здравословното е 13 кг отгоре, най-много още 1-2. Та, много внимавах и все още внимавам какво слагам в устата си, подплашена зверски от призрака на прееклампсията, гестационния диабет и всичко, до което рязкото покачване на тегло по време на бременността може да доведе.
ДА, ядеше ми се сладко, пица и прочее, но просто не ядях - шубето беше по-голямо.  Joy
То и когато имам ПСМ ми се ядат такива работи, щото "организмът ми ги иска", ама айде няма нужда. А и те не хранят бебето, а лакомията ми.

Това, което правя аз (пак по съвет на доктори, почти на 33 съм все пак) е - без тесто и никакво сладко, пълнозърнести хлябове без прекаляване, много плодове и зеленчучци, млечни продукти, ленено масло и много, много движение. Досега съм + 6.5кг, имам ощемесец до края. Ако бременността ти не е рискова, специализирана гимнастика много ще ти помогне да си опазиш гърба от болки и да останеш добре подвижна до последно.
Успех!     

# 19
  • Мнения: 14 489

Досега съм + 6.5кг, имам ощемесец до края. Ако бременността ти не е рискова, специализирана гимнастика много ще ти помогне да си опазиш гърба от болки и да останеш добре подвижна до последно.
Успех!     



минимума е 9 килограма, даже вече и това се отрича и се препоръчват минимум 12 килограма да се качват по време на бременност. така, че не се давай за пример Naughty

# 20
  • Мнения: 207
Аз бях точно като теб с първата бременност - родих средата на август, само дето качих не само 25, а цели 35кг. Е, права си гадно си беше накрая...
И аз така  Peace Сега имам да свалям още 16 кг  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 641

Досега съм + 6.5кг, имам ощемесец до края. Ако бременността ти не е рискова, специализирана гимнастика много ще ти помогне да си опазиш гърба от болки и да останеш добре подвижна до последно.
Успех!     



минимума е 9 килограма, даже вече и това се отрича и се препоръчват минимум 12 килограма да се качват по време на бременност. така, че не се давай за пример Naughty
Кажи ми къде пише колко е минимума и колко максимума искам да го прочета,защото от тебе чета,че има такова нещо.На мен като ми е лошо непрекъснато и все повръщам как да кача.Доктора каза да не се притеснявам ти сега ме шашна.

# 22
  • Мнения: 1 372
според мен е въпрос и на организъм, но определено има няколок прости правила: не яж "за двама", когато ти се прияде наблягай за плодове и зеленчуци, и все пак внимавай какво количество храна поемаш

# 23
  • Мнения: 14 489

Досега съм + 6.5кг, имам ощемесец до края. Ако бременността ти не е рискова, специализирана гимнастика много ще ти помогне да си опазиш гърба от болки и да останеш добре подвижна до последно.
Успех!     



минимума е 9 килограма, даже вече и това се отрича и се препоръчват минимум 12 килограма да се качват по време на бременност. така, че не се давай за пример Naughty
Кажи ми къде пише колко е минимума и колко максимума искам да го прочета,защото от тебе чета,че има такова нещо.На мен като ми е лошо непрекъснато и все повръщам как да кача.Доктора каза да не се притеснявам ти сега ме шашна.

е ти след като повръщаш си в началото или не?
четох го в една книга за бременността - what to expect when you're expecting, мисля, че я има и преведена вече на български
минимума беше 11-12 кг, максимума 14-15. за съжаление не беше моя и я върнах иначе щях да ти кажа точно. но съм абсолютно сигурна че това за минимум 9 кг е отречено вече тъй като това е много малко Peace

# 24
  • Мнения: 9 973
то се не знае колко ще качиш
качих 8кг.

# 25
  • Мнения: 2 013
23 до момента.... Whistling ooooh!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И мен ме интересува темата. С първата бременност качих 25 кг. (започнах от 49 кг. ooooh!), свалих ги за 8-9 месеца (1 месец след като спрях да кърмя свалих последните 5 кг.). Сега не ми се иска да качвам толкова, но май пак натам съм тръгнала - забременях 52 кг. и в момента съм 57 кг. Tired Като не ям, ми става лошо, като хапна малко - след 5 минути пак ми се яде, а не мога да гриза нещо постоянно, т. к. съм на работа). Направо не знам какво да правя.  newsm78 Сладко не ми се яде и почти напълно е изключено от менюто ми, ям много плодове, но не ме насищат, а ми се дояжда още повече нещо сериозно...

# 27
  • Мнения: 1 554
килограми се свалят,не го мисли толкова Peace лека бременност Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 4 294
Не бих се тормозила точно в такъв момент за излишните кг. Аз например съм склонна да качвам бързо, та и с двете щерки като бях бременна съм качвала по 20-22 кг., които после възстанових - преминах на разделно хранене  Peace

# 29
  • Мнения: 209
Аз бях точно като теб.... Е, права си гадно си беше накрая...само че аз пък много лесно ги свалих, за 6 месеца.....
Не се притеснявай от сега - самия факт че го мислиш, значи че ако имаш воля след това и инат ще успееш!
Лека бременност ти пожелавам!  Hug


забременях 64кг, а влязох да раждам 103  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт