Длъжна ли ми е държавата?!

  • 9 048
  • 267
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 335
http://www.online.bg/law/const/const2_b.htm
КОНСТИТУЦИЯ на Република България

ОСНОВИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ
Чл. 47. (1) Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата.

Именно подпомага, а не изцяло поето от държавата.
И се подпомага, когато родителите имат нужда...

Ако държавата (управляващите) са направили така, че оцеляването на родителите като цяло да не е възможно или да е изключително трудно, то тя отнема цитираното тяхно право  и за отглеждане и възпитание на деца.

# 61
  • Мнения: 1 400
Длъжница ми е.
И още как.
Не искам ( а си спомням) на какво бях свидетел преди ...около 6 месеца и нямам намерение да ви занимая с моите си спомени.
Единствените претенции , които имам към нашата държава са -
1. Да върне лекарите-специалисти ТУК, в тяхната им родина за да не се налага на сънародниците им да ги търсят по света и да....търсят средствата за това.
2. Да ни позволи да пътуваме спокойно - всеки ден, било то от квартала до магазина или до някое съседно селище.
3. Да се чувстваме сигурни в бъдещето на децата си.

Ако се напъна и за друго ще се сетя вероятно , но първосигнално - за тези й нейни задължения се сещам. Това са ми правата. Не искам нищо, за което нямам право да имам претенции. Не мога да й се сърдя, ако народя аамнайсе чаавета и си бъркам по дупките (ще извинявате за израза  Blush) , а тя, лошата, не ми ги гледа.
Имаше и един такъв лаф (помнещите да ме подсетят чий е) - Не питай какво ще направи родината за теб, а какво ще направиш ти за нея.
Е, не я питам, но и тя не ме пита нищо - това е истината Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Мисля като теб, децата са грижа на родителите, никой не им е длъжен. Когато създаваш деца трябва да си правиш сметката можеш ли да ги гледаш, да им подсигуриш покрив и т.н.

Тоя твой гениален пост ми е фаворит, но и другите, които го следват не падат по-долу!

Да ти призная, ако държавата ме питаше дали да ми смъква данъците от приходите, които получавам, щях да я отсвиря и да подсигуря на детето си доста по-харен покрив.... Даже нЕколко покрива, да не му омръзва!

# 63
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Държавата е длъжна да осигури работещо законодателство и спазването му от всички.
Другото е наша работа!


Напълно споделям това мнение!

Съгласна съм и още с това- точно социалната държава подпомага тези, които имат нужда (според приетото законодателство) и това е за сметка на работещите и техните данъци. А колелото се върти и един ден плащаш данъци, на другия чакаш помощи или пенсия...

Не съм гледала тази жена, но явно е уникален случай, защото гледам, че много хора дразни с поведението си.

# 64
  • Мнения: 3 098
Държавата е длъжна да осигури работещо законодателство и спазването му от всички.
Другото е наша работа!

Това е и моето мнение.
Гледах преди няколко дни един репортаж как сравняваха май4инството в България с това в Швеция.Да,но тя не е цяла Европа.Никъде в ЕС,освен в няколко северни държави няма нито такова дълго май4инство,нито 90% от заплатата,нито детска кухня,а за адаптирано работно време на  градини и у4илища към работното време на родителите не може и да се помисли.
Нямаш ли работа и осигуровка,държавата не е длъжна да ти осигурява консултации и ле4ение на детето.У4ебниците се поемат изцяло от родителите.
Не съм 4ула за друга държава,в която да се оставят толкова деца и държавата да е длъжна да ги отглежда.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 865
Любима тема... направо подскачам по стола...

"Да подпомага" според мен е длъжна, но има много начини за това - намаления, предимства и др. подобни. Никъде не е казано, че е длъжна да ми дава пари, за да гледам детето си.

А за това семейство с деветте деца нямам какво да кажа, защото ако кажа това, което мисля ще ме изхвърлят с ритници от форума.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 099
...
А за това семейство с деветте деца нямам какво да кажа, защото ако кажа това, което мисля ще ме изхвърлят с ритници от форума.

Е, те са изключение, инак и аз мисля, че е са попрекалили с резултативното любене...

# 67
  • Мнения: 152
Има социална държава, много
ясно. Докато обаче има хора да
разсъждават като тебе, нищо не
ще да се промени. Смачкана работа.
Освен това:
Ти не раждаш дете. Ти раждаш
данъкоплатец. Не го забравяй.

За сефте да ме разочароваш... и то много! Ама така ще е в такава държава... дори интелигентните хора се сдухват яко!
С нищо не ми е длъжна държавата... живея в 21-ви век... век в който няма граници. Шибаната държава не ме иска - бегам. Има толкова държави по света, които съзнават, че съм им нужен.
На всякъде по света, държавите са осъзнали, че са нищо без народа си.., а тук (както повечето неща в тая клоака де), народа смята, че е нищо без държавата си! Смях...  аутсайдерска история!

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Длъжна ми е. Като съм плащала
данъци, имам право да изисквам.

Ти не раждаш дете. Ти раждаш
данъкоплатец. Не го забравяй.

Държавата - това съм и аз!

Амин.


Или казано иначе:

Като давам, очаквам и да получавам. Плащам си данъците и осигуровките, очаквам когато имам нужда да мога да се възползвам от правата си. И държавата и гражданите си имат права и задължения.

Дайте да не почваме майчинството, а?

# 69
  • Мнения: 152
Интересно ми е кога ще се появи потребител на форума (жена), който да си признае, че сме куцо племе?!  Crazy

# 70
  • Мнения: 1 400
държавите са осъзнали, че са нищо без народа си.......
И по тоя повод не си позволяват да го загубят като такъв - като данъкоплатец, гласоподавател или каквото там се сетиш.
Каква е бг. активността по време на избори? Whistling

  народа смята, че е нищо без държавата си! Смях...  аутсайдерска история!
Е, ти пък!
Никой не е казал, че е нищо без нея, ама някак тъпичко е да гледаш как се отнасят другите държави към поданниците си и ти да се чувстваш като бездомно псе, нали? Глееедаш витрината с кокалите и жално скимуцаш....
Ще забегнеш, хубаво, ама защо си мислиш , че и там няма да се чувстваш така, както тук?
Дори е по-зле мен ако питаш. Особенно ако си проЗт емигрант , а не съжителстваш с гражданин на въпросната държава. Без значение коя.
Но това си е мое мнение де.

# 71
  • Мнения: 152
държавите са осъзнали, че са нищо без народа си.......
И по тоя повод не си позволяват да го загубят като такъв - като данъкоплатец, гласоподавател или каквото там се сетиш.
Каква е бг. активността по време на избори? Whistling

  народа смята, че е нищо без държавата си! Смях...  аутсайдерска история!
Е, ти пък!
Никой не е казал, че е нищо без нея, ама някак тъпичко е да гледаш как се отнасят другите държави към поданниците си и ти да се чувстваш като бездомно псе, нали? Глееедаш витрината с кокалите и жално скимуцаш....
Ще забегнеш, хубаво, ама защо си мислиш , че и там няма да се чувстваш така, както тук?
Дори е по-зле мен ако питаш. Особенно ако си проЗт емигрант , а не съжителстваш с гражданин на въпросната държава. Без значение коя.
Но това си е мое мнение де.

Ше ти отговоря след няколко публикации на уважаваните ни съфорумки/ци, с цел да не се приеме отговорът ми като обикновен флуд!

# 72
  • Мнения: 1 400
Интересно ми е кога ще се появи потребител на форума (жена), който да си признае, че сме куцо племе?!  Crazy
Сме....донякъде Whistling Mr. Green
Ама не ща и децата ми да са от това племе и дали ще е така - зависи от нас Flutter

# 73
  • Мнения: 4 586
Държавата, това сме ние. Държавата, това сме ние. Държавата, това сме ние. Държавата, това сме ние.
Като си го повтаряш, почваш да вдяваш. Ако част от данъците ни отиват за дрехи за социално слаби, естествено е да негодувам, ако са 8 номера по големи.
Или ако има една определена сума за закуски и миналата година са били по 50ст.
Тая година сумата е същата, учениците намалели, и стотинкинките ... намалели на 32.
тия стотинки не ги дава Масларова, даваме ги ние. Моят дял е мнооого мъничка част.
Но все пак имам право да знам къде изчезва, попива разликата.

# 74
  • Мнения: 1 400
Държавата, това сме ние. Държавата, това сме ние. Държавата, това сме ние. Държавата, това сме ние. Като си го повтаряш, почваш да вдяваш.
Така е...вдяваш. Лошо е обаче ако го повярваш съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт