Възстановихте ли се бързо след секциото?

  • 9 664
  • 168
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 840
Аз станах на другия ден след секциото. Първите един-два дни в болницата не ми беше особено комфортно като ходя, но след това много бързо всичко си влезе в ритъм. На изписването нямах никакви болки и още от тогава поех сама всички грижи покрай детето Peace Та отговорът ми е ДА, много бързо се възстанових Laughing

# 151
  • Мнения: 568
Наистина зависи какво разбираш под бързо.Раздвижиха ме на следващия ден и ми дадоха детето.Боля ме в болницата ,след като се прибрах забравих,че има какво да ме боли и се чувствам добре.

# 152
  • Мнения: 43
Оперираха ме в 1 на обяд на другата сутри към 7 станах малко трудно, причерня ми ,легнах до към 10 и после като станах вече бях свежарка ,ходех си без никакви проблеми,на обяд ми донесоха и бебето да си накърмя даже.Само ставането и лягането е трудно първите 2-3 дни ,поне при мен .

# 153
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, за няколко чава.

# 154
  • Мнения: 955
При мен самата опрация протече с усложния. Раздвижиха ме на следващият ден и си вървях сама, но останах 10 дена в болницата, защото вдигах висока температура. Докато разберат какво ми има смених 4 вида антибиотик, в следствие на което получих колит (мноооого боли, особено след операция). Изписаха ме от болницата с температура без да разберат от какво е. Като се прибрах на втория-третия ден започнаха и едни остри, спиращи дъха болки. В крайна сметка се оказа възпаление на матката и след още един антибиотик нещата се наредиха. В крайна сметка месец след операцият нямах никакви оплаквания.
А, излъгах - сега вътрешните ми конци избиват през шева. Веднъж ходих да ми ги вадят, но беше неприятно и сега съм си ги оставила така да си стърчат... все някога ще излязат  Wink.

# 155
  • Мнения: 378
15-20 дни след секциото се въстанових. Веднага след секциото ми да дадоха бебето , а мъжа ми има6е работа и из4езна за 2 4аса. И аз какво да правя гу6ках си го, ама нали в на4алото е като перце , а и съм под упоика о6те, та не4увствах ни6то.На вторият ден ми махнаха превръзката и трябва6е да се къпя, Но си ме бе6е 6убе и из4аках .На 4 ден ме изписаха ,в болницата ми даваха болкоуспокоявя6ти и си ти4ах по коридорите,само ставането ме боле6е.

# 156
Да- след първото.
По-бързо след второто.
Още по-бързо след третото. Sunglasses

И трите ли избра да родиш секцио?

# 157
  • Мнения: 625
Аз станах на другия ден след секциото. Първите един-два дни в болницата не ми беше особено комфортно като ходя, но след това много бързо всичко си влезе в ритъм. На изписването нямах никакви болки Laughing
Същата работа HugНо таткото участваше наравно в грижите, не защото аз не се оправях, а защото имаше желание Mr. Green

# 158
  • Карлово
  • Мнения: 328
нещо за мазане, пръскане или пиене дадаха ли ви за по бързо възтановяване и по малко болка

# 159
  • Мнения: 625
Не, но аз си гълтах по аулин на ден 3 дни Mr. Green

# 160
  • Мнения: 817
Възстановихте ли се бързо след секциото?

Аз смятам, че бързо се възстанових, въпреки че първата седмица много ме болеше като се движех. Но пък 5 дни след раждането като ни изписаха сама (е, с таткото де) съм си гледала детето. Иначе имам само 2-3 кг. да сваля, за да върна старото си тегло, а досега въобще никакви диети не съм спазвала, даже обратното  - ям каквото и по колкото ми се яде. Но все пак да не забравяме, че при всеки си е строго индивидуално. Wink

# 161
  • Мнения: 84
седмица след тожа се движех ноормално но усещам лека болка при промяна на времето

# 162
  • Мнения: 2 149
Аз станах на другия ден след секциото. Първите един-два дни в болницата не ми беше особено комфортно като ходя, но след това много бързо всичко си влезе в ритъм. На изписването нямах никакви болки и още от тогава поех сама всички грижи покрай детето Peace Та отговорът ми е ДА, много бързо се възстанових Laughing
И аз така,всичко е до нагласа според мен Wink

# 163
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Да !!Станах, даже се наядох ,на 4 час  че си и повръщах Laughing Laughing .
Дойдох си  вкъщи и никой не ми е помагал.Къпане готвене пране две деца сама .Много гот.

# 164
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
но всичко е до организъм и професионализъм на този,който е правил секциото Peace

Напълно съм съгласна с теб.   Peace
Бяха ми казали да се движа в леглото,докато съм в реанимация и аз го правех. На следващия ден вече нямах търпение да стана от леглото, че не ме свърташе. Два дни ми беше трудно ставането в болницата и после всичко отшумя.
Като се прибрах у дома, не се и сетих за операцията. Мажех я с мас от невен, като преди това съм я промила с 90%-тов спирт - но това една седмица след като ни изписаха. Иначе не позволих да ни се бъркат баби и сами си гледаме дечко  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт