Готови ли сте да платите 1 до 3 процента повече при покупка на жилище

  • 6 115
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
venche, напишете една жалба до управителя, най-вероятно той въобще не знае какви ги дробят брокерите Tired

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уф, бре...  ooooh!
Мислех си, че тази тема малко ще помогне на моя "кантар"... Ама не би  Rolling Eyes
Никол   bouquet

# 17
  • Мнения: 81
е то няма какво толкова да го мъдрите, никол си го е написала - информацията струва пари... аз бих добавил и опита.
zav, то ти и на фондовата борса можеш да играеш сам/а, ама колко време ще изкараш? и по-важното - колко пари ще изкараш или колко ще ти изкарат?  Wink
п.п. поредното мнение на никол, което ми харесва   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Опитай се,като потенциален купувач,да провериш дадения имот за тежести и ще предпочетеш веднага да се свържеш с агенция Wink
Ти сериозно ли Shocked Много трудно ти се вижда да си извадиш едно удостоверение за тежести newsm78 Не знам, аз съм в тази сфера и може би затова ми се струва елементарно въпросното действие. А ако не мога да си го свърша сама, бих ползвала юрист, а не брокер. Но виж за информация за оферти бих ползвала агенция, разбира се, както и ползвах всъщност, когато си търсех апартамент Peace Не че ми свършиха работа де, но принципно се опитах да ползвам Peace
Според мен агенциите за недвижими имоти са нещо много хубаво и могат да окажат незаменима помощ, но уви в Бг повече от половината са абсолютни непрофесионалисти. Не може да продаваш апаратмент за сто хилки и да ти се свиди един гсм-разговор, ами да звъниш и затваряш на клиента Tired Не може да твърдиш, че без кота било ще продаваш апартамент, а не право на строеж. И не може да ходиш с кал по якето два дни ooooh!
Но непрофесионализъм има във всички сфери, не виждам с какво при агенциите е по-различно Confused

# 19
  • Мнения: 81
Права си, Белинда! Проблемът според мен не е в това дали да ползваш агенция, а дали да ползваш българска агенция - уви, нямаме много избор...

# 20
  • Мнения: 2 132
Не , не бих платила!!Сами с мъжа ми си обикаляхме и оглеждахме апартаменти.Бяхме се отчаяли по едно време.Но след месец най-накрая успяхме и се сдобихме с жилище, директно от продавача.Иначе, същия беше обявен с 7000евро отгоре от агенциите.И като си помислиш и за комисионната после....Ужас.Ама и те това им е работата де! Laughing

# 21
  • Мнения: 46 518
franceska, в повечето случаи собствениците го обявяват на по-висока цена в агенциите, с идеята "Тия може па да ми го продадат по-скъпо" (цитирам продавач) Peace

# 22
  • Мнения: 122
Аз лично бих ползала услугите на агенция,друг е въпросът,че има и много непрофесионално работещи такива ... да не навлизам в подробности.Аз лично съм си купувала и сама и с агенция.Първият апартамент който закупих беше в Търговище.Проблеми,проблеми ... от 5има скарани наследници,че печките ли не им разделяхме,че ръждясалите релси ли не сваляхме ... слава Богу поне нямаше опит за измама,защото щях да си изгоря.А как износих нормално бременноста си само аз си знам.Втори опит след две години - Варна.Отново бременна.Ами то кошмар беше мекожказано.Звъня,уж собственик,но всъщност роднина,а в крайна сметка бил приятел (което също е малко вероятно) и да отида на оглед с парите за депозит  smile3508,а и с кола да я взема  #Shocked...Сори.Втори вариант.Отиваме на майната си до апартамента и се оказва,че продавача искал парите на ръка,защото му бил втори имот и дължи дебеличък данък при продажбата му.Ади бе,а аз как да изтегля кредита тогава.Трети вариант,купуваш от строител,но ти пише по договор само стойността по данъчна оценка,да ама банката ще ти отпусне само кредит върху нея,а остатъка?
  И още много лични примери мога да дам,знам и че ако бях по-настоятелна щях и сама да се спрая,но се отказах.Обърнах се към голяма и доказала се агенция и само за два дни ми предложиха точно това което търся.До последно брокерката беше с мен и в банка и при нотариус,а и пари като гаранция,че ще си платят последните сметки им одържа.Бях изключително доволна и впечатлена.Сега и аз работя в тази свера и съм изцяло отдадена на интересите на хората все едно за брат си го правя.Първо бях в агенция на комисион,сега при голям инвеститир на твърда заплата,но отношението ми е същото.И от агенциите и от последната ми месторабота клиенти ме търсят,пием си кафенце и т.н.,но за съжаление никой не ви дава гаранция,че ще попаднете на човек като мен.Затова съвсем чистосърдечно ви съветвам да търсите препоръчани брокери или агенции,за да не се присъедените към групичката на недоволните.

# 23
  • Мнения: 22 898
Да,бих ползвала.

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Много ви пречат тези агенции , ейййй  Close
Това е проблемът на цялата държава - всеки си мисли , че сам най - добре ще се справи . А после или дава два пъти повече на адвокат / без да искам някой да обидя , ама повечето колеги в тази област се эзанимават с имоти , просто защото за друго не стават / или после се тича при агенцията да се реве - " Измамиха ме , какво да правя "  Cry Cry Cry
Никол ти каза - продава се определена информация - ако искаш я купуваш .
На мен лично по са ми проти4вни тези , които прескачат агенциите ! Както и тези , които все гледат в чуждата паница!


 Моля,моля.
 Брат ми си купи апартамент с доста известна агенция.
 Отръскаха го със солидна сума и накрая ,когато се появи проблем със строителя казаха,че нямат ангажимент към него,да се справял сам.
 Страшна информация му продадоха,просто нямам думи.
 Когато ние купувахме,проучихме сами строителните фирми.Заложихме на скъпо продаваща,но само с положителни отзиви за нея и не сбъркахме. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 152
Наскоро ползвах услугите на агенция. Казаха ми: "...ти си ни клиент и ние защитаваме твоите интереси, съответно взимаме комисионната от теб...". Извиха ми ръцете, за да подпиша предварителния договор и те да си вземат комисионната, и когато сделката се обърка, и те трябваше да ми съдействат, за да се оправи кашата, те казаха с думи прости: "Ами, оправяй се".
Затова си мисля, че втори път няма да се мина и да ползвам "услугите" на агенция.
А в крайна сметка взеха и процент от другата страна, въпреки, че клиента бях аз или поне така казваха... Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 16 036
Да плащам си и при покупка и при отдаване под наем. Но си имам 2 изпитани брокерки със собствени агенции. Имам им пълно доверие, работят изцяло в моя полза, навсякъде подят, взимат документи, намират и скрита информация. Не желая да рискувам уж за да спестя някой лев и после да загубя много повече.

# 27
  • Мнения: 6 701
И тук, както за всяко нещо, е важно да попаднеш на правилния човек/агенция.
Не съм се стискала за комисионна, при условие, че мога да изгубя доста повече.
Не се и доверявам лесно.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Няколко пъти сменяме жилище и винаги сме ползвали услугите на агенции.
Никога не сме правили сметки и обикновено сме губили като пари, обаче в крйна сметка сме получавали каквото търсим и си спестихме доста главоболия.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Предстои ми да сменям жилището. Намерих обява на частен продавач даже тази седмица ще ходим да гледаме. Смятам сама да си продам гарсониерата и сами да си купим другото жилище. Вече веднъж съм минавала по този път, не мисля, че ще има проблем. А и в България агенциите нищо не гарантират. Взимат комисионната просто, за да те заведат до жилището и както много са казали, като се обърка нещо ти вдигат рамена.

Общи условия

Активация на акаунт