До всички майки с деца, които са имали хемангиом!

  • 4 685
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
аз бих искала ако може да ми дадете кординати на тази доктор Стефанова..предварително благодаря

# 16
  • в джунглата
  • Мнения: 916
и аз съм от фенклубът на Стефанова. Тя опериа дъщеря ми още на 3,5месеца. Хемангиома се появи когато беше на 1месец и започна да расте доста прогресивно и кагота навърши 3 месеца я оперираха. Не съжалявам и за секунда че не съм изчакала да видя докъде ще порасне и дали няма да намалее.
 тел на д-р Стефанова е 0888 969 277

# 17
  • Мнения: 339
Д-р Стефанова: 0888 969 237 ; 0888 969 277 ; 032 44 170 .

# 18
  • Мнения: 342
Много благодаря на всички мами, които дадоха отговор и по двата въпроса!   bouquet Сега вече съм по-спокойна!

# 19
  • Мнения: 107
А аз много благодаря за телефоните....  bouquet

# 20
  • Мнения: 72
Дъщеря ми се роди с четири хемангиома - най-големия на коляното, втори отстрани на същото краче, на гърба и между гърдичките. Ходихме при хирург и той естествено каза че трябва да се оперира, защото като започне да пълзи ще се разрани и че кърви. Аз естествено се уплаших и се съгласих да я оперират. Беше точно на 1 месец - няма да ви казвам как се чувствах. Операцията беше с пълна упойка, а детето нарязано на две места на крачето, на гърба, а отпред го бяха горили защото беше малък. Чудех се как да я подхвана - цялата в шевове. След месеци хемангиомът между гърдичките се появи отново, а също и до страничния белег на крачето - явно е имало още да избива. Но не предприех нищо повече защото междувременно разбрах, че е можело и да не се оперират. И наистина изчезнаха от само себе си. Сега да ми е жива и здрава няма и следа от хемангиоми - само белезите от операциите. Съжалявам много че я подложих на това. Но все пак беше преди 11 години и нямаше толкова много информация и интернет.

# 21
  • Мнения: 3 540
И моята дъщеря се роди с три хенагиома-единият беше от вътрешната страна на стъпалото ,втория на шията под брадичката,все едно е прищипана,а третия в нослето!
Като начало ни казаха да ги следим дали растът,ходихме и при лицево челюстен хирург ,но от там ни казаха да изчакаме и така към втората годинка този на шията изчезна.А на крачето по късно!Но третия си стои все още ,но не е пораснал и не смеем да го бутаме.Голям е колкото лещено зрънце!Но сме вече много големи,почти на 19г.
Но който не го е изпитал той не знае какъв стрес е за родителите! Sad

# 22
  • Мнения: 339
На нас ни гледаха с ехограф черния дроб ,за да видят дали няма вътрешни хемангиоми преди да оперират.Огледаха и дълбочината на корените на двата хемангиома. Чак тогава Стефанова го оперира, за да е сигурна , че ще отстрани всичко, за да не се появат пак.

# 23
  • Мнения: 342
Ani81, много благодаря за инфото и за последният коментар! Ще имам в предвид. А кога ви погледна по-обстойно, защото нас ни видя само с просто око. Не, че държа да е с ехограф, но четох, че може да има и корени и когато я попитах, тя каза че няма такова нещо. Въпросът ми по-точно е - когато ви приеха в болницата ли направи тези изследвания или в деня, в който д-р Стефанова реши, че е за операция?

# 24
  • Мнения: 339
Ние отидохме при нея на около 4 месеца (дотогава обикаляхме по лекари в София), тя го прегледа с просто око както ти каза.Препоръча ни операция, като ни каза какви изследвания да направим в месеца преди операцията- ехограф на коремни органи, пълна кръвна картина и кръвна група.тези изследвания ги направихме в един детски медицински център (ако искаш мога да ти дам координатите му), защото кръв се взима от вената и си трябва детски специалист. Със Стефанова се уговорихме по тел. когато бяхме готови.Отидохме в болницата един ден преди операцията с готовите изследвания, държа ни още два дни ,после ни викна за консултация след един месец. По принцип каза, че ако не е много спешно се чака бебето да стане на 6 месеца, за да се оперира с пълна упойка. А за дълбочината на хемангиома(корените) тя ги прегледа с опипване, голямия при нас беше по-дълбок. Има много видове хемангиоми и различни начини за лекуване, така каза Стефанова.В нашия случай беше така, но ако при вас е друг вид, може и да не се налага ехограф на органите.

# 25
  • Мнения: 342
Ani81, информацията, която ми даваш е безценна!!! Hug Да, прати ми и координатите на този детски център, макар че от две години на сам (ако не греша, тогава е била вашата операция) може да има и други такива места. Още веднъж ти благодаря и за подробно описаните етапи, през които сте минали. Естествено при всеки е различно, но горе долу съм наясно, защото при посещението направо блокирахме със съпруга ми и всички въпроси, които си бях наумила да задам ми се изпариха... Единственото, което ме очуди е, че каза, че не работи със здравната каса ... това го оставям без коментар.

# 26
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Детето ми има хемангиом на крачето, който не търпи развитие.Заведохме го на лекар още първия месец- при шефката на детска кожна клиника в София.Питахме с операция може ли да се отстрани ( не бяхме наясно още с нищо) и тя ни каза, че операция не е препоръчителна при дете под три години и то хемангиом, най-малко заради упойката.Хемангиома става опасен ако започне да кърви.Така поне аз знам.Само нарастването не е причина за интервенция.
Успех.

# 27
  • Мнения: 339
Медицински център "Детско здраве", София ул."Ами Буе "27, тел. 02/9524297 , 9525737 , 0888223062 , www.zdraveto.com
Има договор с НЗОК, така че можеш да направиш изследвания с направление от вашата лична лекарка. Ние отидохме с направление и в болницата в Пловдив. Аз пък останах изумена от факта, че не давахме никакви пари под масата, като знам че навсякъде си искат.

Azade ,найстина не е опасен ако остане стига да не се нарани. Но някои е трудно да ги опазиш.Нашия единия беше отзад на вратлето точно където е края на блузките и много лесно можеше да се разрани, а и при голям хемангиом самото дете като расте и играе с различни играчки или с друго дете също може да го нарани.

Общи условия

Активация на акаунт