Животът се заражда пролетта, през МАЙ ще се родят и нашите деца! №8

  • 12 394
  • 304
  •   1
Отговори
# 90
  • Русе
  • Мнения: 343
Привет момичета!
rali44ka добре дошла!  bouquet
zaiobaio радвам се, че вече си добре. Много сладко тумбаче имаш Grinning.
Аз си преместих часът за БХС и морфология за сряда и нямам търпение да видя пак бебчето. За скрининга доста се чудих, мислех евентуално направо амниоцинтеза  newsm78,  но успяха да ме убедят, че един добър резултат от морфология и БХС ще е достатъчен. Като знам колко случаи на фалшиви резултати има, май много нямам вяра на това изследване ама...., ще видим.

А цените на дрехи за бременни наистина са по-високи, в сравнение с тези на нормалните дрехи.

Хубава седмица ви желая!!!

# 91
  • София
  • Мнения: 6 221
Здравейте, момичета! Аз цяла сутрин обикалям по лекари - първо да си оправям болничния, там изненадващо ме набодоха за кръвна картина, гаднярите  Laughing. После бях на преглед при лекарката, при която ходя на частно. Там вече подробно се гледахме на ехограф, видях дребосъка как мърда и се върти  Grinning, имам го на нов портрет. И таткото гледаше и уж разбра какво вижда.
Само едно нещо ме смущава - гледам какво е мерила лекарката; значи, като е мерила главата, излиза, че съм в 13 г.с., а като е мерила цялата дължина, излиза 12+2 дни. Какво значи това, голяма му е главата ли? Дали да се притеснявам? Тя не каза нищо по въпроса...  Rolling Eyes
Зайобайо, радвам се, че си добре  Simple Smile
За дрешки и аз в най-скоро време ще обикалям, добре, че сте вие, да науча подробности за магазини и цени! Дано скоро се похваля с нови придобивки!

# 92
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте и от мен момичета.
Рepe и аз мислех да си правя амниоцинтеза и говорих с доц. Димитрова тя да ми я прави, но тя каза че засега всичко е много добре (морфология, БХС) и няма смисъл да се прави. Просто каза, че не ми препоръчва да правя това изследване и евентуално от другите изследвания и морфология ще се реши със сигурност, но засега не. Същото ми казаха и на ЖК.

# 93
  • София
  • Мнения: 193
лято! И при мен като мериха главата и тялото имаше разминаване, но само с 2 дни. Мисля, че това е нормално защото и ехографите дават някаква грешка от няколко дена. А и на мен ми удължиха болничния от болницата и ме дупкаха за кръв, ама такъв бил редът и не можело без това.

# 94
  • Мнения: 488
Здравейте момичета!!!

Добре заварила pepe !   bouquet

Като стана въпрос за дрехи, аз съм разрешила този проблем. Взела съм си от трико панталони, които могат да се носат по дълго време докато растем  до края на 9-те месеца. А за по специални случаи като вечери, дискотеки и гости имам един два чифта дънки с парчета за бременни и това е. В крайна сметка сме бременни и няма голямо значение кой с какво е облечен.

лято! и аз немога да схвана как се смята затова спрях и да се мъча  Mr. Green И при предишния ни преглед и на мен ми казаха, че главичката на бебо е била с 2 мм по голяма от нормалното. Здраве да е. Докторката ми каза, че не е проблем.
В сряда отивам на ехокардиографиче преглед в Трета градска болница при д-р Велковски и малко съм притеснена. Има ли някой да е ходил с тази си бременност по това време на бременността?
Ако има таъв нека сподели как е минало. Благодаря.

Момичета оставям ви за сега. Ще пиша пак по късно.

Успешен ден и успешна нова седмица на всички!!!   bouquet

# 95
  • София
  • Мнения: 6 221
Благодаря за успокоенията, момичета! Дано наистина всичко е наред! И аз съм една паникьорка...  Rolling Eyes
waterlilia , и ти ли си в болничен оттогава?  Simple Smile Надявам се, че си добре!
rali44ка , чувала съм добри отзиви за този лекар, дано всичко мине успешно!

# 96
  • София
  • Мнения: 193
лято! Да и аз съм болничен от тогава. Миналата седмица ми изтекоха 30 дни които ми дадоха при изписването от болницата и аз отидох да ми го продължат и ми дадоха още 30 дни. Иначе все ме успокояват, че съм добре, аз си прокървявам по-малко все още, ама все се притеснявам, макар, че знам, че не е хубаво за бебето да се притесняваме толкова.

# 97
  • София
  • Мнения: 6 221
лято! Да и аз съм болничен от тогава. Миналата седмица ми изтекоха 30 дни които ми дадоха при изписването от болницата и аз отидох да ми го продължат и ми дадоха още 30 дни. Иначе все ме успокояват, че съм добре, аз си прокървявам по-малко все още, ама все се притеснявам, макар, че знам, че не е хубаво за бебето да се притесняваме толкова.
Права си, то и аз се старая да не изпадам в мрачни настроения... все пак по-вероятно е всичко да е наред, нали така  Simple Smile

# 98
  • Мнения: 43
Хей, здравейте момичета. Доста отдавна не бях писала .
сигурно има 2 седмици , но ви чета да знаете и то подробно , знам всичко за всяка от вас .
Първо Дидочка благодаря за хубавата тема, ама то аз ако се бях позабавила още и щяхте и тази да изпишете. Ама мнооого пишете бе .............
Радвам се , че има само хубави новинки . А сега д асе отчета - миналата седмица бях на женска консултация и всичко е наред - бебо много шаваше - правеше си сутрешната гимнастика , а в интерес на истината и аз имам странното чувство , че отвреме на време ме гъделичка малкото човече.
За покупки  и аз се сдобих с едни дънки и една блузка и оставих 100 лева в магазина - ама много ми се струва , но все пак си купих две неща - иначе за 100 лева съм виждала и само една пола за бременни да ти продават. Отностно коремчето моето е голямо  Cry все едно съм в 5 месец , но пък като кила само 3,500 съм натдала , но пак си е много - тъй ,чеЗайо Байо не се притеснявай за коремчето и моето е същото като твоето , но ти поне носиш две човечета.
Дрешки за бебо още не сме купували, мисля че е раничко , а и не знаем още пола , но като разбера ще падне пазаруване.
Другото което е усещам как януари месец ще си купувам пак дрехи за бременни и дори и някое яке или палто, ще стана пак мама Мецана . Cry
Лошото в момена е ,че в къщи всички кихат, кашлят , посмърчат аз се държа за сега юнашки , но незная до кога ще е .
О да ви се похваля , моятя дъщеричка ми направи подарък , един пръстен , ей така без повод , отишли с тати и ми го купили -сега ми става , но усещам че ми се подуват пръстите от време на време , особенно сутрин - вие как сте забелязяли ли сте нещо такова.
Ами това е за сега.
На преглед съм чак декември към 15 / не съм си записала час още / , но ако нещо не издържа ще отида по-рано да видя как е бебо .
Хайде стига толкова
приятна и усмихната седмица на всички - въпреки лошото време   bouquet

# 99
  • Мнения: 849
Лято!, не се шашкай. Ако е имало нещо обезпокоително тя със сигурност е щяла да те насочи поне към още една консултация или най-малкото да те извика отново на преглед конкретно за това след 1 или 2 седмици. предполагам, че за общия ни лекар говориш Simple Smile. кога пак си на преглед? между другото и при мен се е получавало така неведнъж (макар и с доста по-малки разлики), когато някое от бебетата мърда. предполагам, че се дължи на това, че при движение не може да се хване в най-добрата поза за замерване, затова имам по няколко замервания на преглед  Laughing
rali44ка, добре дошла сред нас! доколкото знам най-добрите кардиолози в България са в Св. Екатерина и в 3та градска, така че не се притеснявай - в добри ръце отиваш. стискам палци всичко да е наред!!!
аз днес също съм на преглед, надявам се всичко да е наред. ще мерим задължително бебетата, дано продължават да са с еднакви размери!!! надявам се вече да се запиша и на ЖК...
до после! хубав ден!   Nature Partly Sunny

# 100
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
pepe, kamelia1982, като гледам с каква категоричност искате да се подложите на амниоцентеза, май нямате представа, че това не е рутинно изследване, а манипулация криеща рискове.
Ето две статии за това какво представлява изследването:
http://www.biberonbg.com/info/amnio.htm
http://www.eurogentest.org/web/info/public/unit6/patientsLeaflet … isBulgarian.xhtml

Да се включа и аз в темата за дрехите - купила съм си панталон и туника от Миа, допадат ми като модели, а и което е по-важното в случая, имат моя размер, защото за разлика от повечето от вас аз не съм от най-фините дами, а и си влача 10 килца от предишната бременност. Мисля да пообиколя още няколко магазина в София и Пловдив, да видим дали ще намеря нещо като за мен. От ЛаРедут задължително ще поръчам нещо (имат много сладурански неща), стига да разбера каква точно им е номерацията.

# 101
  • Мнения: 1 956
Аз от Редут поръчвам отдавна. Ако някой има въпроси може да пита  Simple Smile
Сега чакам вече и една бременна блуза  Laughing
Ето тази http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=42286718&a … documentid=201208

# 102
  • София
  • Мнения: 6 221
Лято!, не се шашкай. Ако е имало нещо обезпокоително тя със сигурност е щяла да те насочи поне към още една консултация или най-малкото да те извика отново на преглед конкретно за това след 1 или 2 седмици. предполагам, че за общия ни лекар говориш Simple Smile. кога пак си на преглед? между другото и при мен се е получавало така неведнъж (макар и с доста по-малки разлики), когато някое от бебетата мърда. предполагам, че се дължи на това, че при движение не може да се хване в най-добрата поза за замерване, затова имам по няколко замервания на преглед  Laughing
Може и за това да е, защото падна голямо въртене и местене и със зор успя да го снима, за да го измери  Laughing За следващия преглед не разбрах кога да е  Blush, чак вкъщи се сетих, ама ще питам по телефона. Успех на твоя преглед!  Peace

# 103
  • Русе
  • Мнения: 343
KayRenn не съм толкова категорична. Аз и заради това склоних да си правя БХС. Наясно съм че е рисковано, но съм близо до границата, след която се увеличава риска. Ако всичко с БХС и морфологията е наред сигурно няма да я правя, макар че, както казах нямам много вяра на скрининга - но и амниоцинтезата ме притеснява.  Peace
А след колко време излизат резултатите от БХС?

# 104
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
KayRenn не съм толкова категорична. Аз и заради това склоних да си правя БХС. Наясно съм че е рисковано, но съм близо до границата, след която се увеличава риска. Ако всичко с БХС и морфологията е наред сигурно няма да я правя, макар че, както казах нямам много вяра на скрининга - но и амниоцинтезата ме притеснява.  Peace
А след колко време излизат резултатите от БХС?

Ето и инфо за БХС:
Цитат
http://bglog.net/bebelog/8754
2. Колко чести са положителните резултати?

Само около 3 до 5% от жените ще получат положителни (патологични резултати) при този скрининг и средно около 10% от тези жени имат на практика дете с проблем. Тези резултати са за сметка на множеството фалшиво положителни резултати. Статистиката от една от компаниите, предлагащи тези тестове, показва дори по–висока честота на фалшиво положителни резултати.: ако се тестват 1 000 бременни жени, само около 25% от тях ще покажат повишен риск за раждане на бебе с дефект на невралната тръба, и от тях само едно или две деца наистина ще имат този дефект. Изследванията на около 70 от тези 1 000 жени ще покажат повишен риск от синдром на Даун за тяхното бебе, като от тях само едно или две бебета ще са със синдрома на Даун. От друга страна, част от жените с отрицателен резултат ще родят дете с един от тези проблеми.

Според този текст има риск за фалшиво положителни, а не за фалшиво отрицателни резултати.

Общи условия

Активация на акаунт