Растат в мамини тумбачета ЮНСКИ пеленачета!!! Тема № 5

  • 13 293
  • 279
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Сори тогава.. аз не съм разбрала правилно какво имаш в предвид!   bouquet

# 16
  • Мнения: 165
Честита ни нова темичка!Само положителни емоции да има в нея!
Относно хемоглобина - преди седмица като ми пускаха в болницата кръв - моя беше 125.Ще видим като си пусна др.седмица живот и здраве от ЗК задължителните изследвания дали се е променил..
Момичета как сте с кръвното - моето по принцип е нисичко, днес си го мерих 95/56, малко се притесних, но май по-добре така, че високото е проблем при бременност.
За ФМ мисля да направя втората - ще говоря все пак и с док, но мисля, че излишни притеснения и пътуване ще ми дойдат в повече.
Хубав ден от мен!

# 17
  • Мнения: 199
На мен за запека ми помага ошаф от сини сливи и хапването на повече ябълки, най-вече вечер да се прави обаче, че понякога много скорострелно действа. Grinning От 2 дни го прилагам и действа, корема ми днес вече спадна доста.

Фрея и при мен е така с гърдите - сутрин не болят почти, но пък вечер определено и най-вече зърната.

somebody тази година лятото и есента по различни поводи - изследвания от работата, после пък едни други, просто за проверка, ми пускаха пълна кръвна картина и двата пъти хемоглобина ми беше 130 без да съм бременна. Така, че мисля че няма от какво да се притесняваш толкова. Ако има проблем лекарят ще ти каже. Моят сега още не са го изследвали.

Момичета я кажете в тон все още с темата за гаденето  Laughing някакви ограничения в избора на храна по принцип спазвате ли или мислите ли да спазвате, чели ли сте нещо по въпроса? Аз лично знам, че не е хубаво да се яде синьо сирене - може да има листериоза в плесента, повечето видове голяма и най-вече хищна риба - заради замърсяването на водните басейни с тежки метали, най-вече живак и също така съм подочула нещо и за китайската храна - заради глутамата (от което откровенно страдам)

# 18
  • Мнения: 1 475
.

Момичета я кажете в тон все още с темата за гаденето  Laughing някакви ограничения в избора на храна по принцип спазвате ли или мислите ли да спазвате, чели ли сте нещо по въпроса? Аз лично знам, че не е хубаво да се яде синьо сирене - може да има листериоза в плесента, повечето видове голяма и най-вече хищна риба - заради замърсяването на водните басейни с тежки метали, най-вече живак и също така съм подочула нещо и за китайската храна - заради глутамата (от което откровенно страдам)

И от трите типа храна, не вкусвам,защото не харесвам- рибата, която обичам е само от консерва и то, скумрия - друга не!!Китайското ми е отврат, синьото сирене също!
Аз много ям луканки и филета, способна съм на ядене да изям цяла луканка, обаче и за тях съм чула , че не било хубаво да се консумират, защото са полусурови, ама продължавам да си ги ям!! Whistling

# 19
  • Мнения: 482
Аз мой хемаглобин над 126 не съм виждала  Thinking

# 20
  • Мнения: 117
Записче и от мен в новата сладурска темичка Hug

# 21
  • Мнения: 69
Франческа, благодаря за темичката  за усилията покрай нея Simple Smile :-*

greenlife
, ето една хубава статия на тема хранене по време на бременност - точно за синьото сирене и за морските дарове пише:

http://www.mamaibebe.com/?id=96

Хубави емоции през уикенда и по-малко  Sick Sick Sick

# 22
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте и от нас мили мами!
Франческа, много ми харесва заглавието на новата темичка за което те поздравявам. Аз тези дни съм на работа и не мога да се включа да ви пиша,но поглеждам с едно оченце какво обсъждате.Искам да ви попитам момичета имате ли отзиви за консултацията в Шейново,защото моята лекарка е там и искам да се запиша.От фирмата, в която работя имам допълнително осигуряване към "Дом Здраве",които поемат цялата сума от 320лв.

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата тема.
Току що си идвам от док. видяхме сърчицето, ръчички, крачета, главичка абе всичко си имаме вече. В началото не мърдаше но после се разшава. Много ми е кеф newsm44
Така се бях притеснила а сега така ми олекна.  smile3503
Попитах го до кога ще продължава това гадене и повръщане и той ми каза до 4 месец - това не ми се хареса но няма как ще изтърпя кво да правя, нали бебо е добре пък с мен да става квото ще. Следващия път каза да отида края на декември, ужас много далече ми се стори, как ще издържа не знам.
Е пожелавам на всички ни да се връщаме от прегледите само с хубави новини.  love001

# 24
  • София
  • Мнения: 215
Браво,biskai  радвам се заедно с теб.Миналият ден и аз преживях същото и знам колко се вълнуваш Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен в новата тема!
колко много сте написали за един ден, едва смогнах да прочета всичко! да ви се похваля, ходих на произведено в България в НДК, на партера от лявата страна има щанд за бременни на фирма Рени и си взех първия бременен панталон /нещо като дънки/, с който смятам да карам зимата /че дънките нещо все по- трудно се закопчават/
малко ме е срам от себе си, но ще ви призная, че съм компютърен инвалид и ако може някой да ми обясни как се влиза в албумчетата, гледам, че за някакви пароли става въпрос, досега не смеех да питам, ама ето че се престраших  Embarassed
аз съм на преглед другата седмица- на 20.11., надявам се всичко с бебока да е наред и да го видя вече, че досега само някаква точка беше /аз много, много не отбирам от тези черно- бели картинки, макар че вече си имам две, там бебчо е просто точка!/
мерси, предварително и хубав уикенд на всички  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 590
Ооооо, много сте изписали бре, не мога да ви изчета!!!!
Пиша ви от Варна. Командировката ми е на приключване, сега ще правим обобщение с шефовете и ги чакам в стаята. Полетът ми е чаааааак в 21.30, имам време още да се насладя на чистия варненски въздух.
Поздрави на всички новозаписали се юнки!!!!
И на всички, видели бебоците.
На мен преди 3 часа ми се появи някакво жълто-кафяво течение, след малко ще ходя пак да проверя за промяна в цвета... Уф, дано не ми се случи нищо докато съм далеч от къщи
Може ли и на мен парола, за да се полюбувам на бебчовците и аз?

# 27
  • София
  • Мнения: 590
polito_87, да те питам нещо: кой понеделник ще си в 13-та седмица, не следващия, нали?
Аз ще съм на лекар на 27-ми, тогава ще съм в 13-та, и нямам вече търпение!!!! Иска ми се всеки ден да гледам бебо!!!
А моят корем расте с дни!!!! Направо изглеждам като в 6-ти месец!!!
Всички момчета в сервиза ме разкриха.

# 28
  • Мнения: 78
Да се запиша и аз. Терминът ми, ако всичко е ок е на 22.06.2009. Това ще ми бъде 3 то дете и е малко неочаквано. Дъщеря ми е на 18г. и Май месец ще бъде абитуриентка, а синът ми е на 10 години. Малко ме е страх и мисля да си направя амниоцентеза, въпреки че моят лекар е на мнение, че няма нужда и се прави само, ако има някакви изменения на другите изследвания.
Живея в Благоевград, но мисля да раждам в София, като за сега съм се спряла на Токуда. Второто си дете родих в Америка и беше много леко раждане, с епидюрална упойка, а условията бяха страхотни. Дори не почуствах, че съм в болница. Ако мъжът ти не е с теб в стаята те гледат подозрително. В стаята имаше и джакузи. Персоналът идва само да ти донесе храна или ако ги повикаш. Раждаш в същата стая, както и детето си остава при теб. Цялата апаратура е на колелца и я носят при теб. Просто нямам думи. Аз преди да родя си играх на покер и разни други игри, а когато ми почнаха напъните викнаха лекаря и родих за няколко минути. Пожелавам на всеки подобно раждане и дано и третото да бъде така. А и друго, което се сещам, че сърцето на детето и моето се следяха през цялото време. Не знам тук как е.

# 29
  • Мнения: 9 814
 ooooh!
Днес отидох да си накупя по-широки поли и панталони, че вече нищо не ми става.
Имам чувството, че в последните месеци ще се разхождам като хипопотам.
При мен гаденето се прехвърли тактично вечерта  Mr. Green. Поне съм си вкъщи и мога да полегна....

albena35 каката е много красива.

Общи условия

Активация на акаунт