Новите ви книги - 2 част

  • 63 242
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 462
И аз се бях засилила да си я купя , но отложих за друг  път .

# 61
  • Мнения: 481
Благодаря за предложенията, но Исабел Алиенде чета от доста време и това бяха едни от първите нейни книжки, които прочетох. Бредбъри ми е фаворит, но "Вино от глухарчета" ми харесва повече от "Сбогом лято". Не че втората е лоша, просто някои неща са неповторими.
Аз също много харесвам български автори и Димов, Талев, Йовков, Бл. Димитрова са ми сред любимците. Разбира се, че съм чела "Осъдени души", но обичам да си я препрочитам от време на време.
"Чарлстън" не ми говори нищо, кой е автора и ново издание ли е?
За сега, изрових един оригинал на Джейн Остин - Mansfield Рark, който отлагам от известно време и го захващам от утре.

# 62
  • Мнения: 201
Благодаря ти, lady di, за мнението за "Сбогом лято"! Може би все пак ще се изкуша да я купя тази книга по-нататък, макар да не си падам особено по продълженията на хубави романи или филми.
А за въпросния "Чарлстън"- това е сага от Александра Рипли - авторката, написала бонбоненото продължение с happy end на "Отнесени от вихъра" - "Скарлет". Естествено и "Чарлстън" е повлиян от класическата сага, както личи по заглавието. /Затова и го препоръчах като подобно четиво/ Втората част - "Сбогуване с Чарлстън" , вече блудкавее яко. Аз поне нямах нерви да я дочета, макар да бях награбила тези романи за разтоварване след една тежка сесия преди години.
И "Чарлстън", и продължението са по две томчета.

# 63
  • Мнения: 2 180
Гледайте филма "Другата Болейн" - със Скарлет Йохансон и Натали Портман, много силни роли!  Peace
http://www.sonypictures.com/homevideo/theotherboleyngirl/

# 64
  • Мнения: 544
За почитателите на Мураками - издали са нов негов роман на български:
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=143248
Някой прочете ли го вече? Споделете!

# 65
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Никой ли няма да сподели отзиви за "Стари шлагери и крем брюле" на Красимира Кубарелова?  Thinking

Моите нови са:

"Градината на желанията" от Сара Адисън Алън - много добра книга, препоръчвам я  Peace

И "Сърцеразбивачки" на Джой Филдинг



# 66
  • Мнения: 172
За почитателите на Мураками - издали са нов негов роман на български:
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=143248
Някой прочете ли го вече? Споделете!
Аз я чета в момента и дотук ми харесва много. Сравнявам разбира се с други негови книги, които съм чела - "Хроника на птицата с пружина" и "Кафка на плажа". Спрямо тях ми харесва повече дотук, но ще видим нататък, засега съм прочела към 100 страници от нея. Относно Мураками все още не съм прочела "Норвежка гора" и "Спутник, моя любов". Ако ти си фен на Мураками сподели за тези книги, които не съм чела.

# 67
# 68
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
"1000 места, които е добре да видите преди да умрете" - съпруга ми ми подари тази книга и с това си вкара автогол Mr. Green сега чертая маршрути.
Между другото очаквах повече от тази книга, има специални издания на Нашънъл Джеографик за различните страни, къде по интересни и увлекателни, докато на тази дори снимките не са цветни, а и погледнах за страните които съм посетила и са включени - много бедно и повърхностно.

# 69
  • Мнения: 1
"Дяволът носи Прада".

Гледах филма с Мерил Стрийп преди около половин година, много ми хареса и сега реших да прочета и книгата. И не съжалявам за решението си. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 5 228
И другите две на авторката на "Дяволът носи прада" са приятни и леки. На мен Нюйоркски светски хроники повече ми харесва.

# 71
  • Майничка
  • Мнения: 12 628
Никой ли няма да сподели отзиви за "Стари шлагери и крем брюле" на Красимира Кубарелова?  Thinking

Прочетох я, но ме разочарова, очаквах повече след "Розов храст и сладко от смокини".
Пак любовна история, сюжетът е като взет от елементарен чиклит, с хепи енд, който настъпва толкова бързо и предвидимо, все едно е писано от компютърна програма и на авторката не й се е занимавало да го "подпълни". Направо кандидат за "Арлекин".
Все пак е доста ведро явление за общия минорен тон на повечето съвременни български автори. А и стилът на авторката е свеж и приятен, дано не го изгуби "по пътя".

# 72
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Честита ни нова темичка Hug

Последните две книги,които си купих миналата седмица са:

1.Wishpin - тази я чета в момента,много ми допада Peace

http://www.book.store.bg/search?srchstr=wishpin&p=s&sinstore=2&sin=1

2.The Secret - чух страхотни неща за филма, но реших първо да прочета книгата Peace

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-250/id-27028/tajnata-ronda-byrn.html?srchstr=тайната&s=0&sin=1&sinstore=2&lattocyr=0&latconvused=0

# 73
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


Прочетох я, но ме разочарова, очаквах повече след "Розов храст и сладко от смокини".
Пак любовна история, сюжетът е като взет от елементарен чиклит, с хепи енд, който настъпва толкова бързо и предвидимо, все едно е писано от компютърна програма и на авторката не й се е занимавало да го "подпълни". Направо кандидат за "Арлекин".
Все пак е доста ведро явление за общия минорен тон на повечето съвременни български автори. А и стилът на авторката е свеж и приятен, дано не го изгуби "по пътя".

gargamela
благодаря за отзивите   bouquet

Аз и първата книга на тази авторка, която споменаваш не съм чела. Дали да не започна с нея?  Thinking

# 74
  • Мнения: 3 622
"1000 места, които е добре да видите преди да умрете" - съпруга ми ми подари тази книга и с това си вкара автогол Mr. Green сега чертая маршрути.
Между другото очаквах повече от тази книга, има специални издания на Нашънъл Джеографик за различните страни, къде по интересни и увлекателни, докато на тази дори снимките не са цветни, а и погледнах за страните които съм посетила и са включени - много бедно и повърхностно.

Смятах да си я взема, но май ме отказа 

Общи условия

Активация на акаунт