Израел 15

  • 39 082
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Това не е прасенце , а е куче  Whistling ....куче касичка, крокодилче касичка ....помните ли , бе ?  Joy
Точно тази снимка изисква да имаш голямо въображение, за да го видиш животното като кученце, ама, айде - на доверие  Joy, приема се  Mr. Green Помня, помня, събирай ти за изложба - след някоя друга година може да получи признание детето за художествените си заложби  Hug






П.П. Абе, ти да не би да си имала предвид изречението от онзи филм? Нещо взе познато да ми звучи  newsm78 Но първо си помислих за рисунката на Саги, когато се чудехте какво животно е нарисувано  ooooh!

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 14:02 от Mentha

# 61
  • Мнения: 51
J:\2-2008\russian.swf

# 62
  • Мнения: 1 410
леле,направих първи опити да уча иврит - ама с азбуката... ooooh! зор - с тези букви.... ooooh! !Иначе ми е интересно!Но не  е като да учиш нещо с латинската азбука!

# 63
  • Мнения: 1 410
Снеже,това някакви тайни кодове ли са  Sunglasses

Кой учеше тук испански?Плюшка май ти беше .Ще ти пиша на мейл-а,че нямаш ЛС.

# 64
  • Мнения: 51
ох исках да ви пусна нещо много сладко ,ама май е голямо :
Като дойде мъжо да помага ще го пусна  Embarassed като линк ,че нещо не можах да се оправя /срам,срам/

Петя ,разсмя ме с тази снимка  Grinning

Снежана, защо не му вземете някакъв по-слаб - "детски" компютър само за него и да си решите въпроса?

Ами то май ,вместо да купуваме един по-слаб ,май ще епо-добре да си купим просто още един.
И малко се съмнявам,че ще се зантересува от детски компютър - не е интересно ако нещата не са истински.
А да не говорим,че докато другите деца му играят с играчките,той играе с отверката,с бормашната, с чука ,все неща с които баща му майстори пред него  ooooh!
Срам не срам ще ви кажа ,че м/у плочките на пода всеки ден "разцъфтяват 'нов дупки..... Mr. Greenупражнява се детето

# 65
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Е, аз това имах предвид де - истински компютър все пак... Просто да не пипа вашия с който си работите...

# 66
  • Мнения: 51
Голямата истина Тигър е ,че искахме малко да отложим във времето тази покупка ......ноооо явно няма да стане  Mr. Green
Баща му от много време повтаря,че трябвало още един ,ама аз се правя на глуха  Embarassed
Пък и е още много малък ад се заседява много, много пред компа, ще видим  Simple Smile
Днес детето "работеше с ауто кад" луда работа/даноп не ги е заъркал някакви непоправими /


А относно кой компютър на кой ще е - баща му ще му остави настоящия, а ще купи по-добър  Mr. Green/няма да му се даде /

# 67
  • Мнения: 2 952
Да де ..онзи филм с Тодор Колев  hahaha Мани !Бисери са старите филми ...А "Цивилизацията "  е  страхотия (театър).Ох , боже ....

Сега се прибираме ние ....Морни ....Забравихме си къщата ... Деца , кучета , яденета , кафета  Crazy ....Уморих се бе .... Труден живот  Joy hahaha ooooh!

И аз викам какви са тия кодове , Снежа !?  hahaha И саги ще получи нашия комп като го сменим ...Той си играе  игри ...и на Комфи също ...много готино ...развива фантазия ,памет ....Детски компютър не иска .Разни залъгващи там заместители - ц!  Whistling Иначе му дай отверки, чук малък, болтове да завива ....  Crazy А Шахар ми е надраскала със зелен туш стената в кухнята ....Заедно са сътворили нещо друго - дупка в кожата на дивана - голяма ...и множество малки ...дето са на път да се оголемят , щото ги човъркат с каквото е под ръка докато не ги виждам ...даже от голямата дупка изкарали разни донапренови "трохи"  Joy Боже ...да се смея ли, кво ли   ooooh! И сега като сменим холовата гарнитура ще съм ЗЪЛ и ВЪРЛ пазач !  #Cussing out Mr. Green



# 68
  • Мнения: 1 410
куче-касичка  , Joy    http://vbox7.com/play:8072f87e

# 69
  • Мнения: 51
Какво е това затишие  Thinking
От вчера нулева активност ,що така?
Аз искам да питам по -запознатите с правилата на форума дали мога да пусна дректно едно кратко видео с големина 640кб?

# 70
  • Мнения: 2 952
Пусни линк, Снеже ... .Може би не разбирам въпроса ... newsm78

Добро утро  Simple Smile

Отивам да си оправям ноктаците днеска аз .... днеска ми е лигав ден (пак) ! Whistling

Хайде да изпишете поне 3 страници до довечера .....  Mr. Green

# 71
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Снежана, можеш да пуснеш само линк към него, но самият клип трябва да е в Интернет страница, не може от твоя компютър да го пуснеш  Peace

Миши, така е - азбуката е трудна, т.е. писането и четенето са по-трудни в иврита, но пък иначе не е труден език  Peace Напр. думите са кратки - не като в немския - една дума с дължина един ред  ooooh! А ти испански ли учиш? Клипът е много сладък  Heart Eyes Зареди ми се бързо, което не винаги става от vbox  Peace Дали са качили и други сцени от "Опасен чар"?

Пете, не е ли рано да сменяте гарнитурата, щом децата са на етап "ремонтиране" на мебелите  Mr. Green Особено Шахар като по-малка - голямо пазене ще падне, ще се превърнеш в стражар  Thinking Или пък теб те дразни, че диванът е в такова състояние?


Преди години имаше една реклама на Макдоналдс, която знаех наизуст и много харесвах, до ден днешен не съм попадала на нещо толкова добро  Mr. Green Намерих я случайно в youtube и ще пусна линк, а превода ще го сложа в следващия пост, че сега трябва да изляза за малко:
http://uk.youtube.com/watch?v=fAii_ayUbME

Само ще вметна, че рекламата имитира сцена от филма "Криминале" на Тарантино (Pulp Fiction) с двама ганстери, а иначе се рекламира продукт на Макдоналдс - дюнер кебаб, на който тук се казва шуарма  Peace

# 72
  • Мнения: 2 952
Още не съм тръгнала значи ..та да кажа - такъв  диван имаме вече , че сме  за ожалване все едно сме някои бедняци .... аман ! Ще го сменям и ще го пазя , неможе така ....Опра Уинфри беше казала веднъж , че човек се обкръжава с  неща , които да отговарят на вътрешното му усещане ....по възможност разбира се ...Един вид  аз си мисля , че заслужавам да ме обкръжават красиви неща  ! Не  е нужно непременно скъпи , за да не звучи много надуто и снобско ..Красота има в много неща ! В цветята наоколо, в чистотата .... Такива неща.Мжду другото нейното име е  юдейско - Офра - Опра (за Ф и П се използва една и съща буква ). Тя обаче няма юдейска жилка доколкото знам ...съвпадение .

Шауарма ама не викат Плийз ....  Joy По скоро се надвикват и опашки няма , всички се  скупчили  , ниакъв ред , ужас ...Майка й се вдига кръвното тука .... Никакви опашки и подредба бе .... Да се наредят на опашка някъде ...то трябва да е с номера или с разпоредител иначе от  вътре ред  така  сами да направят - ами ..... опашки да има ...поне 2-3 успоредно за една каса и се тикат кат' невидели .... Е , не навсякъде де ама ....  Rolling Eyes

Отивам , айде чао ви!Ще си изпусна реда   Whistling !

# 73
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Петето е разбрала пуентата, ама все пак пускам превод, защото е наистина забавна раклама  Grinning
-Знаеш ли как се нарича куотър паундер в Израел?
-Не.
-МакРоял.А познай как казват на питката с пуешко месо!
-Как?
-Мак Шуарма.
-Мак Шуарма? Значи човек може да отиде в МакДоналдс и да каже „Дайте ми една Макшуарма, моля”
-Да. Но в Израел не казват „моля”.
(yeah, but they don’t say “please” in Israel, o’right)


В началото, първите години много харесвах израелските реклами, наистина са майсторски направени  Peace Сега, нормално, започвам да се дразня, че рекламните блокове са дълги. Тези дни гледах някакъв филм по телевизията и си направих пуканки, сядам доволно пред телевизора и започват реклами... По едно време се усещам, че съм изяла половината купа с пуканки, а рекламите още не са свършили  ooooh! Не ми останаха пуканки за филма  Rolling Eyes

Това тук пък е реклама на бои, но също показва един израелски проблем, по-скоро телавивски - липсата на места за паркиране: http://uk.youtube.com/watch?v=yA_wcjjHyCg

На Ел Ал има няколко добри, а и още една на Yes (цифрова кабелна телевизия) - предаване на висока дефиниция: http://uk.youtube.com/watch?v=jDEmjszLonM (пеят на комбинация от английски, идиш и иврит)

И последно - туристическата реклама на Израел, която казва "Всъщност Израел наистина може да бъде опасно място. Ако смятате, че знаете всичко за Израел, помислете отново!", направена е също с чувство за хумор  Peace http://uk.youtube.com/watch?v=cCkM2bsmDCM

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 11:27 от Mentha

# 74
  • Мнения: 1 410
 newsm62 - рекламите са супер !А българските са трагедия -  ooooh!То вашите направо да му прави кеф на човек да ги гледа!Ето ,вижте кава отврат са БГ...http://vbox7.com/play:25245288

Общи условия

Активация на акаунт