Израел 15

  • 39 131
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 51
Ментасуперски са рекламките:)
Миши тая е една от "най-добрите" Mr. Green По този повод винаги когато имам гости изключвам бг програмите,че незнам от къде ще изскочи някоя пищна кака и ще покаже я дупе,я цици  Embarassed срам.Да не говорим за рекламираните продукти....
Петя оправи ли ноктите? Аз от 2 години нещо не мога да скопосам маникюр Confused,но имам надежда  Mr. Green

А по повод диваните,точно по тази причина "дупчещата "няма да ги сменим скоро.Поне докато малката и тя се отчете върху тях.Аз вдигнах" ръце и всичко ,което може да ъде вдигнато- покривки,вази ......................."сега живеем в един максимално адаптиран апартамент за децата в смисъл ходим сред коли,камиони плюшени ........ ooooh!  на мен ми се иска да си подредя къщата както аз искам ама ще почакам Simple Smile

# 76
  • Мнения: 13
Здравейте  от мене  Grinning  Мента благодаря за сайтовете ! Иврит е един доста интересен език , само гърления елемент в произношението трябва да се упражнява , иначе наситена думите не са супер дълги  тип "последния да затвори вратата " . Чисто граматично- много ли е сложен ? В българският език имало 16 минали времена  newsm78 брех !
Идеята за кибуците е мн добра , аз съм навита - звучи голямо приключение-  труд , нови приятелства , запознаването с чужд език и култура , за любопитно същество като мене е супер ! Четох някъде , че хора които отиват по този начин в Израел - в кибуци и после се установят в Израел  -  на това , че са били в кибуц не се гледа с добро око . Не че им лепва лош етикет но ......  Има ли нещо вярно , само това ме притеснява ... Иначе см навита от всякъде  Laughing 

За рекламите - еми в Бг има СУПЕР ТЪПИ реклами! ИМА мн рядко попадения , които се помнят и оставят лафове после като от рода на  :
http://bgvip.tv/play.php?vid=109013  - "ооо пепи " " докараха ли новите кренвирши " хаха абе голям майтап беше
- http://www.vbox7.com/play:ecae090d -  " Жоро е невинен " хахах  Joy

В Бг нещата с културата са много зле - до преди 2 години голия задник на  на азис вися на бил-борд срещу паметника на Васил Левски , после Бате Бойко го свали  Wink Сега е много модерно фолк певици да се впускат в реклами .
- Галена виси от улични бил-борди  с сутиен от динени кори и триъгълник изрязан в диня  -  http://news.--mnogo-spam-dokladwajte-na-moderator/images/lifesty … 5886bee3873da.jpg  ;
- Преслава упорито иска да се разлее в нас , пак рекламирайки някъв алкохол  Laughing
А Камелия участва в друга реклама  пак за алкохолна напитка с славните реплики "Ей т'ва чукане чаках "
Абе изобщо фразата "секс наркотици и  Rock ' N' Roll " може в български вариант да я преведем - "силикони , мутри и поп-фолк" !   

Пропуснах Емилия , която разхожда голото си дупе пак в една реклама  от на Миши линка може да и се "насладите" . Ми мене лично от естетична гледна точка тва дупе изобщо не ме кефи , отпуснато е  , не е някво готино тип бразилско ........ но на Цариградско висеше до скоро  ooooh! 
Ццц бая роман написах !  Joy Но много се паля , защото тука има голяма простотия в  т.н. медийно пространство ! Всичко е една голяма раздувка ,  PR ...
 Така или иначе този ми пост , ще е на медийно-свтска вълна , ще ви покажа една находка на която попаднах , малко така да си вдигнем самочувствието  Joy
 Мечтата на милиони мъже , безспорният секс символ на 21 век , най -красивата жена в света - Анджелина Джоли гола ! 

  Те на т'ва УбаВо ли му викат бре ?  newsm78 Joy

Ето за чао - поздрав с любимата ми реклама (мисля ,че е израелска ) - http://www.metacafe.com/watch/4921/only_want_sex/

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 16:11 от *hard_defence*

# 77
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Гледам, че и Миши и Анди са посочили рекламата на мастика с динения бански - голям шок, ужас  Shocked Видях я и в София, но аз поне съм си свикнала, мъжът ми каза, че по-пошла реклама не е виждал. Освен да слагм ръка на очите му като минава пред билбордовете, не е телевизор да го изключа като Снежана  Sunglasses

Аз минавам набързо, че съм съм превърнала масата за хранене в писалище  ooooh!

Анди, в иврита има само 3 (три) времена - минало, настояще и бъдеще  Peace По-трудното е съгласуването на глаголи, прилагетелни и съществителни по род, а и има женски и мъжки род, което понякога е спънка в свободното говорене на туко-що проговорили. Има и още нещо, което е малко смахното и то се казва смихут - сливане на две думи, при което често едната леко се променя като произношение - по това могат да те познаят, че не си местен (или че не си грамотен достатъчно), т.е. има какво да се учи, но не е трудно  Peace

Четох някъде , че хора които отиват по този начин в Израел - в кибуци и после се установят в Израел  -  на това , че са били в кибуц не се гледа с добро око . Не че им лепва лош етикет но ......  Има ли нещо вярно , само това ме притеснява ...

Не, не съм съгласна  Naughty Бен Гурион и Голда Меир са били кибуцници, че дори и Ehud Barak - все известни политици. Не се прави никаква разлика между хората, които са били в кибуц и тези, които се настаняват директно в града. На кибуцниците липсва определена "изтънченост" (ако може да се нарече така), защото водят по-прост живот, без да си купуват последна мода дрехи, скъпи коли и пр. Но това, в момента, в който излезнеш от кибуца и започнеш градски живот, се наваксва според темпото, което ти желаеш. Да не говорим, че много "градски" хора също се задоволяват с подобен начин на живот, а и да не се задоволяват  - не винаги могат да си позволят лукс и блясък  Wink

Обаче видях, че се плаща, за да станеш доброволец, може да излезне доста скъпо  Confused

# 78
  • Мнения: 1 410
Цитат
А Камелия участва в друга реклама  пак за алкохолна напитка с славните реплики "Ей т'ва чукане чаках "
ПО повод тази и други ,подобни на нея реклами - от темата на многодетните мами мислехме да предприемем нещо.

# 79
  • Мнения: 13
  Мила  Мента   не съм искала да кажа , че хората от кибуци им се лепва етикет , а попитах дали е така .. защото  го бях прочела като коментар в някакъв форум доста отдавна  Peace Радвам се , че не се гледа на това с лошо око , даже напротив ! Това наистина е добра възможност за като изначално потапяне в чуждата атмосфера и подготовка за градския живот  Wink Дано не излезе много солено , но все пак по нататък , ще се поинтересувам в посолството и културният дом  за тези неща ! Мерси за идеята  Wink 
Петенце    имаш страхотни нокти ! Аз хич не обичам да се мацам с грим , ноктите не ги лакирам или оформям ,  малко по хард съм хаха  ! Но сега гледам са тръгнали да растат и  мисля да отида да ги оформят ! Братовчедка ми си е направила едно - слагат някакъв гел , които спомага нокътя да не се счупи  !
Чакам  Тигъра да каже тежката си дума за кака Джоли , па и рекламите ! МоЖе от мЪжка ГлеДна тоЧка да е дрУго  newsm78   Wink Аз бая се ококорих - к'во нещо е рекламата  на някой или нещо ! Ама като излезе голата истина  hahaha Joy  Не го очаквах тва от кака Джоли ! Имам и Брад Пит гол ама айде да не ставаме цинични  Laughing  Embarassed
Ето един албум поздрав за ПлюшЧето    Hug НаЛи и тЯ КаТ мен Си ПаДа по военНи Неща ! - http://flickr.com/photos/22931262@N07/sets/72157606593147742/   

# 80
  • Мнения: 720
Как сте бе кокони  Grinning ( да не се обидите ей...)
Ментичке беше питала в мин. тема дали някакви обичаи правим от страната на мъжа ми, или нещо подобно....ми не да ти кажа Rolling Eyes, не се сещам нещо....В нашето семейство не сме много силни в различни празници и обичаи..., а и като протестанти децата се кръщават вече в съзнателна възраст.Иначе обичаме празници и поводи де( и си ходим)...ама ние да ги организираме ...трудна работа.  Crazy

Уф Петя как беше онова шоколадовото отвътре с крем-пълнеж?...сега ще ровя за израелски магазини около нас...да го търся и тук дали го имат Whistling

Анди...успех  !:peace: ако се решиш да ходиш...интересно звучи.

# 81
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Анди, извинявай, явно съм "прозвучала" порицателно:blush:. Не ми беше такова намерението   Peace
Ами, тук има много разделяне на хората - кибуцник (който е от кибуц), мошавник (който е от мошав), цфони (северняк, подтекстът е за сноб от северните части на Т"А); освен това вечното разделение на ашкеназим и мизрахим (източни, т.е. от Азия и северна Африка); отделно деление според това доколко си религиозен или светски и още много! На практика тук винаги могат да ти лепнат етикет, но не би трябвало да ти пука  Peace свиква се  Mr. Green шарена страна, много и различни хора и това разделяне е ... почти неизбежно  Crazy


Миши, за рекламите по телевизията или по принцип за някаква мяра в рекламите? Дано се направи нещо, наистина не е образователно... Ти какво казваш на малките като видите таква реклама?

И тук има доста реклами, които са предизвикателни, но поне не се държи такъв език, както е в горния пример  Rolling Eyes Тук напр. рекламите с Бар Рафаели (все пак направени с повече вкус!) са също провокативни - за съжаление, публична тайна е, че с*ксът продава:
На телефон:http://uk.youtube.com/watch?v=jSFuqiU9g0I
На дамска модна къща (Ирит) - харесвах я: http://uk.youtube.com/watch?v=Pn30y5Qt8zc
На дом. бар за минерална вода (тази е с доста разголване и пр.): http://uk.youtube.com/watch?v=kAltv5PWg3o

Хариет, има сигурно и при вас КремБо  Hug Май има по цял свят (обаче нашето е най-вкусно  Mr. Green): http://en.wikipedia.org/wiki/Mallomars#Mallomars Наздраве на печелившите!  Grinning
Сега виждам написано "израелските магазини" - и такива ли имате? Я разкажи Hug

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 19:42 от Mentha

# 82
  • Мнения: 1 526
Не мога да стигна до форума... но има напредък  Mr. Green.
Пете с голямо закъснение да ти честитя порасналото момче! Да е жив и здрав, много късмет и успех в игри и учение  Heart Eyes!
Пак пиша на крак- Мадлен ми чете приказката за Елиейзер ве агезер (нашият вариянт на Дядо вади ряпа, но тук Елиейзер вади морков  Crazy)

Ако имам време ще се разпиша пак!

# 83
Здравейте! hug

Тали Flowers Rose,появи се!
Честит медал на детенце,да не спира да ви радва. Hands Clap
Анди  Kiss,благодаря за рецептата за ушичките.
Сега виждам албумчето,ще разгледам! Crazy

* резервист 4тата снимка е прекрасна Embarassedhttp://www.facebook.com/album.php?aid=1262&l=8ab67&id=507271946

Миши Flowers Rose,имаш мейл.
Ще взема хляба на Ел професор след някоя друга година.

Ох,това Крембо е много вкусно.Устата ми спада вече / Анди  Hug /,утре дано успея да ям нещо различно от чай с три лъжички мед. Tired Поне не преличам на възстановяващ се след мач с Майк Тайсън

Ментичка,Петя,Снежи,Хариет  smile3525

# 84
  • Мнения: 51
Таличестит медалист!Да ви радва още с много награди!
Плюшка оздравявай,че липсваш   bouquet
Петяне докладва как мина днес занятието Simple Smile
Ментакъде си?
Аз бягам, утре ще пша повече/Сами ме дърпа вика ми "испи мама= иска да спи Simple Smile/
лека

# 85
  • Мнения: 13
        Тали честит ти медалист , много сладко момченце имаш , да са ти живи и здрави децата   bouquet По какво е медала ?  Wink
Плюшче    Hug
Мента   голямо разделения пада б'ре !   Wink Ко е тУй мошав ! Май съм пропуснала някой урок  ooooh!
   Айде сладурки и сладурковци отивам да пазарувам продукти за палачинки , че ми се доядоха ! Това е полезното като си сам у дома - правиш си каквото поискаш когато поискаш  Crazy
П.С. КъДе Се ГуБи ТиГъР ? Аз задачи съм му поставила тука мнения да дава , а той...  hahaha Joy 

# 86
  • Мнения: 2 952
  Анди, ми този гел е подобен на моите нокти ...аз съм с  акрил .В Бг си правих с гел - ефекта на външен вид  е същия .Гелът се пече ...мушва се ръката под една спец. лампа  ...А  акрила се наслагва  и изсъхва моментално.Гелът от  своя страна е по жилав и еластичен и по-трудно се чупи казват ...Аз не се оплаквам от моите нокти.Днес си направих френски маникюр със сребърна лентичка  и така .... Другия път ще видим какво .... На место идеш и си наумяваш ...гледаш моделчета , измисляш си ..Такива неща.

 Снеже , отивам с новите ноктаци да си взема детето от градината  , звънкам и излиза той  ама  морен , щастлив ....целия в торта ...уж  ги обърсали лелите ама .... Излиза  с една коронка хартиена на рожденик ...Тичали, играли, яли ..изпотили  се .... Подаръче от градинката имаше книжка за оцветяване с лепенки ...сладко, малко ама жест.... Останала им торта за петъка ..петък Саги ще  е "аба шел шабат" ...да видим какво ще е това чудо ...Казаха лелите да не нося торта , че останала половината , а тя огромна беше ...

Тали, я кажи какво е  "аба шел шабат" ? Какво правят ....? Ех , честит медал бе ! Сладурче   е той ! Мерси за пожеланието ...и моето момче  е голямо ....   как минава времето бе ....Помня като се роди  ...Излезе  с главата на една страна  ...седя така седя и излезе като риба .... едно огромно бебе 4 кила и 50 грама ...готово за първи клас ...И едно черно ...с косми по ушите , а вежди няма  hahaha Викам на моя мъж ...Това ще е от вашите !  Joy То си стана копие на баща си наостина обаче ...И понеже бях свикнала с такова  бебе ..като се роди Шахар се обаждам на майка и й казвам  - Майко, жълто бебе ! Какво жълто бе  се пули тя (у нас гледаше Саги тук в Израел) ...  #Crazy Боже ...жълто !  Не бе русо викам ....  Joy hahaha Каква е тая работа ...2 деца толкова различни .... Ех ...   спомени ...все едно вчера беше , а  то ....Сигурно и след 30 г. пак така ще помня  Simple Smile ....

Значи , момите и Хариет  - внимавайте ! Сладкото се отразява зле на фигурата ..никВо крембо додето сте на пазара за женене  Joy hahaha  Хариет , избирателно чети ....пазара не е за тебе ама  фигурата ти позволява крембо  Wink...така , че давай ...   Mr. Green Вижте  войнишките тръпки и лИбови .... не са зле за фигурата  Joy Единия племеник ще  започва казарма февруари ...мога да ви го дам на скайп  hahaha Имаме  един по-готин ама той е догодина ....  Whistling  Wink

Лайла тов !

# 87
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... КъДе Се ГуБи ТиГъР ? Аз задачи съм му поставила тука мнения да дава , а той...  hahaha Joy  [/b]

Тигър днес свърши много работа!  Whistling
Уморен е, и утре ще пише... че трябва да се запознае и с матрИала преди това!

# 88
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, много сладка снимка  Heart Eyes А за какво е получил медал Вик? Такъв голям медал, че първоначално го взех за курабийка  Joy

Пете, таткото на шабат-а трябва да е в бяло, това условие, мисля, е във всички градини. Зная за има шел шабат ("майката"), че пали свещи (но това нали си е женска работа Mr. Green)- по-миналата събота на вечерята ни разказваха за малката братовчедка на половинката и в нейна чест пяха всякакви детски песнички за шабат, за да и продължат вълнението и вечерта, че беше много горда тази Палечка (тя е по-мъничка от твоя Саги: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8439643)

Поздрави на всички и лека нощ!  Hug



П.П.
Анди, неволно съм пропуснала въпроса ти  Blush За мошава в 13-та тема са говорили момичетата: тук и тук  Peace

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 23:40 от Mentha

# 89
  • Мнения: 1 410
Цитат
никВо крембо додето сте на пазара за женене
...Аз пък докато бях на този пазар(преди 100) хич не изглеждах добре,ама след всяко раждане по - хубава станах.Особенно сега - малко да задържа килограмите ,че то какво е това 45-46.А сега имам едниии форми. Joy

Днес стават 65 години от Спасяването на БГ евреите!Предполагам сте говорили доста в старите теми.

Пете ,дай да ги видим тези нокти!

Цитат
Единия племеник ще  започва казарма февруари ...мога да ви го дам на скайп  hahaha Имаме  един по-готин ама той е догодина ....  Whistling  Wink
Бре пък и сватовница се извъди!

Тали,честит ви медал !Само кажи за какво  е ?

Цитат
Миши, за рекламите по телевизията или по принцип за някаква мяра в рекламите? Дано се направи нещо, наистина не е образователно... Ти какво казваш на малките като видите таква реклама?
  ПО принцип за реклами с подобно съдържание,но не вярвам да се постигне нещо - тези ,които правят рекламите са с много пари ,а на всички ни е ясно ,че не можем да тръгнем срещу тях просто така!Отвратително! Чувствам се кофти ,когато дават такава реклама ,защото МАди все ме пита какво правят.И се опитвам да обясна по някакъв начин.Сега излезе една за ядки - ами същата история ...намекват за френска любов.Просто .... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт