Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 18-та тема

  • 46 488
  • 371
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 614
geleva, Ralfieta - с удоволствие ще ви дам рецептата за Пикантната кашкавалена пита /тя всъщност не е кашкавалена/ Mr. Green

200-250 гр. крема сирене/аз използвам Филаделфия/ се смесват много добре с 3 суп.л. размекнато краве масло. Към сместа се прибавят 4-5 счукани или нарязани на много ситно маслини/може и каперси/, червен пипер /аз го използвах и за овалване/, магданоз на ситно 1 лъжица, 1 ч.л. лимонов сок и половин малка главичка скълцан лук /аз днес използвах зелен лук/.  Прехвърля се сместа на пергаментова хартия или фолио и се навива, като се оформя във формата на пънче. Оставя се в камерата да стегне малко, овалва се в подправки /пипер - черен, бял, зелен, червен, какъвто ви се намира/, кимион на зърна, абе каквото се сетите, но да е пикантно  Peace  И се оставя за 1 час в хладилника поне. Но колкото повече престоява, толкова повече попива аромата от подправките. Сервира се със сухари или пълнозърнести хлебчета.

Общо взето продуктите могат да се променят според вкуса ви, важна е пропорцията между кремата и кравето масло  Peace

ЦЪК!

# 316
  • Мнения: 1 117
еее, успях аз все пак днес да се разпиша! макар че докато публикувам, може и да мине 12ч!  Joy
Днес не успях да ви изчета, сега ще карам на бързо, дано не пропусна нещо много важно, няма да се сърдите, ей!

значи първи са на Поли 5 палачинките, ух, какви са златни, момиче, аз моите все черни точки им докарвам  hahaha

Крисче! ама във фризера ги намерих корите за баница бе, къде другаде! аз всъщност си знаех, че са там, ама не исках с такива да правя. Решила съм след вчерашния провал да се науча да точа, я майсторките на точенето да си споделят рецептите! (тестото искам).
Ама ти наистина какво поетично готвене си написала, като манастирско шушукане!

Еси, кое не им харесваш на снимките, и как всъщност искаш да изглеждат? Ако посочиш конкретен проблем, по-лесно ще му намериш/м отговор! Основният ти проблем е светлината - директната светкавица прави осветлението плоско, и храната става неинтересна. Търси възможност за снимане на дневна светлина - ще видиш каква разлика има. Повече - в профи темата  Mr. Green.

МММмм пепчо, точенка ли е баничката? РЕ-ЦЕП-ТА-ТА!!!! С всички тънкости! Heart Eyes

Вери, благодаря ти за хубавия коментар за блога ми, новичък е още, готвя всеки ден, но не успявам да публикувам. Ще споделиш ли за шарлотата?

Т Илиева, тиквата ти наистина изглежда "сногшибательно" за знаещите руски, а за незнаещите - превод - подкосяват ми се краката като я гледам!

Пети, честит РД и от мен, много късмет ти желая! Оризът с кашкавалчето изглежда приказен.

Цецето, а това, което придружава кашкавалената пита - дето е облепено с нещо дребничко - какво е? Питката ти е уникална!

arte_mida47, ах как обичам сафридче! връща ме директно в лятото!

Асялейн, всичко е прекрасно, ама Тарт Татен не се ли прави с ябълки всъщност? И не е ли сладкиш?  Wink Фокачата ме интересува силнисимо, събирам рецепти с царевично брашно, до сега не съм успяла обаче да произведа свестен царевичен хляб....

Гелева, ама вие не се шегувате у вас. Пържолки, пържени картофки, всички екстри! Че и питки, че и пица!

Опа, Еси си тя с рибок! (щото и аз съм с рибоци днес)  Grinning Еси, тези са по-добри от предишните, няма такива дълбоки сенки, само си мисля за рибата трябва на по-затворена бленда, че по-голяма част да ти е на фокус все-пак.

ох, време не остана, хайде бързо пускам моите, и бягам,

ето- паламуд - мъжка манджа (в смисъл, мъжът ми я донесе в къщи тая рецепта от сбирките на рибарската дружинка - аз не я ям) с лук, моркови, домати - консервирани и сушени, и боб!  И по-елегантна версия с лимон, девисил и зехтин - за нас, дамите  Mr. Green иха, успях, успях! преди 12 е!

 





# 317
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 799
Боже, човек да не ви изпусне за една седмица!
Чудни красоти отвсякъде надничат! И питки, и торти... и месца... и десерти....и.... всичко  Laughing

Lois, моите комплименти за блога, чудесен е и, с твое позволение, ще си го бучна в букмарковете любими и подбрани  Simple Smile. А на въпроса ти от миналата тема за бейгълите - готови, замразени са, аз не съм особено похватна в месене и точене.  Grinning

Пети, честит рожден ден и от мен! Да си много щастлива и обичана!

Asyalein, честит ти грил! Много вкусотии да приготвиш на него!

Между другото, добре че е тази тема, та да си пооправя малко кулинарния (по-скоро, ботаническия) речник - фелд салата (досега само на френски го занех), ендивия (винаги съм мислла, че са едно и също с цикорията). newsm78
Аз напоследък нямах много време да се въртя в кухнята, че вечер след работа водя едни курсове, пък и се разболях, а на всичкото отгоре и Камбанката ми имаше рожден ден миналата събота, та петък вечер с 39 градуса бърках торта-цвете по "вносна" рецепта (руският превод на списание "Бурда" от 1990-та  Laughing). После умиргах на части из къщи, толкова зле бях, че даже отложих гостито на свеки с една седмица  Laughing
Ето от мен малко от менюто от последните дни:
Пилешки тика шишчета с тиквички на пара и ориз Басмати

Палачинки от пълнозърнесто брашно с цвекло и прясно сирене

Телешки дроб с полента

Ньоки със сос рокфор

Морковена супа с кокосово мляко и джинджифил


П.С. Докато се натуткам и Lois ме изпревари  Laughing

# 318
  • София
  • Мнения: 614
Цецето, а това, което придружава кашкавалената пита - дето е облепено с нещо дребничко - какво е?   
Е те точно това е кашкавалената пита  Joy Другото са препечени хлебчета. Рецептата я пуснах точно преди твоя пост  Peace

Направо ме засилваш към рибарския магазин утре с тоя паламуд  Crazy Една от любимите ми риби е и отдавна не съм хапвала. Ако намеря, утре ще пусна "моя" Laughing

# 319
  • Мнения: 3 988
Pety, по американско време още не съм те изпуснала.  Mr. Green
Честит рожден ден.   bouquet Пожелавам ти да си много здрава, обичана и усмихната. И да ни радваш с вкусни манджички тук, пък било и само на картинки.  Wink


Нямам време тия дни да готвя. Нищо не мога да покажа.  Embarassed Даже нямам време да ви изчета.  Confused

# 320
  • Мнения: 1 777
Mомичета благодаря Ви за пожеланията,трогната съм. Heart Eyes

# 321
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Pety  -Честит рожден ден на патерици.Да си жива и здрава и все така да ни радваш с кулинарни умения  bouquet

От мен само едни пенкейкс,че детето е малко болно и нямам време за готвене

# 322
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein -  Може ли да попитам за рецептата на мъфините с локум и сушени плодове

за жалост нямам рецепта.
преди правих мъфините стриктно по рецепта и му ставаха камъчета Rolling Eyes
откакто ги бъркам без рецепта, стават разкошни Mr. Green

Мъфини с локум и сушени плодове
2 яйца
около 1 1/2 ч.ч. айрян
3 с.л. олио
1/2 ч.л. сода
разбърках ги добре

отделно смесих:
2 1/2 ч.ч. брашно (може и повече да е било, добавях после от пакета Blush)
3-4 с.л. млени лешници
2 равни ч.л. бакпулвер
захар (аз само 3 с.л., но мъфините сега не са сладки, повечко трябва Wink)

стафиди, сушени кайсии, сушени ябълки и локум - всички на кубчета.

смесих сухите съставки с мокрите, добавих плодовете и локума и добавях брашно да стане тесто за мъфини.
после в загрята фурна на 180 (без вент.) за около 20 мин.


Асялейн, всичко е прекрасно, ама Тарт Татен не се ли прави с ябълки всъщност? И не е ли сладкиш?  Wink Фокачата ме интересува силнисимо, събирам рецепти с царевично брашно, до сега не съм успяла обаче да произведа свестен царевичен хляб....

 имам една книжка с френска кухня и там така е написано newsm78 - tarte  tatin с карамелизиран червен лук Thinking
ние ядахме тартата за вечеря, беше леко сладникава, ама не съм я предлагала за сладкиш.
надявах се Роца да внесе яснота Hug

P.S. сега пак погледнах в нета, като напиша tarte tatin  с червен лук и все тази рецепта излиза, която аз правих  Simple Smile

фокачата е елементарна.
Пина преди беше пускала рецепта за фокача, дето тестото се бърка с вилица.
мъжът ми искаше да яде плосък хляб и му казах да я прави.
та той бъркаше де Mr. Green
мисля, че 75:25 бяло пшенично и царевично брашно. поне така ми каза сега Sunglasses
вкусна и засищаща става.
а царевична фокача с козе сирене си е направо любовно обяснение  Laughing

Честит рожден ден на Петя!!!!!!  bouquet

# 323
  • Мнения: 1 550
Pety, честит рожден ден и от мен Hug Да си много щастлива и обичана  bouquet

geleva, имаш един глас и от мен Wink

Аз малко в телеграфен стил пиша, но по- късно ще се включа със снимков материал.
Комплименти на всички за изкусителните неща, които показвате lovekiss

# 324
  • Мнения: 1 117
имам една книжка с френска кухня и там така е написано newsm78 - tarte  tatin с карамелизиран червен лук Thinking
ние ядахме тартата за вечеря, беше леко сладникава, ама не съм я предлагала за сладкиш.
надявах се Роца да внесе яснота Hug

P.S. сега пак погледнах в нета, като напиша tarte tatin  с червен лук и все тази рецепта излиза, която аз правих  Simple Smile

ами всъщност излезе, че си права. оригиналната версия е с ябълки, но има и с круши, праскови, дори с  домати - tarte  tatin

а относно фокачата, намерила съм една в един блог, изглежда така убийствено, че нямам търпение да я направя, виж я!(снимката не  е моя!!)


Роца, много ти благодаря за хубавите думи, за мен ще е радост да съм в блогрола ти! Телешкият дроб с полента много ми хареса, жалко само, че не мога да открия хубав черен дроб напоследък...  А ньоките с  рокфор какви са? Пшенични или картофени? Никога не съм опитвала и ми е много любопитно.

Цецето, благодаря ти за разяснението! Малка грешка е станала  Joy

# 325
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лоис, и фокача и франзели обичам...
истината е, че ги изяждаме много бързо  Wink
затова понякога правя черен хляб, че него го ядем бавно Peace


метни блога да погледна рецептата.
междудругото франзели със закваска стават чудесни,
много по-вкусни и меки, отколкото само с мая Peace

# 326
  • Мнения: 1 117
на италиански е  Grinning
ако искаш ти я превеждам

никога не съм правила със зкавсака. Имах голям мерак веднъж, но ми е толкова тясно вкъщи, че само купата със закваската ми липсва... пък и не е достатъчно топло. Ти твоята как я захвана? Веднъж бях чела с много големи подробности как се прави, сега не мога да го открия тоя сайт. Италианците от форумите са големи фенове на хляб и други подобни със закваска, викат й lievito madre - "мая майка".
Ама наистина много бъзо се изяжда, и колкото повече направиш, все изчезва.

# 327
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на италиански е  Grinning
ако искаш ти я превеждам

ако не ти е проблем  Hug


ето ти франзела със закваска, даже е пълнозърнеста
аз държа закваската в купа в микровълновата, там Т е постоянна Laughing
е вадя я като искам да ползвам микровълновата де  Wink

# 328
  • Мнения: 2 726
Лойс ,мерси за комплиментите за палачинките ми  bouquet  Blush,но ако ти кажа че това бяха първите палачинки в живота ми,преди много години имах 2 злополучни опита за палчинки,които завършваха в кофата за боклук,понеже не успявах да ги обърна и се разчупваха,бе за нищо не ставаха. Joy
И така години наред не се престрашавах,а толкова обичам палачинки Heart Eyes,докато не си взех тефлонов тиган,то и него го имам от една година де,ама чак сега рекох да се пробвам,та това е резултата. Simple Smile

А твойте лимончета в подписа,всеки път като ги видя и ми става кисело в устата Joy
Но снимката ти е върхът,както и всички,които показваш,поздравления Hug

# 329
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте всички снощи се възползвах от идеята за лястовичите гнезда и всички останаха много доволни приготвянето им -лесно на вкус-превъзходни който не е пробвал ги препоръчвам а за десерт малко витамини   food002

Общи условия

Активация на акаунт