"МАРТенче в коремчето дивее,а мама дебелее"

  • 15 379
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 980
ДОбро настроение, това че терминът се пада на Благовещение хич и не означава, че бебо ще е точен и ще дойде точно на термина си. Пък и вече сте си решили за Мартин. (Много ми харесва името  Wink)

# 211
  • Мнения: 660
Момичета, да ви се похваля, тъкмо четях, че пак има мами дето се оплакват от колеги/шефове и т.н... и ми се налага да вляза при моя шеф за дреболия. И той като скочи - "ама седни, как си? да не би да има някакъв проблем?" и аз ей така:  #Crazy казвам: "ми, не, аз тук само да попитам нещо за утре..." и си казвам рецитацията... та направо ме учуди, че реагира така все едно съм влязла в кабинета му, за да родя там и то преждевременно... толкова стреснат изглеждаше. Joy

За топлите вълни /малей пак звуча като в критическата/ - при мен нещата са на кантар. По принцип съм много зиморничава, ама сега на работа понеже съм сама в офис и нямам проблеми с топлината, ама вечер като се приберем в къщи и на това парно направо изперквам...жегата е нопоносима. И ние си спим на открехнат прозорец, а през другото време карам любимия да отваря през 15-20 мин. да проветрява. Embarassed

Добро настроение, нашето име за момче пък беше Мартин - много го харесвам - и май имаме сходни вкусове, поне що се отнася до имената Peace

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 14:33 от Tony_st

# 212
  • Мнения: 267
Навън определено е омекнало времето, че аз сутринта в 8 като дойдох на работа умрях от студ и после и голям хлад влизаше всеки път като се отвори вратата. Но умрях от жега сега и определено и аз съм с такъв синдром топъл, макар, че никога не съм била зиморничева и със студени крайници, но ако преди съм била "не ми е студено", то сега вечно съм "топло ми е" и все искам да отварям да влиза свеж въздух, а не просто да е хладно. Онзи ден уикенда се размазхме на дивана и от съседната стая отворих терасата и въпреки, че ми беше хладно се надишах с пресен пресен въздух и много добре се чувствам. И вкъщи сега ми е голям проблем като ми стане хладно, защото хем се усещам, че позамръзвам, хем не искам да пускам топлото, защото все едно някой ме стяга за гушата и ми спира кислорода. И като лудите - пускам печката и пак отварям терасата.

# 213
  • Мнения: 10 032
Здравейте!
Днес ми е много нервно, без причина на всичкото отгоре. Докато ви изчетох се поуспокоих де, така че  Hug
Дърта маймуна, златна си!
Да идва вече март че тези хормони ме побъркват!
Вероники, тестото за кифличките втасва повече от час, докато удвои обема си, след това се печат на 150 около 20 мин. Маята приготвяш предварително разбъркана с лъжица захар и 2 лъжици топличко прясно мляко. Трябва да престои 10 мин.

 И аз се записвам към феновете на Пратчет. Ник-а ми е хем на мен си, хем на Дезидерата. На баткото купих Камиони като един от коледните подаръци.  Grinning Нагаина, ще се разтърся за календар като твоя.

Честито на всички узнали пола, на мамите с годишнини и тази които пазаруват за новите си кухни. Страх ме е да не изпусна някой, та затова без имена. 2 пъти се връщах сутринта до магазина, а това допълнително ме изнерви. Embarassed

За бебешкото парти- прави го приятелка, обикновено като изненада, а майката е гостенка. Така ми харесва, защото не се грижиш за нищо. На мен ми спретнаха на работа, защото не са ми толкова близки, че да ми идват на гости. А с баткото ми го спретнаха състуденти и наистина стана голяма изненада, защото дотогава не бях чувала за бейби шауър въобще.

Тони ст, много хубаво име е Рая, не си го давайте. Братовчедката на мъжа ми също чака бебче и ни попита дали няма да се сърдим ако си кръстят детето Рихард като нашето. И тя иска да го кръсти на любимия си дядо, на нас не ни пречи изобщо, ще ги извикваме по фамилия като сме заедно, освен ако не се окаже момиче. Peace

Нашето момченце ще се казва Тобиас, на галено Тоби. Избрахме го преди да забременея и на всички много ни харесва. Под всички имам предвид мъжа ми и баткото. Родата не е очарована, но на нас не ни пука. Името не е масово, но е срещано ( в страната са около 1100). Идеално ни се връзва с фамилията.   

Съгласна съм с Веси, че с една количка не става. Рано или късно се купува втора или трета...

Май стана много дълго...

# 214
  • Мнения: 660
Тони ст, много хубаво име е Рая, не си го давайте. Братовчедката на мъжа ми също чака бебче и ни попита дали няма да се сърдим ако си кръстят детето Рихард като нашето. И тя иска да го кръсти на любимия си дядо, на нас не ни пречи изобщо, ще ги извикваме по фамилия като сме заедно, освен ако не се окаже момиче. Peace

Ей, за номера с фамилийте не се бях сетила. Благодаря за идеята. Hug /нашата е по-хубавата  Wink/ Макар че, едва ли ще ни се наложи да стигаме до там като знам колко често се събира родата.

Ами, я да попитам и аз за тази моя идея какво мислите - понеже е ясно, че с една количка няма да се получат нещата, та не е ли по-добре да се купи направо лятна такава и то от лекичките, а от март до юни дали няма да можем да минем само с кошницата за кола?
Признавам, че от седмица-две докато ви чета все повече се замислям за подобен вариант... Thinking

Май сме доста феновете на Пратчет, аз бях зарибена с "Музика за душата" - велика книга. Sunglasses

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 15:43 от Tony_st

# 215
  • Мнения: 3
Относно името за бебка сме го решили отдавна,имахме си имена и за момче и за момиче.За момче бяхме решили да се казва Майкъл,не само защото самото име ни хареса а защото започва с буквата на мъжа ми Мартин,а за момиче,свекъра ми се казва Райчо и понеже той има други 2 внучета от сестрата на мъжа ми но никое не се казва на него решихме поне ние да го уважим и за това ще се казва Рая,кратко и ясно.Виждам че и други мами са се спрели точно на това име,при нас и роднините доста добре го приеха като идея и важното е че няма сърдити

# 216
  • София
  • Мнения: 211
Ехо, здравейте и от мен,
зелено човече, еееее, много тъпо така, много ми е жал, че няма да можеш да дойдеш. Главния ни организатор, пък да не дойде?!? Кажи ако искаш може да я оставим за друг ден, знам ли? Кога ще ти е удобно? В неделя? Elwing, ти ли не можеше в неделя и цялата неделя ли не можеш? Пишете, ако мислите, че има друг вариант, ако другите са съгласни де... Иначе, аз лично мога и в неделя - канени сме на РД на бабата на мъж ми от 14.00, но няма много да стоим там, тъй че преди или след това, аз ще съм ОК. Зелено човече, каня те в моя офис да видиш какъв е студ тука... (е от няколко дни вече имаме парно и се живее, но преди това по яке си седях - адски студ). Но не мисля, в никакав случай, че 26 е нормална темепература... Мен обаче на 18 си ми е студенко.... За съседите ти и тичането, имаш право на тишина и спокойствие особено след 10 ч., тъй че не мисля, че има нещо лошо да поговориш с родителите. Аз моя съсед си го "хокам" постоянно, особено като зацикли на "чай шукарие" (или както е там, да ме прощавате, ама не съм много на ясно с този език)....  hahaha За бебешки скрин и мен много ме вълнува темата, същите неща, като Зелено човече "скрин, изчистен дизайн, по възможност "светло дърво" на цвят, без повивалник", тъй че споделяйте и ще съм благодарна и аз. Упражнения и аз не правя, ама може би ще е добре да се замисля вече... ама пък нещо не ми идва отвътре....  newsm78
slancetoo, мерси за клипчетата, големи са сладури, на чело със сина ти!
tan4eto_rs, колко струва скрина? На мен ми харесва много. Нещо подобно май си търся.
Tony_st, направили сте правилния избор за името. Не го мисли повече! Hug
Есме, мила, почивай си повечко! Hug Прегръдки от моя котарак за твоя. Мяуууу  Whistling
Довечера май най-после ще боядисваме стаята с латекс, ако знаете само какъв цвят си избрахме, ще има да ни се смеете..... Айде, цунки и хубав следобед!

# 217
  • Мнения: 201
Като се замисля и на мен ми е по-удобно срещата да е в неделя Peace
В събота сме на 2 рождени дни и даже незнам дали ще успея да смогна да дойда и на срещата.
Ако искате да я напраим в неделя следобяд - към 15:00-16:00 часа? Както кажете  Peace

# 218
  • Мнения: 3
rossykv,ами той тогава беше с някакво намаление,не знам промоция ли какво беше но за 100 лв го взехме,скоро като ходихме пак го видях за 120,но в сравнение с мебелен магазин ми се струва че е доста по евтин.

# 219
  • Мнения: 18
Здравейте мамчета!
Как сте днес ?
Dez- още като пусна рецептата  и си я записах, много е лесна и ще я пробвам тези дни. Много обичам такива тестени работи и много правя в къщи - смятам, че с тестата и месенето се справям отлично. И даже в тези линкчета дето пусна ги четох и пробвах плетенето на кифличките със кърпа - получи се. Понякога събота или неделя  правя едни сладки мекици  , които става кухи по средата и  детето си ги пробива и си ги пълни със сладко , голямо плюскане настава , а също е много лесна рецепта.
За бебешкото парти- това звучи много хубаво и ми се ще да стане и тук традиция.
Тони - наистина не си давайте името. Ситуацията е доста гадна де . А пък ти се радвай че така се е отнесъл шефът ти с теб , тово в днешни дни е рядкост.
И аз съм много зиморничева , даже в нашата фирма от 40 човека  нямаше по зъзнещ човек от мен , но сега положението се промени и не ми е студено.
Сега по повод имената през март  гледах календарът за догодина  и видях че баткото има на Великден рожден ден- супер , откакто се роди на този ден за тези години това е първото съвпадение на дати. (18събота,19 неделя и 20 април  понеделник са Великденските празници.) Hug
dobro_nastroenie- аз имам от 5 год такъв уред обаче е на Браун  и да ти кажа не ми е идвало на ум да стерилизирам в него- но пък много ми хареса като идея. Пиши ми повече за твоя и ако може линк ми пусни за да ги сравня да видя дали и аз ще мога да го ползвам с това предназначение. Peace
Зелено човече- я им се скарай на тези нощни терористи.
Анче-  пак те хванах  Joy ,тази нощ пак си се престарала  ooooh!.
Есме - чувала съм че тези сгъваеми легла не са удобни , така че си вземи истинско легло. Heart Eyes. Блазе ти за болницата, аз от сега се чудя както съм сама и съм толкова далече кака ще стигна до болницата - в този трафик сега за около 1 час може и да успеем. Само се моля да ме хване  през ноща както първия път. Praynig
И нашата рода не ни пита за нищо, което е гадно де.
Веси  и нашите  роднини от  вражеската рода  са такива  , идват на питка и носят по една дрешка и готово.  doh и това ми били баба и дядо- аз както съм с 2 броя мъжки не ми се мисли. Ама мъжа ми вика " Е поне се научаваме какви да не бъдеме".
 Е хайде чао!

# 220
  • Мнения: 361
Аз пък здраво съм се разработила, мале newsm78 Rolling Eyes
Правя поздравленията за коледните празници и са повече от 200 картички и подаръци и то все до фирми и министерства. А отделно всяка година шефа си прави дежурни подаръци до всички служители- пак 200, но за тях ще си викна помощ.
така- за срещата много моля да ме уведомите ако ще се отменя за неделя, че аз и в двата случая ще съм на линия, но ми е малко разкарване ако няма да се виждаме в събота пък аз съм се класирала в Люлин. Rolling Eyes
Иначе аз нямам проблем нито за дните нито за часа.

Бебка така здраво се е разритала днес, ей характер от сега. Само час или два беше спокойна. Нещо и е весело и се върти яко. Laughing

# 221
  • Мнения: 2
Ей Бургазлийкиии къде се покрихте, аз да съобщя,че в събота идвам в Бургас Grinning ако искате може да уговорим среща, ще се радвам да се запознаем и да побъбрим Simple Smile
Призовавам Nefertity , viki_075, Janitsa, marussia savage_17, dimginjan  и Джейн 
и ако има някои скрити или временно пребиваващи бургазлийки Simple Smile момичета какво ще кажете??? Как сте в неделя в 2ч. на часовника (примерно? ) - става дума за тази неделя 23ти??
аз съм ЗА и като време , а за мчсто ако е студено часовника не е за предпочитане

Ще е страхотно ако се състои срещичката стига и аз да успея да се завърна до неделя наобед, че ми се отвори излизане извън града. Ама ще следя какво се уговаряте и ако съм в Бургас ще дойда  Simple Smile
За среща съм навита отдавна. Вчера и дъщеря ми ме пита ние в Бургас дали няма да се събираме. В неделя 23.11.2008 съм свободна и ще дойда. Обаче прогнозата за времето не е добра, затова нека се уговорим направо в някое заведение и кажете как да се познаем!

# 222
  • София
  • Мнения: 673
Еля, мойта също е цял каратист:))) От една седмица рита като обезумяла. И постоянно улучва пикочния мехур. пък и за красота корема ми е крив, малката сее свила в едната половина

# 223
  • Мнения: 361
Еля, мойта също е цял каратист:))) От една седмица рита като обезумяла. И постоянно улучва пикочния мехур. пък и за красота корема ми е крив, малката сее свила в едната половина
а да, познато усещане. Особенно активни сме, когато мама е решила да спи вече и пак ме изстрелва към 00. Ама живо и здраво да е. Харесва ми да ме подритва. даже я забелязвам, че като си сложа аз ръката рита по-силно, същото е и с таткото. Все едно ни казва, че е там Rolling Eyes
От мен лек слетобед и лека вечер. Аз отивам да видя свекъра какво е изкъртил от банята и после ще идем да се къпкаме при тях (та така цели две седмици #Crazy)
 Hug

# 224
  • Мнения: 4 428
И мойта бебека много рита. Като кака си  Mr. Green Ама честно казано на мен не ми прави впечатление. Спя си, като пън и нищо не усещам  Crazy Мъж ми на сутринта се оплаква какъв бой са му ударили през ноща  hahaha
Вчера на прегледа, доктора само я гонеше из корема  hahaha Въртеше се, като пумпал, а той човека тръгнах да хваща разни хумове по артериите  Laughing

Маруся, тези колички, които си харесала са голям хит в момнета. но аз не бих си я купила. Ужасно тясни са  Rolling Eyes Не знам зщо са ги направили толкова тясни  Rolling Eyes Иначе всичко друго си им е ОК. Аз бих избрала Бебе Конфорта  Peace

Зао бебешкото парти, аз се пробвах с маги да направя нещо такова. И то изрично поканих само млади, защото дъртите съвсем нямаше да го възприемат. Еми всички се чудеха за какво всъщност са се събрали  Rolling Eyes Просто тук традицията е да се празнува и да се въобще нещо, след като се роди бебето  Rolling Eyes

А за подаръци, аз този път имам лесен и удобен вариант - ваучери. Тъй, като от Маги имам някои неща. Пък и вече си понакупиш доста за новото бебе, няма да има нещо конкретно, което да им кажа че искам. За това ще искам да ми подаряват ваучери за подаръци  Peace Вече повечето по-голями магазини предлагат такова нещо  Grinning

Сложих снимки на последните си покупки  Crazy Харесах и един голяям комплект. Но него ще го взема сигурно другата седмица. Да вземем малко парички, че е скъпичък. Но, като си направих сметка, тези голями комплекти ти излизат по-евтино отколкото, ако купиш всичко по отделно. Стига комплекта да е направен както трябва и да не е пълен само с разни пълнежи - ръкавички, лигавници, терлички.

Общи условия

Активация на акаунт