ОСИНОВИТЕЛИ, време е да кажем нещата такива каквито са.

  • 11 877
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 625
   С пубертетите е ужасно , и аз се надявам на улягане ,ама... Rolling Eyes
Аист, поздравление ,че сте казали, представям си го като " приземяване" - не всичко ,което хвърчи ,се яде  Whistling
     Много се радвам ,сигурна съм ,че изпитваш удовлетворение и радост!!! Hug

# 31
  • Мнения: 2 172
Явно ми е време за изкопаване.
Пак съм вещицата.Току-що, ато забраних нещо, истерията завърши-ти даже   не си ми истинска майка!Мислех, че това са думи само на 5-годшно дете! Но не би, на 16- също е начин за манипулиране или не знам какво. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 32
  • Мнения: 2 084
Ми, че не е ли право детето. От всички телевизии обясняват за истинските родители. Все капацитети се изказват. Ние сме някакви осиновители.
Тя  си изживява болката като 5-годишна. Затова май като малки е по-лесно... Ще се справите - най-страшното за вас мина. Hug

# 33
# 34
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
А 5 (почти 6)-годишните в къщи при всяко повишаване на тон (напр. 5-то напомняне за преобличане след връщане в къщи) отговарят: Ето, значи не ме обичаш! Каква майка си ти!

# 35
  • София
  • Мнения: 16 038
Аист, спокойно. и аз преди малко чух - аз си нямам семейство, сама съм.
А си знае, че си е родена от мене. Но нали трябва да ни разтревожат, трябва да им отстъпим и да стане на тяхната - както са си наумили в момента. Това, че дъртата няма да спи и ще го преживява, че ще губи нервни клетки, че утре пак заради тях ще стане в 6 и ще отиде на работа - подробности.
А за твоето момиче - като стане майка ще разбере, че ти си му единствената, няма друга.
Ще се осъзнаят диванетата.

# 36
  • Мнения: 3 715
Споко, а моят син иска да ме сменя с една мама Мая от детската градина. Ама аз не й ща детето на тази мама Мая, та това му обяснявам от две седмици. Да им се не види на тези в детската градина не може ли да казват "майката на този или майката на онзи". Сега трябва да изяснявам на детето, че ние не работим майки за заплата и не си сменяме децата. Тъкмо разбра какво е майка и че е различно от лелките в дома и тези тъпи шопи ни разбръкаха понятията. На всичкото отгоре и на диалект говори вече и по цяла вечер се учим да говорим правилно.
Пфуууууууууууу!!!

# 37
  • София
  • Мнения: 9 517
Споко, а моят син иска да ме сменя с една мама Мая от детската градина. Ама аз не й ща детето на тази мама Мая, та това му обяснявам от две седмици. Да им се не види на тези в детската градина не може ли да казват "майката на този или майката на онзи". Сега трябва да изяснявам на детето, че ние не работим майки за заплата и не си сменяме децата. Тъкмо разбра какво е майка и че е различно от лелките в дома и тези тъпи шопи ни разбръкаха понятията. На всичкото отгоре и на диалект говори вече и по цяла вечер се учим да говорим правилно.
Пфуууууууууууу!!!
Абе, Кудку, вие вървите усилено по нашия път - моя упорито си търсеше някъде към 6-8 месец след идването в къщи, друга майка - все се заглеждаше, все избираше и все ми викаше, че не искал аз да съм му майка. Та поне съм подготвена за пубертета. Сега, обаче ми прави четки - "Мамо, много си хубава, мамо, много си добра, мамо, хубавица си ти, мамо, ти си много умна, мамо, ти си най-добрата и хубава мама..." Абе дойде време мед да ми капе на сърцето  Laughing

# 38
  • Мнения: 3 715
Ами аз мисля да говоря с учителките в детската градина, че майките на другите деца за моето са или лели еди-кои си или пък да го учат, че си имат имена, но не са мами. Той си има една мама. Аз за моето дете не съм мама Цвети, а мама. Ми дразня се, не на детето, а на тъпите им селски навици.

# 39
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Той и моят юнак се опита да казва мамо на други майки в Детската преди 2 години. А пък в самото начало на всички мъже викаше "тате". Даже в доста конфузни ситуации сме попадали. Сега пък Албена е на вълна всички мъже да са "тате".

Споко, с малко обяснения минава...  Hug

# 40
  • Мнения: 2 172
Не , че "истинска" майка нямаше и сама да го използва, но го чу наистина в "онова" предаване, първото, що ли я извиках да гледа, с мойте камъни по главата на "неистинската" й майка.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами аз мисля да говоря с учителките в детската градина, че майките на другите деца за моето са или лели еди-кои си или пък да го учат, че си имат имена, но не са мами. Той си има една мама. Аз за моето дете не съм мама Цвети, а мама. Ми дразня се, не на детето, а на тъпите им селски навици.
Не мисля, че са виновни учителките в детската. По-скоро мисля, че в някакъв период осъзнават, че могат вече да имат майка и почват да избират - нещо от сорта "що не си намеря друга, тази се кара, пък другата не се кара.". Между другото и ние възприехме тази тактика - или по име или наблегнато "майката на ......., която е негова майка, не твоя.". Отминава, Кудку, просто не се връзвай, но знам че боли. От друга страна имаше едно момиченце в нашата градинка - биологично, но с детегледачка, което ми викаше на мен "мамо", гледайки от Исак. Нашия като се ядоса, като започна да й се кара - майтап голям, май тогава осъзна, че не само той може да си избира майката, но и друго дете може да си избере майка му за майка...
Кудку, а не е ли тръгнал още да си стяга багажа и да се изнася при друга майка?
На мен ми е смешно сега, но като се сетя, колко сълзи съм изревала тогава... Hug

# 42
  • Мнения: 3 715
Щял да ходи при мама си Мая, да сме се сменяли. В началото го взех на майтап и казвах, че тъкмо ще си взема отпуска от него, ама това вече продължава цял месец и дори и да ми беше забавно в началото, вече не ми е. Така или иначе в детската градина се отърваха днес от разговора, че ще оставам до късно на работа, ама в понеделник ще си поговорим. Абе и те са виновни, нали ги виждам как говорят с децата. И понеже не искам да обсъждам с тях това, че дребния е осиновен преди няколко месеца и че затова това е важно точно в момента, ще изгледждам дребнава и ревнива, ама чудо голямо.

# 43
  • Мнения: 1 843
Щял да ходи при мама си Мая, да сме се сменяли. В началото го взех на майтап и казвах, че тъкмо ще си взема отпуска от него, ама това вече продължава цял месец и дори и да ми беше забавно в началото, вече не ми е. Така или иначе в детската градина се отърваха днес от разговора, че ще оставам до късно на работа, ама в понеделник ще си поговорим. Абе и те са виновни, нали ги виждам как говорят с децата. И понеже не искам да обсъждам с тях това, че дребния е осиновен преди няколко месеца и че затова това е важно точно в момента, ще изгледждам дребнава и ревнива, ама чудо голямо.

Душа, с елин пелинчани давай направо. Дървени глави са, но не са лоши.
Много, много не увъртай.

Даже да са "прикари" (пришълци на местен диалект), пак захващат нравите на зоната. Цепи директно: аз съм майка, аз така казвам! И ще те разберат... Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 9 517
Цепи директно: аз съм майка, аз така казвам! И ще те разберат... Wink
Това ми напомня защо съм скарана с комшийката... Значи разхождаме ние децата заедно - тяхното е 4 месеца по-малко от Исак, ама тя майка та майка - падне моето дете, аз му кажа "Няма нищо, мамо, ще ти мине", а тя по мен "Няма нищо, ще ти мине", засипе се Исак с пясък, аз го изтупам, и тя след мен го изтупва, а то се обърква детето. Аз траях, траях, ама като почна да му нарежда "Дай му лельо на Митето /нейното дете/ това, с което си играеш, че той виждаш ли, че плаче." и не издържах - лепнах една реч на тема "Защо след като твоето дете е лигаво, моето трябва да му отстъпва и спри по дяволите да му се правиш на майка на моя, че ми писна от глупостите ти." и вече не си говорим  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт