Гърция-14

  • 25 021
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ThracianLina, ако се жените в Гърция не можеш да приемеш фамилията на съпруга си. Ако го направите в Бг, може да се запишеш както поискаш.

# 31
  • Мнения: 213
Много ти благодаря, Тео   bouquet Исках да му взема фамилията, и двете, че много ги харесвам, но няма как  Simple Smile Той подготвя нещата в Лесвос и най-вероятно там ще ме запишат, пък ако може и с тире, ще видим на място коя фамилия  Peace

# 32
  • Мнения: 1 372
Направете граждански брак в България, след това си смени документите с вече желаната фамилия и тогава подайте документи за брак в Гърция. Така ще подадеш документи с новите имена и няма да има промяна, но в крайна сметка ще сте с една фамилия. Ще ви питат само децата с каква фамилия желаете да са /по точно ти с каква фамилия желаеш да са/. Този факт се отбелязва в свидетелството за брак и след това децата автоматично приемат посочената фамилия.

# 33
  • Мнения: 146
ThracianLina, ако се жените в Гърция не можеш да приемеш фамилията на съпруга си. Ако го направите в Бг, може да се запишеш както поискаш.
Има и друг начин - сключвате брак в Гърция и с документите си издаваш акт за граждански брак в съответната община в БГ - по твоя адресна регистрация. След това пускаш молба в съда в три екземпляра и съдиш общината! Много е лесно. Един месец за дело и две седмици имат право те да обжалват, но няма да го направят!!! А най-добре е да ти откажат - нашият адвокат ми каза, че в този случай ти нарушават правата и имаш право да осъдиш държавата в Хага!!! Ако решиш да действаш по този начин, мога да се разровя из архивите за моята молба, та да не плащаш на адвокат!

# 34
  • Мнения: 213
Иги, Жанета - много ви благодаря момичета! Не че е голям проблем ако не му приема фамилиите, не е жизненоважно. Той дори се шегува, че трябвало да си вземе феминизирана жена, че да ми приеме ТОЙ фамилията  hahaha hahaha hahaha

Но като му споменах за тези неща, той наистина се учуди. Все пак всяка жена има правото да избере дали да приеме фамилията на съпруга си, да го направи с тире и т.н. И също така ако иска да я приеме вместо нейната, да го направи. А аз доста отдавна си бях взела това решение за себе си.

Имах нужда от цялата схема на административни действия за това и Иги ми я написа   bouquet Най-вероятно ще направим така, не отнема много време. Предложеното от Жанета също ми изглежда справедливо, но най-добре да се опитаме по по-лекия начин  Wink благодаря за предложената помощ   bouquet !

Ще му предам думите ви, за да му стане ясно и на него и да не се притесняваме какво правим за подготовката  Party Party Party

# 35
  • Мнения: 130
Momicheta , izvinqvam se za latinicata i za glupavata molba znam che go ima nqkade ama ne moga da rovq. skapa mi se kompa i nqmam kirilitsa nito kredor, daite nqkoq kirilizirashta programa dokato go opravia  bouquet

# 36
# 37
  • Мнения: 130
еее Тео,благодаря за бързата помощ. bouquet
Та сега за пътуването ни до Каламата. То всъщност не беше само до там. Когато тръгнахме мьж ми каза че ще ме заведе на края на света. Мислех че се шегува, но имаше моменти, когато наистина се чувствах на края на света и назад във времето.
Сега подред. Тръгнахме от Атина и след около 3 часа бяхме в Каламата. Но и спирахме доста. В самата Каламата не сме спали, разходихме се по крайбрежната и ядохме. Градът е приятен и има хубав залив, но плуваха доста товарни кораби. Последваха 80 км до Аерополи. Тях ги взехме за 3 часа! Патят се вие на хиляди завои по върховете на едни огромни каменни баири, по-скоро патче, толкова е тясно че като наближиш завои свириш за да те чуе ако има някои отсреща. Гледките са невероятни и напражо ти спират даха. Тук таме по хълмовете има каменни къщи и крепости. Няма нито една съвремменна сграда, хората са рядкост. Все едно са те върнали с машина на времето преди стотици години. Но може през лятото да е различно.
Аеропоули е невероятно малко градче само с каменни къщи и павирани улици и един плошад с таверни, но с много приятен хотел. От там обикаляхме наоколо. Няма начин да пропуснете пещерата Дирос, най-голямата в света, на 30-тина км от Аерополи, това е едно от най-красивите неща които съм виждала, влиза се с лодка и усещането е невероятно. После продължихме надолу през селца от по десетина каменни къщи до края на полуострова където свършва европа. Морето навсякъде е вълшебно и има прекрасни заливи. Последната нощ спахме в Гитонас, също много хубаво градче.
Не мога да пресаждам това което видяхме с думи, но наистина си заслужава ако се ходи в каламата да се обиколят тези места.
Извиниавам се за правописа Hug

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 20:55 от Spender

# 38
  • Мнения: 213
Страхотно!  Peace Hug Peace

# 39
Zdraveite na vsitski mami v Garzia!!!!!!!
IZVINIAVAM SE, TSE NE PISHA NA KIRILIZA, NO OSHTE RAZUTSVAM KAK VSTAVA..
Ne znam dali e miastoto tuk, ni iskam da popitam, zashtoto sam nogo zatrudnena, a sam samo 8 meseza v Athina.
Zakasniava mi vetse 4 dni i ne znam kakvi dobri testove za bremennost se prodavat v aptekite tuk? Tsuh ot poznati ( garkini, koito ne mi e udobno da razpitvam), tse ima predictor, koito ne katsestven.
Molia posavetvaite me!
A kak stoiat neshtata s kraven test?

BLAGODARIA na vsitski predvaritelno!!

# 40
  • загубено
  • Мнения: 6 502
Zdraveite na vsitski mami v Garzia!!!!!!!
IZVINIAVAM SE, TSE NE PISHA NA KIRILIZA, NO OSHTE RAZUTSVAM KAK VSTAVA..
Ne znam dali e miastoto tuk, ni iskam da popitam, zashtoto sam nogo zatrudnena, a sam samo 8 meseza v Athina.
Zakasniava mi vetse 4 dni i ne znam kakvi dobri testove za bremennost se prodavat v aptekite tuk? Tsuh ot poznati ( garkini, koito ne mi e udobno da razpitvam), tse ima predictor, koito ne katsestven.
Molia posavetvaite me!
A kak stoiat neshtata s kraven test?

BLAGODARIA na vsitski predvaritelno!!

Здравейте на вситски мами в Гърция!!!!!!!
ИЗВИНЯВАМ СЕ, ЧЕ НЕ ПИША НА КИРИЛИЦА, НО ОЩЕ РАЗУЦВАМ КАК ВСТАВА..
Не знам дали е мястото тук, ни искам да попитам, защото сам ного затруднена, а сам само 8 месеца в Athina.
Закъснява ми вече 4 дни и не знам какви добри тестове за бременност се продават в аптеките тук? Цух от познати ( гъркини, които не ми е удобно да разпитвам), че има предиктор, които не кацествен.
Моля посъветвайте ме!
А как стоят нещата с кръвен тест?

БЛАГОДАРЯ на вситски предварително!!


Позволих си да го кирилизирам,че трудно се чете.
За тестове не мога да помогна.
Ако имаш застраховка изследвания ще ти назначи гинеколог.

# 41
 MamaK, много ти благоадя.Имам ИКА, но утре сте пратя маза ми да пита в аптека за по- чувствителен тест.
[ newsm78 newsm78

# 42
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз си бях взела Sure Check навремето(ако не се лъжа),когато очаквах Алекс.В кутийката имаше 2 теста,като единият трябваше да се направи сутринта(явно тогава  отчита най-точно).Мисля,че и най-чувствителните тестове са за след 7-я ден от закъснението.

# 43
  • Мнения: 1 372
Аз си бях взела някакъв от тук, но не му помня името. Беше в розово бяла кутийка и беше като химикал. Препоръчваше се правенето му сутрин / то това важи за всички тестове, защото тогава съдържанието на хормона в организма, който отчита теста е най -голямо/. Лично аз не го направих сутринта, спомням си само, че фармацевта ме предопреди че трябва да ми закъснява поне ден. Отчете точно. Мисля, че който и да вземеш ще отчете точно.

# 44
  • Мнения: 2 786
Спендър, изглежда добра екскурзия сте си направили, благодаря ти за хубавия разказ   bouquet
Ще се радвам да видя актуални снимки от Каламата, ако ти се намират някакви  Hug
Как е пътя от Атина до Каламата, има ли много завои или е приятен за шофиране?
Ние все още не сме решили как точно ще стигнем до там, но най-вероятно ще е през България, защото от Норвегия до Каламата има само един чартър, за който така и не мога да намеря информация, както и куп прекалено скъпи билети с по-няколко прекачвания.

Общи условия

Активация на акаунт