масово прибиране в Бг?

  • 24 035
  • 329
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 242
Човек е щастлив и има успех, когато застане здраво зад решението, което е взел.
Успехът е релативно понятие. За мен някои от "успелите" са далеч от моите успехи в живота. За част от тях пък, сигурно аз съм лузер, само защото съм в чужбина. Различни приоритети.

Тъгуваш по социалния живот, който си водила в България. Тогава си била сама. Без семейните ангажименти. По-склонна съм да вярвам, че от сегашната си позиция на майка и там няма да намираш желаното време за социалния живот, който лееш.
Промяната не идва от чужбината, а от променения статус.

Когато пораснат децата ще имаме повече време. Но тези, които не са се интересували от концерт, кино или театър няма да знаят и тогава къде да намерят програмата. Пък ако ще да са заобградени от бейбиситъри, роднини и родители.

# 16
  • Мнения: 1 169
...Причини да се върнеш бързо в БГ:
Да ти липсва подкрепата на мама и тате.
Да ти липсват ежедневните кръчмарски изпълнения.
Да си стресиран от новата, непозната и все още трудна обстановка.
Да попаднеш на кофти български съседи.
Да забравиш бързо всичко лошо в БГ.
Да попаднеш на гаден шеф, гаврещ се с новопристигнали емигранти.
Да откриеш, че си расист.
Да не ти харесат цените на цигарите и алкохола.
Да не ти харесва да работиш.
Да си неподготвен за зимата.
Да си вечно недоволен от ситуацията.

...цитираm пост от един  друг форуm, не защото го споделяm на 100 %, но някои неща mи се струват по теmата.

Аз ще споделя моето впечатление за тук.
Тези, които се върнаха в БГ са без обратен билет за САЩ, тъй като завлякоха кредитни карти, правиха какви ли не измами и съответно живота им тук става почти невъзможен.
Връщат се в БГ и започват да харчат откраднатите пари. Найс.
Аз само за такива завърнали се знам...

За себе си, споделям това мнение:

Цитат
Моето бъдеще не го свързвам с географски координати, а с хората около мен. Дори не смея да прогнозирам на къде ще ме завлече талигата.

# 17
  • Мнения: 707
Решението ще вземете сами, цялото семейство. Всички трябва да вземат участие при вземането на решението. Ние тук каквото и да кажем няма голямо значение. Кой какво чул, видял и кой знае дали отговаря на истината...
Преценете сами до колко големи са шансовете ви за по-добра реализация от сегашната и дали ще се справите с липсата на някои "благинки" от чужбината. Не всичко се купува с пари в БГ  Wink.
А относно липсата на социалния живот - Мамунката го е казала чудесно  Peace.

С какво голямо желание се прибирам всяко лято и с какво още по-голямо желание се връщам обратно  Rolling Eyes.

# 18
  • Мнения: 489
Моите наблюдения са, че наистина е масово. За 1-2 години се прибраха има-няма 20 човека от околните градове. Ние с мъжа ми правим планове за прибиране, почти всиките ни познати и приятели българи също говорят за това. Все млади хора, повечето току-що завършили/пред завършване сме, някои с 1-2 години стаж по специалността.  Peace
При нас зависи най-вече от работата на съпруга ми - чакаме реализирането на проект. Семейно и с бебе ще е по-трудно, не е като да си сам, все някаква сигурност трябва да имаме - поне за единия добра заплата. 
Колкото до социалните контакти - мисля, че в БГ ще ни е по-добре, въпреки семейните ангажименти. Те доста от познатите в БГ вече са женени, повечето с бебчета.  Heart Eyes

...казва, че вижда страшно развитие в държавата, че нещата са дръпнали много напред   Shocked Обичам си я България, но това, което виждам, не ми е особено напредничаво, напротив - по-скоро разрушаващо.
Знам ли? newsm78
Казвала съм подчертаното много пъти. Мнението ми се споделя и от други хора тук. Спорила съм с родителите си и с приятели в БГ по въпроса и стигнахме до извода, че наистина е така. Може би промяната не се забелязва "от близо",а се вижда  по-ясно отстрани.  Peace

# 19
  • Мнения: 677
Знам 4е темата е дъвкана много,но напоследък ме заливат с информация близки и познати 4е ве4е са се прибрали в България след дълго скитане из 4ужбината и са много добре Rolling EyesДали наистина е така или само си 4е6ем езиците.Темата ми е болна за6тото усилено мислим за прибиране за постоянно в България и съм станала една голяма питанка ooooh!Не знам.На моменти полу4авам супер оптимисти4на информация и съм ЗА, а после гледам не6то толкова просто и ограни4ено по Бг телевизията 4е се питам дали там искам да се върна?? В момента съм в Испания с мъж и детенце ,не ми харесва града и умирам социално откъм всякакви контакти:roll:Помогнете ми със съвет или просто мнение.

Смеят ли да кажат, че не са "по-добре" след прибирането в БГ Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 1 169
Знам 4е темата е дъвкана много,но напоследък ме заливат с информация близки и познати 4е ве4е са се прибрали в България след дълго скитане из 4ужбината и са много добре Rolling EyesДали наистина е така или само си 4е6ем езиците.Темата ми е болна за6тото усилено мислим за прибиране за постоянно в България и съм станала една голяма питанка ooooh!Не знам.На моменти полу4авам супер оптимисти4на информация и съм ЗА, а после гледам не6то толкова просто и ограни4ено по Бг телевизията 4е се питам дали там искам да се върна?? В момента съм в Испания с мъж и детенце ,не ми харесва града и умирам социално откъм всякакви контакти:roll:Помогнете ми със съвет или просто мнение.


Смеят ли да кажат, че не са "по-добре" след прибирането в БГ Simple Smile.


 Laughing

# 21
  • Мнения: 167
Да и това е така,ве4е прибрал се и 4акаики да стане не6то хубаво не върви да каже6 4е не ти е добре.И от това се притеснявам.Оби4ам България,но докато се адаптирам 6те мине доста,все пак съм 10 години извън странатазА с мъжът ми 6те е о6те по трудно.Тои има 18 годи6ен емигрантски стаж. newsm78

# 22
  • Мнения: 7 914
е чак пък масово Rolling Eyes
много се е спорило защо се връщат хората в БГ.. и причините са няколко, изброени от момичетата в предните постинги Peace
 за мен това са неинтегрирани хора,не намерили мястото си извън БГ Peace

# 23
  • Мнения: 868
За масово прибиране нямам наблюдения. Много от моите роднини са извън България, но те не са скорошни емигранти. Мога само да дам скорошен пример с моя братовчедка, която изцяло учи и след това работи в Западна Европа. Реши да се прибере, получи много добра работа и заплата от същата компания за която работеше в Европа. Върна се ентусиазирана, но след 6 месеца заяви, че не може да се приспособи. Дразнеха я дребни неща, като разправии с топлофикацията където трябва да се явиш лично, трафика в София, и подобни. В крайна сметка вече не е в България.  Тя, обаче, няма дете и съпруг, което може и да е фактор при такива решения.

# 24
  • Мнения: 4 399

вчера четох за предстоящи съкращения в големи размери в бг


Дай линк и ние да проЧетем, ако ти е възможно.

# 25
  • Мнения: 3 638
За масовите съкращения нямам линк, но имам за масовите завръщания  Simple Smile

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3165&sectio … =2&id=0000303

# 26
# 27
  • Мнения: 4 399
nisilia, много благодаря за линковете! Лъм тях има и други, все в същата посока. ХиЧ не е хубаво това което се задава в България.

fata morgana, твоят линк не ми се отваря.

# 28
  • Мнения: 3 638
Странно, при мен работи  newsm78 Линкът беше към статия от "Сега" от 18.11, ето текста:

1/5 от емигрантите са готови да се върнат у нас

Самуил Димитров

Около 20% от емигрантите имат намерение да се завърнат в България, обяви вчера социологът Кольо Колев. Данните са от изследване на "Медиана", поръчано от социалното министерство. В момента около 300 хил. българи работят в чужбина. "Бихме могли да очакваме 50-80 хил. души да се върнат в близко бъдеще", обясни Колев.
През последните години емиграционните нагласи са намалели два пъти, отчита още изследването. Според данните през 2002 г. 17% от хората с висше образование са заявявали желание да заминат за чужбина. През 2008 г. обаче процентът е спаднал на 9. По същия начин се движи и броят на хората със средно образование. За шестте години те са спаднали от 65 на 59%. При хората с ниско образование обаче тенденцията е обратна. От 18% желаещите да емигрират са нараснали до 32%.
Въпреки че желанието за емиграция намалява все повече българи заявяват, че ще изпратят децата си в чужд университет, отчита още изследването. 14.8% казват, че със сигурност ще запишат децата си в чуждо висше училище, а според 56.6% това не е изключено.

БЕЗРАБОТИЦА
Повече от 100 хил. са постоянно безработните, голяма част от тях са с изключително ниска квалификация, съобщи социалният министър. За догодина МТСП си е поставило за цел безработицата да не надвишава 7%. В момента равнището й е 5.4%. Песимистичният вариант за "Кремиковци" предвижда съкращения на 1400 души, съобщи пък зам.-министър Димитър Димитров. Министерството вече е предложило програми за заетост и преквалификация на работещите в комбината.


# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ааааааа,вие забравяте 4е ДОДОТ живее в Испания Laughing,и тук заврьЩането е МАСОВО Peace.
НАЙ_ве4е заради кризата която споходи Испания и голям процент от имигрантите и НЕ САМО останаха без работа.Аз линознавам ве4е доста хора които си отидоха Rolling Eyes.
СьЩо така много бьлгари се заврьЩат заЩото не могат да свикнат с живота извьн БГ,но сега е предимно заради ужасното положение настьпило тук. Confused

Общи условия

Активация на акаунт