Принцесите арабски посетете,на Изтока вълшебството вкусете

  • 26 429
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 952
Катя ,  ей на - Библия он лайн ....Библията съдържа  Стар  Завет (точен превод на  юдейският Танах) и Нов Завет (Частта за Христос , прибавена после). Как го замотах...

Ето :

http://www.ccel.org/ccel/bible/bu.titlepage.html

Подредбата е съвсем друга от тази на Корана. Тук се започва последователно   във времето и се разказват историите...Първите  5 книги се наричат ТОРА или още петокнижие на Моисей . В Коранът втора сура - "Ал Бакара"  можеш да видиш тълкуване на случките , описани в Тората ...И не само там разбира се , но там са синтезирани някои главни неща... Имената са малко странно различни  в зависимост от превода ...Давид - Дауд  , Моисей - Муса и т.н. ..Исус - Иса ....Това са същите личности ....Има имена , които просто неможе да открие човек прилика в тях , та според  случките се досеща ...ако е чел разбира се.



 



 

# 31
  • Мнения: 3 804
за интервюто не се сетих да попитам кога ще е Blush Blush Blush-такава лудница беше
днес се 4ух със Снежна-добре е ,още не родила

теди Hug Hug Hug

ето една арабска рецепта-мжеддъра-булгур с леща
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.new#new

ливанките-това прави ли се при вас newsm78

днес не можахме да излезем-такова слънце пе4еше,тъкмо се облякохме и заплющя такъв дъжд-та си седяхме в къщи Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 16
айде и аз да се запиша после ще прочета какво съм изтървала
честита нова темичка DUA голямоооооооооооооо newsm51

# 33
  • Мнения: 3 804
катенце сега да ти отговоря за пиесата на децата-по сценарий на децата беше,без у4ителка помощ
темата беше -за Палестина и от там за вси4ки 2ни мерки спрямо арабските страни и трудния живот който водят децата в страните където има войни

# 34
  • Мнения: 502
хайде и аз в новата тема! Hug
поздравления на Дуа за оформлението- и аз искам на шезлонгче на слънце, но уви само вятър във варна и май падат температурите. ама се посмях на Рабубба за участието. то и мойто чудо все към компа се засилва, ама и аз я дебна. откакто сменяхме монитор вече я следя активно, че башата ще ни гръмне и двечките този път. Hug а тя все натам се насочва, само да забележи че е отворен лаптопа и веднага почва да блъска по клавиатурата.
Латеа- много гадна случка. а така хубаво почна, чак леко ти завидях за пазара и хубавото настроение, ама кофти край. и хич не се очудвам, че хората си минават и никой не обръща внимание. то наоколо само непукисти и сеирджии май само има......
Деси- много хубави ботушки има дребито! Heart Eyes страшна е просто. а и ние имаме червена кола, но поради кофтито време не я е карала отдавна. с удоволствие разгледах и новите ти снимки. на какъв чин е седнала Даяна? много й отива?
Другарче - стискам палци за бебенце. ама и Катето Марокита и тя да не се ослушваааа!
целувки на всички и лека нощ!

# 35
  • Мнения: 1 728
На който му се чете, пускам линк към пътепис и снимки за една интересна, културно богата страна, която не е коментирана много в темата...ИРАН:

http://juriwaro.com/travelnotes.php?item=36

а тази мъдрост доста ми хареса  Peace

Когато Мохамед попитал един свой събеседник - "Какво ще направиш в тази и тази ситуация?" - събеседникът отговорил - "Първо ще последвам мъдростта на Корана, но ако там няма нищо по този въпрос, ще последвам твоите мъдри дела. А ако и ти не си бил в подобна ситуация, ще се осланям на моя Акхл съгласно принципите на религията".

Дадена е като пример при обяснението на Накхл и Акхл и "иджтихад" ноооо спирам дотук.

# 36
  • Мнения: 465
Добро утро  bouquet
 
Хайде на кафе Wink


Наина, много смело твърдение  Mr. Green Аз едва опазвам да не погинат моите 2 саксийки, сега и трета си взех  hahaha
Лина, минава ли ви вече шарката?
HaulwaБъбречна криза, много гадно..  Hug Успех с изпита!  Peace Споко, 50 теми не са толкова страшни.. минава се! Аз само мога да мечтая за изпит с толкова кратък конспект  ooooh!
Дуа, Деси, за рецептите   bouquet

Лек и кратък последен работен ден!   bouquet



# 37
  • Мнения: 232
Добро утро и от мен!
Latea,то така се почва с цветята Grinning,и благодаря за кафето!
DUA.благодаря за рецептата  bouquet,но ей тия седем подправки откъде да ги намеря,като у наше село няма арабски магазин,или кажи какво съдържа,че така по мога да ги открия.

# 38
  • Мнения: 216
Добро утро  Hugкато Латеа сервира кафе,аз нещо манджичка да ви сложа
или по добре две newsm78
Деси-готвим я мужадара-даже по два начина-с булгур или с ориз-това е е дно много вкусно,лесно и сравнително ефтино ястие...за съжеление обаче,аз колкото и вкусно да я правя моя човек не я обича...казва ми от толкоз мужаддъра дето съм ял като дете
съм се наситил-не я обичам вече-майка ми все такива неща ни приготвяше Crazy
аз я приготвям както е показано на живо в този линк,под музиката на Гънс енд Роузес Mr. Greenрецептата е вдясноhttp://images.google.bg/imgres?imgurl=http://shots.ikbis.com/vid … 6hl%3Dbg%26sa%3DN
имам да ти благодаря много-първо за л.с.-дето беше така добра да ми пратиш и второ,вчера си ме търсила два пъти по скайпа,но съм била в спалнята-после ми каза-десислава те търси два пъти,но не и отговорих ,че ми беше неудобно Crazy
после,като заспаха децата и бях на компа -ти беше извън линия

Дея-сърмичките постни или с месо-ще ти дам рецептата за постни-понеже така разбрах...
продукти много лозови листа(нали се зарече да ядеш много) Wink
1 и пол.-2 чаши ориз
2домата
2гл.лук
1връзка магданаз
пол.чаша лимонов сок(може и лимотозу)

половин чаша олио или зехтин-да е мазничкозащото може да се засуши от лимона и ориза(можеш да сложиш малко повече-аз слагам 1 чаша олио
така ги правят и в ресторантите Wink-кой ще си харчи зехтина-като така става дори по вкусно Peace
бял пипер-1к.лъжичка
сол на вкус
семма или сумак(не е задължително)1чаена л.
разбъркваш всичко ,
отваряш сърмичките и почваш да навиваш
много важно е да ги правиш тънки и не много стегнати или препълнени с плънка(ще се разкъсат при варенето
аз слагам на око(много рехаво по 1ч.л на сърма-правя о-ло 50 такива)
на дъното на тенджерата покрии с лозови листа или
с нарязан на тънки кръгове картоф-за да не ти загорят сърмите
после ги нареждаш както на картинката,
захлупваш ги с чиния,която да влиза в тенджерата,отгори притискаш с нещо тежки
и наливаш вода
вариш на умерен огън
докато изври водата
Наина-в тази подправка има канела и други подправки,които не знам как се казват на бг език,да изчакаме Невена-тя няма начин да не знае,
но пък и да я нямаш-няма проблем
сложи черен пипер,канела,бял пипер,млян бахар-пак ще стане вкусно  chef

Ани-давай да я почваме темата за Иран-обичам я Hug-всичко персииско е прекрасно
-а за табулито-да при нас някои хора слагат джоджен или мента-може и суха,а пък други режат и малко марули вътре-то малко пожелание Wink

# 39
  • Мнения: 1 728
Dua, аз затова и дадох линка, и на мен ми е много интересен Иран, но ми е малко познат...еххх да имах възможност поне Исфахан бих искала да видя някой ден  Rolling Eyes Жалко че нямаме мама от Иран да дава информация от извора.

Като сме на готварска тема и ливанска кухня, да ви препоръчам и фатуш, също любима моя салатка  Blush

амал, успех на изпита и от мен  Peace

мерси за кафенцето, както ми е поспаливо и мързеливо добре ще ми дойде  Peace

# 40
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет! мерси за кафето, бих повторила даже, то с болен не може да се спи! кашля дребока като,4е е 4истила сажди и е  ужасно хремава! до понеделник ще е в къщи, тя пък иска на градина! да видим, как ще взема да навакса с домашните!ве4е не знам как виреят тука, в4ера една  майка  вика не пускай топло, как така то е  рано за пе4ка! аз викам с две блузи е и дори с 4орапогащник отдолу, тя вика моята е с 4! хвана ме клаустрофобията!те наистина ,4е седят на студено тука, трябва да спадне до 0/1 гр ,4е да палнат! както казва моят, след ве4еря, вси4ки по леглата, съдовете се мият сутринта!не знам как ги къпят децата в такъв слу4ай?затуй да живеят хамемите, другата седмица и аз искам да ида, да се натопля,малко масаж за здраве!
днес такова хубаво е навън , по-топло от вътре, но вие това го занете! Crazy

# 41
  • Мнения: 800


мързи ме нещо, едно ми е такова флегматично , лежерно.....

Дуа, за сърмичките чух че имало машинка за навиване , механизма бил подобен като тези за навиване на цигари. Бих си купила ,ако намеря. Майка и баба правят кръгли сърми, аз ги правя като пръстчета- повече ми харесват.
Вместо месце слагам кайма от соя, много е хубаво и никой не загрява измамата




Марси,аз съм пословична с гостите, ама теб съм те запомнила, че все е студено при ва си се повивате.  Ето ти една загрявка


 

# 42
  • Мнения: 468
Йео, принцеси. bouquet   bouquet
Да ви почерпя официално като дипломирала се с второ висше.  Mr. Green Благодаря на всички, които ми стискаха палци. Леко завършване на още учащите.  Hug

Малко диетично, ама да не ви изкушавам.  Wink
Стискам ти палци, Снеже. Hug
Магде, добре съм, девойката е доста бесничка, викам си дали няма да е дива като батко си.  ooooh!
Ани Сим, не ми се отваря линка за Иран. И аз мисля, че е много интересна страна, за която знаем много малко и повечето, което знаем сигурно няма нищо общо с истината.  Peace
Деси, видях снимките от срещата, има ли сайт този център?  newsm78
Секси, много е ужасно това с бъбреците. Стискаме ти палци.  Peace
Ясминке, появи се най-накрая. Чакаме второ вкючване да поразкажеш малко.   bouquet
Дуа, ще ти дойда някой път на гости с тия яденета дето приготвяш.  chef

# 43
  • Мнения: 720



До нас има Персийско кафене, държат го  много симпатично семейство, имат изложени много красиви персийски черги.Предлагат и тяхни  национални ястия. Само едно не им харесвам...няма никаква музика , тихо... Rolling Eyes вече мисля да ги попитам защо...


  В музея до нас започва изложение на Бедуински бижута и ръчни изработки от Оман и от Саудитска Арабия. Ще заведа децата да разгледаме.

# 44
  • Мнения: 85
Снощи писах, писах и всичко затрих, дано сега успея благополучно да се публикувам.

Преди малко дребната се опита да изяде един крем Бочко и успя хубаво да разкраси, от което се наложи да я изкъпа и сега заспа. Дано ми даде почивка половин час.
Близнаците, Принсес, това е по повод децата. Баткото го водим на плуване, нали и аз съм била плувкиня, та ни е голяма тръпка. Мари ходи не много стабилно, но стабилно рови навсякъде и разтребва - истинско разнообразие.

Деси, "торнадоукротител" като звание ми харесва. Май и аз трябва да се квалифицирам, и моята госпожица е вид природна стихия, само не съм я уточнила още.  Joy

Наде, този път ако има среща - ще се класирам.  thumbsup

Амал, виждам бременността напредва. Сигурно вече нямаш търпение.  Hug Вярвам, че ще се справиш с държавния докато ти напиша и ти взе, че го издуха.  newsm81 Честито.

Дуа, Магде - добре, че сте вие да държите ливанския фронт. Напоследък много ми залипсва Ливан. Ние на 23 декември летим.

Една снимка от Баалбак, който не е ходил да види поне за какво става въпрос. Правихме я това лято. Всеки път като ходя там и оставам без думи, колко е огромно. ....Редактирам я в малък размер. Извинявам се, не знаех за дискусиите.



Дуа, сега бяхме в Гърция, имам намерение там да се задържа. И преди съм живяла постоянно няколко години. По-добре се чувствам. Напоследък мисля къде ще се застоим, тъй като Джой другата година трябва да е предучилищна по бълг. система, а образованието ни, частно или държавно, хич не го бива. По този повод искам във Френския лицей, но няма места по първа информация. Много български семейства напират за там. Иначе най-много са чужденците от Ливан и Гърция - по 19 бройки. Българчетата - около 100  Shocked. Искам това училище, тъй като ако впоследствие се наложи да се местим, има подобни в цял свят, също в Атина и Бейрут. Така ще се избегнат или поне намалят затрудненията при смяна на училище.

Дуа, благодаря за рецептите. Знам ги, но ти благодаря, че ме подсети да ги приготвя.  cook

На приема най-вероятно ще ходим. Вече имам нужда да поизлезна сред повече непознати хора. Все не искам да оставям Мари на някой, но този път мисля ще ми се отрази добре.

immortel, сладкишчето ти направо lovekiss

haulwa, благодаря за линка. маниак съм по всичко що е за изучаването на езици. smile3523

Шилан, за мързела - добре, че има интернет. Все има човек какво да се рови. Не си давай зор, всички имат такива дни.  kaffeetrmker_2

Мерси за темата, кафенцето и приятните приказки.  Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 17:06 от Melany

Общи условия

Активация на акаунт