Принцесите арабски посетете,на Изтока вълшебството вкусете

  • 26 430
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 112
хелоуу
амал-честито дипломирване!ехх че се радвамммм Hug
и аз все чета чета и нищо не помня Confused сега ще отида да хапна нещо и пак продължавам,никога не съм се отказвала от изпит ама за този все си мисля чев няма да го взема Embarassed
хайде лек ден арабелки

# 46
  • Мнения: 216
и така-тъкмо щях да обявявам новината,а тя амал взела,чего направила
Мелани-значи за коледа ще сте в Бейрут-знаете кога и къде а отидете Wink
само за снимката,ако влизаш пак-намалия или дай линк към нея,че докато те нямаше за едни такива изображения,Лили два пъти беше с бан
но ще помоля Дивиана,да се смили,понеже има хора,много заети,на които не им е останало време да четат форума,пък може и да поканим модераторите в Баалбак-за да ги омилостивим Peace

в такъв случай,честито на нашата висшистка с второ висше

сега спокойно можеш да раждаш-свободна си Stop
за третото висше и една трета бременност-Ншаала

# 47
  • Мнения: 16
здравейте мили дами аз искам само да ви кажа здрасти
аз снощи се оплаках в чата че склада до нас се запали и изгоря напълно в нашия се надявах че няма но уви като влезнахме сутринта ме втресе меко казано
от огън няма и следа но дето са поливали пожарникарите всичко е мокро и незнам какво става и какво не (всичко вътре е техника)
та значи ужаса е голям
по напред прочетох за сейрджийте
днес малко остана да изгоня брата на мъжа ми защото реши че може да се разхожда като манекен и само да гледа и да се пречи добре че сам се усети и се изнесе, за сейр хора има винаги ама като ми трябваха хора да изнасяме стоката всички се покриха
абе какво да ви говоря
за сега това е от мен надявам се утре пак да успея да вляза
 на всички пожелавам лека вечер

# 48
  • Мнения: 3 804



амал4е-4естито   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet,а центъра няма сайт

мелани в моя слу4ай е торнадо на 3та степен Mr. Green

сани
 дано щетите да са малко Praynig Praynig Praynig

катенце наистина има такива машинки-тук масово се продават,но все се каня и не съм си купила,но тук не са на по4ит,ина4е само мъже ги продават и демонстрират как става завиването на сърмите

# 49
  • Мнения: 465
Здравейте пак. Много сте мълчаливи днес  newsm78 Гледам и в чата е кротко.

Аз да попитам нещо ми хрумна и кой ако не вас  Heart Eyes Моето момче ми каза, че предстои празник на 7ми декември и че се празнува подобно Рамадан, коли се агне, раздава се, празнуват с върналите се от Хадж.. Та исках да попитам - каква е точно символиката на празника? Това събитие май отговаря на Курбан Байрам (дано не бъркам думата Blush)? Ще съм благодарна за малко инфо или насочващ линк  Hug

Другото, което вчера си мислех да споделя с вас е за софийста църква "Св. Седмичисленици". Може би знаете, че е била така наречената "Черна джамия", След едно земетресение пада гранитеното черно минаре (от него идва името) и постройката е изоставена. После става скад, затвор и накрая след освобождението църква. Твърди се дори, че може би архитектът е бил същия като на Синята джамия в Истанбул.

Аз живея наблизо до църквата и минах вчера на път към Халите - та там загледах Софийската джамия. Много си приличат по архитектура, използвани са и същите камъни, стените изглеждат едно към едно, куполите също. Реших да поровя и гледам архитектът наистина е един и същ - гореспоменатият Синан. Може и да знаете историята, ама аз се почувствах като откивател  Blush Та така... стана ми интересно и реших да споделя  Peace

Лека нощ от мен  newsm46

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 23:25 от Latea

# 50
  • Мнения: 73
чЕСТИТО ДИПЛОМИРАНЕ АМАЛчЕ.Гордеем се с теб,браво.
Кате-тези машинки за навиване на сърмички не струват.Аз имам и лично по-бързо навивам на ръка.А за тях трябва лозовите листа и да са еднакъв размер.
Дуа-явно сирийската и ливанската кухня са доста сходни.  chef

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 23:35 от snejnatamar

# 51
  • Мнения: 177
Амал,браво на теб-Честито дипломиране!
Мелани,хубав избор сте направили за училището,наистина наплива там е голям и все си мисля,че ще трябва да помислите за някоя връзка.За образованието тук ,да не говорим,че ми е болна тема...
Кате Ш.Радвам се ,че вчера макар и за малко,успяхме да се видим. А за машинките мен ме питай.Почти няма машинка дето не съм купила-та и за сърмички имам,но така и не и хванах цаката.В Сирия като ми я демонстрираха ми се стори лесна работа,ама като се захванах аз ooooh! Това ми беше първи и последен опит,на ръка ми е по-лесно и по-бързо,пък и стават.
Снеже,ти как си?Всеки ден поглеждам с надежда за голямата новина... Hug
На всички Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 1 184

Честито дипломиране, Амалче   bouquet!!! Сега чакаме само щъркела да ни зарадва и с едно хубаво бебче  Grinning.

Весел ден навсички.

# 53
  • Мнения: 85
Честит първи сняг на София! Nature Snowman

Добро утро, арабелки!  food010

Голям cold настана, но аз ви желая приятен уикенд и емоции със семействата виfamily6

 Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 54
  • Мнения: 1
Добро утро мистични, арабски принцеси,

Дуа, комплименти за темата, отлично си се справила.

А какво стана с темата а джиновете, изчерпа ли се? Аз не можах много да участвам, но сега се сетих как баба ми и други стари хора са ми разправяли, че отвреме на време са се появявали разни странни неща в селото - я, под формата на самодиви, я на животни...Някаква мечка се появила насред улицата и изкарала ъкъла на една моя позната баба, и после изчезнала също така внезапно...Чудя се дали това са джинове приели различна форма, във всеки случай потвърждават го много хора от селата....

Както казах мъжът ми пристигна преди седмица в БГ за сефте и обещах да ви разкажа за впечатленията му...Ами всичко му харесва общо взето, а аз си имах едни притеснения, най-вече от кулинарен характер, които се оказаха напразни. Изведнъж обяви българската храна за много хубава и здравословна, и яде в големи количества. В Лондон не можех да го накарам да вкуси нещо българско, отхапваше и го побутваше настрани, хващаха ме бясовете. Дори пропи кафе !!! До сега май не беше пил през живота си. За който не е запознат ще поясня, че пакистанците не пият кафе, а по цял ден се наливат с чай в индустриални количества...Оказа се, че след толкова години имало с какво да ме изненада....

Ходихме и в Бургас да видим морето, минахме и през Созопол и Дюни. Останахме очаровани и двамата...и аз не бях се подвизавала по тия места от много отдавна, всичко е толкова променено...Намерихме един плаж с фин 'златен' пясък и се наслаждавахме на красотата и самотата. Целият бряг беше покрит с мъртви медузи, явно някакаво течение ги беше изхвърлило, но това, което ме шокира беше големината на някои от тях. От малка ги хващам и знам, че се събират в шепа, но сега видях огромни, около половин метър в диаметър. Не знаех, че има такива поне в Черно море...

А темичката за Иран и на мен ми допада. Иран ми е интересна страна, знам че има страхотна природа. С мъжа ми си мечтаем да предприемем пътуване из там, дори ни се оформя една идейка, следващия път като искаме да видим свекито да не ходим до Пакистан (че вече ни е познат и ясен до болка  Confused), ами да си чукнем една среща в Иран. Гледала съм и няколко ирански филма и определено ми харесват много. А сега да допринеса по темата със снимки на метрото в Техеран. Защо метрото? Ами защото обичам метра. Картите на метрото пък ми са любимо четиво, дайте ми една карта на голямо метро като лондонското например, и ще си чета имена на спирки с часове, и с кеф...само не ми поставяйте диагноза, моля. Снимките продължават до дъното на страницата. Ето:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=25284802

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 10:04 от Monsoon_rain

# 55
  • Мнения: 216
  Stuck Out Tongue Winking EyeТихо се сипе първият... Stuck Out Tongue Winking Eye

...но определено не щипе бузките галено Confused...
а направо си е грубичко с леден вятър... Mr. Green

Обаче народът в къщи е щастлив newsm19  Hands Clap  girluu  Hands Clap
тичат от прозорец на прозорец
викат радостно...и Рабуба барабар с тях,не че знае за какво се радват,но и тя подръжава  Hug...батко и я вдига да види снега,а тя вика-мамааа(така прави като види и куче Mr. Green)...и пак почва да пищи от радост Mr. Green
Помня ,че големият като беше на 2г.,заваля много дебел сняг-всичко бе като в бяла приказка...тогава той много обичаше мляко и говореше добре...та
като го заведе баща му на балкона започна да вика радостен -халубаа,халуба...(млекцее,млекцее) hahaha-
човекът беше решил,че навсякъде се беше разляло мляко Joy

Ди-най сетне намери време Hug-чакахме те...а то си е имало причина-обиколка на хубави места...
радвам се,че човекът ти е пропил кафе Mr. Green...и в Ливан мъжете предпочитат чай(силен цейлонски)пак в такива количества-но моя едва пие чашка,когато сме на гости-иначе обича кафе от машинка,и то фни и плътно като Лаваца Mr. Green

Страхотни снимки от Иран-радвам се ,че Ани започна темата...
значи с мъжо планираме същото,но първо Ншаала искаме да отидем на поклонение Хаж,а после други места-първото искаме да е Иран...и това е план още отпери да имаме деца...тогава в ресторанта ни дойдоха трима симпатични Иранци...като разбраха,че мъжо и брат му са шиити от южен Ливан-започнаха да ни се радват,все едно са видели много близки роднини-то бяха прегръдки Mr. Green
то бяха подаръци-опитваха се да говорят арабски,но не успешно, та на английски караха хората...взеха да ни канят Heart Eyes на гости в къщите им,обясняваха ми ,че жените им учат и работят,карат коли-много щели дае ми се радват ако им ида на гости-етаж от къща щели да ни отстъпят...това продължи един месец,в който ни затрупаха с подаръци(много вкусни орехови ядки,кашу,фурми-в огромни пликове Flutter,като разбраха,че съм приела Исляма,взеха,че ми донесоха едно много изящно изтъкано килимче за молене..)Мъжо вече му бе така неудобно,не искаше да им взема пари за храната-но те направо не ни даваха и да издумаме дума,та им
давахме едни символични сметчици... Mr. Greenбяха много забавни-като им каже мъжо-не искаме нищо ,освен вашето здраве(така се казва при тях)-единия Али се казваше направо ставаше и идваше -вади пари-мъжо му ги прибира...
накрая ми казва на бг...пиши му нещо там,че накрая ще ям бой май ако не му взема нещо Joy Joy
Значи Ди-страхотно е метрото в Иран Heart Eyes
любимата ми спирка е Имам Хомейни Wink(от първата снимка)-и виж как лъжат някои по нашите ширини,че транспортът би отделен за мъже и жени-ми ето на снимката
са заедно  bouquet


Латеа-да ти кажа за коленето на жетвено животно и въобще за поклонението Хаж...тя историята я има и в другите свещени книги...
значи,когато Пророкът Ибраим(Авраам)изпратил слугинята Ажар(агар)
заедно с невръстият им син Исмаил надалеч в пустинята...тя попаднала сама с детето на мястото където в момента се намира Кааба
били жадни и изнемощели,детето ббило в безсъзнание-
тогава тя панически започнала да обикаля търсейки вода(в момента мюсюлманите обикалят така о-ло Каабе...
то тогава там нямало нищо-само пустош-пясък и вятър Crazy
изнемощяла и отчаяна тя легнала да детето си и започнала да отправя молитвви
по едно време изпод краката на детето избликала вода-доста силна-
Ажар възторжено извикала(Зам-зам я маи)-Събери се вода-
оттам и името на водата,която и до ден днешен тече там-Зам-зам Heart Eyes...
след време там,понеже вече имало вода се събрали хора и се остановили за постоянно-това били първите жители на Мекка
когато Исмаил порастнал,Пророка Ибраим дошъл,ронеже му се присънило,че Бог искал от него
да принесе в жертва детето си
(навярно знаеш истоията)-нямало какво да направи,освен да последва Божията Воля-молел се,плачел,отчайвал се-но се примирил...
когато повел момчето-то казало-Каквато е божията воля-това е...
като стигнали на мястото-Пророка и синът му открили там един жертвен овен,тогава Пророкът
причул Божия Глас ,че изпитанието на вярата му е извършено и щом е готов да пожертва детето си по Божията Воля-вярата му е непоклатима...
това ее горе долу-Пророкът заклал животното,нахранили с него нуждаещите,яли и те-и така Heart Eyes
Зато ва и всеки хаж-трябва да заколи едно животно-жените също колят,но не със собствените си ръце,а плащат на някой ,който извършва това...
представи си как всяка година ,се принасят в жертва поо-ло 2 милиона добичета Crazy-и аз казвам на мъжо-бе това не е ли разхищение,а той не-месото се замразява и се праща в бедни държави,по Индия,в Африка...даже казва като малък,често са им давали по цяло агне,на което пише,че е заклано в Мека по време на хаж...и така-благородно дело  chef

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 11:38 от DUA

# 56
  • Мнения: 110
Понеже говорим за желани и чакани бебенца, да споделя какво научих през тази седмица за доктор Стаменов – нищо чудно вече да е и професор. Бях в Разград в болницата на одит и там единият представител от администрацията на болницата е на възраст, на която е време за внучета и има вече едно внуче от едното си дете. Питам го аз „как е вкъщи?” И той казва „Снаха ми беше бременна с близначета и на 5-6 медец, плацентата на едното се спука и така и двете бебета загубихме. Ходихме обаче при доктор Стаменов, много трудно стигнахме до него, и след прегледа, той каза, че трябва 6 месеца да се контролират – да не зачева момичето и каза „ще има бебе!”. Наистина, като се почисти организма и стреса, забременя снахата и още като се разбра, й направиха ... някаква манипулация за да се задържи бебето и тя лежа 9 месеца и се роди преди 3 месеца красиво и весело момченце!”
Много се зарадвах! Реших да пиша, че тук много палци се стискат за бебоците.     

# 57
  • Мнения: 112
здравейте Hug
ние тук във варна нямаме сняг и дано да не вали  Praynig Praynig Praynig
аз си правя кратка почивка и отивам да преговарям и след това изчезвам на изпит    newsm01
чао и целувки
много интересна тема за Иран
и аз стискам палци за бебетаааааааа Simple Smile

# 58
  • Мнения: 110
Амал, бравооо, отличничка. Двете с принцеската взимате изпитите като едното нищо. А сещам се като бяха малки племенниците ми, и майка им – студентка. И взима изпити и казваме на единия „майка ти отиде да си вземе изпита!”, а той-сети и се помайва и по едно време пита „А като го вземе ще го донесе ли?” и вечерта чакаше да донесе майка му изпита.

Дуа, много смешно е това за снегът – мляко. 
       
             

# 59
  • Мнения: 216
Да почерпя още за Амалчето,че тя вчера едни диетични ни ги поднесе hahaha

Снеже-да-сирииската,палестинската и ливанската кухня са много сходни Heart Eyes-а ти как си,колко остана-сигурно много се изморяваш Crazy-ето ти повод да си почиваш често пред компа и да ни пишеш по-често Hug
значи викаш мошинката-бошлаф -работа Crazy-е нищо,аз обичам да навивам сърмичките вечер пред тв,в компанията на мъжо и децата-той е много бърз-в ресторанта той ги навиваше най-бързо и най сполучливо-но сега няма мерак Crazy

Мелани-питанка е с това образование-а къде е този лисей и какво представлява-понеже в Ливан най елитните у-ща се казват Лисе-там пака така-всичко е най-най-
завършилите ги приемат по европа или в най-добрите университети в Ливан...
но тук-не знам-както казва Магда-болна тема

Сани-лоша работа-но не се ядосвай-щом вие сте добре-всичко ще се оправи-
макар и загубите,които не са леки-важното е човек да е търпелив Heart Eyes-за сега кураж на теб и съпруга ти-дано щеите са не много големи Praynig

Весел Уикенд

Кате м, Heart EyesХлуа Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт