Принцесите арабски посетете,на Изтока вълшебството вкусете

  • 26 416
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 465
Хайде и аз хоп-троп в новата тема   animal085

Дуа   bouquet за темата и за рецептата! Само нещо да попитам - не е ли рано да махнем името да Теди от участващите в темата? Аз ти писах за Спорти, понеже тя самата пожела. Все се надявам, че Теди ще размисли  Hug

Момичета, да ви разкажа какво ми се случи преди малко.  Confused Излязах да си върша работа, но се замотах по типично женски и взех, че отпраших до Женския пазар. Купих си една нова циклама (Наина.. дръж се hahaha) и няколко нови чинии (много обичам). После оставих и пари на едни улични музиканти, понеже свиреха една моя много любима песен и така в цъфтящо настроение пешеходствам към нас. По пътя поседнах за малко на един бордюр, че много ми дотежаха чиниите и саксията, в една ръка ги носех и ми изтръпна. Та седя си аз на слънце на бордюра и идва един просяк, мирише на лепило от километър и миказва "ти си мойта булка". Аз отговарям с усмивка "ще пропусна тази оферта".. да ама той ми се надвесва и казва "дай една целувка". Аз скачам от бордюра и виждам как към мен търчат цяла банда хлапета и снимат с камерите си (просякът седеше преди това с тях). Хилят се, снимат и го подстрекават. Брей, че нагла паплач! Казах им, че са много нагли  #Cussing out а онзи хубостник до мен се опитва да ме щипе по д-то. Няма такъв дебилизъм  ooooh! Както и да е, тръгнах, въпреки че повървяха с мен  Confused Не се ядосах, колкото ми стана противно от хлапетиите и жално до какво се е докарал онзи човек. Добре, че преди това ми беше много позитивно, та не ме разстроиха тия гадинки. Иначе щах да съм ревнала като се знам.
Забравих да кажа, че това се развива на жълтите павета, сред сумати хора... ама никой не реагира  newsm78
За да се наградя отидох в една закусвалня, изядох една топла кашкавалка с голяма боза и светът пак стана хубав Simple Smile



Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 13:25 от Latea

# 16
  • Мнения: 100
Dua, мерси за новата темичка, страхотно си я раздвижила, браво!!   bouquet За музиката - тя стоя доста дълго време, ако някой си е харесал песнички, те веча са му във личния фейвърит-списък... Party По-добре да не се натоварва темата много, за да зарежда по-бързо  Peace

БлизнацитеHug радвам се, че ти допаднаха пингитата  Party и аз ги харесах и си казах - добри са за децата. А сега една образователно - красива песничка ти подарявам (пак за Тед и Йоанка, разбира се, ама ще трябва да им преведеш!!) Wink
http://uk.youtube.com/watch?v=Gr_8RKbG2DM - Feels like home (от Brother bear)  Hug

С песничката искам да кажа Благодаря на всяка от вас - тук научих много, и продължавам да научавам!!
Няма да кажа СТРАХОТНИ СТЕ, за да не дублирам една друга мама... Само ще кажа - благодаря!



Хубав и успешен ден!!  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 465
Рали, твоята песничка ме подсети за една моя любима със същото заглавие   bouquet

Поздравям ви с нея: "Feels like home", самият филм също е много нежен и романтичен  Heart Eyes

http://uk.youtube.com/watch?v=hjky7v7JIow

Дивиана, извинявай за спамо-чата Wink

# 18
  • Мнения: 1 725
Хайде и аз в новата тема  Simple Smile Дуа добро оформление   Peace

Като стана въпрос за табулето, аз знам че се слага и свежа мента в салатката, само дето сега май е много трудно да се намери...

Иначе Дея, аз имам препоръки за р-т Онар (ливанска и гръцка кухня), но нямам все още лични впечатления.
http://sofia.zavedenia.com/?id=315
Латея неприятна случка, лошото е че не дай боже човек да има проблеми,няма и кой да ти се притече на помощ  Confused

# 19
  • Мнения: 800
Само нещо да попитам - не е ли рано да махнем името да Теди от участващите в темата?   Все се надявам, че Теди ще размисли  Hug



Латеа, чак след като те прочетох и обърнах внимание  Peace  да,и според мен не е редно да се заличи с лека ръка името на Теди, а в същото време да седят имена като zazzu, angel smile   и т.н. които никакъв отпечатък не са оставили в темата.

А сърцето ми подсказва, че след като си дръпне една хубаваааа почивка от нас , глупавите юрдечки, Теди ще се върне  Praynig  Дано и Снежана Хадж също се върне!


Много дипломатично беше и предложението на Мансун за знамената, жалко че никой не иска да се вслуша в здравия разум  Sad



Латеа, много гнусна случка с тоя просяк  Sick  ей затова мразя да излизам по центъра, я обиржии, я някой пияндур  ще се закача, я някой с отрязани ръце ще си ги навира в лицто ми  Sick
Може тия хлапета и пари да са му  дали, за да се закача с теб, а те да снимат. Скоро даваха една гавра с човешкото достойнство- как някои платили на колошар, за да му гръмнят пиратка в задника  Tired  Егати и забавленията....
Изобщо бг много обичат да се подиграват с хора в неравностойно положение.  


Дезърт, тези двамката нищо, че са руси са хубави, рядкост  Simple Smile  
Туркинчето отдавна вече не е с кюрда, не знам какво е станало между тях, ама се развали калимерата.  Лятото си тръгнаха като гаджета, в ТР не се виждаха, от разл, градове са, пък и двамата не горяха от желание да демонстрират връзката си, и есента като дохдоха вече не бяха заедно.....
За мое съжаление, защото тя беше сладка и бърборехме,въпреки езиковата бариера.  После той хвана някаква помакиня, но и нея разкара....  


# 20
  • София
  • Мнения: 18 040
Момичета, Не Дуа махна линка, а модераторът..

# 21
  • Мнения: 465
Теди  Heart Eyes Hug Hug Hug

Дуа Извинявам се най-официално! Просто знаеш какво говорихме вчера в чата и реших, че е в тази връзка.   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 18 040
По мое желание..Пиша въпросното обяснение, за да не стане поредното недоразумение..

# 23
  • Мнения: 800


И да се махне линка към историята, но защо пък цялто име да се трие...
Кой , какво , защо, как и къде- всички тия въпроси отпадат, щом пак си сред нас, Теди    bouquet


Тедиии, скоро ще се отърва от 1хиена, най-коварната и подла  -има шанс братчеда-гнус да замине  Praynig

Деси, кажи за пиесата ,д ето разограваха децата, какъв беще сценария? И какви са тези портрети рисувани на дечица?

Дуа, какво решихте за линковете към Корана и Библията.

Петяяя, дай да четем за Танах

# 24
  • Мнения: 232
Latea,май ще те запаля по цветарството,да не вземам после от тебе съвети Grinning
Libra,този който ти е подарил цветето ,не го е подарил от сърце.Подариха ми едно цвете,няма да казвам кой,и по какъв повод,но не го харесвах.Досвидя ми се да го изхвърля,казвам си ще го уморя.В хола зимата е 30 градуса,без вода,разсте това цвете,ей няма умиране.Изкарвам го пролетта на терасата/южна/,изкарва едни листа,брей не умира.Става една сутрин ,гледам цъфнало с едни красиви цветове.За моя радост,като прецъвтя,го нападнаха едни въшки,че еле му дойде момента да пътува към контейнера.Затова от сърце ли е няма умиране.
DUA,ставам нахална вече,ама не си ме забравила,нали?

# 25
  • Мнения: 3
Честита нова темичка Hug.
Аз съм малко нередовна,ама дете,хабиби,задължения и няма кога и тук да минавам.А и хабибито снощи изби рибата с лопата и ме матира с пешка.Вика ми искам да приемеш исляма и аз бях #Crazy.Пейстна ми половината Коран,намери ми откъде да чета и пълното издание.Ама и аз неостажам по-назад ще му дам за задача да чете Библията и то новия завет.Та снощи прекарах доста време в четене ту на Библията,ту на Корана,ту на трудове обясняващи и разглеждащи двете религии и техните принципи.Обаче това дето най-много ме изуми е как мойто момче хем за себе си незнае той вярва ли невярва ли,хем неспазва,хем спазва традиции и не е много наясно с исляма и кое,как и защо,хем иска аз да ставам нещо,което не съм и няма как да съм като изчетох цялата тая бомащина снощи.Но пък си беше от полза,защото и бая неща за християнството не ми бяха ясни,а сега ми се поизясниха,та стигнах до извода,че източното православие е най-хуманната и разбираема религия.Лично мнение PeaceАма много му се ядосах на изказването.И се си мисля,че аз мога да прочета и разбера Корана,ама той като е толкова навит аз да приемам друга религия,защо той първо не се осведоми за нея,нали си е неговата. newsm78

# 26
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здрасти от мен! Влизам да ви уведомя, че съм жива. Тия дни ще ви изчета и пак ще пиша. Ние сме добре. Каруми расте.
Деси ще ти звънна тия дни.
Нета ми не е много читав, ама ще свикна.
Целувам ви!

# 27
  • Мнения: 112
хоп ето ме и мен Hug
с този изпит ще ми се вземе здравенцето имам 54 теми да уча,което ми се струва че няма да стане Laughing
а тази сутрин имах бъбречна криза и сега имам камъни в бъбреците единия е 4,5 мм ехх пак на моита глва Whistling Whistling
надявам се всички да са здрави,че по-важно нещо от това няма
dtti-по кое радио можем да те слушаме ,ако още не е минало?
ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ!!! love001 love001 love001 love001 love001
ама че съм и аз писала съм в старата тема Mr. Green
Дуа видях че в началото си сложила сайт за уроци по арабски и аз ще ви пусна един линк,може да ви хареса,макар че аз нищо не му разбрах.... http://tutor.lootah.com/

# 28
  • Мнения: 216
Само за миг влизам Heart Eyes
Жасминка-добре сте значи-целуни Карумито Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

така щях да обясня,че линковете не бяха на мястото си още вчера като се заех да правя темата newsm78-реших,че участничките са помолили модератора да ги махне Sad

Теди
-благодаря,че писа-и се надявам,че отново ще си възвърнеш желанието -още с пускането на компа-да четеш и пишеш тук Hug
ние не можем да ви прежалим-все ви чакаме- Heart Eyesкак са момичетата  bouquet

Деси,много хубаво си клатушка тумбачето твоята танцьорка...а как да дам линк към миналата 94тема ,така и не разбрах-моля за помощ newsm78

Наина-кажи какви рецепти искаш-нали каза,че с месо-но пилешко ли,телешко ,кайма-сега ще ти споделя какво готвя в момента-прилича на рулото Стефани-но го правят и в Ливан-
мляно месо се омесва с магданоз(Латеа пропусни го Wink)
лук,
подправка(седем подправки)-има я в арабските магазини по центъра
може и др.подправки(ако нямашпр.бял пипер,канела малко)
1 яйце
галета-2-3 лъжици Wink
малко изкиснат в топло мляко хляб
омесва се
разстила се на дебелина от о-ло 1см и нещо върху влажна кърпа
,а отгоре наръсвам
гъби и моркови задушени в масло-завивам с помощта на кърпата
поставям в намаслена тавичка,сипвам вътре сок от домати или разредено дом.пюре-
някъде о-ло 2 чаши-да е редичко като сок
завивам тавата с фолио и печа
по някое време махам фолиото и допичам леко
Кате,това е като твоето Стефани,но е с гъби-значи ще ти хареса
Дея-рецептата за сърмичките утре Peace-трябва ти за нея сумак(една червена подправка)-пак от оробските магазини-ако я имаш ще ти дам рецептата Peace
а Френч Кафе си беше със собственик ливанец-сега просто готвят и манджи,а не само сладкарски изделия Peace

Сабинка,радвам се ,че всичко е вече наред-и нашия скайп-другар е жив и здрав Peace

# 29
  • Мнения: 110
Целувки за малкият-голям пътешественик Каруми!
А пъс мен цял ден ме боли сърцето..... магде, как така каза за моят приятел Яси, че е нахал? Embarassed  Милото детенце! Яситата не са нахали, а твоят Яси - още по-малко!  Hug Heart Eyes   bouquet Шегувам се, де.   

Общи условия

Активация на акаунт