Пътя до АПРИЛ преполовихме и с покупките се заловихме!

  • 12 710
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1
Жабче не виждам никакъв Х  Weary

# 271
  • Мнения: 10
Забравих да попитам дали някой вече е бил при него и  с какви впечатления е? Наистина ли е толкова добър, колкото ми го хвалят?
Ами и аз съм доволна, тъй като ме успокои, че всичко е наред засега. Добри резултати - добър доктор... Mr. Green
 Само трябва да се въоръжиш с огромно търпение, чака се около един час след уговорения. Цена за фетална морфология - 80лв., със запис на диск = 100лв. Peace


Аз вече имам час  Grinning, но се обадих още на 11.11.2008 и ми дадоха час чак за 23.12.2008  Shocked Днес обаче се оказа че явно са се освободили часове (а аз казах че искам ако може по-скоро), та ме вписаха за 04.12 тъкмо навреме, както си пише по книгите - 21 г.с. Дано всичко и при мен е наред, с много положителна нагласа съм а и карам много лека бременност (чукам на дърво) дано да е така докрая!
А за парите ме предупредиха, но здраве да е....

# 272
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Кликни на снимката и ще се появи.

# 273
  • Мнения: 444
Аз вече имам час  Grinning, но се обадих още на 11.11.2008 и ми дадоха час чак за 23.12.2008  Shocked Днес обаче се оказа че явно са се освободили часове (а аз казах че искам ако може по-скоро), та ме вписаха за 04.12 тъкмо навреме, както си пише по книгите - 21 г.с. Дано всичко и при мен е наред, с много положителна нагласа съм а и карам много лека бременност (чукам на дърво) дано да е така докрая!
А за парите ме предупредиха, но здраве да е....

Ами и аз си имах час - за 17ч., но влязох след 18ч. Това имах предвид, но като отиваш с нагласа да чакаш... не е проблем. Успех и да се похвалиш с добри новини! Hug

# 274
  • Мнения: 1
Благодаря много аз по 2-ва пъти клипвам и тя направо се уголемява... разбрах  Embarassed  както се казва ...простете моята невежест  yes

# 275
  • Мнения: 36
Жабче, благодаря за помощта Hug! Успях!!!

# 276
  • Мнения: 1
момичета и аз да се похваля,днес бях на преглед и много се радвахме на бебчо... всичко е наред за сега,малко повечко но-шпа трябва да пия,че имам контракции от лявата страна... другата седмица на 4-ти сме на 3Д.... днес докторката направо ме шокира,до сега беше момче е момче е ....днес ми заяви,че май се била объркала....но на 3Д ще видим живот и здраве.... не,че специално момче съм искала но и аз от началото така си мислех и сега се чуствам объркана сякаш...  oops

# 277
  • Мнения: 4 362
Mара Подробната,идвам при теб,  Crossing Arms Искам и аз такава хубава обстановка пред Коледна ,която описваш  Heart Eyes

Eli-G,аз съм се настроила да купувам в синичко,та ако искаш после ако не са познали половете ще ги менкаме  Mr. Green Въпреки,че на мен докторката ми каза "Май момченце е",а все си мисля,че ще пак момиченце  Blush Но,нищо,живот и здраве ще имам коз да искам още едно бебече по нататък  Mr. Green  Blush

За възрастта-Родих Дея-Мария на 21 г.,сега ще съм точно навършени 24 г  Grinning

poem,бебчо се мести,не се притеснявай,всеки на различно място го чувства,аз например,цял ден мога само веднъж два пъти да го усетя,най го усещам вечер като легна по гръб .Аз същи все ми е било студено,но сега ми е комфортно.Да знаеш и аз как се тъпча с мандарини и кивита,само това ми се яде  Crazy  Mr. Green

За покупките-аз май съм най назад от всички,но не заради суеверие,ами искам да знам пола  Confused ,не искам така на сляпо да взимам въпреки всичко досега съм купила две бодита,едно якенце,две шапки и 4 шишенца малки...ще кача снимки

ани4ka,браво на теб за оценките   bouquet

katti79,честит ти имен ден със закъснение   bouquet

Nadeto_K,моите болки са същите,в кръста и понякога целият десен крак Tired ,а от скоро започнаха и по  малко бъбреците

ol4eto,какво сте решили да му купувате за Коледа на твоят сладур?

Мен ме е хванало едно безсъние,стоя до 3 и гледам филми  Blush

За дрехите-ужас,сега другата седмица ще ида до някой магазин за бременни в Бургас,въпреки че ми стават старите,предпочитам да си взема 3-4 дрешки новички  Rolling Eyes

За присъствие на раждането-аз съм против моят мъж да присъства,определено има моменти,в които не искам да ме вижда  Peace

колички-ужас ви казвам и аз не знам какво да си избера вече  Tired Започнах с Куини Бъз,но нещо ми е под въпрос,после се спрях на Стоккето,ама нищо не измислям  Tired

sashimama,ох пази се много,много е страшна тази Варицела,аз по късмет се бях отървала предният път на бременността ми,бях канена на детски рожден ден,без да ми кажат ,че детето е болно,но така се стекоха нещата ,че не отидох,после научих.
Точно и затова се чудя да пращам ли малката на градина от Януари  Rolling Eyes  Tired

tai Heart Eyes аз се бях зарекла,че като е момиче,няма да я облека в розово само,ама какво да направя като и отива страшно много  Hug ,а и като беше малка,ако не бе в розово все ме питаха "Момче или Момиче е "  ooooh!

Ставам ,че моята щерка е май по настинала  Tired

# 278
  • Мнения: 10
Май съм последна в надпреварата по магазините EmbarassedДо сега не съм купила нищо за бебчо- от суеверие таткото казва че е още рано. На 11.12 сме на ФМ и много искам да ми потвърдят пола, за да знам със сигурност към кои цветове да се захласвам.
Сестра ми има бебче на 8 месеца и като ми показа какви дрешки ми е приготвила Heart Eyes направо се възхитих.Тя самата не е успяла да използва някои от дрешките повече от 2-3 пъти, а някои са чисто нови.Та смятам да не прекалявам с покупките на дрешки, ама никой не знае като се развихря какво ще стане  Joy

# 279
  • Мнения: 172
 И аз нищичко не съм купила за бебче, въпреки че всеки път всеки ни казва- момче е  Simple Smile  А за момченца няма така пленителти дрешки, както за момиченца. Единствената придобивка на бебо е една бяла шапчица, подарък от приятелка с пожелание за безпроблемно и бързо раждане. От както видях и прочетох как някои от вас са се развихрили по магазините и аз съм се размрънкала на половинката, че и ние трябва да купим по нещичко, но все не остава време...или пък достатъчно мерак няма  newsm78
 По съм развълнувана от предстоящите коледни и новогодишни празници и ... нямам търпение да окрася и накупя подаръци на всичко живо...мноогооо обичам  Crazy А като тръгна по магазините няма начин да не си харесам нещо и за шошко  Heart Eyes
 Имах да си казвам още нещо, но като написах последните два реда и се оказа, че не го помня...и това ли е страничен ефект на бременността  newsm78
 Желая ви лека вечер момичета и ... много да нагалиге коремчетата си.
 П.С. моята половинка днес старателно слуша прилепил ухо на коремчето ми и установи, че бебето плувало защото се чувало плискане на вода  Joy
 

# 280
  • София
  • Мнения: 124
Здравейте  Simple Smile
малко го закъсах и умирам от притеснение, затова ви моля ако някой е по-запознат с проблема ми ще съм много благодарна  ако пише. Става въпрос за следното: във фирмата, в която работя предстоят големи съкращения. Аз съм на срочен договор 6 месеца, но работя вече 8ми месец без да съм подписвала постоянен договор. Притеснява ме това, че на другите колеги, които работят във фирмата преди мен са им дали да подписват постоянен договор с по-висока заплата, а мен ме пропускат.
Идеята ми е дали вие сте уведомили с някаква бележка от личен гинеколог работодателя си, че чакате бебе, защото аз не съм. И ако това може да ме предпази от съкращение какъв точно документ трябва да представя? Доколкото разбрах ще връчват заповедите на 1ви декември - точно предпразнично   Weary

# 281
  • Мнения: 14
Момичета влизам само за да ви кажа колко съм щастлива днес newsm68Бях на преглед,гледах ме мъничето всичко си му е наред засега,видях малките му ръчички и краченца,а доктора ме зарадва с новината че 98% е МОМИЧЕНЦЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ newsm44 newsm03Дано се е оказал прав толкова си мечтаех за малка принцеска babydust7Е,не че ако е момченце няма да се радвам,но ми се искше да е момиченце Hug
Така,че Жабче мила ще можеш ли да ми сложиш едно розово щъркелче,а термина ми е за 17.04.

Питах и за стволовите клетки.Доктора ми препоръча  една фирма с представителство в БГ,но не ми препоръча тукашните клиники извършващи тази услуга.Той често пътува в чужбина,не знам специализира ли нещо или за нещо др ходи,но каза че едни от добрите са в Лондон и на брошурката която ми даде има сайт с телефони ще пусна връзка който иска да разгледа.Аз още не съм поглеждала.
Каза че тук в БГ има общо 5 клиники съхраняващи такива клетки,но няма гаранци как се съхранват и как евентуално ще се ги замразят или размразят ако се наложи.
За присъствието на таткото малко съм с резерви да присъства.Сега не мога да пиша мн но майак ми сподели случай с една жена на която мъжът е присъствал,и след няколко месеце се развели.
Ето сайта:

http://smartcellsbg.com/

Хубава вечер и мн ритничета Hug Heart Eyes

# 282
  • Мнения: 1 143
Виждам, че коментирате използването на слинговете. Аз напоследък съм се запалила на тази тема. Една приятелка ме помоли да й ушия. Като видях на какви цени ги продават и ми хвръкна шапката. Уших 1 слинг с халки и 1 от тези дългите, които се увиват около тялото. Изпробвах ги и двата вида и ми се сториха много удобни. Това с увиването само изглежда сложно, бързо се свиква. Този с халките е по-лесен за слагане, а и по-материал отива.
Дори си мислех за Коледния базар дали да не взема да ушия няколко слинга, но там не проявиха никакъв интерес. А ме досрамя да питам тук дали ще искате да си купите от базара. В други теми от форума, в които се коментират слинговете, мамите, които са използвали и кенгуро, и слинг, казават, че със слинга е много по-удобно - не ги заболява гърба, ако бебчето е вече по- голямо.  

Аз съм си отгледала една хууубава огромна раничка и сега ще си я гледам чак до края на бременността. Дано да не е пак ПАП 3. Преди време я горихме с лазер и беше зачезнала гадината, ама сега от бременността пак се е появила.

# 283
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
poem и suny78 няма от какво да се претеснявате,че не сте купили нищо още. Предният път дяже не бях запланувала да раждам когато се случи и.... всичко се купи за 15 мин от един магазин кошара, гардеробче и дрешки. А колко неща ще ви подарят ще се чудите какво да ги правите. Между другото мисля че всеки трябва да си напраи списък за подаръците които може да очаква от роднини и приятели, защото всеки започва да пита а ти все отговаряш "ами ние си имаме всичко" и така накрая ти подаряват нещо което не ти харесва. Единствено е хубаво да се прецени какво искате като качество и дали тези хора могат да си го позволят. Ние нямахме столче за хранене и казахме на роднини те купиха някакво евтино столче (няма проблем това могат да си позволят) но се оказа че това столче оцеля за месец и после какво не ми се даваха 140лв за столче след като вече е минало време, ех ако знаех че ще имаме второ дете. А ние подарявахме такова столче каквото искахме на кръщелника (и малко ме хвана яд че не си го купихме за нас). Пак се поолях както и да е това е и за паяк или бънжи гащи и т.н.

ssillvvi - честито ти момиченце
Лека нощ от мен да са спокойни шошковците и да спите добре  Hug

# 284
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте  Simple Smile
малко го закъсах и умирам от притеснение, затова ви моля ако някой е по-запознат с проблема ми ще съм много благодарна  ако пише. Става въпрос за следното: във фирмата, в която работя предстоят големи съкращения. Аз съм на срочен договор 6 месеца, но работя вече 8ми месец без да съм подписвала постоянен договор. Притеснява ме това, че на другите колеги, които работят във фирмата преди мен са им дали да подписват постоянен договор с по-висока заплата, а мен ме пропускат.
Идеята ми е дали вие сте уведомили с някаква бележка от личен гинеколог работодателя си, че чакате бебе, защото аз не съм. И ако това може да ме предпази от съкращение какъв точно документ трябва да представя? Доколкото разбрах ще връчват заповедите на 1ви декември - точно предпразнично   Weary

Вземи си още утре бележка от гинеколога, следящ бременността ти, за това, че си бременна и я представи на работодателя (Личен състав или Човешки ресурси - какъвто отдел имате; или пък в деловодството - добре ще е да имаш входящ номер). Това, че си бременна, може да те предпази от съкращение - най-малкото работодателят трябва да иска съгласие от Инспекцията по труда, за да те освободи поради съкращаване в щата (да не говорим, че изобщо няма право да те уволнява, докато си бременна, но това малко работодатели (и юристи, за съжаление) го знаят, тъй като законодателството в България все още е в противоречие с европейското).
По отношение на срочния ти трудов договор - щом си продължила да работиш при досегашните условия вече два месеца допълнително, същият се е превърнал в безсрочен, така че и за това няма защо да се притесняваш.
Естествено, в края на краищата, работодателят ти може и да реши да те уволни, но няма съд, който впоследствие да отсъди в негова полза при тези обстоятелства (неприятно си е разкатаването по съдилища, особено като си бременна, дано не се стигне дотам). Ако все пак се опитат да ти връчат предизвестие, поговори с работодателя - кажи му, че реално ще си в негова тежест (като заплата и осигуровки) само още 3 месеца и половина, след това всички разходи по теб ще се поемат от държавата, ето защо е по-разумно да те остави на спокойствие да си изкараш бременността и майчинството. Ако не се съгласи, кажи му в прав текст, че ще заведеш дело (трудовите дела са безплатни за работниците и служителите - евентуално ще трябва да си платиш само адвокатските хонорари, които обаче после ще бъдат поети от загубилия делото).

Общи условия

Активация на акаунт