ПЛЕТАЧКИ засмени майсторят зимни премени

  • 37 152
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Хайде и аз да се наместя тук!
silvi_ch, страхооооотни плетива! Поздравления!!!  newsm20
Надявам се русенките да свирнат и на мен за плетаческа среща!
А ето и обещаното от мен от предишната тема, за ето този модел http://www.flickr.com/photos/coccoledilana/942252080/in/set-72157603301456183/
Благодарение на Фифи, описанието http://www.knitting-and.com/knitting/patterns/scarves/neckwarmer.htm превърнах в схема - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=297016&pid=8981486
А ето и скромния ми опит да го изпълня - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=297016&pid=8981487
За съжаление нямам много време през седмицата да плета (стига да не си навия на ината).
А се оказа, че нямам подходящ шал за вече студените дни, та от снощи си майсторя съвсем проста и обикновена плетка.
Влезнах в магазинче за прежди вчера и с мъка закупих само 2 вида прежда по 2 "кълбета". Само като си представих реакцията у дома  fight и се отказах от повече покупки  smile3518 . А исках толкова още .....
Най-накрая завърших жилетката за каката, но пък търся подходящи копчета (Rockmama2smile3525)

# 16
  • Мнения: 127
Хайде и аз да се запиша в новата тема! Simple Smile

И аз на свой ред да кажа колко се възхитих на нещата на Силви,просто са невероятни!!!

mama na dili,много хубаво се е получило елечето,и аз преди време си го копнах този модел,ама не съм стигнала до него още.Може ли да кажеш дали е с шевове елечето или се плете отгоре на обръч?И как се правят плетениците-ромбчета в двата края?


Аз сега плета блузка на детето на една приятелка от една много интересна "програмирана"прежда,като съм готова,ще кача снимка.

mamma mia,аз илик,когато е за детска дреха,го правя по следния начин:на мястото,където искам да е илика,свивам две бримки и след тях правя наметка.На обратната страна просто изплитам наметката и така се получава малка дупчица.

# 17
# 18
  • Мнения: 283


Днес е ДЕН НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО!!!
Честит празник, мили момичета!!!  bouquet

Пожелавам ви топлината, любовта, обичта и разбирателството
никога да не напускат семействата ви!!!

# 19
  • Мнения: 354
Искам да благодаря на venividivince за помощта!
Момичета, поздравления за всички, които правят тези страхотни неща!

За ирландското плетене долу-горе се ориентирах, но не знам дали ще имам търпение да се занимавам с такова нещо.

Преди известно време се бях присетила и за мерака ми да се науча на правя Калоферска дантела (или Карловска, не знам точно как секазваше  Embarassed). Някоя от вас запозната ли е с този метод?

# 20
  • Мнения: 283
Пак аз Embarassed
Този път искам да ви покажа шалът, който си изплетох на една кука е


Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 13:07 от Bulechka™

# 21
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
dani t,елечето не се плете отгоре ,а отдолу се започва,а ромбчетата се получават от лицева бримка на която разменяш мястото с бримката до нея,бях си копнала и една снимка от рускините,тя много ми помогна,надявам се да помогне и на теб:

# 22
  • Мнения: 3 550
Булечка, честит празник и на теб! Много семейно щастие желая на всички момичета от "бандата".
ta_4e, благодаря за труда, който си си направила. Така ми е много по-разбираема схемата? А как се прави всъщност? Някаква програма ли използваш. Навремето някой беше пускал тук една, източих я, но така и не я стартирах.
Надето, обърни се на лични към Vache. Тя я владее. Не пише в темата ни. Навремето имаше желаещи да я изучават при нея, но доколкото разбрах проблемът е в инструментариума. Пусни и търсачка с Калоферска дантела и ще излезе темата.
В момента съм в творчески хаос. Имам 100 идеи и не знам от коя да започна.  Thinking

Забравих да поздравя мама на дили, Дидка, пойзън и Булечка за плетивата. ... и да попитам dani_t какво е "програмирана" прежда

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 14:30 от Steisi

# 23
  • Мнения: 425
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПЛЕТАЧКИ!!!
Bulechka™ , искам да те попитам шалът с каква прежда си го плела и кой номер кука? Видях, че май целият е от ниски пълнежи.

# 24
  • Мнения: 1 650
Майчице, момичета, какви красоти, а аз си мислех, че м ога да плета, щото си оплетох един шал английски ластик с ресни.

# 25
  • Мнения: 283
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПЛЕТАЧКИ!!!
Bulechka™ , искам да те попитам шалът с каква прежда си го плела и кой номер кука? Видях, че май целият е от ниски пълнежи.

Преждата е "LANA GOLD", а куката на куката пише 0 2.1 mm
Ами newsm78, ако не това се казва Embarassed "нисък пълнеж", да - целият е така плетен
Но спокойно може да се плете  с по-дебела кука!

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 15:34 от Bulechka™

# 26
  • Мнения: 354
и да попитам dani_t какво е "програмирана" прежда
Благодаря ти за насоките!
От програмирана прежда мисля, че е шалчето на Bulechka™.Т.е. при плетене с определен брой бримки, плетката се шари по някакъв начин от самата прежда. Нарича се още "меланжирана".

# 27
  • Мнения: 14
Steisi, програмата ми се казва Excel  Embarassed
 Laughing  Laughing  Laughing това шегичка
Като ученичка си купувах специално тетрадка на квадратчета за да си нанасям схемите. Сега на компа е по-лесно - направих си табличка и нанасях символи. Това е. Скарана съм с програмите, освен Word и Excel и тези които ползвам в професията. Въобще не съм техническа особа и не се и старая да бъда - просто не ми се удава.
Успех!

# 28
  • Мнения: 498
Прекрасни неща видях! Да не изброявам поименно, че ще пропусна някой.

Аз плета малко и за това не съм показвала отдавна. Ще гледам да се поправя  Embarassed

# 29
  • Мнения: 2 343
И аз да се запиша в темата с отчет:
mama na dili, започнах това http://www.snimka.bg/album.php?album_id=261251&pid=8887207 но сестра ми като разбра, каза да спирам, защото и двете баби (особено мама  Wink) са накупили блузки, перелини, панталони и якета за малката, че вече и трябва гардероб само за детето. Добре, че не бях изплела много и му дръпнах конеца  Laughing
Аз сега се трудя над една блузка за мен, но не знам дали ще я направя както искам. Напредвам и като заприлича на нещо ще покажа.

Общи условия

Активация на акаунт