410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 37 347
  • 627
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
мама САННЯ,
точно защото тези неща се развиват свръхбързо (наясно съм, следя, доколкото ми е възможно, просто защото се интересувам не от сега), е много важно с какъв имидж ще излезе СНБМ.
И не си струва заради неправилно формулирано заглавие да поема повече негативи, отколкото би иначе.

Да, възможни са промени (стига да не го променят смислово, което не би било коректно спрямо подписалите се до момента). Може би ще е удачно да се свържете с администраторите на bg-petition.

# 31
  • Мнения: 2 614
Ина, не се хващай за думите, Саня е абсолютно права, по-добре е да се промени заглавието просто  Peace
И също така, сигурна съм, че всички, които се вълнуват от проблемите на Българските майки, следят последните динамични промени по въпроса и оценяват това, което правите по въпроса.

Въпросът за правилните формулировки обаче остава!  Peace

# 32
  • Мнения: 4 978
Бу, съгласна съм с теб, че има пропуск и той би се отразил в по-малко подписи, ако хората четат само заглавието разбира се.

Също така мисля, че заради подписалите досега не е коректно да се правят промени, дори и да са възможни.
Хипотетично това означава, че може да се промени изцяло текста.
Предпочитам да понесем негатива от недоглеждането, отколкото потенциалните обвинения в спекулации.  Peace

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Cruela, никакви обвинения в спекулации не биха били възможни при просто запазване в базата данни, пък ако щеш и с прости скрийн шотове.

Да, естествено, че е възможно да се промени изцяло текста. Надали е изненада.
Това обаче не значи, че трябва да се остави в този вид, не и ако не искате СНБМ да бъде нарочена за това, че иска да намали майчинството.

# 34
  • Мнения: 4 978
Благодаря за мнението.
Имаме го предвид.  Peace

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Благодаря за мнението.
Имаме го предвид.  Peace
Peace
Надявам се Simple Smile
От всеки 100 човека, които получат този призив, реално ще подпишат вероятно двама-трима, но останалите 97-98 ще запомнят заглавие или общия му смисъл, което не е непременно нужно Simple Smile

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 503
Ина, не се хващай за думите, Саня е абсолютно права, по-добре е да се промени заглавието просто  Peace
И също така, сигурна съм, че всички, които се вълнуват от проблемите на Българските майки, следят последните динамични промени по въпроса и оценяват това, което правите по въпроса.

Въпросът за правилните формулировки обаче остава!  Peace

Чакай, чакай никъде Дори не съм споменала за промяна на заглавието ooooh!
Попитах  ooooh!дали са възможни промени.

точно след три минути ше побеснея ми се струва

# 37
  • Мнения: 2 614

Май доста хора не са наясно, че през последните дни обективната действителност по поставения проблем се развива със скоростта на светлината. СНБМ, като организация, вероятно поема доста негативи от бързи, но необходими действия.

Възможни ли са промени в текста?

Явно неправилно съм изтълкувала това!  Peace

А и заглавието е най-важното нещо, то е визитката, там е кодирано посланието!  Peace


# 38
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 503
Вярно, неправилно тълкуване.

Правда, би могла да сложиш в подписа си друго заглавие. Други наши членове са го направили, въпрос на избор.
Мотайки се из форума .....с голо дупе обаче - не е коректно да си толкова активна по въпроса....

# 39
  • Мнения: 4 978
1270 подписа досега  Hug

Благодаря на всички, които четат и знаят какво подписват!

# 40
  • Мнения: 2 614
Саня, ще ида да се облека, и ще си сложа в подписа каквото преценя, благодаря, че забеляза  Peace
И аз я подписах, но това не променя мнението ми, относно заглавието!
Хайде, лека нощ и успешна седмица и се обувайте, не се мотайте по голи дупета!
Съжалявам за спама, но побеснелите ме предизвикаха!  Peace

# 41
  • Мнения: 4 978
1300 подписа досега  Hug

Благодаря на всички, които четат и знаят какво подписват!


# 42
  • Мнения: 4 181
Бу, по приницип си права, че не е съвсем точно заглавието.
Вината е и моя, защото със законовите постановки в случая основно аз се занимавам и готвя текстове,а мен ме нямаше.

Не виждам обаче нищо заблуждаващо. Едва ли ще се намери и 1 човек на който да му хрумне че СНБМ може да иска намаляване на майчинството от 2 на 1 година.
Всички журналисти, откакто ние раздухваме въпроса от близо месец говорят за 1 година платено майчинство, защото това е заместващия доход на майката.
По отношение на Румъния , там също коментираха за увеличаване на платеното майчинсто на 2 години (ситиуцията беше подобна на нашата, с ъщо имаха майчинство до 2 години, но само кратък период от него беше обвързан с дохода).

И бих искала да зная какво имаш предвид с това, че по този начин СНБМ ще обере повече негативи? Защо според теб СНБМ трябва да обира негативи поради искането си?
Негативи от кого? Ако имаш предвид Масларова съм съгласна  Mr. Green

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Здрасти, Клео Grinning Отдавна не се бяхме виждали с теб! Hug

СНБМ, като организация, вероятно поема доста негативи от бързи, но необходими действия.
Това, което писах за негативите, беше пряк отговор на горния цитат. Смисълът, надявам се, е ясен. Ако така и така поема негативи, защо е нужно да поема повече заради неправилно формулирано заглавие? Негативи по принцип, по-скоро във връзка с долунаписаното.

Аз общо взето съм наясно, че който се зачете в петицията, ще схване за какво иде реч и без подсказване  Laughing Но - който не я зачете, особено ако няма никакво отношение към майчинство, деца - а една голяма част от подписите са и от такива хора, (да не се лъжем, петициите обикалят по Скайп, кю, мейл и пр. и често се подкрепят, защото подкрепяш човека, който ти я е пратил, защото разчиташ на преценката му, а не толкова защото непременно те вълнува какво пише вътре). Тези хора, както и всички, които нямат особено отношение/мнение, и може би няма да сложат подписа си, надали ще зачетат, съответно това, което ще остане в главите им, е заглавието - визитката на цялото нещо.

Такива неща. Не мисля, че е драма някаква, която ще бутне нещо, но определено ми прави впечатление, съответно - го казвам, защото според мен има значение и то не малко.

# 44
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
az se podpisah

Общи условия

Активация на акаунт