Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524

Става с всякакво, само е важното да е тънко и разплескано  Simple Smile - телешко, пилешко, говеждо са ок, поне с тези съм правила. Ако искаш, за да не ти се изсуши, първо го свари в сос и после прехвърли в тавичка, хем ще се стегне месцето и няма да се разпадне плънката. Увий добре и завържи хубаво с дебел конец.

# 16
  • Мнения: 3 988
nana77 и asyalein, мерси!   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 283
Привет на кулинарките Grinning
искам да се опитам да направя нещо като свинско вретено- представям си го като пържолката, вътре с кис. краставички и гъбки и кашкавал завита на руло и печена във фурна.
Въпросът ми е какво месо да купя? Embarassed

С врат ще стане най-добре, не е сухо месото и е сочно. Бях правила, но понеже все нямам време, целия врат му направих една дупка в средата, като внимаваш да не го продупчиш и го пълниш с плънка по желание. Моето вретено беше със синьо сирене, гъби и варен морков. По желание и възможности слагаш каквото имаш Peace

П.П. Сервирай винаги със сос. Може и гарнитура варени или пържени картофи.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 204

Ако искаш, за да не ти се изсуши, първо го свари в сос и 
БЛагодаря за идеята  bouquet, в какъв сос да го сваря.
pepika и на теб благодарности за отговора  bouquet. Утре ще търся какво месо има вратно Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 018
Момичета, къде е изчезнало тестото за пица Верди?

# 20
  • Мнения: 5 001
Момичета, къде е изчезнало тестото за пица Верди?
Заповядай:

500гр. брашно
20гр. мая (1/2 кубче) - не суха!
1ч.ч прясно мляко
2 яйца
8с.л олио

Пече се в предварително загрята фурна!

Пиша ти и сосчето, което препоръчват към тестото. Комбинацията е убиец!!!

Доматен сос за намазване на тестото:

кетчуп, вода, олио, сол, риган, босилек

# 21
  • Мнения: 22 867
Момичета, къде е изчезнало тестото за пица Верди?

Виж ТУК.

# 22
  • Мнения: 287
Търся рецепта за лучник. Praynig
 Купих си праз лук в прекалено голямо количество и след като забърках една лучена манджа ,реших да си направя баница с лук ,но освен баница със сирене и спанак друга не съм правила.Та ,търся съвет или рецепта! Blush
Благодаря ви предварително.  bouquet
*************
Извинявам се- порових и намерих това ,което търсих! Simple Smile Ако някой го вълнува темата ,ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312174.msg8002146;topicseen#msg8002146

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 13:55 от крокодил

# 23
  • Мнения: 4 435
Извинете,обаче се записвам. Blush Blush Blush
Темата ми е много полезна.  bouquet

# 24
  • Мнения: 11 607
Вчера за първи път купих китайско зеле......Казаха ми,че е вкусно....Как обаче може да се използва? EmbarassedНа салата?

# 25
  • Мнения: 27 524
в какъв сос да го сваря.

Виж тази рецепта, става супер, виж и сосчето само за идея  Hug

6 телешки филета (начукани много на тънко)
2 селски наденици или друга едросмляна наденица
4 суп. лъж. настърган кашкавал
3 жълтъка
3 скилидки чесън
1 връзка магданоз
4-5 пилешки дробчета
100гр масло
150мл бяло вино
150мл бульон (телешки, зеленчуков)
6 или 12 тънки, пушени свински гърдички за увиване
300гр гъби
150мл течна сметана
брашно, сол, черен пипер

Начуквате филетата на тънко .

В една купа си разбърквате вътрешността на надениците, ситно нарязаните дробчета, магданоза, жълтъците, кашкавала, чесъна, черния пипер и солта. Размазвате плънката равномерно по филетата. Завивате на руло и отгоре увивате с бекона  . С конец хубаво прихващате рулцето с бекона, за да не се развие после. Овалвате всяко в брашно от всички страни и ги запържвате бързо и за малко от двете страни в половината от маслото. Отделно си запържвате гъбките в другото масло с черен пипер и малко сол. Аз сложих горски печурки, челадинки и манатарки. Става и само с един вид. След това ги изсипвате при вретенцата и сипвате виното. Оставяте отхлупени да врят, докато се изпари почти половината. Прибавяте бульона и намалявате на слаб огън, захлупени да си къкрят около половин час. След това добавяте сметаната  и оставяте още десетина минути. Аз лично сложих повечко течност и соса ми стана много рядък. Запържих малко масло с брашно, добавих един черпак от соса да стане каша и я изсипах в тенджерата и ми се сгъсти, но по-хубаво би било да си остане без тази намеса   Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 018
Момичета, къде е изчезнало тестото за пица Верди?

Виж ТУК.

А същото ли е? Защото си мисля, че онова, което беше в нашия форум имаше повече яйца.

Мама Цоцоланка, аз го правя на салата. Има и една рецепта за Ким чи от asyalein http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210874.msg8678827#msg8678827 

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 16:23 от Бо_

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 86
Вчера за първи път купих китайско зеле......Казаха ми,че е вкусно....Как обаче може да се използва? EmbarassedНа салата?

Много вкусна салата става с настъртани моркови.Пробвай надявам се да ти хареса  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 5 001
Вчера за първи път купих китайско зеле......Казаха ми,че е вкусно....Как обаче може да се използва? EmbarassedНа салата?
Дааам....супер салатка става Crazy
Крехко е много и хрупкаво...

Можеш както са ти казали с настъргани моркови

Можеш и нарязано наситно китайско зеле,краставица,копър, 2-3 скилидки пресован чесън.Залива се с олио(зехтин),оцет,сол на вкус.Може да се поръси със  запечен на сух тиган сусам...(аз лично предпочитам този вариант).

# 29
  • Мнения: 11 607
Хихи...благодаря....значи довечера сме на салата от китайско зеле! Благодаря на всички ви!  bouquet

Бо_  - рецептата на TheNMaster със сигурност е за пица Верди....Откак я намерих тази рецепта, само така правя тестото за пица!

Заповядай:

500гр. брашно
20гр. мая (1/2 кубче) - не суха!
1ч.ч прясно мляко
2 яйца
8с.л олио

Пече се в предварително загрята фурна!

Пиша ти и сосчето, което препоръчват към тестото. Комбинацията е убиец!!!

Доматен сос за намазване на тестото:

кетчуп, вода, олио, сол, риган, босилек

Общи условия

Активация на акаунт