Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 540
  • 493
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 380
Селма  така е  Wink . Няма нищо случайно- вероятно имаш слънчев знак или асцендент в стрелец, или пък засилен 9-ти дом, затова и при теб тенденцията чужбина-чужденци е така подчертана  Hug

Извинявам се ако измествам темата  Blush
A дори и да изместваш темата ми стана интересно.
Аз тази година за първи път излязох в чужбина....нямате си на идея колко ужасно се почувствах, а бях на почивка....
В Гърция ходихме с едни приятели...но ми беше адски нервно и не се чувствах на мястото си....нито въздуха ми харесваше, нито водата, а да не говорим за храната...
Не мога да живея извън БГ, въпреки, че обичам да пътувам....
Това има ли нещо общо с асцедента ми.....аз съм зодия Овен към Телец (на 19.04) а асцедентът ми е Козирог.

# 406
  • Мнения: 2 185
Сладкишче, съвсем ще изместя темата, затова не мога да ти отговоря подробно. Гледа се цялата карта има много фактори, не са само слънчевия знак и асцендентът. Големите родолюбци и хората, които се чувстват зле далеч от дома са със засилен 4-ти дом  Peace .

Нека да не изместваме темата  Grinning

# 407
  • Мнения: 3 988
Някак пътуванията променят човека и той става по-гъвкав,по-интересен.....

Абсолютно!!! Обогатяват го в много отношения.  Peace

 Момичета,след като не ядете месо,носите ли кожени обувки,дрехи,чанти? Rolling Eyes

Селма, аз не. Нито мъжът ми. С обувките имаме най-голям проблем, но се справяме.

sladkish4e, вече има много хубави алтернативи на изкуствената кожа, които не "умирисват краката". Simple Smile

# 408
  • Мнения: 2 185
Аз не харесвам кожени изделия- дрехи, чанти и аксесоари  Naughty . Харесвам по-арт неща, кожата ми идва тежкарска .

# 409
  • Мнения: 7 001
Много пъти съм излизала в чужбина.
Само във Франция ми е зле.
Но то е от храната. Няма такива гадости, значи! Какво я превъзнасят тая кухня, не знам.
Само като се сетя за тортата с тиквички  Crazy
Карала съм по 2 седмици на мляко със ...как се казваше тва...cereales? И ударения нямам  Laughing
Та на това и ябълки карах.
Но пък иначе само в Истанбул съм била за по-дълго Thinking
В другите държави все набързо - по един уикенд, сигурно не е имало време да ми се скофти.
Истанбул си беше готино - храната е като българската, времето е като българското...
Само дето говорят чужд език. Laughing

Дамски чанти не нося, аз. Нося раници или някакви такива по-големи чанти. За това ми е по-лесно да намирам платнени.
Обувките ми обикновено са кецове/маратонки за лятото и пролетта, там също лесно минавам.
Виж зимни ботушки е по-трудно Close Сегашните са изкуствени, обаче не знам пухчето отвътре какво е newsm78
Опитвам се да не ползвам кожени продукти много преди да спра месото. Не че има логика, като се замисли човек.

# 410
  • Мнения: 1 380

Не съм намирала тук в БГ, хубави алтернативи на изкуствена кожа, било дрехи или обувки.
Винаги, когато съм купувала еко кожа съм съжалявала....
Ето последно си купих от Велико Търново лятото едно якенце от еко кожа...за месец, няма и толкова и се прокъса.....едно подобно изхвърлих тази пролет....
За една година 2 якета от еко кожа, които се скапват много бързо.За сравнение имам от ест.кожа от 2003 година и още е годно за носене.....
А чанта купих пак еко кожа...и тя не става вече...на 2 месеца е.....
А на Коледа месо ядете ли? Ние ще сме на гости на свеки. Тя знае, че не съм "месарка"(както  се изразява), но няма начин да готви безмесно ястие само за мен....и аз трябва да ям само кисело зеле или царска туршия...а и двете не обичам.....
Какво правите в такива ситуации?

# 411
  • Мнения: 7 001
На мен ще ми е първата Коледа без месо.
Предупредила съм майка ми, че няма да ям, тая година ще сме у тях, тя няма да ми направи проблем.
На Нова година ще сме на купон у кума ми. Той не е женен, май аз ще съм главната жена Thinking
Имам дълбоки съмнения, че на мен ще се падне главната чест с приготвянето на някаква храна.
Та на тях ще им направя нещо там, сигурно скара  Rolling Eyes Аз ще ям някаква салата и баница, сигурно.
Тъй като ще сме там за по-дълго и ще сме у свекърва ми, с нея не знам как ще се преборя, хич не ми се обяснява. Laughing
Но тя поне прави много салати и аз обикновено се наяждам с тях, от основното все малко ям. Така че и това ще мине лесно, надявам се.

Въобще не ми се обяснява с хората как, защо, какво.
Ей сега на Коледното парти на фирмата, направо се учудих, че имаше краставици и моркови.
Хората ядат Джак Даниелс и луканка, аз пия вода и ям моркови.  Laughing
Добре, че имам още 2 колежки вегетарианки, които хапваха по някой морков.
Но те си пиха алкохол и не изглеждаха толкова странни.
А аз никога не пия алкохол, не от някакви здравословни съображения, просто никога не са ме учили, никога не ми е било нещо желано.

# 412
  • Мнения: 7 914
sladkish4e
 еко кожите са най скъпи и са качествени, поне тук Peace... явно палтенцето е минало покрай еко-то Rolling Eyes

една приятелка, в началото на запознанството ни, ни беше поканила на гости и не беше разбрала,ч е съм веги и съответно беше приготвила месо... при което аз не ядох, задоволих се с гарнитурата Flutter - може да е неучтиво, но по принцип се пита, а в нашия случай беше недоразумение... всеки трябва да се съобразява с личния избор на другия, личното пространство и тн... Peace

# 413
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Но то е от храната. Няма такива гадости, значи! Какво я превъзнасят тая кухня, не знам.

не мрънкай, в Германия е по-зле.
мазно, безвкусно и сварено до каша Sick
няма да ти обяснявам свеки какво готви Mr. Green

това за аюрведата и прясната храна ми е убягнало newsm78
то и аз държа на прясно приготвената храна  Peace

да попитам: купих на мъжа ми яюрведическа смеска подправки за неговата доша, но нямаше за моята.
аз съм вата, той е пита.
та тази подправка намалявала пита-дошата. означава ли това, че засилва вата? newsm78
някой да знае?

от кожа нося само обувки.
не мога да нося други, краката ми премръзват.
купувам си рядко и си ги пазя Rolling Eyes

# 414
  • Мнения: 7 001
В Германия бях само за 1 уикенд.
Всъщност, простете, зле съм с географията - Залцбург в Германия ли е или Австрия?
Не съм яла там, само сандвичи  Grinning Валеше ужасно и нищо не видях от града  Confused
Някой ден ще ида пак.

Как да определя коя доша съм? Правила съм го, обаче не помня.
Пак бях излязла нещо смесено, май.

# 415
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Австрия, близо до границата с Германия.

има въпросник, по него се определя дошата.
повечето са смесени , малко са хората само  от 1 доша...

# 416
  • Мнения: 7 001
Намерих въпросника.
9 точки на Вата и 7 на Питта.
Ще взема да прочета и за това хранене.
Накрая ще си запиша всичко и ще изготвя някакво мое. Thinking

# 417
  • Мнения: 2 185
Дайте насам въпросника  Praynig

Ео, защо така зле ти се отрази Франция. Аз се чувствах прекрасно там, макар всеки път да имах огромни проблеми  Confused . Иска ми се един ден да се преместим там да живеем, по-специално Югоизточна Франция  Crazy

Храната им е малко странна наистина, най-вече, че ядат само сладко на закуска. Месото го предпочитат почти сурово  Sick . Но като цяло кухнята им е страхотна  Peace

# 418
  • Мнения: 1 404
та тази подправка намалявала пита-дошата. означава ли това, че засилва вата? newsm78
някой да знае?

Не,няма такава зависимост.А ти чиста вата ли си?Има значение и сезона-например аз съм вата-пита,но през зимата гледам да компенсирам повече пита.Някой да знае откъде в България могат да се намерят такива комбинирани подправки за всяка от дошите?
Gorещо ви препоръчвам книгата на Дийпак Чопра-Съвършеното здраве-там е обяснено всичко много достъпно за хранене и изобщо ежедневие според дошите Peace

# 419
  • Мнения: 620
Момичета, знаете ли  къде в България може да си направи човек Kirlian Photography. Виждала съм снимки на хора с чисти чувства и мисли, вегетарианци и на хора с лоши мисли, психовапири и т.н. разликата е несравнима. Питам за София по-конкретно, защото разбрах за Американския университет в Благоевград но не е сигурно, че там има.

Общи условия

Активация на акаунт