Гоблени-35

  • 38 978
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
Момичета, аз редовно чета форума и съм се включвала няколко пъти като гост, сега пак  smile3539, за да споделя как се запалих по гоблените. Преди 8 г. незнайно как ми хрумна да шия гоблен. Майка ми помогна в избора: http://picasaweb.google.com/dmnedeva/Gobleni?authkey=ifpbIlxaJE0 … 44756647719327666. Мисля, че беше 1:4, а конците въобще не зная какви са били  Laughing Тогава една приятелка на майка ми показа как се шие, но загубих интерес. След 3г. някъде работех едно лято в един магазин, в който не влизаха много хора и пак не зная как се сетих за гоблена. Бях забравила разясненията на майкината приятелка и реших сама да го измисля. Взе, че се получи  Blush После си взех 2, 3 и така вече около 6 г. с малки прекъсвания  Hug
Приятно занимание с любимото хоби  Hug

# 16
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
spinki това което шиеш не е ли една от негърките в цял ръст на Ланарте, че и аз съм им хвърлила око  Wink
Да от тях е. Ситничка е панамата, но е мека и много лесно се шие.

# 17
  • София
  • Мнения: 9 850
А с гергеф по-лесно ли ти е? Питам, защото аз си мислех, че ще ми е по-лесно, поне на средни гобленчета, ама нещо, като стигна до средата на гергефа с бодовете и ми е много неудобно... Simple Smile

# 18
  • Мнения: 171
А такаааа! Я и аз да се доредя до ....втората страничка Rolling Eyes....и да покажа "малко цвят" в темата hahaha....
Тakова ръстомерче  ших и за племенничките си ,за новата година,но понеже много ми харесва,та го направих и за сина си,за рождения му ден (все пак 4-годишнина си е  за ознаменуване Joy)....разбира се ,попромених малко оригиналната схема (ако някой забележи Blush),по "технически" причини (петна от доматен сос Sick),ама мисля,че се справих страхотно hahaha....и стана даже много хубаво (циганката,дето ме хвали е в почивен ден Laughing)....
Завърших и единия Дименшън "Коте в макове"....обаче ми се видя,че е много бледа щампата,та си го дорисувах с маслени бои....малко не ги докарах на цвят очите,моите станаха сини,а по оригинал трябва да са леко виолетови,ама пък се получи доста по-контрастно от преди....(ето оригинала).... (и близък план)....
Почнах да шия и няколко миниатюрки (това са само две от тях) ,за подаръци....ама не съм решила още дали ще са картички или в рамчици....
Сега ще се върна да ви прочета и пак ще се включа с коментари Joy newsm51

# 19
  • sf
  • Мнения: 10 149
аз пък като си получа подаръка, ще си го сложа под елхата неотворен и ще си го видя чак на Коледа . Настоявам и моята жертва така да направи  Mr. Green

Може ли някой да покаже как става кръстатия бод на обратната страна на панамата?
благодаря  bouquet
ами аз мога да кажа как изглежда при мен. зависи как шия, защото не спазвам едни и същи посоки. Понякога отзаде на чертички, анай -често е мешавица от конци и посоки и т.н. Ама според мен няма кой знае какво значение.

# 20
  • Мнения: 3 622
аз пък като си получа подаръка, ще си го сложа под елхата неотворен и ще си го видя чак на Коледа . Настоявам и моята жертва така да направи  Mr. Green

Аз лично не бих устояла до Коледа  Wink

# 21
  • Мнения: 2 116
Хайде и аз тук!  Flutter

pyypi и моя първия е този!  Wink Ето го тук!   Peace


Момичета, и да ви питам във връзка с доставката:
в моя пакет имаше едни кончета (конци), увити в листчета- 3 сиви конеца. Не виждам да имат връзка с моите гоблени, вие да имате някаква идея newsm78

Имам.......... Embarassed Embarassed Embarassed Бяха за Александра! ooooh! Явно в бързината съм ги сложила в твоя плик вместо в нейния.......... Crazy

Браво и на другите момичета показали творенията си!   bouquet

И аз като Дъмпера Коледата ми идва в повече и съм залегнала ПАК над чаршафа!  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3
Момичета кога успяхте без да се усетя да се прехвърлите в новата темичка и да сте вече на втора страничка   Simple Smile Толкова ми е интересно да ви чета.А мислех че само моите първи опити са били трагични.Много се смях на откровенията на  pyypi ,където си мислела,че грешката е тяхна  Laughing
Tasha-нямам думи...просто като видях фара и казах УАУ.Става като картина.Чудно е   Heart Eyes

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Шият се само камбанките в средата, това отстрани е рамчица, рисувана. Имам си и стъкло в комплекта и кукички за закачване. Като си го ушия ще ми стане една чудна, готова и рамкирана коледна картинка  Hug

Щастлива съм предколедно, нещо ми действа преждевременно...може би заради подаръка, който получих   bouquet

# 24
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
А с гергеф по-лесно ли ти е? Питам, защото аз си мислех, че ще ми е по-лесно, поне на средни гобленчета, ама нещо, като стигна до средата на гергефа с бодовете и ми е много неудобно... Simple Smile
Аз от скоро ползвам гергеф и в началото ми беше терсене, но после свикнах. Зависи как шиеш - дали бодеш във сяка дупка или както при гобленовия бод, се опитваш едновременно да вкараш в 2 дупки за по-бързо.

# 25
  • Мнения: 3 622
Tasha-нямам думи...просто като видях фара и казах УАУ.Става като картина.Чудно е   Heart Eyes

Благодаря ти  Hug
Но имам още толкова мнооооооого докато го завърша, а от последната поръчка ме чакат четири гобленчета на Димейшънс, а  нямам търпение да ги започвам

# 26
  • Мнения: 242
Здравейте,
Аз не пиша при вас, но често си ви чета и се радвам на красотите Ви. Преди време търсих една схема и при вас успях да я намеря. Та вече гоблена е ушит и аз съм се приготвила за следващият, но... пак проблем. Гоблена, които реших да започна са едни слънчогледи на черна панама - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=311989&pid=9077759. Та въпросът ми е с какъв бод да ги започна - кръстат или гобленов 1:4? Благодаря предварително за помоща.

# 27
  • Мнения: 3
здравейте момичета, за съжаление нямам в момента какво да покажа, защото още си шия Доритата, но искам да кажа как се "зарибих" по гоблените: Майка ми шие - та от нея. Баща ми пътуваше преди години и й носеше още в соц. времената оригинални гоблени на Вилер, аз бях малка тогава, но явно съм се запалила, защото почнах от ученичка. Първите ми бяха тигърче и лъвче на кръстчета.
Лошото при мене е, че желанието ми е мнооого по-голямо от времето с което разполагам. Шия вечер и в неделя, когато малкия ми син спи.
Много от познатите ми мислят, че хобито ми е старовремско, те никога не биха си закачили гоблен на стената и т.н.
Но .............аз знам, че шиенето учи на търпение, благородство и в крайна сметка се раждат красиви творения!
Поздрави на всички!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 238

Момичета, и да ви питам във връзка с доставката:
в моя пакет имаше едни кончета (конци), увити в листчета- 3 сиви конеца. Не виждам да имат връзка с моите гоблени, вие да имате някаква идея newsm78

Имам.......... Embarassed Embarassed Embarassed Бяха за Александра! ooooh! Явно в бързината съм ги сложила в твоя плик вместо в нейния.......... Crazy
Няма нищо  Grinning Аз между другото ги свърших, довечера ще ги снимам. Сега подхванах лигавничето, бързо върви, и след това трябва да направя 3бр. коледни картички, дето още не съм измислила кои точно ще са.

# 29
  • Мнения: 316
Alexandra като довършиш лигавничето моля те да го покажеш, чудя се дали да поръчам сега на Дъмпи и аз и още нещо бебешко мисля, че ти ши - одеалце, ако е готово може ли да го покажеш и него.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт