АПРИЛчето ритничета раздава, на мама чак сърцето разтуптява!

  • 14 327
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 343
Здравейте,
Темата како винаги е невероятна и изпълнена с много оптимизъм и добро настроение, естествено с благодарности на Жабче.
Относно килограмите съм 2.5-3 кг отгоре.
Витамини не пия никакви, основно си ги набавям от плодовете, които все още са останали на пазара, и въпреки че не пия Матерна и главичката на бебчо също изпреварва с около седмица.
Dream_Wish направо съм запленена от покупките ти и въпреки, че все още не съм купувала нищо за бебето, сега ме е обзел някакъв ентусиазъм за почивните дни да купя това-онова.
Madlena много отрано си украсила елхата, но що не.
qnika радвам се, че се чувстваш по-добре и вече си сред нас.
Хайде лек ден, че навън нещо доста застудя.


# 31
  • Мнения: 581
 smile3504 И аз се включвам тука в списъка на чакащите- 20 април 2009г.

# 32
  • Мнения: 65
Здравейте!
Желая бързо оздравяване на болните бремелки.
Аз за сега съм си добре, но това е може би от факта, че съм в болничен вече втори месец и нямам контакт с много хора. Дано само милото не донесе някой вирус в къщи.  Praynig
За витамините питах в началото лекуващият ме гинеколог още като установи бременността, и той ми каза, че е против всякакви витамини. Най-добре е според него да си набявам всички витамини от плодовете и от зеленчуците. Иначе ходя на ЖК по ЗК при една гинеколожка, която до сега също нищо не ми е предписала. Очаквам единствено да ми предпише желязо, ако според последните изследвания ми е спаднал хемоглобина.
От както забременях най-много обичам плодовете и не минава ден без 2-3 плода. Много ми се услаждат мандарините, портокалите, бананите. Присъединявам се към клуба на мандаринките  Simple Smile
Забравих да отбележа за протокола, че скоро ще стана на 29г и на толкова и ще родя, живот и здраве.
За  baby_neutral нищо още не съм купувала. Мисля да го сторя в края на януари, а може би и февруари. Не се решавам още на нищо, освен че съм си подготвила списък с предполагаеми цени, заради малко суеверие и заради ограниченото място в дома ни. През февруари ще освежим стаята и тогава може би ще започна с покупките, че иначе няма къде да дяна нашите неща, та камо ли на бебка.
С удоволствие ще разгледам това, което вие сте поместили в албумчето.
Лека седмица на работещите и ползотворна почивка на почиващите.

# 33
  • Мнения: 12
здравейте на всички мами , жабче страхотна е темата   bouquet
аз да ви се похваля , сега се връщам от преглед , малкото ми момченце си беше хванало пишлето , много се смях,  Party иначе съм малко притеснена за килцата ми и фигурата ми  Rolling Eyes качила съм вече 12 кг , абе моля се да се роди живо и здраво бебче , лек и усмихнат ден !

# 34
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Като ви чета и осъзнавам че май аз съм най негативно настроената за всичко тук  Sad за което много се извинявам и ще гледам да си спестявам такива коментари повече  Grinning
Моето слънчице вече е на оздравяване, но ще трябва да си остане още няколко дни у дома. Той ще е в яслата до края на декември и после до април ще трябва да се гледаме в къщи защото няма да имаме детска градина.
Другата седмица смятам да украсим и ние елхата за да мога да удължа удоволствието на децата. То това и е най хубавото на коледата детските усмивки  Grinning
За витамините и моят доктор каза че не е нужно. Каза ми разнообразна храна с препоръки към черния дроб който бил богат на еди какво си  Embarassed
Колкото и да разглеждам дрешките имам толкова много и мисля че даже няма да се наложи да купувам нищо допълнително. А така ми се купува нещо новичко за новото човече, но ще видим
Нашата кака си е поръчала от дядо коледа бременно барби и резерва за електрическа четка за зъби а бъдещият батко самолет и ел.четка за зъби. Дядо си шие костюм на дядо Коледа така че и такъв ще имаме  Grinning
Аз съм +5 кг сега а предната бременност бях общо около 10 или 12 не помня така че ми се струва че и аз ще вляза в отбора на елегантните слончета  Joy
Лек ден на всички аз отивам да спретна обяда  Hug

# 35
  • Враца
  • Мнения: 2 297
здравейте и от мен в новата темичка!
жабче, мнго сладки картинки си качила, но коремчето с коледните топки най-отгоре ме разби  hahaha
моля те само да ме включиш и мен най-накрая в списъчето, термина на 19-ти, а за пола ще се разберем по-натам  Laughing
jereni, шоколина много точно ти е обяснила за законовата закрила на бременните, само да ти кажа, че в момента договорът ти вече е безсрочен, защото според КТ
Превръщане на срочния трудов договор в договор за неопределено време
 
Чл. 69. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Трудовият договор, сключен за определен срок, се превръща в договор за неопределено време, ако работникът или служителят продължи да работи след изтичане на уговорения срок 5 или повече работни дни без писмено възражение от страна на работодателя и длъжността е свободна.

Само си мисля, че ти не си на срочен договор, а на договор със срок за изпитване /на тази мисъл ме наведоха думите ти, че във фирмата има доста хора назначени на такъв дог, а той не е много често срещан/ . доре да е така, и в тази хипотеза пак вече си на безсрочен дог. сигурно не те викат да подписваш за да не те занимават с формалности. по принцип такъв дог, ако няма промяно в условията за мен няма нужда да се преподписва, т.к. той се продължава автоматично. може другите служители да ги викат за да им увеличат заплатите, което е широко разпространено след изтичане на изпитателен срок, но дори да е така, това да не те разстройва. според мен работата ти е желязна и не трябва да се притесняваш.
относно съвета да носиш документ за бременност- според мен не е необхадимо, а колкото до входящия номер- ми той шефа може да изманипулира нещата, за кво да му даваш нещо с вх. номер, като това нищо не значи?
един разговор и толкоз.
според мен ясто за притеснение НЯМА, но ти си познваш фирмата най-добре, и ако те викат да подписваш нещо- не подписваш. как ще те накарат? - НИКАК...

мамасита бандида, аз аз по принип не ям месо. не пиша че съм вегeтарианка, защото ям по няколко хапки пиле 1-2 пъти в месеца, но  преди месец леля като ми прави изследванията каза че хемоглобина ми е супер. преди дни като ми прилоша я попитах да не би да е от нисък хемоглобин, но тя ми каза че тия стойности не се променят толкова бързо. явно полагащите се три пъти замерване по каса са реалистични, пледполагам в малинов се презастраховат, като се има предвид с колко рискови мамчета работят...

за витамините- аз си взех про-матери. като съдържание са може би почти същите като матерна, но са по-евтини. аз правя варианта- плюскам плодове и зеленчуци а за всеки случай пия половин доза витамин- вместо по 2, по 1 на ден... и аз съм чувала за бебетата че главата им расте, а пък мисля че  иапетита ни се покачва от витамини...

и мен започна да ме мъчи лезсъние, а най-лошото е че с мъжлето спим на единично легло и като се въртя му преча много... а той работи по 15 часа на ден и ми е много кофти че става така. дано скоро да стане да се преместим нашироко и да спим на голямото легълце, че вече шкембето ми заема бая място...

стига сте се притеснявали за тия кг., да се родят бебетата, а после срещите ни няма да са по пицариите... сега ни е паднало!!! Joy Joy

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 12:31 от petjoff

# 36
  • Мнения: 5
Здравейте тумбачета!

Аз също пия Матерна  вече 1,5 месец и мисля, че ми е добре нямам оплаквания, а бебето си отговаря с една седмица по-голямо и преди да пия тея витамини

за килцата мисля, че съм добре бях 63 сега съм 66,5, а си хапвам точно на 3 часа като бебетата дано да не качвам ,но и да кача те не ми личат защото съм 180 висока

за бебока още абсолютно нищо не съм взела , но чакам да видя какво се крие между краченцата,знаете ли доки какво ми каза на 17 ноември на жк, крачето от ябълката до коляното е дълго 2см ако има пишка колко ли трябва да е голяма тя поне1-2мм  скъсахме се да се смеем но се надявам на 6 дек на фм на 4д вече да се види дано всичко си му е добре

Снощи моя син целия беше обринът ,а обрива много прилича на скарлатина но няма температура а и доки е в командировка малко съм притеснена но днес ще го видя и ще го заведа при замесника и дано да е от друго тоя обрив и да нее заразен

За сега лек и спокоен ден и от мен, придружен с нежни юмручета и ритничета  Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 110
Здравейте момичета   bouquet
Поздрав на Жабче за хубавата тема и молба да ми сложиш stork-boy. Вчера срамежливко най- на края размаха атрибут та го видяхме какво ще е  Heart EyesТате имаше рожден ден и остана много доволен. Иначе бебо е добре расте и плува на воля. На  02.12 съм на ФМ и тогава ще видим какво ще ни каже док ЖЗ дано всичко е наред.
На болните мъничета пожелавам скорошно оздравяване, а на мамите с неразположение бързо да премине.

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте, мами!порових малко в нета да видя някои упражнения за бременни, защото при тази липса на движение усещам как цялата се схващам.Отрих този сайт http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm    с много лесни и леки упражнения -йога.
Аз имам проблеми с гърба ( по -точно  сколиоза) и всяка сутрин правя упражнения по съвет на кинезотерапевт.Та сега като съм бременна бях малко притеснена дали мойте упражнения са подходящи и с голяма изненада гледам че това са 3а, 3Б и 6 от ВТОРА СЕРИЯ в този сайт. Искам да ви кажа че това прави чудеса за гърба.Важно е да се прави сутрин, веднага след ставане от леглото, докато гръбнака още не е натоварен.И е супер лесно и приятно!

# 39
  • Мнения: 44
Леле колко е хубаво да си останеш вкъщи! Мислех да се заема със  newsm75 newsm79 wash  1ironing но...за първи път от много време ми се случва да почивам и сега ми е такова едно размазващо...а и усещах, че съм на ръба на възможностите си. Tired

Поздравления- темата е красива и много зареждаща с приятни емоции и настроение.
 newsm51
За Витамините   newsm55 старая се да си ги набавям с храната, един път седмично взимам по 1-2 „Зелена енергия” на АкваСорс (хранителна добавка)
За таткото    tiptoe не сме го обсъждали, но ми се струва, че нещо хич няма желание да присъства- дали защото е малко избухлив, а с неговите габарити си е опасен или заради нещо друго- незнам....Неискам да го притискам и макар,че ще ми е първо раждане, а в болница не съм била никога и ще ми е много по-спокойно да е до мен...ще го оставя сам да реши...
За кг   goodscale както и предишния път писах- аз съм доволна - за сега съм +4. После ще ги мисля...  newsm39 jump
Все още нямам проблеми със съня, но ставите и кокалите започват да се обаждат.
Сега е време за специалните упражнения (благодаря за линка).
За годините- скоро навърших 31- на толкова ще бъда и през април...
За покупките  newsm71- коства ми невероятно усилие да се овладея и да не хукна да харча, да харча....но ще устискам още малко- надявам се до февруари...а само колко много неща съм харесала....   knit някои неща (например спални комплекти) мисля да направя сама- смея да твърдя, че с машината се справям добре needle , а иначе съм се спряла на този магазин http://www.zabebeto.com/

Желая ви само положителни емоции, а появилите се трудности да отминават колкото е възможно по-леко и без последствия...

# 40
  • Мнения: 4 362

Искам да подсетя мамчетата от Бургас за срещата, която ще си направим декември, темата ми е в подписа, ако имате желание, заповядайте, колкото повече се съберем, по весело ще стане  Hug

Аз се присъединявам и моля ,ако искате да се видим в Бургас на среща,пишете в темата  Rolling Eyes

А на теб честито ти момиченце  Hug Heart Eyes

Витамини-не пия,само ги хапвам  Mr. Green ,тоест наблягам на плодовете

Още веднъж мерси голямо на ЖАБчЕ   bouquet


chockolina,аз съм със +4  Tired ,но се надявам да балансирам нещата ,поне до +10 да стана,че иначе лошо  Tired

tai, Heart Eyes липсваш ми,много ти се радвам,че ще си сама в офиса,няма кой да ти се пречка  Grinning И аз не съм започнала с крупните покупки,сега правехме и ремонт на колата,изхвърчаха 300 лв за части и наполовина толкова за майстора  Tired ,а и ремонта ми гълта толкова много средства  ooooh! ...Най вероятно след Нова година ,към февруари,ще гледам да купя всичко...

sunny_777,не си само ти и аз от време на време съм с леко гадно настроение,станала съм и по мълчалива напоследък  Tired

Ох, с тези скарлатини и др. болести ме изплашихте,да взема да си я гледам докато се роди бебето се чудя  Rolling Eyes,че не знам какво ще стане като я пусна януари на градина  Tired

За слинг ,мисля да си взема това ПО принцип е само 8.5 кг  Rolling Eyes

Аз искам да питам-харесва ли ви тази количка?
Питам защото с половинката сме в спор  Blush ЕТо още снимки и едно клипче
http://i6.ebayimg.com/08/i/001/13/5a/9af1_12.JPG
http://i3.ebayimg.com/08/i/001/0c/21/af38_1.JPG
http://i10.ebayimg.com/04/i/001/13/5a/9d09_12.JPG
http://i13.ebayimg.com/03/i/001/13/5a/92ed_12.JPG


До скоро  Grinning

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 14:08 от Дея`

# 41
  • Мнения: 309
Здраейте и то мен, мили мами! Hug
Аз също вече съм си вкъщи от днес, ще поработя няколко дни от вкъщи, а после се залавям с дипломната!
Мен също ужасно ме мързи, гледам всички сериали по ТВ, и само ме местя от спалнята в хола!Сама съм вкъщи през деня и няма кой да ми се кара, че бездействам!Лошото е, че трябва да се стегна наистина, че времето си минава.... Crossing Arms
Да ви се похваля, бебка започна много да ритка, милото ми зайче Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, обаче таткото все още не може да я усети с ръка, само я слуша като се допре до корема ми!
Много ми се иска и аз да хукана по магазините, да накупя коледни неща и подаръци!Лошото е обаче, че сега не знам точно каква ще ми бъде отпуската- платена или не, ще имам ли бонуси за празниците, няма ли, а и мъжа ми също ще излиза в отпуска от 5-ти, за да си направим дипломите най-накрая, и не знам с какви парички ще разполагаме, та засега се въздържам от харчове!
Аз продължавам да спя лошо, изобщо много неспокойно спя, блеще се с часове през ноща, абе много е кофти!
Аз също сега не пия никакви витамини, преди пиех в началото, когато не ядях и повръщах, бяха ми изписали О' мами, и бях доволна, но засега нямам нужда според мен, т.к. хапвам доста плодове, и ме е страх, че ще ми се отвори още по-голям апетит!
Утре ще ходя на консултация в поликлиниката, стискайте ми палци да не съм качила много кг!!!
Слънчев ден от мен засега! Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 541

Мен също ужасно ме мързи, гледам всички сериали по ТВ, и само ме местя от спалнята в хола!Сама съм вкъщи през деня и няма кой да ми се кара, че бездействам!Лошото е, че трябва да се стегна наистина, че времето си минава.... Crossing Arms
то и аз съм така с изключение на това че нямаме тв но все намирам с какво да се занимавам,а най-трудните ми 2 изпита предстоят!то за мен няма значение с колко ще ги взема(макар че ми е хубаво да имам високи оценки)важното е да не ходя на поправителен че те са януари,а не ми е ясно как от русе ще се замъкна до варна през зимата в 7 месец особено с тези контракции #Crazy та сега ви оставям да ходя да уча че 22 теми за 2 дена не е малко Rolling Eyes
лек ден ви желая Hug

# 43
  • Мнения: 847
djreni, по повод съвета в поста след моя, да ти кажа - и да не подпишеш, пак могат да ти връчат заповедта при условията на отказ, просто са им необходими двама свидетели, които да удостоверят отказа ти. Така че това не променя много нещата - според мен по-добре е на самата заповед да напишеш, че не си съгласна, защото си бременна и подлежиш на защита, съгласно чл. 333 от КТ, а до момента на връчването съгласие на Инспекцията по труда не е получено.  Peace
djreni, всичко е много правилно, исках само да допълня, че ако в крайна сметка работодателят ти е крайно неразбран и не искаш да рискуваш по никакъв начин, винаги можеш да излезеш болнични, докато излезеш в майчинство. Тогава няма как да те уволнят,а никой лекар няма да ти откаже издаването на болничен.

# 44
  • Мнения: 194

 Привет априлски коремчета!

 Жабче чудна предколедна темичка, благодаря ти за розовото щъркелче.  bouquet

 Вчера писах писах , но все не успявах да публикувам поста Rolling Eyes Нещо нет-а ни го нямаше.

 За витамините, с Алекс си пиех Матерна, качих 14кг. С тази бременност пия Пренатал и намирам разлика, не се чувствам напомпана. Пия ги защото от варицелата хемоглобина ми беше доста паднал.

Дея, количката ми е малко странна заради конструкцията инъче изглежда лека и маневрена.
 Много ми се иска да намина на бургаската среща, обаче тогава няма да съм в Бургас. Tired

 За бебчо съм си купила само едно бодинце, в деня в който разбрах, че в класа на Александър няма скарлатина. Миналата седмица се бях подлудила от притеснение. Една майка казала,че синът и е болен, но не се обадила да потвърди диагнозата от лекар и аз прозвъних всички познати доктори за консултация.
 Дори пуснах веднага гърлен секрет на Алекс за да разбера дали има бактерии. Та, преди да излезат резултатите помолих учителя да ми даде телефона на майката на детето, и тя най-спокойно ми обясни, че съседи-разбирачи и казали, че синът и е със скарлатина, а на другия ден когато личната лекарка отхвърлила тази диагноза забравила да се обади на класния.  Tired
  И тогава за да се посъвзема малко от притеснението, купих едно сладко боди.
  Мисля след Нова година да се завъртя по бебешките магазини. Ремонта ни е до средата и паричките летят  Crazy Whistling

 Алекс се хвали на всички, че мама има бебка в коремата hahaha  Предполагам, че няма да ревнува докато бебчето е още мъничко и е в креватчето, но щом проходи живот и здраве не зная как ще се разбираме.

 Срам не срам да си кажа, че съм с +9кг до сега  Blush но пък се чувствам по-добре от колкото преди 8години с първата бременност. А тогава и кръвно вдигах, да не се отплесвам повече, че стана дълго.
 
 Приятен следобед и вечер на всички!  bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт