АПРИЛчето ритничета раздава, на мама чак сърцето разтуптява!

  • 14 340
  • 289
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 36
Здравейте, на всички  Hug!!!
Да споделя с вас по въпроса за мързела... Аз не работя вече повече от месец. До скоро стягах сватба и това кажи -речи компенсираше. Но откакто и с това се свърши... честно казано се чувствам ужасно. Бездействието ме унищожава  Tired.  Да, чистя, пера...домакинствам всеки ден...но това не ме удовлетворява, не съм свикнала така. А исках да спирам да работя...то няма угодия  Blush.  Дамите, които не са на работа чувстват ли се така...?
Темата е страхотна, както винаги. Поздравления, Жабче    bouquet!!!

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 15:44 от Little-Big Girl

# 46
  • Мнения: 3 211
Дея, количката изглежда много маневрена и лека. Но можеш ли да я видиш някъде на живо или ще си я поръчаш на сляпо?
Скарлатината не е опасна за бременни. Само дето много понижава имунитета и по традиционната медицина се лекува с АБ. Аз Габи я лекувах с хомеопатия.
Мария, защо не си вземеш нещо по-качествено за подсилване на имунитета след варицелата? Например на Аквасорс, доста по-скъпо е, но са много хубаби добавки. Аз съм много доволна за мен и за дъщеря ми.
Момичета, какво мислите за името Бела, дъщерите ни да са Бела и Габриела? Аз май се отказах да кръщавам детето на мен с "В". Само Виктория ми харесва, но е прекалено разпространено. Другото, което ми харесва е Ванеса, но пък е много сериалско Grinning Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 15:53 от very nice

# 47
  • Мнения: 3
Здравейте мами,
 
Много хубава темичка, аз не съм виждала бебо от 29.октомври .. но го усещам почти всеки ден и засега това ме успокоява. Все още нищо не съм купувала а и моята сестра доста ще ми помогне в това отношение.

Dea, количката е много сладка, много ми харесва може ли да се поръча по интернет. Нещо не можах да се справя с разглеждането на сайта,  аз съм в голяма дилема колко пари да похарча за количка ..... моля те, напиши линк към сайта.
 
Поздрави на всички мами.

# 48
  • Враца
  • Мнения: 2 323
little-big girl,
ами да, и аз се чувствам така.
в общи линии не ходя на работа от 2 месеца, / но на частно не отказвам да напиша някой договор или пълномощно  Wink/ но когато излязох в болнични много повръщах... абе бях отпаднала, изморявах се лесно и не можех да работя, дори и да искам. от около месец съм ок, така че започнах да се чувствам като в капан. обаче мама ми каза нещо, което си повтарям когато ми е по-кофти- наслаждавай се на свободното си време, защото дори когато пак си бременна със второ, ще трябва да се грижиш за първото.
това ме кара да се наслаждавам на времето което имам, излежавам се, мързелувам... абе така никага не съм лежала, аз винаги съм била много деен човек и все съм си намирала работа- дори винаги бачках като студентка- различни работи, колкото да си запълвам времето между сесиите, не че е имало кой-знае-какво нужда.
та така. сега имам нова мисия- чета всичко което намеря за отглеждане на детето, понеже като се роди едва ли ще има много време за книги. скоро започвам и малък ремонт вкъщи и пак ще имам занимание, а като го свършим, живот и здраве, ще започна да се занимавам с новия ни апартамент, който също трябва да довършваме и обзавеждаме лека-полека.
доволна съм че сега имам достатъчно време за тия неща, защото съм голям домошар и винаги съм обичала да създавам мой си уют, и сега ще имам мноооооого време да гледам мебели и джунджурии за вкъщи.

# 49
  • Мнения: 10
Момичета, току що се обадих за моите резултати от вчера и ми казаха че хемоглобина ми е нисък-110. да пия Феро- фолгама.Добре ама 3 пъти по 3 таблетки  #Crazyне е ли много. почнах да се чудя дали аз нещо не съм разбрала правилно. newsm78.А като си купих хапчетата се оказа че вътре няма листовка. ooooh!Някой пил ли е това чудо?

# 50
  • Мнения: 4 362
Мария_,  Heart Eyes Пиши ни по честичко,много ми е мъчно за теб  Heart Eyes Радвам се,че всичко около теб е наред  Hug

Little-Big Girl ,аз съм свикнала с това ежедневие и не ми е трудно,по мързеливо ми е станало напоследък  Mr. Green Blush Аз работя от вкъщи.

very nice,за съажаление не мога да я видя в Бг  Tired ,чета мнения на майките от Англия и Великобритания,за да се ориентирам някак си.
Питах дали ви харесва,защото моят мъж е на мнение ,че са и прекалени железата  Mr. Green и харесва Бъз-а,а аз тази и сме в спор ,но не мога да преценя до колко е добра по данните и..Хареса ми как се променя наклона на седалката и е толкова лека...

Името Бела ми харесва на мен  Grinning,със В,харесвам Ванина  Grinning
Оня ден /сетих се по този повод/ моят мъж изтърси,че ако е пак момиченце,иска да е с две имена като какта ни,измислил Тея-Констанс/на баща му и на него,понеже какта е на мен и свеки/  Mr. Green ,на мен ми хареса,ама е странно...


Dea, количката е много сладка, много ми харесва може ли да се поръча по интернет. Нещо не можах да се справя с разглеждането на сайта,  аз съм в голяма дилема колко пари да похарча за количка ..... моля те, напиши линк към сайта.

Ако е тя ,ще гледам от ebay,да я поръчам,но ще разровя да ти покажа и др. сайтове  Grinning Ето я
http://farm4.static.flickr.com/3227/2765928386_e2a94274ff.jpg?v=0
http://i241.photobucket.com/albums/ff241/pramcrazies/IMG_9681.jpg
Аз също съм в такава дилема като теб,ще видим какво ще измисля.

suny78 ,за Феро- фолгама знам ,че се пиеше 3 х 2 след хранене

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 16:54 от Дея`

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Аз пия феро фолгама заради нисък хемоглобин - беше 111. Изписан ми е за 20 дни, 2 пъти дневно по една капсула. Дразни стомаха и червата, да те предупредя, приемай го с храната.

Аз съм в болнични от септември месец. Първоначално бях след операция, беше ми много зле и не съм усещала скука. После пък се разхождах ежедневно, уреждах си срещички и пак не ми беше скучно. Сега обаче си признавам, че ми дотежава да седя сама вкъщи. А и не смея много да домакинствам. Абе щом ми щукна да плета, явно си ми е доста скучно.  Joy

# 52
  • Мнения: 481
Дея, на мен честно казано количката не ми харесва - по-скоро формата й е много захлупена, бебето също не вижда нищо от това покривало...Но името на бебето (ако пак е момиченце) е сладурско  Hug

Мария  Hug- отново се радвам че си тук. Ще пишеш ли по-често вече? Hug

Аз пък още съм на работа, и то защото няма много работа  Mr. Green та почти по цял ден вися в интернет. Незнам като остана вкъщи какво ще е....но Жабче, това с плетенето е супер Hug

# 53
  • Мнения: 3 211
Дея, Ванина и аз го харесвам, НО свекървата се казва Иванка и й викаме Ванче, ще излезе, че е кръстено на нея  Whistling
Другото име, което ми харесва е Исабел/а/, но пак заради И-то го отписвам.
А пък предложението на мъжа ти ми харесва, вързва се с името на каката, а аз харесвам имената да си отиват, например Дея-Мария и сестра й Тея-Констанс Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 444
Жабче, и аз да не пропусна да те похваля за темичката и за синьото щъркелче, което си ми сложила! Hug  bouquet

Леле, как ги измисляте тези имена. Аз съм в такава чуденка, нищо не ми ражда главата. И понеже пак ще е момче, та и резервния вариант, който ни остана отпреди отпада.
very nice, дай идея какво име ще отива на Даниел... Wink Laughing По възможност с Е и И, но не Емил и Иван. Crazyшегувам се, имаш си достатъчно за какво и ти да мислиш.
Аз пък искам хем да не е често срещано името, хем да има и българско звучене. Нямам угодия. Rolling Eyes Гледам имениците в нета, все попадам на едни имена от едно време. ooooh!
И на мен Бела ми харесва. Peace

sunny_777 , не ми казвай, че вече и бременни Барбита продават или това е просто една фантазия на дъщеричката ти. Party

Аз пък като го питам Дани какъв подарък иска от дядо Коледа, той ми вика:"Зелен". ooooh!
Помня, че за рождения му ден искаше грозна торта с чесън. hahaha , а пък днес бърка в шкафа с лакомствата и вика:
"Искам секс" - вместо предполагам кекс, ама така ясно го каза, сякаш беше убеден в думите си. Laughing

pystroo4ka За скарлатината прочетох, че е с доста специфичен обрив и изява:
Цитат
Инкубационния (скрития) период на заболяването е от 1 до 12 дни,средно 3-5 дни.Обикновено заболяването започва с висока температура и болки в гърлото.До 24 часа след това се появява обрив,като обикновено започва зад ушите,a по лицето се появява дифузно зачервяване по бузите и бледост около устата под формата на триъгълник (триъгълник на Филатов) .След това се появява дребно-петнист обрив по гърдите,гърба и особено по свивките на лактите,мишниците и слабините където се появяват червени линии в сгъвните повърхности.При притискане на кожна гънка на гърдите между палеца и показалеца се появяват точковидни подкожни кръвоизливи.Кожата става като настръхнала от студ (поради изпъкване на кожните папили) като гъша кожа.Гърлото и сливиците са силно зачервени и често покрити с белезникави налепи.По мекото небце се появява дребен точковиден обрив.Увеличават се шийните лимфни възли, особено тези под ръба на долната челюст. През първите няколко дни езикът е покрит с бял налеп,а след това налепите започват да се очистват първо по ръбовете като накрая езикът става малиновочервен.

Пиши какво е казал доки! Praynig Hug

Дея За количката незнам, но слинга си го бива. Знаеш ли колко струва и дали може да се намери в някой магазин или става само с поръчка?

Витамини не пия, сега съм само на фолиева к-на, дано не се налага да се връщам отново към Магнезия и Но Шпа. Praynig Замислили сме да пътуваме за Нова година до Рила, хем искам, хем не ми стиска. Плаша се, че при евентуален проблем сме далече от СФ, че са празници и не се знае на какъв лекар ще попадна. Но има време да мислим по въпроса.

Лека ви вечер, болничките мамчета, батковци и каки бързо да оздравяват! Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 143
Леле, момичета, колко много сте изписали за два дена..... Вие да не живеете пред компютрите  Laughing  на мен ми омръзва да го гледам тоя екран повече от час, два.... ама сега се опитвам и чета бебешки темички.  Heart Eyes
Моя бебок все повече мърда и аз съм все по щастлива. Да ви кажа аз също не работя от два месеца, сменяхме апартамента и му правихме ремонт - 20-ина дена с това се занимавах. И сега си имам още работа по него, обаче и мен такъв мързел ме е налегнааааал, че направо не мога да се позная!!!!  Embarassed Ама както се казва - сега ми се е паднало. Има моменти, в които и аз се чувствам безполезна и ми става скучно, но те бързо отминават. Сега колата е на ремонт - само чакам да я оправят и почвам пак да ходя да си тренирам и вече да се заемам с шоппинг  за бебчо!!! Simple Smile))) Голям кеф Simple Smile))
А и е време да се украсява коледно - следващите дни и коледни украски трябва да си купя, че тези, които имам няма да стигнат - сега сме по на широко  Laughing
И аз да кажа браво на жабче, че определено се нуждаем от коледно настроение!!!

# 56
  • София
  • Мнения: 124
Леле от снощи след като писах сте отворили нова тема и 4 страници вече има...  newsm10
chockolina,  dena_klv ,  Io_io,  petjoff,  no_name,  Enigma,  sashimama   благодаря ви много за отговорите  Hug  Днес ме увериха, че не съм застрашена и изобщо не ставало въпрос да ме махат, така че вече дишам спокойно. Благодаря ви отново  newsm51
Вече съм качила 7 кила и не мога да си представя ако остана вкъщи до 9тия месец каква ще стана!  В момента корема ми е толкова голям колкото точно преди да родя предния път   newsm12
Нашето бебе ще се казва Михаил - не че ми харесва много, но ще зарадвам баща ми, който милия при 4 внучета никое не носи името му и той много страда.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 21:39 от djreni

# 57
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Дея`, Количката ми харесва много, само тези малките гумички отпред ме притесняват - за английските равни пътища и тротоари сигурно со ОК, но тук как ли ще са?! newsm78 За името - първата част много ми харесва - Тея, но Констанс  Thinking - не знам, по принцип не обичам женски имена, които не завършват на гласна буква; например Тея-Константина по-добре ми звучи. Peace

very nice, Бела ми харесва, Ванеса - още повече (означава "пеперуда", между другото).  Heart Eyes

Nanny
, с "И" ми харесва Ивайло - хем е българско, хем в последно време не е много разпространено. Party

И така и така сме почнали да обсъждаме имена - нашата дилема е между Филип и Калоян (второто го предложи Симона). Кое ви харесва повече? Tired

# 58
  • Мнения: 143
Аз съм за Калоян  Simple Smile))) Много обичам царски имена - Калоян, Пресиян, Симеон, Самуил.... И аз съм в дилема за мъжко име. Обаче тъй като не живеем в БГ, поне засега, искам да е нещо по универсално и лесно за произнасяне където и по света да отидем! И освен Алекс и Виктор нищо друго не съм си харесала. Дано таткото хареса Виктор, че май най ме влече Simple Smile)))

# 59
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз искам да е универсално, защото не се знае в даден момент къде по света ще сме. Rolling Eyes

Виктор много ми харесва - едно от любимите ми имена е, но кучето ни се казва така - логично отпада при нас като вариант.

Общи условия

Активация на акаунт