Второкласници /21/

  • 13 143
  • 314
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 719
Здравейте, момичета!

Нашето тържество е на  18.12, за по-късно не е имало вече свободни места. Ще бъдат в един детски клуб, организирали са нещо там госпожите, ще видим какво ще излезе.

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
И при нас тържеството е на 23-ти в театър Ариел, по 11лв им събираха за лакомства, обаче дали ще се учи преди това никой нищо не казва още.
А онзи ден като я взех от училище рева като магаре до нас, имала 4-ка на контролното по математика и госпожата и нанесла оценката в бележника, много драматично го изживя, не очаквах определено.  ooooh!
Казах и само да не се притеснява, че ще си я поправи тази четворка, тя обаче още по-голям рев му удари, нямало да може, всички щяли да я подиграват, бая ми беше на устата да и кажа, че голямо важно като не може да реши уравнение с две неизвестни и че има калкулатори дето да ти сметнат колко е 78+15 ама се въздържах.
Оставих ги с баща и да решават допълнително задачи и да се упражняват, че аз математиката направо си я ненавиждам.  Crazy

# 257
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Valeria, и на мен ми е идвало да й връча калкулатора, ама после си викам, че няма да съм съвестен родител... не съм стигнала още до там, ама много я мъчи пуста му математика...

# 258
  • София
  • Мнения: 3 421
Хайде ново двайсет - иска бебе Аморе от Дядо Коледа.
Люшка се в някакви крайности - хем се има за голяма, хем пък сега кукла. Със сигурност няма да я получи, още повече като разбрах цената, ама какво да обяснявам после?!
Все още й се иска да вярва в дядо Коледа, няма да развалям илюзията.
Тя самата твърди, че за който вярва има Дядо Коледа!

Снощи на концерта беше страхотна(на мама гарджето), ама както обикновено емоциите в такива моменти и идват повече и после на път за вкъщи започна да капризничи и да се кисели. Познавайки я - с баща й положихме максимални усилия да останем спокойни. Не знам при другите деца как е, но при нея е така - превъзбужда се и от многото положителни емоции накрая се получава обратен ефект.

http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=7537908
Това е единствената снимка, която направихме с телефона и то след концерта, като дотича при нас. Баща й снимаше с камерата, та поне така я имаме.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 17:23 от Етиа

# 259
  • Мнения: 2 803
При нас се водят едни дебати, къде да бъде тържеството, дали да е в заведение или в класната стая. Всъщност то дори не е тържество ами само да ги почерпим. Имаме родители, които не им се занимава и говорят от името на всички, че нямало нужда от такива празници и воденици. ooooh!
Просто не ми се говори, то да не смееш да предложиш нещо за децата. ooooh! Предстои ни родителска среща явно да се обсъждат нещата, що щели сега да ни събират, губене на време УЖАС! #2gunfire И дума не дават да се спомене за нещо като подарък, символичен, коледен за госпожата. Това са 4-5 майки, които диктуват климата в класа. Просто съм вазмутена. ooooh!

# 260
  • Мнения: 987
Яна днес не беше на училище. Вчера госпожата и ми се обади по телефона да отивам да си я прибирам , че била видимо зле.  ooooh! Отидах веднага да я взема - тя горката едвам стоеше. Гореше цялата. Наложи се да я нося до колата , че не можеше да си стои на краката.  Втресло я беше и вдигнала температура. Тя още сутринта като я водих на занималня ми каза , че и е доста студено , ама аз не обьрнах внимание. Ама оказа се , че е само настинка - пи фервекс , мед и една хубава разстривка и денс вече нищо и няма , но я оставих днес в кьщи , да се закрепи. Аз цяла седмица и се карам , че ходи доста тьнко облечена и да не се льже от сльнцето , ходи и без шапка ,но кой ме слуша. Е , сега се надявам да ме чува , като и казвам да се облича  Mr. Green 

Нашето коледно тьржество е на 22.12. Днес купих и подарьк за момченцето , на което ще подарява ( ще си разменят подарьци ) .

Етиа, аз имам доста лош спомен от моето детство , когато си порьчах на Дядо коледа - и аз не си спомням вече какво , само помня огромното разочарование , което почуствах,  когато получих друг подарьк. Мисля , че точно онази коледа спрях да вярвам в Дядо Коледа. Тогава се заклех , че когато имам деца винаги ще правя всичко вьзможно Дядо Коледа да им подарява каквото са си пожелали. Мойте и двамата още вярват в него. До сега сьм успявала да изпьлнявам порьчките им ( с лека намеса и насочване от моя страна, когато пишат писмата  ) . Тази година са си пжелали доста скьпи неща. Честно казано ще ни се отази зле на бюджета покупката им , но ще ги купим. Даже днес купих единият подарьк за Яна ( който е близо 90лв.) А има да купувам още три на горе долу сьщите пари  ooooh!   Whistling 
Не разваляй удоволствието за куклата ( ако можеш да си го позволиш) и щастието , което ще изпита , когато я получи  Laughing Мисля , че не са чак толкова големи за кули още.....Яна доста си играе още с тях....
А с какво се занимава Креми ( за концертите питам) ?

# 261
  • Мнения: 2 444
Моите деца знаят, че няма Дядо Коледа. Но госпожицата е на фаза "полузнание" - хем знае, че няма, хем й се иска да вярва. Компромисен вариант - физически не съществува, но е еманация на доброто. Това в практически аспект за мен означава, че ще си избере с мен и баща й порарък - нов ГСМ, но написа ел. писмо и изброи общо 5 неща като пъзел с принцеси, чантичка на Уинкс и т.н., които ще очаква под елхата. С гордост отчитам, че днес изпълних списъка й. съответно го дублирах за брат й. Абе май аз съм най-шантавата, излязох от един коледен банкет днес да търся джунджурии. То направо си ми беше приятно, та в този ред на мисли - кой е детенце в къщи newsm78

# 262
  • Мнения: 367
 smile3558
Да се отчета и аз,първо да честитя на Танито 81,леко бременеене и сладко бебче на финала  Heart Eyes  и благодаря че попита за мен  Hug
Аника 81 честит имен ден   bouquet
Валерия,честит рожден ден   ura
Вече по същество,нямах компютър и затова изчезнах.Видях се с госпожата,говорихме.И двете разбрахме какво се случило,момиченцето търси контакт с Катето,тя пък не я харесва и не иска да и бъде приятелка,детето пък упорито и досажда и така Катето я бутнала,имало и други деца почнали всичи да се бутат.Въпросното момиченце пада на очилата си и ето ти беля.Обясних на госпожата,че не ми е приятно последна да разбирам и да ми изправят детето като на съд.После имахме родителска и майката на момиченцето го направи на въпрос  ooooh! и там и беше грешката.Оказа се,че детето дразни децата и има конфликти.Обвини ме,че съм говорила с детето,била съм го разтърсвала(предния ден говорих с детето за да чуя и неговата позиция,докато чакам госпожата).Получи се много неприятно,поне за мен и казах на въпросната майка,че няма нужда да занимава всички,а може да се обърне към мен Peace След това и казах,че ми е неприятно детето ми да се извинява за нещо което не е направило!Стана и неудобно защото разбра,че нейното дете предизвиква конфликти.Е пак се оплаках  Hug

# 263
  • Мнения: 844
mamaivi, много неприятна ситуация, но  се случват такива деца. И в нашия клас имаше подобна ситуация и то с наше близко дете. За щастие не се стигна до публични изявления. А иначе класната се хвали, че само нейния клас вървял по коридора, а другите тичали. Ама ето, че и нашите деца са тичали...
Междудругото мерси за поздравите, много мило, Цвета ми предаде.
Нашата госпожица е много амбициозна и самостоятелна. Решила да си упражнява правописа и преписала 4 текста - имам една стара книжчица с диктовки, та от нея. Днес пък учи за Официалните празници и ги чела по 10 пъти. Има само шестици и една петица до сега и малко да си призная сякаш се поуспокоих и много, много не я контролирам. Само по английски не се справя както трябва, но няма как да знае, това е съвършенно нов език за нея и се налага да работим заедно.
Що се отанся до коледните тържества - утре сме на фирмено парти за децата на всички служители. Да видим моите как ще ме представят, че като си знам стоката, дано не си тръгна предсрочно...

# 264
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
И Веселина иска някакво бебе от Дядо Коледа, но няма да е. Всички бебета пишкащи, плачещи и хилещи се и аксесоарите им са по кашони и никой не ги поглежда, а друго не може да се сети. Купих един комплект за илюзионисти (това ни е страст), но ми се вижда постничък, вчера получи една магическа кутия и не може да се отлепи от нея. Нов компютър исках, бжаща и не дава, че минава на самоподготовка за около месец, два и ще се разсейва много с него. Баба и иска да я зарадва, но като няма възможност да обикаля -подаръкът ще е в пари.

# 265
  • Мнения: 804
Здравейте.
Позагубих се напоследък,ама от новата работа дъх не ми остава да си поема.
Надявам се вече да съм по-редовна.  Hug

# 266
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Мойта щерка днес получи един прекрасен подарък за Коледа - подранил Mr. Green от баба и дядо - GSM. Много е щастлива. Тя досега караше с един стар... и обеща много да слуша Whistling

# 267
  • Разград
  • Мнения: 2 102
ilrai78, много от рано сте започнали с подаръците.

Моят син днес беше на олимпиада и в 11.15ч. ми се обади, че вече е готов и излязъл да ни чака отвън. Каза, че задачите не били много трудни, само 10 била по-трудна. Когато имали СИП Математика били решавали по-трудни. Обаче то като бърза греши и сега не зная какво е свършил. Резултати ще имаме в понеделник.
Леки почивни дни!

# 268
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет, дружки-веселушки.

Мноого отдавна не съм влизала в нашата тема, но толкова бързо се занизаха дните, че....

Моят юнак в понеделник ще е рожденик. Организира му рожден ден в една сладкарница, 10 деца, предимно от класа и аниматори за 1 час. Надявам се, да е доволен. Дано.

Подаръците за Коледа са почти спретнати и организирани по дядовците и бабите.

Вече има 1 забележка по БЕЛ, че е без домашно, но още се чудя кой беше крив, кой прав, защото предния път имали устен преразказ за домашно, а ние го написахме. Съответно рецензия защо е направен, те го правили после в клас. Сега обратното, детето каза устен преразказ и аз логично си помислих, че ще го правят отново в клас, но уви, оказа се, че бил писмен, карай... Laughing

Ходи с голямо удоволствие на съботните занимания по английски с още 4 деца. Похвалиха го, че имал усет към езика и докарвал произношението 1:1. Може пък там да му е скритата сила. Mr. Green
Такива работи. Нямам време да чета назад, но си мисля за вас и вашите сладури, надявам се по празниците да имам повече време.

# 269
  • Мнения: 179
Здравейте! Hug

Чета тук, че на Valeria са им искали по 11лв за театър Ариел, а на нас ни събираха по 14лв.?!??!! На другите какви суми са искали? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт