Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 217 088
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
kkalina много се радвам за теб  Hugдано и ние скоро да  се чустваме така добре и да спрем всички лекарства  Praynig на мен първите години така ме претупваха лекарите ,като се подуеше някоя става казваха ,че съм се ударила, ако ме болеше нещо силно ,че се преуморявам с детенцето  ,а по време на бременностите, че е от бременноста,а тях повярвайте ми ги искарах много тежко ,имаше моменти когато не само неможех да ходя ,а и да седя и лежа резултата разбирасе е че сакроилиачните  стави вече са ми отишли на кино   Confused  но след като родих второто си детенце ,нещата станаха още по тежки  и този път  не си мина от самосебеси  Tired
Аз също вярвам ,че движението е най важно ,затова почти всеки ден се разхождам в гората ,но упражненията са ми малко трудни з, нам че плуването е много помага  и че във водата движенията се правят по лесно . Успех на всички и дано скоро още някой сподели ,че е спрял лекарствата и се чуства отлично  Hug

# 31
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!Моля ви ,всички на които са открили Бехтерев ,да ми кажат ,как стана ,как го установиха,аз започнах с имунолог.тест,който бе положителен,правих и скенер и ЯМР-но нищо ненормално  не показа-болки имам постоянно,през нощта е ужас-не мога да се обърна въобще,сега започна да боли и раменната става,гръдният отдел ,а вратът ми е схавнат постоянно.Ходих и на Урвич,професора само ми измери с метър гърбът и каза ,че според него не е Бехтерев,трябвало да направим цинтография на скелета-вече се отчаях мили мами ,незнам къде да ида да се изследвам-ревматоложката ми каза,че си въобразявам и ,че нищо повече не може да направи.А аз какво да правя,не искам да ме боли-нямам желание за нищо ,а съм само на 31 години,бях жизнена активна ,а сега нищо не става от мен .Кажете ми ,вярно ли е ,че с ЯМР в начален стадии на Бехтерев не показва нищо,а чак след години,когато вече е късно?Моля ви кажете ми как на вас установиха Бехтерев?Благодаря ви предварително!

# 32
  • Мнения: 34
аз лично минах, през какви ли не диагнози, по простата  причина, че не им се вярваше че 20 годишна жена, нераждала, която не е активна спортистка... моаз лично минах, през какви ли не диагнози, по простата  причина, че не им се вярваше че 20 годишна жена, нераждала, която не е активна спортистка... мое да развие . Просто попаднах на страхотен лекар, който се заинати и ме разнищи изцяло. При мен на рентгеновите снимки си излиза типичния "" гръбнак, но деформацията на  се разбра от ... Общо взето за около 3 години обиколих първо всички ортопеди в София, после всички ... Клиниката на Урвич не коментирам... Там едно сегашно светило, тогава се"учеше" върху мен и ми съсипа дясната лакътна става, само и само да се докара пред студентите... А като разбрах, че съм бременна и отидох на консултация на Урвич, ми казаха "Ти луда ли си как можа да направиш такова нещо!" #2gunfire Е отговорих му,че преди 11 години същите тези лекари не бяха сигурни, че ще проходя... а аз си ходя... правя едни от най-тежките преходи в Рила и Пирин, ми няма да го махна бебето, ще стисна зъби и ще го родя!
 Извинявам се за дългия пост, ама....

# 33
  • Мнения: 17
 Hug HugТи си страхотен човек за мен!Минала си през какво ли не,и пак не си се отказала!Аз не зная кога пак да отида на изследвания,два пъти ме разкарват до София,тук  само ме препращат по невролози и те свиват рамене,че едва ли не си въобразявам,че ме боли...какво да ти кажа,ще се опитвам с повече движение,макар ,че ненавиждам да вървя Sadбивша гимнастичка съм ,но много съм се обездвижила ...За себе си мисля,че може би болестта е в много ранна фаза ,болките започнха юли 2008 и затуй рентген и скенер и ЯМР не показват нищо-затова правя и аз така-вече съм решила никакви доктори ,никакво обикаляне,просто с билки движение ,лека гимнастика и така.И при мен ревматоложката като видя,че имам само положителен имун.тест,а от другите изследвания нищо-казва,че съм млада и да не си въобразявам ,че имам болки.ще си ближа раните и така.Ако някой има тези здр.проблеми нека пише ,можем да си помагаме взаимно със съвети и кураж! Hug

# 34
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
kkalina разбира се ,че ще стискаш зъби и ще си родиш бебенцето   Hugнали затова живеем  Simple Smile плюс това всеки организъм е индивидуален и може пък всичко да си е ок и болеста да си кротува  Peace
а спорта тук няма нищо общо ,аз бях активно спортуваща лекоатлетка,и мислех че всичко е от спорта но се оказа че не е   Confused
Akashia  може наистина пък да нямаш Бехтерев ,на мен лично ЯМР не са ми правили ,имам само рентенови снимки и изследвания ,отначало бях с диагноза Ревматоиден артит ,но след като ми казаха ,че имам коксартроза и може да се наложи да ми се смени ставата ако не се пазя ,потърсих  второ мнение ,лекарката още като видя снимките каза ,че имам Бехтерев ,но все пак пусна нужните изследвания ,бях положителна за В27- антиген  Tired
Между другото ако искаш прочети и за синдрома на Райтер
http://www.puls.bg/illnes/issue_192/

# 35
  • Мнения: 17
 HugБлагодаря ти за инфото!Да правих и тест за хламидии ,но е отрицателен,лекарката каза,че го правим евентуално зариди синдром на Райтер.Дано мила да си права,опитвам се да си втълпявам,че съм добре даже отказах цигарите, но ме боли,много боли гръбнака....самата аз съм психолог ,знам какво е сугестия,или да си втълпявам подсъзнателно...значи на твоите снимки веднага е излязло,мен ставите на ръцете и краката не ме болят,нито ми се подуват ,имам пробреми единствено на гръбнака,болката постоянно иридира ту в шийния  отдел,ту в гръдния, ту в кръстно поясния ,и сега започна преди месец остра болка в дясната раменна става,не мога да си мръдна рамото дори,когато се преобличам.Изпросих си от здр.каса разрешение за ЯМР-отидох в Александровска-за дами снимат целият гръбначен стълб,всичко-доволна съм от лекаря наистина,но епикризата беше -нормална находка,нищо друго,незнам какво да си мисля вече,момичета при вас болката през нощта ли е най-силна?Аз легна ли ,не мога да стана,най-добре ми е в движение....

# 36
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Akashia  Болките при мен са точно такива каквито ги описваш ,вечер също ми е доста тежко а сутрин ми трябва време за да се пораздвижа .На мен преди време също  не ме взимаха насерйозно ,си правила снимки ,които нищо не са показвали ,но на един пореден преглед един ортопед реши да пусне едни изследвания и видя че ц.реактивния протеин се е завишил и ме изпрати на ревматолог за който не ми се говори  ooooh!

# 37
  • Мнения: 17
 Hugда мила ,разбрах, не се притеснявай ,ако не ти е приятно да си спомняш,не съм от много борбените ,имам чувството,че ще се предам пред всичко,такава съм си ,познавам се,ще изчакам отново да минат няколко месеца ,и ще ида да пусна поне кръвни изследвания,да видим утайка и СУЕ-Бъдете позитивни във всичко и ви благодаря за изчерпателните отговори,с които ми помогнахте.За сега чао от мен момичета! Hug Hug Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 34
Повишена утайка и липсата на "очевидна" инфекция е признак че не е синдром на РАйдер. AST(-) или <200, и Walerose (+) и HLA B27(+), насочват към Бехтерев, но не я доказват. Не минават по ЗК, така че иди в някоя лаборатория и си ги пусни.

# 39
  • Мнения: 17
да ,проблема е ,че докато бях в болницата ми направиха този HLA B27,чакахме го от София и след няколко дни ревматоложката ми го показа-положителен .И тя ми каза,че това не доказва,че е Бехтерев,че просто мога само да го нося този антиген.Като направя изследвания ще пиша пак. Hug Simple Smile Peace

# 40
  • Мнения: 34
стикам палци всичко да е наред!

# 41
  • Мнения: 17
 HugМного ти благодаря за подкрепата и ценните съвети,които ми даде!до скоро мила! Hug Hug Heart Eyes Simple Smile

# 42
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
да ,проблема е ,че докато бях в болницата ми направиха този HLA B27,чакахме го от София и след няколко дни ревматоложката ми го показа-положителен .И тя ми каза,че това не доказва,че е Бехтерев,че просто мога само да го нося този антиген.Като направя изследвания ще пиша пак. Hug Simple Smile Peace
HLA B27 заедно със симптомите ,които описваш , ми прилича на Бехтерев  Thinking,но дано да  не е  Praynig

# 43
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
ще ви следя и аз,защото майка ми е болна от тази болест от 37 години.пенсионирана е по болест,тялото и е много деформирано/силно прегърбена/.много е подвижна,бръмчи като моторетка по цял ден,не се спира.доколкото знам/не знам дали е вярно/тази болест е по-разпространена при мъжете.мен точно заради тази наследственост ме беше страх да родя и родих чак на 30 години с операция.в нашия род няма други болни от бехтерев,майка ми е разказвала,че го е получила  след второто си раждане.

# 44
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
nelly6900 наистина Бехтерев се води за мъжка болест ,но такак като гледам и жените сме си доста  Tired аз също разпитах близките си дали си спомнят ,за баби ,дядовци ,пра баби и прадядовци ,но нямам роднини ,които да са развили такова заболяване за мое съжаление само аз  Tired

Общи условия

Активация на акаунт