Четвъртокласници-2

  • 28 714
  • 437
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
Моята четвъртокласничка днес е в Дрезден на разходка. Техния танц приключи с класиране 16 място. Беше малко разочарована от представянето, защото имали грешки, които друг път не допускат и  е можело да са по- напред в класирането, но...здрави да са  Grinning
За дядото с брадата...скоро ми разправя как в ДГ чакали на прозореца цял ден шейна с елени, а дошъл един чичко с изкуствена брада....Въпреки всичко до миналата година включително писахме писма по интернет, в които се поръчваше подарък и за сестричката(писмото се адресира с ел- пощата на родителя  Wink). Тази година нямахме време да свършим тази работа.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Да се разпиша и аз в новата тема Hug При нас нищо ново, освен една петица по ЧО, на урок който знае безгрешка. Но на въроса- своествата на почвата -не разбрала точно какво е питат. Довечера имаме родителска среща, ще видим за какво .

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре че навремето съм учила доста биология, че помня точно определението за почва. Оказа се, че го няма в учебника, учителката е дала някакво подобие на това определение, но на някакво изпитване се оказало много важно някой да го знае точно. Само щерката го знаела, от което на мен ми се вдигна самочувствието. Но ме хвана яд като си помислих, че пак върша работата на учителката.

Мимиту,

Какво казва щерката, студ ли е там?  Wink

# 18
  • Мнения: 3 810
ядва се  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 274
  Joy
Хайде и аз да се запиша!
Моят син беше на турнир по шах в неделя! Първите три партии ги загубил, но после се стегнал и има три победи, като последната е била срещу дете, което до този момент нямало нито една загуба. След като моичкия го матирал, хлапето останало на второ място  Mr. Green! Хем се кефя, че е победил това дете, хем ме е яд на него, че не е внимавал повече първите три партии! Баща му каза, че бил ужасно разсеян и направил много глупави грешки. Както и да е на 06.12 има друг турнир и сега усилено тренира за него! Само ме е яд че ще пропусне математическото състезание " Иван Салабашев", а много ми се искаше да отиде и на него!
За Дядо Коледа или по точно за съществуването му, Вили има съмнения от втори клас, когато племеника му казал, че се събудил една нощ и видял баща сии да слага играчките под елхата  Joy! Тогава замазах някак нещата, но миналата година в училище обсъждали въпроса и само той и още един двама съученика поддържали тезата, че има Дядо Коледа! Останалите деца ги обявили за глупаци! Стана ми много кофти и му разказах легендата за Св. Николай и му обясних, че Дядо Коледа не съществува физически, така както си го представя. До някъде беше разочарован, но каза, че имал съмнения откакто бил говорил с племеника Simple Smile!

# 20
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Привет четвъртокласникови мами,

моичкият знае, че няма дядо Коледа, но въпреки това е спретнал страхотно писмо, все едно, че съществува. Иска мобилен телефон. С училището добре върят нещата, само по ЧО се изложихме на теста с 4. Здраве да е! Ще се поправяме.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Днес е бил теста по ЧО. От това, което каза дъщеря ми, си мисля, че май наистина е бил доста сложен. Или поне се изискват прекалено много детайлни познания.
Например, имало задача да се свържат върхове с височината им... или пък къде се намира най- голямата ВЕЦ / ТЕЦ; коя река не тече през Дунавска равнина (Осъм, Искър, Янтра, Камчия, Провадийска)....
Не смятам, че се е справила добре, но няма да я виня, наистина ми се струва сложно. Sad
Та, ЧО определено ни се оформя като най- сложният предмет.

# 22
  • Мнения: 507
dididi моятя дъщеря стана на 10 години миналия месец. подарихме и МР3 плейър Сони и тя и много хареса.
Преди това използваше телефона си за да слуша музика и вечно батерията беше изтощена..

# 23
  • Мнения: 2 132
Днес е бил теста по ЧО. От това, което каза дъщеря ми, си мисля, че май наистина е бил доста сложен. Или поне се изискват прекалено много детайлни познания.
Например, имало задача да се свържат върхове с височината им... или пък къде се намира най- голямата ВЕЦ / ТЕЦ; коя река не тече през Дунавска равнина (Осъм, Искър, Янтра, Камчия, Провадийска)....
Не смятам, че се е справила добре, но няма да я виня, наистина ми се струва сложно. Sad
Та, ЧО определено ни се оформя като най- сложният предмет.
Значи тестовете са идентични.Мойта се е изложила на градовете в областите.
И ние не вярваме в Дядо Коледа!!

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Нашият тест не е същият, но по думите на детето останах с впечатление, че наистина се искат големи подробности. Може да ми се смеете, но като започнах с детето да чета за някакви гори, пък къде били най-много широколистни и т.н. направо ми се зави свят. Абсурдно е.
Но я питах за въпроса от вашия тест за реките и ми каза верният отговор. Но за ВЕЦ-а не знаеше.

# 25
  • Мнения: 2 274
И моят син днес е имал тест по ЧО. Каза, че не му останало време за последната задача - да напише дадените имена на градове на точните им места върху картата. Тестът им бил от Тестовите задачи по ЧО на Просвета. Имах аз съмнение, че ще имат тест скоро и вчера с голяма мъка го накарах да преговори уроците за областите. Днес ми каза, че ако не бил преговарял вчера, днес нямало и тройка да успее да изкара  Rolling Eyes! Според него бил за 5, ама да видим.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 654
Ние имахме тест по ЧП, каза че бил "бебешки", но ще видим Wink
Миналата година госпожата попитала кой вярва в дядо Коледа и само моята сладурка вдигнала ръка. Момчетата взели да и се подиграват и госпожата ги наказала Laughing Та след този случай и обясних за симпатичния старец. Отговорът беше "Нищо, аз пак ще си вярвам" Hug

# 27
  • Мнения: 2 176
Чета ви за дядо Коледа...

Ние имахме разговор миналата година - на щерка ми децата от у-ще бяха казали, че няма. Преди тя пишеше писма преди всяка Коледа.
Беше доста разочарована, но и искаше да знае истината.
В нашето семейство лъжата и неистината не се толерират.

Отговорих, че тази личност не може да се види и пипне, че реално не съществува. Но този празник е... на който се сбъдват желания, и ако човек вярва в нещо, ТО НЕПРЕМЕННО ЩЕ СЕ СБЪДНЕ. Че дядо Коледа съществува само за тези, които вярват в него.
Истината е, че няма значение в кого/какво вярваш. Хубаво е децата да имат желания и те да се сбъдват...

Е, а кой изпълнява желанията на възрастните?
Пожелавала съм си много неща, които  по-късно се сбъдват... newsm78




# 28
  • София
  • Мнения: 3 114
Синът ми днес ме зарадва с шестица на теста по ЧО  Party. За Дядо Коледа- мисля, че отдавна има съмнения, но предпочита да вярва в него.

# 29
  • Мнения: 2 274
Синът ми днес ме зарадва с шестица на теста по ЧО  Party. За Дядо Коледа- мисля, че отдавна има съмнения, но предпочита да вярва в него.
Да не е предал първи, че си знае оценката или просто е сигурен, че го е направил за 6? Чудя се, защото моят пък не знае каква му е оценката, а аз тръпна в очакване  Rolling Eyes!

Общи условия

Активация на акаунт