Оставяте ли 3-4 годишните си деца сами за кратко време

  • 8 568
  • 224
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз не съм я оставяла сама. Пък и тя се страхува да остане сама (вечно бърза като излизаме, да не тръгнем без нея Wink )

Иначе може дълго да си играе сама в нейната стая. Понякога си играе сама в двора на къщата ни, но аз през 10-на минути я поглеждам през прозореца какво точно прави.

Нямам приятелка, която да си оставя детето така. Но мъжа ми е изкарал цялата си четвърта и пета година така. Не е искал да ходи на градина и си е стоял сам в къщи. Вярно, че е било преди 30 години и че са живеели в малък провинциален град и свекърва ми е притичвала до вкъщи по 3 пъти на ден ама мен си ме е шубе.

# 16
  • Мнения: 494
Не съм ги оставяла и не съм чувала да има такава практика.
  Aз също! За пръв път чувам, че било практика в Бг... Виж, за Англия и Франция съм чувала. Наскоро, например, сестра ми се възмущаваше от колежките си с деца на подобна и по-малка възраст (тя е омъжена в Англия), които редовно ги оставят сами в хотела вечер, след като заспят, по почивки, заради партита и пр.

# 17
  • Мнения: 31
Аз никога не го оставям сам!Понякога когато татко му спи още и аз трябва да изляза му пускам детско и тръгвам,но баща му е на 1 метър от него,а тои почти не спи,но дори така много се притеснявам!

# 18
  • Мнения: 700
Не я оставям.
Дори да вляза в банята оставям вратата открехната, за да я чувам, а и тя да знае, че може по всяко време да дойде при мен.
Детето може да падне от стола или да се спъне докато всички са си вкъщи или мама е в другата стая.
Да, така е, което не означава, че трябва безотговорно да ги оставим на случайността. Защото ако едно 3-4 годишно, оставено само вкъщи, не се нарани, то това си е чиста случайност.

# 19
  • Мнения: 678
И аз не мисля,че е практика в Б/я.
Не познавам родители които си оставят децата на по 3-4 г.сами в къщи.
Аз моята съм я оставяла сама само за да сляза до мазата,пощата или за да изхвърля боклука.
Но вече като тръгнат първи клас мисля,че могат да се оставят сами.Племенничките ми са близначки и сега са първи клас и постояват по няколко часа сами.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Малката е на 4,да ми е жива и здрава,но е доста палава,не смея да я оставя сама. Whistling

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860
Не,не съм я оставяла сама малката-на 4години е.И да искам няма как да стане-тя ще опищи света Laughing.Но сериозно-смятам,че на тази възраст е нередно да се оставя детето само.
Не мисля,че е практика,но познавам хора,които оставят дете на 5години да кара само колело пред блока.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не Naughty
Моят син е на 3г. и 9 мес., много е кротичък, играе си кротко и гледа филмчета дълго време, обаче го оставям сам,единствено, докато се къпя в банята на втория етаж.И пак ми е много притеснено, обикновено го карам да идва с мен, да играе горе.
По принцип покрай нас не мога да ида никъде без кола.А много често Валди не иска да идва с мен до магазина и или се  отказвам да пазарувам, или му обещавам награда.
Моя позната си оставя детето само, дава му тел., докато тя работи на долния етаж, офисът е там.

# 23
  • Мнения: 371
Не ми е практика,но ми се е случвало. Веднъж,докато спеше изтичах да платя нета и веднъж до магазина.И двата пъти набързо и с бебефон в ръка.

# 24
  • София
  • Мнения: 395
Никога не съм си оставала децата сами дори и заспали.Не мисля ,че е редно.На тази възраст са много страхливи още (поне моите деца  бяха и още са).Представяте ли си какъв ужас може да изпита детето ако се събуди и тръгне да търси майка си,а нея я няма.Марио е вече на почти 8г. и още не обича да остава сам.Сега си мисля ,че ще му е много трудно догодина,защото няма да ходи на занималня и ще трябва да оставя сам в къщи.И аз съм притеснена от този факт,не ,че не му имам доверие , но е още............дете.Докато са пред мен виждам какво става и мога да контролирам положението.Страх ме е от момента в който ще оставя все повече сам,ще се прибира от училище сам и ще ходи по - улиците сам.Точно от влиянието на улицата ме е страх.Всички виждаме какво става по улиците.Ние родителите сме толкова ангажирани , че често и не виждаме много неща.

# 25
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не мисля ,че има такава практика в България,поне моите познати не го правят говорим за 3-4год. деца все пак.Дъщеря ми е на 4.5год. и не мога да си позволя да я оставя за 1час сама в никакъв случай,макар,че както са казали и в другата стая да съм може да се случи нещо.Дори като се къпя надниквам от време на време да ми е всичко под контрол.

# 26
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
Не мисля ,че има такава практика в България,поне моите познати не го правят говорим за 3-4год
И аз не познавам.
Каката до 3 клас я водих и взимах от у-ще.А то е до нас.Няма булеварди и голями улици.
А за чужбина знам ,че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при детето да има човек.
Иначе идват социалните и ги взимат.Говоря за Англия.
Наше приятелско семейство отиват със синовете си.Вечерта излизат на ресторант.
Децата на 8 и 10г.По едно време им се зв по телефона да се прибират.
Социалните там ,ще взимат децата. ooooh!
И те казали ама в България ги оставяме сами .
Е да ама там не е България.Разминали се на косъм.Само с глоба.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да,случвало ми се е ,но говоря за 5-10 минути.Оставям и една купчина дискове с филмчета-много обича сама да си ги пуска.Не че не ми е притеснено,но чесно казано повече се притеснявам да не заседна  в асансьора,че тогава вече няма да са 10 минути.

# 28
  • Мнения: 3 219
Хм, сега да не ме линчувате, но ще ви кажа, че съм оставяла големия ми син . Нямам баби, нямаше на кого да го оставя и хляб да отида да си купя...какво...цял ден гладни ли да стоим ? Мъжът ми не робати в града, тоест не мога да разчитам на него, цял ден е в движение. Детето беше изключително кротко, не съм имала проблеми с него. Вярно,че живея в по-малък град  Thinking На училище го водих само в първи клас, после тръгна сам. Много е самостоятелен, просто така се принудих да го възпитам, нямах от никъде помощ .
Сега ако обичате не ме нападайте, че съм безотговорна.. Whistling.явно си зависи от детето, малкото не бих го оставила, но то си е живо дяволче. Сега като имам работа за свършване го оставям на батко му. За половин - един час нищо няма да им стане.

# 29
  • Мнения: 2 232
Не съм го оставяла до сега баткото сам и не познавам родители които да си си оставяли 3-4годишните деца сами...
То моят е и страхлив, едвам ме пуска до долният етаж при баба му  да взема нещо, камо ли да излеза от къщата и той сам да остане...

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 16:45 от Deja Vu

Общи условия

Активация на акаунт