Оставяте ли 3-4 годишните си деца сами за кратко време

  • 8 590
  • 224
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз не бих я оставила на 3-4 год. сама за цял час,да не говорим за повече.Евентуално за някакви минути да слезя до магазин или да хвърля боклука.Децата са палави и им хрумват най-различни неща,дори и да не сме очаквали.Мен като малка никога не са ме оставяли сама на тази възраст,нямам и познати,които да го практикуват.Според мен в наши дни по-скоро не е практика.
В България трудно би станало,но ако някъде в Европа или САЩ социалните разберат,че майка остава само системно дете на тази възраст,би имала сериозни разправии с тях.

# 61
  • Мнения: 28
Не,и не мога да си представя да стой самичък без наблюдение дори и за 20 мин.!Има една поговорка:Да не ти се случи тово което майка ти го мисли!

# 62
  • Мнения: 2 757
Ами и на въпросната майка децата уж разбрани и послушни, ама оня ден и то в присъствие на майката, просто тя е била в др стая 3 годишното ударило с остър предмет 4 годишното по главата и му я строшило.

# 63
  • Мнения: 10 758
Не.На дете до поне 8-9 години вяра нямам,пред очите ми измислят неподозирани чудеса.
Това тук е и противозаконно и освен всичко друго бих била отговорна пред соц.власти.
Щерката е на 9, но пак не я оставям сама.

# 64
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Абсурд!
не, не го оставям и за секунда.
Нямам му никакво доверие, все още е прекалено малък, за да стои сам.

# 65
  • Мнения: 3 804
никога Naughty,абсурд,такова малко дете Shockedи само

# 66
  • Мнения: 487
Зависи си от самото дете, сина съм го оставяла от много малък ( не е искал да излиза с нас пред блока) и кротко си е играел самичък в къщи, разбира се знаел е, че аз съм отвън и само да викне ще го чуя. Малката е от друго тесто, до скоро я беше страх да седи сама дори през деня, сега на 13 години остава сама през деня, но стъмнили се предпочита да има някой в къщи. ooooh! Така, че според мен си зависи от детето, то само показва кога е готово за тази стъпка.

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Можеше да борави с ключовете.
Искаш да кажеш, че на 3 години детето ти е можело да борави с ключове и да прецени опасна ситуация като пожар, да отключи, да излезе навън и да те чака? Както и ако непознат звъни на вратата, въпреки че може да я отключи, то няма да я отвори  newsm78  Thinking

# 68
  • Мнения: 934
Синът ми е на осем и го оставям понякога за по час-два, имам му доверие. Но много се замислих напоследък, човек не може да предвиди всичко.
Един ден, както беше сам, да вземат да се довлекат три негови приятелчета на гости. И си нямат друга работа, ами почват да хвърлят разни неща от балкона ooooh! Бяха ударили една кола с топка за голф, собственичката на колата после дойде да ни вдигне скандал, едни разправии, един ужас, мани-мани! Моят син чудесно знае, че не се хвърлят предмети от балкона, но каза - не можах да ги спра!
Пак добре, че няма пострадали. Не ми го побира ума какво можеше да стане!

# 69
  • Мнения: 423
никога Naughty,абсурд,такова малко дете Shockedи само
Peace

# 70
  • Мнения: 1 547
Това са някакви градски легенди. Българка-небългарка, една майка трябва да не е с всичкия си, за да оставя малки деца сами вкъщи. Слава Богу, не съм чувала за подобни случаи.

# 71
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Това са някакви градски легенди. Българка-небългарка, една майка трябва да не е с всичкия си, за да оставя малки деца сами вкъщи. Слава Богу, не съм чувала за подобни случаи.
Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 8 940
Можеше да борави с ключовете.
Искаш да кажеш, че на 3 години детето ти е можело да борави с ключове и да прецени опасна ситуация като пожар, да отключи, да излезе навън и да те чака? Както и ако непознат звъни на вратата, въпреки че може да я отключи, то няма да я отвори  newsm78  Thinking
И аз това си помислих. То възрастен ще се панира в такава ситуация, пък едно дете... Хич не вярвам, че дори да може да отключи, ще го направи и ще излезне спокойно навън. По скоро мисля си за други реакции, но ще си ги спестя.

# 73
  • Мнения: 447
Ами и на въпросната майка децата уж разбрани и послушни, ама оня ден и то в присъствие на майката, просто тя е била в др стая 3 годишното ударило с остър предмет 4 годишното по главата и му я строшило.
  Аз пък ще ти кажа, че се случва, колкото и добър родител да си. Децата са неверятно бързи и не можеш да предвидиш всичко. Оная вечер пуснах за секунда малкия да пълзи на пода и в това време каката се спъна и му седна на главата #Crazy Падна буквално между ръцете ми, но не успях да я хвана. Така че не съди толкова строго, а чукайна дърво да не ти се случи. А по темата случва се да ги оставям сами. Когато времето е лошо, тоест вали силно или духа силен вятър, паркирам малкия в кревата, каката на прозореца да ми маха и аз отивам да запаля парното, да хвърля боклука или да пазарувам. Вярно, че през повечето време я виждам на прозореца и съм спокойна до някъде, но винаги съм на бързане. Живеем в град, където нямаме никакви роднини, мъжа ми често се намира в друг съседен град, така че не мога да разчитам, че винаги когато му се обадя ще дойде веднага. Та според ситуацията.

# 74
  • София
  • Мнения: 9 884
Според мен нищо,свързано така да се каже с битови нужди,не може да оправдае оставянето на толкова малко дете само.Когато знам,че ще съм сама с децата няколко дни/а се е случвало неведнъж/,пазарувам всичко жизненонеобходимо предварително.Колкото и да е студено до магазина мога да отида с децата,нищо няма да им стане.А най-малко пък бих ги оставила да изхвърля боклука.Ако ще да засмърдим.Откакто са родени ги гледам сама,в смисъл,че баща им е на работа,а баби в града нямаме,е още не съм ги оставяла сами.

Общи условия

Активация на акаунт