Оставяте ли 3-4 годишните си деца сами за кратко време

  • 8 611
  • 224
  •   1
Отговори
# 75
  • sofia
  • Мнения: 8 958
И да съм искала, той не искаше.....като лепенка е.
Това лято съм го оставяла за около 40-60 мин. сам, когато не искаше да излиза с мен и брат му.
Живеем в къща. Инструктиран е да не отваря на никого. Сам се занимава, но двамата сами не бих ги оставила. Всъщност оставяла съм ги в къщата, а аз съм отивала до двора и съм се бавила 5-10 мин.

# 76
  • Мнения: 2 609
Дъщеря ми е на 4, не съм оставяла сама, не мисля и да го правя още доста време, а и тя няма да иска. Често се случва да готвя в кухнята и доста време да си седи сама в хола и да си играе. Като се умълчи, питам какво прави или ходя да я видя. Не ми е спокойно, като не я чувам.
А, сетих се, като беше бебе, 1 път слязох до казана на бегом, но той е до входа. Crazy

# 77
  • Мнения: 3 219
Можеше да борави с ключовете.
Искаш да кажеш, че на 3 години детето ти е можело да борави с ключове и да прецени опасна ситуация като пожар, да отключи, да излезе навън и да те чака? Както и ако непознат звъни на вратата, въпреки че може да я отключи, то няма да я отвори  newsm78  Thinking
И аз това си помислих. То възрастен ще се панира в такава ситуация, пък едно дете... Хич не вярвам, че дори да може да отключи, ще го направи и ще излезне спокойно навън. По скоро мисля си за други реакции, но ще си ги спестя.


Е, сега пък и вие, аз да не би да скиторя по улиците с часове, защо правите от мухата слон за това, че ме е нямало 10-15 минути примерно, все едно сте влезли да се окъпете. И стига страшни гледки в главата ви, по този начин сами си ги навличате имайки лоши мисли.

И все пак да съм съгласна с jujavka , с разликата , че моето е било само, а не две.
Сега що  ме  линчувате ли ако ви кажа, че петгодишен съм го пращала до магазина, а ?

Благодарение на това, че детето ми е раснало самоуверено и спокойно в момента му имам пълно доверие в такива ситуации.
Нооооо, зависи от детето, малкото не бих го оставила дълго време, понякога само излизам на двора или се качвам на горния етаж. И това ли не мога да правя ????
Далеч съм от мисълта, че всички вие цял ден сте залепени с децата ви, че не отивате в друга стая, не се къпете, не влизате в тоалетна и т.н., а чакате да дойде таткото за да ги свършите тези дейности. Защото те през това време остават сами, нали така ?

# 78
  • София
  • Мнения: 8 947

Нооооо, зависи от детето, малкото не бих го оставила дълго време, понякога само излизам на двора или се качвам на горния етаж. И това ли не мога да правя ????
Далеч съм от мисълта, че всички вие цял ден сте залепени с децата ви, че не отивате в друга стая, не се къпете, не влизате в тоалетна и т.н., а чакате да дойде таткото за да ги свършите тези дейности. Защото те през това време остават сами, нали така ?

Е, то вярно няма разлика между това да влезнеш да се къпеш и да заключиш вратата и да те няма 2 часа. То по тая логика, ако му оставиш храна и цял ден можеш да откараш навън.

# 79
  • Мнения: 4 187
Не оставям дъщеря си сама за 10 минути, какво остава за часове, самата мисъл ми се струва абсурдна . Сигурно съм задръстена и луда, но това е положението. Ще си караме така до абитуриентската  Mr. Green!

# 80
  • Мнения: 447
Два часа са много време. Аз говоря за неща които отнемат 10-15, понякога до 20 минути.  Мисля, че се вманиачавате прекалено много.  Имайте повече доверие в децата си и ще видите колко отговорни може да са, дори и малки.   Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 9 904
Два часа са много време. Аз говоря за неща които отнемат 10-15, понякога до 20 минути.  Мисля, че се вманиачавате прекалено много.  Имайте повече доверие в децата си и ще видите колко отговорни може да са, дори и малки.   Peace
Доверие и безотговорност са съвсем различни неща.Дъщеря ми е на 4г,кротко дете е,може и два часа да си играе в стаята сама,но за мен си е чиста безотговорност да я оставя сама вкъщи и за 15минути.Доверието и го гласувам по други начини,съобразени с възрастта и.

# 82
  • Мнения: 3 146
Доверие и безотговорност са съвсем различни неща.Дъщеря ми е на 4г,кротко дете е,може и два часа да си играе в стаята сама,но за мен си е чиста безотговорност да я оставя сама вкъщи и за 15минути.Доверието и го гласувам по други начини,съобразени с възрастта и.

Ето това е моят отговор  Peace Peace

# 83
  • Мнения: 4 187
....... Плаша ги с пожар, земетресение, че може да ги блъсне някой и на улицата и т.н., но ...

Това са и моите опасения. Сега се сещам, че е имало моменти, в които ми е било притеснено и докато е с бабите си  Shocked.
Редовно ги предупреждавах, да вадят ключа от ключалката като заключат, възрастни хора са, знам ли  Tired. Болен мозък , ужас  ooooh!.

# 84
  • Мнения: 447
Доверие и безотговорност са съвсем различни неща.Дъщеря ми е на 4г,кротко дете е,може и два часа да си играе в стаята сама,но за мен си е чиста безотговорност да я оставя сама вкъщи и за 15минути.Доверието и го гласувам по други начини,съобразени с възрастта и.
 Да различни неща са. Но пък не смятам, че съм безотговорна заради това, че ги оставям сами, за да отида да запаля парното (това е най- честата причина). Все пак съм на двора, имам видимост към прозорците, както и чувам всеки звук.

# 85
  • Мнения: 8 999
Аз съм оставяла децата си сами на тази възраст. Не за часове, естествено, най-много за половин час - да отида набързо до магазина за хранителни припаси от първа необходимост.
В събота и неделя с баща им се опитваме да си отспим, затова от съвсем малки /съответно на 2 и 3 г./ децата ми си ставаха сами, пускаха си филмче на ДВД или зяпаха телевизия, закусваха приготвени от вечерта на масата пакетирани храни и си играеха тихичко, докато ние се събудим.
Не виждам нищо страшно и чак толкова осъдително в това.
Ако имах само едно дете, нямаше изобщо да се притеснявам да го оставям само, но като са двама ме е страх да не се изпокарат и изпотрепят за някоя глупост. Затова самостоятелните им изяви не са били за повече от час /това е критичната точка, в която им доскучава и започват да се дразнят/.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 904
Доверие и безотговорност са съвсем различни неща.Дъщеря ми е на 4г,кротко дете е,може и два часа да си играе в стаята сама,но за мен си е чиста безотговорност да я оставя сама вкъщи и за 15минути.Доверието и го гласувам по други начини,съобразени с възрастта и.
 Да различни неща са. Но пък не смятам, че съм безотговорна заради това, че ги оставям сами, за да отида да запаля парното (това е най- честата причина). Все пак съм на двора, имам видимост към прозорците, както и чувам всеки звук.
Не казвам,че ти си безотговорна Peace,не мога да твърдя подобно нещо ,а и не ми е работа.И след като си чуваш децата,докато палиш парното,значи не са сами.Сами,според мен,са когато никой не ги чува или вижда. Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 7 097
Плаша ги с пожар, земетресение, че може да ги блъсне някой и на улицата и т.н., но ...

И аз моята позната я плаша с какви ли не апокалиптични ситуации, но без ефект. Пък и не е нужно да е апокалипсис - може да е най-елементарно засядане в асансьора, например  Crossing Arms

# 88
  • Мнения: 3 219
Аз съм оставяла децата си сами на тази възраст. Не за часове, естествено, най-много за половин час - да отида набързо до магазина за хранителни припаси от първа необходимост.
В събота и неделя с баща им се опитваме да си отспим, затова от съвсем малки /съответно на 2 и 3 г./ децата ми си ставаха сами, пускаха си филмче на ДВД или зяпаха телевизия, закусваха приготвени от вечерта на масата пакетирани храни и си играеха тихичко, докато ние се събудим.
Не виждам нищо страшно и чак толкова осъдително в това.
Ако имах само едно дете, нямаше изобщо да се притеснявам да го оставям само, но като са двама ме е страх да не се изпокарат и изпотрепят за някоя глупост. Затова самостоятелните им изяви не са били за повече от час /това е критичната точка, в която им доскучава и започват да се дразнят/.

Разгеле, още един нормален човек



Нооооо, зависи от детето, малкото не бих го оставила дълго време, понякога само излизам на двора или се качвам на горния етаж. И това ли не мога да правя ????
Далеч съм от мисълта, че всички вие цял ден сте залепени с децата ви, че не отивате в друга стая, не се къпете, не влизате в тоалетна и т.н., а чакате да дойде таткото за да ги свършите тези дейности. Защото те през това време остават сами, нали така ?

Е, то вярно няма разлика между това да влезнеш да се къпеш и да заключиш вратата и да те няма 2 часа. То по тая логика, ако му оставиш храна и цял ден можеш да откараш навън.



Никъде не съм казала, че ме няма 2часа, говоря за 15 минути.
Мисля, че се вманиачавате прекалено много. ooooh!
Правите живота си по-черен по този начин. Що не легнете тогава и да зачакате да стане бедствието, след като само това ви е в главата.

# 89
  • Мнения: 14 654
Пък и не е нужно да е апокалипсис - може да е най-елементарно засядане в асансьора, например  Crossing Arms
Aко човек е свикнал да ползва стълбите, това напълно отпада  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт