Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 19-та тема

  • 59 013
  • 368
  •   1
Отговори
# 210
  • ВАРНА
  • Мнения: 5 286
За закуска пърленки  http://drozofila.multiply.com/photos/album/7#27
   Обяда ще бъде "Божественото телешко на Шопенхауер"(но заместено с пилешко)-рецепта на Асен Чаушев.
http://drozofila.multiply.com/photos/album/7#26

# 211
  • Мнения: 4 496
geleva, може ли рецептата за пърленките?   bouquet

# 212
  • София
  • Мнения: 3 893
мис арк, веднага ти я пиша.  Hug
До сега винаги ги правех със содено тесто, но днес реших да експериментирам. Предварително предупреждавам, че правя всичко на око и мерките са ориентировачни. Simple Smile
Направих тесто от  около 500 гр. брашно, 250-300 мл вода, прясна мая 10 гр., 1 с.л. олио, 1/2 ч.ч. кисело мляко, в която разтворих 1/2 ч.л. сода за хляб, сол, захар.Тестото трябва да е меко на пипане, да не е много твърдо. Оставих го да втаса и след това с набрашнени ръце, откъсвах топчица и разплесквах и оформях пърленките на набрашнения плот. Имам един тефлонов тиган , който е доста стар вече и го ползвам само за печене на пърленки. Към тигана имам и капак, който слагах отгоре, докато се печаха пърленките. Стават много бързо, невероятно мекички и пръхкави. Реших само по тази рецепта вече да ги правя, страхотни станаха.  Crazy
От  подобно тесто правя и чесновите хлебчетаSimple Smile

# 213
# 214
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес за обяд брюкселско зеле  Laughing

сосът беше овче кисело мляко с берберската подправка.
пасна чудесно - снимка на соса няма Wink



за снежните топки - не ми остана време уикенда да ги направя....
не смея да пускам неизпробвана рецепта Whistling

# 215
  • Мнения: 11 606
Аз се губя и пак се намирам.......Нищо интересно, скучни манджи - зелен боб, ориз, зелеви кюфтета и пр. А и снимането ми е такава досада в последно време......За тази вечер - манджа по желание на децата - пилешки пържолки с пържени картофи+зелена салата.Но все пак, докато ги няма домашните(да не ми се смеят,че съм пак с фотото заради форума) снимах бонбоните, които току-що ги направих от мед, тахан, орехи и кокосови стърготини:


# 216
  • Мнения: 47
За обяд картофена салата с царевица,лук и печени чушки.

И салатка зеле и моркови.  Sunglasses

+ сладкиш с праскови от компот   chef

# 217
  • Мнения: 4 450
малки кексчета на Блонди Heart Eyes


пп:дайте програма за имената,че я изтрих Embarassed
 Hug

# 218
  • Мнения: 406
Нашата вечеря тази вечер супа с топено сирене и зеле с месце   Blush и десерт тиква с мляко и яйца Утре мисля да почивам малко  Whistling мисля да мина само с един тиквеник  Whistling

# 219
  • Мнения: 4 358
Вери, Ася   bouquet. Ася ще потърся къде е коментирана тази подправка Peace
Гелева страхотни пърленки Peace
Мама Цоцоланка - недей да бягаш от късмета си hahaha.Страхотни бонбони си направила Peace

# 220
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мммм, вкусно е отново тук......

У нас вчера и днес:
Мариновани пържоли с лук и задушени картофки
   

Гювечета, Кекс
   

Кекса - обърнат, Грах яхния
   

Месни и зеленчукови хапки


Лека и вкусна вечер!  Hug

# 221
  • Мнения: 4 358
Хайде след производството на Гелева  Hugи от мен нашата вечеря - Невероятното крехко Свинско мариновано на Селма
   
И домашен хляб но него не съм го снимала.

# 222
  • Мнения: 293
... снимах бонбоните, които току-що ги направих от мед, тахан, орехи и кокосови стърготини
Страхотни бонбони  Peace и съставките ми допадат особено!Може ли рецептата, моля ?  Praynig
В края на месеца дъщеря ми има рожден ден и искам да ги направя.

# 223
  • Мнения: 11 606
... снимах бонбоните, които току-що ги направих от мед, тахан, орехи и кокосови стърготини
Страхотни бонбони  Peace и съставките ми допадат особено!Може ли рецептата, моля ?  Praynig
В края на месеца дъщеря ми има рожден ден и искам да ги направя.

1 част тахан(това е т.нар. на някой места трахун, който се прави от сусам или фъстъци, наподобява фъстъчено масло) : 2 части мед(но не течен). Обърква се много хубаво. Ако меда има бучици се изглаждат, по принцип рецептата я правя на око. Слагам обаче винаги по-малко тахан и повече мед. В блендера пуснах да се смелят орехи, но да не станат на прах, а да се натрошат. Няколко завъртвания на блендера. Добавят се към сместта от мед+тахан. Обърква се отново добре. Трудно е бъркането, защото сместта е лепкава и твърда. Но се получава......Овалват се в кокос и се слагат поне за 1 час в хладилника за да стегнат. Добър апетит!

Мама Цоцоланка - недей да бягаш от късмета си hahaha.Страхотни бонбони си направила Peace

 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 224
  • Мнения: 774
Krische, много нежна тортичка си сътворила! Heart Eyes

Пиле  "Качиаторе" на esy   bouquet тази вечер при нас - мнооого вкусно  Crazy:

Общи условия

Активация на акаунт