Майки в Дания - 2

  • 51 256
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 332
Здравейте и от мен. Аз се поазгубих, ама малко неприятности, но не ми се иска да развалям хубавите емоции.,...
Та по ред на номерата

Анастасия, честита ви рожба! Много здрава да расте, щастлива, обичана, и мама и татко да слушат Алекс  Wink

На Борис чай от семена на копър му помагаше най-много. Уж. Иначе и двамата ги облекчаваше страшно много свиването на краченцата, защото толкова хубаво се изпръцкваха, явно им улекваше. А Калина може би й беше трудно сама да се изходи, и я изхождах над мивката, или тоалетната, или леген. Каквото е под ръка. И така доста дълго време. Не съвсем ЕБХ, но почти.
А и много носене в слинг. Калина от 3тия ден беше в слинг, батко й не го свърташе в къщи, а някак си с количка и да тичам след батко й, не вървеше. А в количка лежеше по 15 мин. и недоволстваше.
и освен друго, майка ми казваше, че бебета си имат един период, основно вечер, когато чрез плач си изкарват натрупаните емоции, преживявавния, както ние имаме зор понякога да викаме и крещим. И после се успокояват. Но то си личи, ако е това или го боли нещо детенце.
Като слизате към ГЕрманско, звънни да пием по кафе, ако имате време. НА път сме, можем и до границата да дойдем, а може и направо във Фленсбург.

Мимочо, честита то рожденничка на патерици! И освен всички, вече отправени,хубави пожелания, на следващия рожден ден да имате пълна къща с деца, с много нейни приятели!

Поздарави на всички ви.

# 721
  • Мнения: 0
Добро утро на всички момичета!!!Алекси пожелавам ти неприятностите да отминат бързо и всичко да се оправи.Анастасия,как е бебчо?Ивче,а как е пръста на твоя мъж?останалите момичета как са?Пеги ти къде се изгуби?Флоранова и тя не е влизала отдавна.Момичета пожелавам, ви спокоен неделен ден.

# 722
  • Мнения: 125
rumrom, Икея е твпоето място. Влизаш с пари и излизаш без, но с корнизи, завеси, мебели, посуда и пр евтин инвентар. Скоро не сме били. Мъжо го е страх да ме води, щото като останах без работа ми се обостри естетичното чувство и вдихнах мерника на шкафа за ТВ. Пък и едни реолчета ми се искат, ...ми в ДК ли сме, аааа. "Заведи ме 1 ден като в музей" му викам, ама той  newsm08. На 5 мин пеша ми е пущината, но Коко и пресичане на булевард без количка - тц!
Инатът му с инат иска да ходи утре на работа. Ами да ходи, само място заема тука  Embarassed и ми пречи да си чета на спокойствие.
Хайде - на работещите - лека и приятна работа, на безработните - успех в търсенето!

# 723
  • Мнения: 1
Привет на всички Simple Smile ... Нали се сещате кой спи в момента  Joy та да мога да драсна някой ред.
Алекси , обезателно ще се обадя като ходим до Фленсбург. Може би ще е в края на този месец или началото на другия . Чакам майка ми да дойде на гости, т.е да детегледа внучка си  Simple Smile и ще отидем. Мъжът ми дава зор , а не му се ходи сам. Не знам само как ще запася бебето с мляко за цял ден, ама мисля по въпроса. Ще ти пратя телефона си на лични , та да се намерим .
Ивчок, не споменавай за Икеа , че и  аз съм луда по този магазин. Ама питате ли ме какво е изкушението , щом направиха тук, в Одензе ,най- големия бутик от веригата за  Дания.Наистина , поне за мен е невъзможно да отида и само да погледам ( и аз така казвам на мъжа ми: Само на "зей пазар ме заведи" ) винаги си излизам с нещо(и ако е само едно, пак е добре)
 Пращам линк с няколко снимки на Алекс. 
http://anastasiaak.snimka.bg/family/aleks.463704
Силке , благодаря много за предложението за книгата. Знам , че много хора казват: Сега не чета , защото нямам време.Това винаги ме е удивлявало. Лично за мен , четенето не е свързано със специално време. То е нещо като да дишам. На български чета страшно бързо и неусетно. На английски и датски, съм определено по-бавна, но пак става. Дори сега , докато кърмя по около 30 минути , ми се иска да си чета зад гърба на бебка. Или докато я чакам да се унесе вечер и да заспи.Така че още при първото ми излизане тази седмица , ще проверя за книгата.
Поздрави на всички и до скоро.

# 724
  • Мнения: 0
Оой Анастасия разкошна е, как ме върна и мен в минали дни, от които се носи миризма на бебе. Радвай се на разкоша си, сега е момента ей ги на моите дангалаци вече големи. Баткото вече ми бяга по тъча и не дава да го мачкам. Малкото все още се гушка, ама докога ли.
 iv4ok хи хи и ние с тая ИКЕЯ сме голяма работа. И въобще където тръгнем. Моят съпруг или е пред мен да ме дърпа или зад мен да ме ръчка.Обикновено ходим и с децата и те му помагат да не се заглеждам много.
ЕЕ момичета днес ходихме на кино, гледахме UPP. Е какво да кажа, ама че детско. На десетата минута се опитвах да гълтам сълзи и т.н. Добре че малките не разбират още за какво става въпрос. Но те бяха образцови, аз мислех че ще се размрънкат ще има пиш аа и т.н. Но се представиха много добре и сега изтощени спят. А майка им ще си счупи пръстите от бързане, че миввката е пълна, вечерята е още в представите й.
С две думи Руми ИКЕЯ е събкупност от богат избор, ниски цени, високо качество. Мисля си че които и други магазини да обиколиш всичко ще намериш накуп в ИКЕЯ.
Ивчоче нищо не пишеш за мъжо, оправили му се пръста. Ама щом го пращаш на работа сигурно е добре.
Хайде момичета минутката на мама е към своя край. Много ми беше приятно да ви видя, чуя и т.н
Лека вечер от мен.  bouquet

# 725
  • Мнения: 0
Привет!Анастасия голям бонбон е малката Александра.И аз си припомних, когато бяха и мойте такива бръмбазъци.Много  да ви слушка и да и се радвате много.Сега растат като гъби и колкото по големи толкова по интересни стават.Особенно ,когато започват да се смеят и да гукат.Благодаря на всички момичета за инфото.И аз си мисля ,че Икея ще е нашия магазин.Тук в София уж щяха да откриват Икея ,но нещо се разминаха нещата.Мимочо браво,че сте  ходили на кино.А на какъв език гледахте?На шведски ли?хайде момичета пожелавам ,ви лека и спокойна вечер.

# 726
  • Мнения: 414
Момичета, гледам че наближаваме 50 страница. Може ли някой от по-можещите да оформи новата 3 тема с линк към първите две теми и евентуално с карта на Дания в началото?
Rumrum, ставаме в 05:30-05:45 и ако децата на са си получили досатъчните часове сън са раздразнителни и непълноценни целия ден. А това ранно ставане и мене ме уморява, така че и аз заспивам заедно с "кокошките".
Аnastasia, много ви е сладко детенцето. Ако имаш достатъчно кърма, можеш да замразяваш остатъците в найлонови пликове(изпомпани с такава удобна помпичка      ) и да я използваш за единични кърмения, когато се налага да не си в къщи. Дори тук препоръчват да се съхранява такава кърма и да се  използва(размразена на стайна температура) като добавка на първите кашички.  
Аnideni, непременно ще пробвам рецептите ти за така вкусно изглеждащия хляб.
Алекси, добре дошла.

Лека седмица на всички.

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 21:42 от silke

# 727
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Хей, привет от мен Simple Smile
Да се разпиша и аз малко преди да поема към спалнята, че утре пак в 5 ще се става, но как ще накарам малката да заспи по това време в неделя - идея нямам Grinning
Аси сладуранка е малката, всички ни разнежи май. Даже почнах да се замислям и аз за още едно детенце Blush
silke много обичам хубавия хляб и много често експериментирам с нови рецепти, но в този блог има страхотни неща наистина
Ивче недей така бе жена Joy Няма ли да ти е самотно през деня сама?
Алекси надявам се каквито и неприятности да имаш, да изчезнат в най-скоро време.
Mimo4o a при вас развитие някакво за работата на половинката няма ли, или чак април месец?
Колкото до темичката Руми мисля, че ще се справи. Лично аз никога не съм пущала тема и идея нямам как ще стане.
Хайде лека седмица от мен и до нови срещи в новата тема Hug

# 728
  • Мнения: 0
Привет на всички мили момичета,
anideni  silke направо изтръпнах, като видях в колко часа ставате. Ужас. Аз съм забравила отдавна какво беше това и с неистова борба успявам да ставам едва в 6.30 сутрин. И тази сутрин точно това си мислех, малее ами като започна работа какво ще правя, ще ходя и ще спя. Но предполагам, че ще свикна къде ще ходя. Само да започна Weary.
rumrom откакто сме на шведска земя никакъв бг филм не прехвръква тук, дори и детските филмчета са на шведски. А децата само ме питат; мамо мамо какво казват? и аз; ами, мамее  newsm78 и бързо съчинявам разказ по картинка да няма излагации Laughing. Момичета нещо немога да си намеря точките и кавичките и моля да ме извините, че немога да си отбележа както трябва пряката реч.
 anideni съпругът ми праща cv, където търсят. Сега вече  е на по друго ниво. Все пак има вече един проект тук макар и само шестмесечен и с езика е много много добре. А аз горкото newsm78, мъжо ми само вика по мен ;Годиниии годинии ще ти трябват на теб да проговориш тоя шведски, ми казва все smile3518.
Както и да е години не години, все някога ще стане. Така, а сега напред към .... към никъде  Weary Не не не объркахме посоката, тази не е нашата. Ние сме за напреддддд и нагореееее newsm08
Глупости вече дрънкам, момичета просто исках още нещо да напиша ама го забравих newsm78
ааааа сетих се, Анастасия малкото е прекрасно, но ти как си? Успяваш ли да поспиш вечер?Rolling Eyes
хайде момичета трябва да действам по задачи.
на вас хубава седмица успешна и по вода  bouquet

# 729
  • Мнения: 1
Здравейте момичета. Влизам специално да поздравя именниците . Днес е Атанасовден и Пигито 68 има имен ден. Да ни е жива и здрава и много късмет ѝ пожелавам.
Момичета, знам наистина ,че децата като поотраснат не дават да ги прегръщаш и целуваш много,много , а пък момчетата съвсем, та и за това тайничко се радвам , че имам момиченце, дано да е от гальовните Simple Smile
Мимочо да ти призная и аз плаках и се смях от сърце на този филм (UP) така че те разбирам.Понякога и аз се чудя, уж детски филм , а правен като за големи.Може би тези, които ги създават  тези анимации са възрастни ,ама всъщност деца. Аз така си се чувствам.
Силке ,много ми се иска да запазвам кърма, но има две пречки. Първо , не успявам с ръчната помпа, която купих , да изпомпам много , а кърма имам, защото в болницата , хем храних детето , хем след това още за едно  бебе изпомпахме  мляко. Но там имат една много мощна автоматична помпа . Вторият по-сериозен проблем е , че сме в апартамент под наем и нямаме фризер. Не само това , ами нямаме и хладилна камера.Още по-глупаво е , че дори и да искам да си купя нов уред , не става , защото този е  вграден и е някакъв глупав , измислен модел, който не отговаря на  никакви стандарти:57 см. Така че отпада това за сега , ама поне като се налага да отсъствам , трябва да измисля нещо.
И аз си помислих , че ще трябва да пуснем нова тема , но и аз съм некомпетентна. Мисля че тази е пусната от Тина Поулсен,и се надявах пак на нея Simple Smile Дано има сред нас разбиращи и можещи.
Хубав ден на всички и до скоро.

# 730
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!!И аз като прочетох ,в колко ставате Силке се облещих #CrazyТолкова рано.И ние ставаме рано ,но чак толкова не.Момичета бих искала да помогна за пускането ,на нова тема ,но наистина и аз не зная как.Гледах ,четох как става ,но много не ми се изясни newsm78.Дано Тина помогне.Анастасия от една страна е хубаво,че дават кухните обзаведени ,но от друга не.Както е във вашия случай.Не става ли да говорите да  купят нов хладилни или да се измисли нещо друго.Момичета оставям, ви до после. Pegito68 Честит Имен Ден!!!Много здраве,щастие и късмет ти пожелавам.Весел празник.

# 731
  • Мнения: 332
Anastasia, супер. Само дай знак, кога ще идвате да се разберем. А...относно бебка - ами мятайте я в столчето и с вас. По принцип казват, че новородени бебета не е хубаво да седят в столчетата повече от 20/30 мин. наведнъж. Ние обаче направихме, по неволя, преход до Копенхаген,за паспорт, и с двамата, когато бяха на по месец. И спирахме през час, да ги накърмя, да ги извадим от столчетата, да се изпънат малко, и след 15 мин пак напът. Защото ние си нямахме баби наоколо, а и аз като теб, цедях макс по 40 мл. в добри моменти, за един ден да съм събрала най-много 100 мл. И се отказах с цеденето. Но все си бях с бебета до мен. А девойката още я кърмя сутрин и вечер.

На всички ви пожелавам хубава седмица. Дано следващите дни не са толкова студени и снежни, и малко слънце е хубаво да се види. И на всички ви много усмивки.

Благодаря ви за подкрепата  Hug!

# 732
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте сладурки,

Малко се позагубих, но доста работа се събра! Crazy
Иначе редовно хвърлям по едно очо!

Пигито, да ти е живо и здраво името!!
Да си жива и здрава и ти и обичните ти хора!
Весел празник на всички празнуващи!

Раното ставане и при нас е доста трудно, но наложително.. Mr. Green

За новата темичка, ако не се яви друг желаещ, аз с удоволствие ще я пусна! Heart Eyes Hug
Помислете само за заглавие, междувременно! Peace





# 733
  • Мнения: 414

За новата темичка, ако не се яви друг желаещ, аз с удоволствие ще я пусна! Heart Eyes Hug
Помислете само за заглавие, междувременно! Peace

Чудесно.
Колкото по-простичко, толкова по-естетично. Не може ли да си останем с: Майки в Дания-3.

# 734
  • Мнения: 14
Здравейте милички и от мен  bouquetПокрай мен нещата се развиха с доста бързо.....не,не си мислете че си намерих работа smile3506,просто взех че си се върнах при мойте хора в България Simple Smile.Хем ми е хубаво сега като съм си в нас,хем ми е мъчно за Мая и сестра ми и мъж и ,така човешки и мило се отнасяха,да ми е добре.Сега съм  newsm78,и толкова имеили пуснах за работа в Дания,че ако излезе нещо  Nature Partly Sunny нищо чудно пак да цъфна Simple Smile.Анастасия,ами ти имаш чудесно момиченце,да е здравичка,сега са много сладки и стават все по-интересни.Като гледам моите,като бебета,ми се струва лъжа,че са били така малки и безпомощни Simple Smile.И сега да ви почерпя едно кафенце  food010 да ви разсъня.Не можах вчера да ви почерпя за именния си ден и на моя мъж и тои е Наско    Simple Smile,но прочетох поздравленията и ми стана така приятно newsm03 и  smile3518 , сега съм раздвоена(дали защото и аз съм зодия близнаци goodandevil) и съм в процес на чуденка  Thinking.Пък може и да измисля нещо нещо гениално  Joy.Лек и успешен ден мили момичета,а ,,Майки в Дания-3,,е най-добре  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт